forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 cze 2019, 7:44

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8981 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 887, 888, 889, 890, 891, 892, 893 ... 899  Następna
Autor Wiadomość

MMM pisze:

Gawron jest samolotem rolniczym, pożytecznym itd, acz stareńkim mocno. Teraz to zabytek jedynie i też Ci nie pasuje?

Ta wszędzie samoloty widzi. ;)

Cytuj:
Korwety typu Gawron (projektu 621) – planowana seria korwet wielozadaniowych dla Marynarki Wojennej RP zaprojektowanych według koncepcji MEKO A-100 z niemieckiej stoczni Blohm und Voss w Hamburgu. Zamierzano wyprodukować 7 jednostek tego typu[1], wykonawcą wszystkich okrętów miała być Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni.

korbaczeska pisze:

Za kogo ty mnie wlasciwie uwazasz polar, bo wnioski na moj temat masz zupelnie z dupy.
Wciskasz mi nie moje teksty i argumenty, chyba sie rozpedziles i z gory uznales ze popieram neoliberalizm, popijam sojowa latte a z nudow pisze krytyki kapitalizmu. Bo nie jestem robolem czy szwaczka na akordzie.

Dlatego, bo nie jesteś szwaczką pewnie dość łatwiej ferować pewne opinie.
I tyle. Nic osobistego. Widzisz, co zechcesz.

A może tak wypośrodkujmy. OK trują korporacje. Jedna farbiarnia czy garbarnia truje więcej niż Kowalski a nawet 1000 Kowalskich i 1000 Nowaków razem. Kopalnia odkrywkowa kadmu w Afryce czy kobaltu w dżungli na tropikalnej pięknej wyspie jeszcze bardziej. Ale...
No właśnie ale. Trzeba sobie zadać pytanie czemu ona tak truje i dla kogo? Sama dla siebie by truła? No nie. Szkoda czasu i kasy. Ona truje dla zysku a zysk ma sprzedaje Kowalskim, którzy muszą np komórki wymieniać jak skarpetki bo nowsze weszły i bateria padła jak się nimi nie rozstają. Podobnie ciuchy. Pamiętacie PRL? Poza nielicznymi tak po dwie pary butów na lato, i ze dwie na zimę, oraz jakieś wiosenna jesienne, A i do garnituru czy wieczorowej kreacji.Podobnie ubraniem. Dżinsów miałem jedną parę, czasami dwie. Latami w nich biegałem. Ile dzisiaj mam różnego rodzaju butów ubrań?
Żarcie nawet bez kartek tak się nie marnowało jak teraz. A raczej na "bogato" w domu miałem.

Korporację trują dla nas, I te produkcje przenoszą tam gdzie truć można i bezkarnie ciąć koszty na wyzysku biedaków pracujących bez kodeksy pracy, elementarnego BHiP oraz na ekologii też dla nas. Bo już tak się przyzwyczailiśmy do taniego ze prosta sukienka za 200 zl nas szokuje, jaka droga! No góra 40! Ale czemu podobna faktycznie w niektórych miejscach (sklepach) kosztuje 60 a nie 200? Ano dlatego, ze korporacja truje i wyzyskuje gdzieś w Pakistanie czy Bangladeszu.

Oczywiście trują też dla siebie, dla zysku, bo lepszy jest zysk na wyrzucanych po roku tysiącach sukienek za 60 zl niż na setkach za 200 noszonych kilka lat.
No i gwarantują sobie spokój. Społeczeństwo ma poczucie względnego dobrobytu bo nigdy tak tanio nie kupowało tak wiele.

Że kosztem tych biedaków z Indii co na bosaka chodzą w kadziach ze świństwem chemicznym i skory garbują umierając w wieku 40-50 lat na płuca, raka to już nikogo nie obchodzi. Obaliliśmy przecież komunizm to nam się należy.
I to nie wytykanie palcami innych bo sam też tak mam i korzystam na tym.

I byłoby wyjście. Ale niestety nie tylko korporacje by były przeciw, zwykli ludzie, Nowak i Kowalski też. Aż by się zapluł i za kamienie jak 1980 chwycił. I Smith, i Muller...

Bo wyobraźcie sobie teraz powrót do talonów na samochody. Raz na 15 lat powiedzmy. Bo kto to słyszał wymieniać co 3-5 lat?
Ustalenie jakiś ram pożywienia aby zdrowo było, ustalenie takiego koszyka potrzeb biologicznych jako pewne minimum i kartki na żywność. A jak toś bardzo potrzebuje OK ale w odpowiednich cenach. Ktoś powie no tak. kulczyki se będą mogli nakupić a biedak tylko to co na karki. Ale bądźmy szczerzy i teraz może tonami i nawet jak nakupi i wyrzuci to i tak mniej zaszkodzi środowisku jak Kowalscy. Bo "kulczyków" jest 1 na 1000 kowalskich.
Wprowadzenie zasady aby każdy sprzęt był realnie naprawiany. Nie poprzez wymianie całego podzespołu w cenie wartości używanego sprzętu a realnie, jak poszło łożysko za 15 zl (no jak jakieś super niech i za 100) to wymieniamy łożysko a nie skrzynie biegów za 10 000. Bo i takie przypadki się zdarzają.

No tylko, że jak pisałem, mamy problem. MY!!! MY się na to nie zgodzimy. Jak by ktoś spróbował na silę to by była rewolucja. Wyobrażacie sobie moje drogie powrót do cerowania skarpetek, reparacji rajstop? Bo nowe drogie a i dostać trudno?

Więc bądźmy szczerzy sami ze sobą. Nie da rady. Nie przez pazerne korporacje tylko ale przez to, że my jesteśmy też pazerni. I chcemy więcej, więcej i coraz taniej. Nawet za cenę, nierówności i u siebie w kraju. Nawet ten biedny tego chce bo ma nadzieje ze się dorobi i będzie miał i na kolegę z oficyny sporzy z góry.

A ratowanie planety przy w miarę uczciwym podziale zasobów bez tego co opisałem jest niemożliwe.
Bo nawet jak my powiedzmy ze utrzymamy poziom konsumpcji i jakości życia to aby je podnieść w Afryce, Indiach, Pakistanie itp (bo im też się kurwa od życia coś należy nie tylko nam) i tak musi nastąpić wzrost produkcji, eksploatowania zasobów a tym samym wyniszczenie środowiska. A tych biednych jest 6-7 miliardów a będzie jeszcze więcej. Nas, względnie bogatych miedzy miliardem a dwoma.
Wiec jedyna droga taka np zrównać wszystkich do śladu ekologicznego do około 2 ha co podobno jest jeszcze wartością odtwarzalną przez przyrodę. A ttego bez gospodarki planowej, centralnie (nawet globalnie) sterowanej i reglamentacji (i pewnego stopnia przymusu) osiągnąć się nie da.
Bo np Amerykanie musieliby obniżyć swój standard życia z 10 - 5 razy. Norwedzy z 6 - trzy razy, my z ok 3.
No i niektóre pieski wypieszczone by musiały pójść na kompost ... bo średni piesek ma ślad ekologiczny 0.84 ha więcej od mieszkańca Bangladeszu i bardziej niszczy środowisko niż jeżdżenie SUVem (ten będzie na talon zresztą i benzyna też)

Ostatnio zmieniony 12 cze 2019, 12:24 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

No tak, a reklamy i socjotechnika nie ma w tym nic wspólnego.
Kowalski sam z siebie chce Volvo i nową komórkę.

A ja to pierdolę.
Mi wystarczy domek z ogródkiem nad wodą i Ok Dinghy, którego sam mogę wystrugać z drzewka w przydomowym lesie.
I śpiew ptaszków, zapach trawy i pieczonego chleba.
:D

polar pisze:
No tak, a reklamy i socjotechnika nie ma w tym nic wspólnego.
Kowalski sam z siebie chce Volvo i nową komórkę.

A ja to pierdolę.
Mi wystarczy domek z ogródkiem nad wodą i Ok Dinghy, którego sam mogę wystrugać z drzewka w przydomowym lesie.
I śpiew ptaszków, zapach trawy i pieczonego chleba.
:D

A nie chce sam z siebie? Myślisz, ze bez reklamy wolałby hulajnogę?

Ciekawe. W PRL reklamy nie było prawie, A już na pewno nie reklamy Mercedesa, Forda, Sony, Wranglerów...

a jednak jakoś każdy tak sam z siebie o tym marzył...

Upraszczanie sprawy Polar i zganianie wszystkiego na jedną prostą przyczynę to też manipulacja, socjotechnika i mieszanie w durnych łbach.

PS. W międzyczasie edytowałem i uzupełniłem poprzedni post.

Ostatnio zmieniony 12 cze 2019, 12:42 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

A gdyby tych Mercedesów nie produkowano, a tylko jeden model poloneza, to skąd Kowalski by wiedział że chce Mercedesa?

Przykład, jak to mówią, idzie z góry.

Kurwa, zapomniałem, miałem się nie odzywać.
Amen

Idąc tym tropem to byś dzisiaj z pięściakiem w ręce i maczugą biegał za mamutem a nie spiskowe teorie w internecie głosił...

Awatar użytkownika

Dinghy z gumy była. :) :) :)

Chuja się znasz. Moje dingy to preludium przed Finnem było. A Finn, to klasa dla prawdziwych mężczyzn, nie tak jak jakiś suburban, albo co nie daj bobrze Tukanka. :D

Ale w sumie dobrze, że jesteś.
Bo my tu świat ratujem, i zaczynamy od siebie.
Znaczy ja przestałem spawać, żeby cełodwa w atmosferę nie wpuszczać, Komandor nie na silniku, a na wiosłach będzie z Helu na Górki popylał, korba wyrzuci plejstejszyn, maerose podusi koty, żeby ślad ekologiczny się zgadzał, a ty zamiast kosiarką, zębami będziesz trawsko rwał. Na weganizm przejdziesz.
Może być?
:lol:

Awatar użytkownika

polar pisze:
MMM pisze:

Gawron jest samolotem rolniczym, pożytecznym itd, acz stareńkim mocno. Teraz to zabytek jedynie i też Ci nie pasuje?

Ta wszędzie samoloty widzi. ;)

Cytuj:
Korwety typu Gawron (projektu 621) – planowana seria korwet wielozadaniowych dla Marynarki Wojennej RP zaprojektowanych według koncepcji MEKO A-100 z niemieckiej stoczni Blohm und Voss w Hamburgu. Zamierzano wyprodukować 7 jednostek tego typu[1], wykonawcą wszystkich okrętów miała być Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni.

korbaczeska pisze:

Za kogo ty mnie wlasciwie uwazasz polar, bo wnioski na moj temat masz zupelnie z dupy.
Wciskasz mi nie moje teksty i argumenty, chyba sie rozpedziles i z gory uznales ze popieram neoliberalizm, popijam sojowa latte a z nudow pisze krytyki kapitalizmu. Bo nie jestem robolem czy szwaczka na akordzie.

Dlatego, bo nie jesteś szwaczką pewnie dość łatwiej ferować pewne opinie.
I tyle. Nic osobistego. Widzisz, co zechcesz.

Widzisz jak ty nic nie wiesz o drugim czlowieku a wydajesz osady.
Pracowalam jakis czas na szwalni na akord, nocna zmiana.
A teraz sie odpierdol albo znajdz inny argument, tez z dupy.

Nie mam ani kota, ani psa ani Toyoty Landcruiser wiec na parę godzin tygodniowo Tukanką (ok 3-4 litrów na h) mogę sobie pozwolić. :mrgreen:

https://wamiz.pl/aktualnosci/10916/czy- ... mu-zwierze

I napisałem wyraźnie, ze ratować bez planowej i to globalnie gospodarki, reglamentowania dóbr i bez przymusu zrobić się nie da. Bo nikt z nas dobrowolnie z tego co ma nie zrezygnuje. Nawet z chęci posiadania jeszcze więcej nie. Nawet ty Polar nie zrezygnujesz i nie pójdziesz dobrowolnie na dwukrotne obniżenie poziomu życia (do tych 2 ha co się regeneruje) i do tego poloneza (na talon) nie wrócisz dobrowolnie, ani do kartek na kiełbasę i talonów na buty. Znając życie raczej staniesz na czele braci robotniczej walczącej o dodatkowe kilo kaszanki i kapitalizm w sumie. Bo jak to tak gówno po równo na talon. I ekologiczna gąbka na patyku zamiast papieru toaletowego na które idą drzewa.

Maerose też swojej zgrai kotów co przyrodę niszczą jak jeden Hindus, i to tylko dla jej fanu, bo na kotach nawet jeździć się nie da, nie uśpi. Będzie walczyć.

I tak ze wszystkim niestety. A uratować planety przed zniszczeniem bez wyrzeczeń się nie da. I to trzeba sobie jasno uzmysłowić. Te wszystkie pomysły ekologów to baju baju, gadanie dla gadania. Albo zwyczajnie boją się powiedzieć prawdy np Amerykaninowi że będzie musiał żreć 5 razy mniej Hamburgerów czy steków i to mniejsze.

PS. Zapomniałem dodać, że ciężar wyrzeczeń spadnie na nas, bo to my przekraczamy, i to często wielokrotnie normy regeneracji przyrody, Nawet my Polacy prawie dwukrotnie. Bo inne wyjście to wybić do nogi tych co konsumują dwa trzy razy mniej niż ta granica regeneracji ale jest ich w cholerę i jeszcze więcej. Tylko kto będzie pracował na nasz względny dobrobyt. A i tak pewnie Amerykanie by musieli u siebie neony w miastach pogasić i się nieco ograniczyć, Norwedzy, Brytole, Niemcy też.

Ostatnio zmieniony 12 cze 2019, 13:47 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8981 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 887, 888, 889, 890, 891, 892, 893 ... 899  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.