forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 lut 2020, 20:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 797 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Komandor pisze:
Boruch pisze:
Jeżeli już o to płakanie chodzi - ja mogę zostać i popłaczę trochę po Was. Wycisnę z siebie te dwie może trzy mokre uzy. Tylko zostawcie mnie jaką jewkę co bym się na nowo rozmnożył. :lol:

Te Panie Boruch, nie bądź Pan taki cwany... i do przodu.
Wielkiego Wezyra zostawimy bo się ze mną zgadza, niech za karę płacze. :lol:

I bez rozmnażania bo już raz było i widzicie jak to się kończy :mrgreen: .

Ale ja też się z Panem zgadzam czy muszę o tym pisać? Chyba Pan zauważył że między wierszamy było napisane. Dobra oba z WW zostaniemy. Tylko wtedy minimum dwie jewki poczebne. :lol: Bo ja się dzielić kobietom nie mam zamiar. Wspólnym jadłem przy ognisku tak. :D Coby więzi społeczne poczynić jak za pierwotnych czasóf

Awatar użytkownika

stary praktyk pisze:
.........Piotrek pisał, że u nich tani....... :roll:

Tani bo w dupie mają OZE, u nas drogi bo musimy utrzymać trzeci świat z dala od europejskich interesów.

Boruch pisze:
Komandor pisze:
Boruch pisze:
Jeżeli już o to płakanie chodzi - ja mogę zostać i popłaczę trochę po Was. Wycisnę z siebie te dwie może trzy mokre uzy. Tylko zostawcie mnie jaką jewkę co bym się na nowo rozmnożył. :lol:

Te Panie Boruch, nie bądź Pan taki cwany... i do przodu.
Wielkiego Wezyra zostawimy bo się ze mną zgadza, niech za karę płacze. :lol:

Ale ja też się z Panem zgadzam czy muszę o tym pisać? Chyba Pan zauważył że między wierszamy było napisane. Dobra oba z WW zostaniemy. Tylko wtedy minimum dwie jewki poczebne. :lol: Bo ja się dzielić kobietom nie mam zamiar. Wspólnym jadłem przy ognisku tak. :D Coby więzi społeczne poczynić jak za pierwotnych czasóf

No proszę, tacy nowocześni, parady tęczę, kolory... Europejczyki pełna gębą a jak przychodzi co do czego to im się jewek zachciewa. macie płakać a nie cieszyć... znaczy, że ruja i poróbstwo.

@Malpa. Na ogniwa, akumulatory, generatory do wiatraków trzeba kadmu, litu, kobaltu z 3 świata właśnie. Większość toksyczna jak cholera a ich wydobycie niszczy środowisko w stopniu większym niż kopalnie węgla brunatnego (w tym lasy deszczowe) tym bardziej, ze wydobywane bez żadnych regulacji ochrony środowiska i ludzi.
Najbardziej trującego kobaltu w średniej klasy hybrydzie np (hybrydzie nie elektryku w pełnym znaczeniu) jest ok 20 kg. W wiatraku jest ok 800 kg neodymu i 200 kg dyzprozu. Przetwarzanie tych metali też jest wysoce szkodliwe i wysokoemisyjne.
Do tego jeszcze dochodzą mniej egzotyczne, ołów, rtęć itp

Tu nie chodzi o to by ratować Ziemie podejrzewam. W ten sposób się nie da. Tylko o to by tę resztę czasu u nas (W EU, USA) przeżyć jak najlepiej i zarobić jak najwięcej póki się da.

Ostatnio zmieniony 26 cze 2019, 15:22 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Panie Komandor, o rozpłodowość mi chodzi a nie uciechy. A to, że jedno z drugim się wiąże to co ja na to poradzę? Ja bym z WW zapoczątkował powrót gatunku. I może nauczeni błędami poprzedników bylibyśmy mądrzejsi. No nie myślałem, że Pan tak spłyci sprawę dla mnie tak ważną. :)

Przecież pisałem!

Cytuj:

Awatar użytkownika

Komandor pisze:
.....

Tu nie chodzi o to by ratować Ziemie podejrzewam. W ten sposób się nie da. Tylko o to by tę resztę czasu u nas (W EU, USA) przeżyć jak najlepiej i zarobić jak najwięcej póki się da.

Dlatego napisałem że trzeci świat musi być trzymany daleko od europejskich interesów.
Tak się dzieje. I niejednokrotnie za każdą cenę.
Polityka jest skomplikowana tylko pozornie.

A wracając do ekologi i wiatrokow.

Odpady z rafinerii ziem rzadkich w tym neodymu i tego dysprozu w Chinach. dzięki temu mamy wiatraki.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... _UdqZdFr-w

a dzięki temu kobalt do baterii miedzy innymi w hybrydach i elektrykach jak np Tesli.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... x4ASxHIrEA

Wiec te nasze projekty emisyjne itp to mydlenie oczu i przerzucanie problemu na innych. Bo to oni płacą za nasz dobrobyt i piękne idee i eko

PS. Pomyliłem się to kadm jest najbardziej toksyczny

Awatar użytkownika

Komandor pisze:
....

PS. Pomyliłem się .....

Nie szkodzi, kierunek słuszny, przeciętny człowiek nie odróżnia Koltanu od Niobu a Tungstenu od Wolframu i Osmu a Tantal to taki Bożek.

Ale od OZE, emisji i eko, za to specjalista całą gębą :D

Ja tylko jestem ciekaw czy gdyby akurat ten kadm, kobalt, nikiel, neodym był pod naszą Puszczą, albo na Mazowszu pod Warszawą czy niech bedzie w Niemczech pod Berlinem też by tak się upierali przy OZE elektromobilności? Jakby tak była alternatywa albo puszcza albo OZE czy hybrydy?

Tak sobie marudzę...

I czy zrezygnują z nowej komórki, OTV bo właśnie nowy model wypasiony wszedł...?

Awatar użytkownika

Komandor pisze:
Ale od OZE, emisji i eko, za to specjalista całą gębą :D

Ja tylko jestem ciekaw czy gdyby akurat ten kadm, kobalt, nikiel, neodym był pod naszą Puszczą, albo na Mazowszu pod Warszawą czy niech bedzie w Niemczech pod Berlinem też by tak się upierali przy OZE elektromobilności? Jakby tak była alternatywa albo puszcza albo OZE czy hybrydy?

Tak sobie marudzę...

I czy zrezygnują z nowej komórki, OTV bo właśnie nowy model wypasiony wszedł...?

"Jakby tak była alternatywa"
Zysk jest bogiem, niemcy rąbią węgiel szybciej niż las, niedługo zmienią koryto Odry pod byle pretekstem, rąbać nie przestaną.
A alternatywy nie ma.
3 świat chciał handlować ropą, co z tego wyszło?
3 świat mógłby handlować z Europą produkcją rolną, uranem, miedzią, Tantalem, handluje?

OZE fotowoltaika, euromobile, służy polityce bogatych przeciwko biednym, by nigdy z biedy się nie wyrwali.
Jasne że nie ze wszystkimi tak można... tworzy się sztuczne bariery rozwojowe, by "biedne Chiny" nie zalały nas (przykład) pojazdami spełniającymi normę euro15, czy tam huaweje swoim lte6,5, po to ona jest ta norma/co2 , itd itp.

PS

Gdy niemce ogołocili z lasów Poskę całkowicie w czasie drugiej światowej nie pytali czy puszcz jest białowieska czy jaka inna.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 797 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.