forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 11 gru 2019, 3:53

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Tekst ten dedykuję Tobie Evo z prozaicznego powodu.
Autorem jest bardzo młody człowiek, bardzo... i stoi on w oczywistej sprzeczności z tym co mówi się o doświadczeniu związanym z wiekiem.
Bo przecież nie powinien on z racji swojego wieku, zabierać głosu w sprawach tak "poważnych" jak lewicowość w Polsce.
Jednocześnie tekst ten świetnie obrazuje to czego świadkami jesteśmy, droga Evo, na tym jakże lewicowym forum. W 100%.

Wiem, to nie ten poziom, nie będzie tu o żylastych chujach, o emocjonalnym ekshibicjonizmie, o duszeniu kotków i jelonków.
Udostępniam go z czystej, prolskiej złośliwości, podszytej nienawiścią klasową do wszystkich. Nawet kotków. :lol:

Cytuj:
To jest jednak niesłychane. Normą na polskiej lewicy stało się już to, że dyskursy równościowe, powołane po to, żeby zwalczać uprzedzenia, wykluczenie, przemoc częściej są wykorzystywane do tego, żeby siać uprzedzenia, wykluczenia i przemoc. I żeby zwolnić się z obowiązku reprezentowania nieuprzywilejowanych.

Feminizm, antyrasizm, antyfaszyzm czy ekologizm nie są po to, żeby budować przy ich pomocy obraz z istoty seksistowskiego, homofobicznego, antysemickiego, rasistowskiego, faszystowskiego, ciemnego ludu. Tymczasem dyskursy te regularnie są w ten nieprawomyślny sposób używane, Jako alibi, żeby nie wyjść ze swojego "grodzonego osiedla tolerancji", w którym tolerujemy tylko takich jak my - więcej nawet: tylko tych, o których myślimy, że są tacy jak my.

I w tym "tacy jak my" też nie ma nic szczególnie postępowego. Regularnie spadają Wam maski, spod których wyłazi obrzydliwy klasizm. Automatyczne, niepodparte ani żadnymi dowodami, ani realnym doświadczeniem uczestnictwa w praktykach różnych klas, przekonanie, że oto ludzie nauki, kultury, mediów, absolwentki studiów wyższych, bywalcy wielkomiejskich kawiarni to ostoja Oświecenia, a robotnice, rolnicy, niewykwalifikowani pracownicy usług, bywalcy osiedlowych pubów to jacyś neandertalczycy, którzy gotowi zburzyć Waszą grodzoną cieplarnię.

Zahukane bachory z dobrych domów i Wy, nuworysze z awansu, którzy chcecie na lewicę przenosić jakieś słodziutkie regulaminy z Waszych super-tolerancyjnych, równościowych, eco-friendly korporacji, w których pracujecie: skończcie wreszcie z tym prostackim klasizmem, który skrywacie pod feministycznymi, antyrasistowskimi czy antyfaszystowskimi hasłami. Lewica nie jest dla Was - to Wy ewentualnie możecie być dla lewicy, jeżeli się trochę posuniecie i zrozumiecie, że walka o równość przy wykluczaniu osób o niższym kapitale ekonomicznym, kulturowym, społecznym i symbolicznym okazuje się w istocie reprodukowaniem nierówności z pseudo-postępowym uzasadnieniem.

Tak, klasa ludowa parskałaby śmiechem, nie mogąc ukryć swojego zażenowania i odwracając się na pięcie, gdy widziała wiele ze standardów równościowych o anglojęzycznych nazwach, obsesyjnie dążenie do wyeliminowania z komunikacji obskuranckich żartów czy próby formatowania od linijki "postępowego członka/członkini partii". Ale nie, to nie dowodziłoby wcale jej inherentnego konserwatyzmu obyczajowego, tylko Waszej nieumiejętności do kreowania równościowego otoczenia, które nie reprodukuje i nie buduje nowych wykluczeń. Z kolei fakt, że wiele grup w Waszym otoczeniu czuje się komfortowo, nie wyposaża ich jeszcze w certyfikat z równości - o czym skądinąd doskonale wszyscy wiemy, choć niechętnie to przyznajemy.

Lewicowa polityka to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji, to nie kiszenie się w swoim pseudo-postępowym sosiku, to nie wyszukiwanie coraz bardziej uczonych powodów, dla których zwalniamy się z obowiązku reprezentacji nieuprzywilejowanych - PRZEDE WSZYSTKIM tych o innym pochodzeniu społecznym. Póki tego nie zrozumiecie, nie macie prawa mówić, że walczycie o równość.
Łukasz Moll

Awatar użytkownika

polar pisze:
.... lewicowym forum. W 100%.

.... polskiej lewicy.....

Panie Polar, kogo czy co, nazywa Pan lewicą, w szczególności tutejszą krajową.....
Bez określenia o co chodzi, ciężko do czegokolwiek się odnieść.

Awatar użytkownika

Pan jesteś Eva?

Ciekawy przypadek :lol:
tak sobie zakładać, ze wszystkie posty są kierowane do Pana
Panie Krasnal_Wszystkowiedzący_Patataj_z_Błędem_w_nicku

ps. był tu już taki jeden, kiedyś :roll:

i zrób mi Pan grzeczność i nie odpowiadaj na moje posty
ani teraz
ani nigdy

Pantryglodytes pisze:

Panie Polar, kogo czy co, nazywa Pan lewicą, w szczególności tutejszą krajową.....

Ależ Panie Panty, ja nie mówię gdzie jest lewica, ja mówię gdzie jej na pewno nie ma.

Awatar użytkownika

polar pisze:
Pantryglodytes pisze:

Ależ Panie Panty, ja nie mówię gdzie jest lewica, ja mówię gdzie jej na pewno nie ma.

To zdaje się jak z tym Prosiaczkiem im bardziej Puchatek szukał tym bardziej Prosiaczka nie było, na koniec w stumilowym lesie zostały strzygi i upiory.
Do dziś jeszcze straszą, a Prosiaczka niema.

Awatar użytkownika

Czarna_Mańka pisze:
Pan jesteś Eva?

Ciekawy przypadek :lol:
tak sobie zakładać, ze wszystkie posty są kierowane do Pana
Panie Krasnal_Wszystkowiedzący_Patataj_z_Błędem_w_nicku

ps. był tu już taki jeden, kiedyś :roll:

i zrób mi Pan grzeczność i nie odpowiadaj na moje posty
ani teraz
ani nigdy

Pochlebia Pani sobie, na próżno

Pantryglodytes pisze:
polar pisze:
Pantryglodytes pisze:

To zdaje się jak z tym Prosiaczkiem im bardziej Puchatek szukał tym bardziej Prosiaczka nie było, na koniec w stumilowym lesie zostały strzygi i upiory.
Do dziś jeszcze straszą, a Prosiaczka niema.

Panie, co tam strzygi i upiory, wystarczy Mańka :lol:

Polar, o tym, że nie ma w Polsce lewicy to wiemy, zresztą i ta pseudo lewica i prawica są raczej centrowe.
I od kiedy to jest forum lewicowe?

Eva, lewicowość tego forum sięga zamierzchłych czasów. Nie wracajmy do prehistorii. Postawiono tu wiele karkołomnych teorii mających udowadniać tę lewicowość.
Np. Palikot to była lewica.
Ale nie o tym chciałem.
Bardziej chodziło mi o to, że kiedyś, nie wiem czy żartem, czy serio, wspominałaś coś o potencjale jaki niosą ze sobą osoby w słusznym wieku. Chciałaś nawet z niego korzystać. :lol:
Mam nadzieję, że był to żart.
Wg mnie potencjał ten jest zerowy, a Moll dość trafnie opisał ten obskurantyzm cechujący duskusje na temat "wolności" w Polsce.

No i ten styl uprawiany przez forumowych trolli, mający właśnie uczyć miłości za pomocą nienawiści, to właśnie opisuje Moll. I wielu to widzi, i może w tym należy upatrywać upadku tego forum?

Awatar użytkownika

Starzy na śmietnik. Młodzi wymyślą od nowa wszystko to co starzy już przerobili.
Jak to jest, że w szkołach nauczyciele nie siedzą w ławkach? :)
Młodzi - starzy.
- Odwieczny konflikt.
Wszyscy mogą się uczyć i rozwijać nawzajem biorąc od siebie.
Młodzi mają pomysły i świeże spojrzenie.
Starzy odrobinę więcej widzieli i mają doswiadczenie i nieco pobłazliwości.
Chyba, ze sa zapiekłymi w swych poglądach ortodoksami bez woli jakichkolwiek zmian.
Młodzi z wiekiem też wyhamują, będą bardziej refleksyjni.
Pokryją się patyną doświadczenia i będą kontestować nowomody przyszłych młodych. :)

polar pisze:
Eva, lewicowość tego forum sięga zamierzchłych czasów. Nie wracajmy do prehistorii. Postawiono tu wiele karkołomnych teorii mających udowadniać tę lewicowość.
Np. Palikot to była lewica.
Ale nie o tym chciałem.
Bardziej chodziło mi o to, że kiedyś, nie wiem czy żartem, czy serio, wspominałaś coś o potencjale jaki niosą ze sobą osoby w słusznym wieku. Chciałaś nawet z niego korzystać. :lol:
Mam nadzieję, że był to żart.
Wg mnie potencjał ten jest zerowy, a Moll dość trafnie opisał ten obskurantyzm cechujący duskusje na temat "wolności" w Polsce.

No i ten styl uprawiany przez forumowych trolli, mający właśnie uczyć miłości za pomocą nienawiści, to właśnie opisuje Moll. I wielu to widzi, i może w tym należy upatrywać upadku tego forum?

polar pisze:
. Lewica nie jest dla Was - to Wy ewentualnie możecie być dla lewicy, jeżeli się trochę posuniecie i zrozumiecie, że walka o równość przy wykluczaniu osób o niższym kapitale ekonomicznym, kulturowym, społecznym i symbolicznym okazuje się w istocie reprodukowaniem nierówności z pseudo-postępowym uzasadnieniem.

Lewicowa polityka to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji, to nie kiszenie się w swoim pseudo-postępowym sosiku, to nie wyszukiwanie coraz bardziej uczonych powodów, dla których zwalniamy się z obowiązku reprezentacji nieuprzywilejowanych - PRZEDE WSZYSTKIM tych o innym pochodzeniu społecznym. Póki tego nie zrozumiecie, nie macie prawa mówić, że walczycie o równość.
Łukasz Moll

I teraz sobie może wyjaśnijmy o czyją to wolność chodzi? Wolnośc jednostki? Bo tę zdaje się już wywalczyliśmy i mamy złodziejski, dziki niczym nie skrępowany kapitalizm, ale przecież jednostka jest wolna!
Polar, spłyciłeś i sprywatyzowałeś temat. Na dodatek strzelasz sobie w stopę chcąc wykluczać starsze pokolenia.

Temat się rozjeżdża i obawiam się, że sobie postrzelamy jeden do drugiego i nic z tego nie wyniknie, oprócz kolejnych animozji.
Moll trafnie zauważył, ale czy tylko Moll, czy nie pisał o tym Barycki i paru innych bywalców forum, że wolność jednostki nie jest sprawą nadrzędną, sprawą nadrzędną jest INTERES SPOŁECZNY!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.