forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 08 lip 2020, 11:42

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1010, 1011, 1012, 1013, 1014, 1015, 1016 ... 1111  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Przed chwilą podali w wiadomościach, że jeden taki rolnik rosyjski miał taki pomysł jak w naszym filmie Kondratiuka, pt. "Gwiezdny Pył' i wybudował sobie elektrownie wykorzystując do tego niewielki potoczek, który opodal jego gospodarstwa sobie przepływał. I produkował sobie na swoje potrzeby prąd. Cieszył się chłopina, że ma w mieszkaniu prąd za darmo, grzeje sobie wodę, itp.

I tak sobie pomyślałem, jakby w Polsce tak ktoś chciał? Zaraz rząd urzędników zgłosiłoby się na posesji z żądaniem zezwoleń, pozwoleń, badań krwi, moczu, prześwietlenia klatki piersiowe i USG prostaty. Miejscowy proboszcz z dwoma przewodami aby ewentualnie podłączyć kościółek i plebanię. A tak w ogóle w trybie nakazu musiałby się biedak tym prądem z narodem dzielić, bo tak samolubnie korzystać z własnej pomysłowości i pracowitości nienada.

Nie wiem jak naprawdę jest z tym w Rosji, czy ów pomysłowy Rosjanin, który mi zaimponował nie będzie miał kłopotów z władzą?

Pana Piotra proszę o wypowiedź jakby zechciał. Niestety umknęło mi jaka to część Rosji była, ani dierewnia.

Był w Polsce taki facet, który zrobił to samo. W dodatku zaopatrzył w ten sposób w prąd nie tylko swoje gospodarstwo, ale całą okoliczną wioskę.
Zgłosiło się do niego z nadstawioną kieszenią ze 100 instytucji, z elektrownią i urzędem skarbowym na czele.
Zrezygnował, wyszło mu, że za dużo musiałby dopłacać do tego pomysła.

Awatar użytkownika

Jeśli ktoś sobie postawi elektrownie z kołem podsiębiernym to nie widzę żadnych problemów.
Na pewno nie na Syberii, to wszystko jest tak drogie że nie ma najmniejszego sensu, przy cenie prądu w 90 kopiejek.
To po pierwsze primo, po drugie primo rzeczki u nas dziwnym trafem zamarzają w listopadzie i odmarzają w maju.
Pisałem już wielokrotnie, u nas a nie w Waszych Europach jest swoboda, ja mam zbudowany dom bez jedynej bumażki.
Nado bedzie zarejestrować, obejdzie się jakieś sto-dwieście dolarów i wsjo.

Dziwny kraj....ta Rosja....... :
A u nas piszą, że bez łapówki nic się u Was nie załatwi..... :shock:

p.s
90 kopiejek powiadasz.......a to dużo czy mało...?!
U nas do tej pory wychodził po 1.75zł. Przy cenie chleba 4,60 za kg.
Znaczy tyle, co i litr benzyny. Dziś litr 95 = 5,20...........a ile za kg chleba u Was.....?!

Awatar użytkownika

65 rubli dolar
benzyna 95 43 ruble
chleb pewnie około 30 rubli

emerytura mojej teściowej 28 000 rubli (no ona stara jak gówno mamuta)

Ale te germańska mercedes na zegarze mu pisze ze serwis A czy inny B za 500 km.
Dobrze, że chociaż mercedes nie poszedł jeszcze na te wymiany oleju co 30 000 czy nawet 40 000 km jak np francuzy. A potem płacz.
Co 15000 karze. Ale ja uważam ze i te 15 000 to za dużo ale jeszcze w normie. Automat niby bezobsługowy (wymiana oleju na remoncie głównym) ale ja bym jednak radził co 100 tyś wymienić. A Ty Piotrek już chyba tyle nakręciłeś.

Boruch pisze:
Przed chwilą podali w wiadomościach, że jeden taki rolnik rosyjski miał taki pomysł jak w naszym filmie Kondratiuka, pt. "Gwiezdny Pył' i wybudował sobie elektrownie wykorzystując do tego niewielki potoczek, który opodal jego gospodarstwa sobie przepływał. I produkował sobie na swoje potrzeby prąd. Cieszył się chłopina, że ma w mieszkaniu prąd za darmo, grzeje sobie wodę, itp.

I tak sobie pomyślałem, jakby w Polsce tak ktoś chciał? Zaraz rząd urzędników zgłosiłoby się na posesji z żądaniem zezwoleń, pozwoleń, badań krwi, moczu, prześwietlenia klatki piersiowe i USG prostaty. Miejscowy proboszcz z dwoma przewodami aby ewentualnie podłączyć kościółek i plebanię. A tak w ogóle w trybie nakazu musiałby się biedak tym prądem z narodem dzielić, bo tak samolubnie korzystać z własnej pomysłowości i pracowitości nienada.

Nie wiem jak naprawdę jest z tym w Rosji, czy ów pomysłowy Rosjanin, który mi zaimponował nie będzie miał kłopotów z władzą?

Pana Piotra proszę o wypowiedź jakby zechciał. Niestety umknęło mi jaka to część Rosji była, ani dierewnia.

U nas też nie ma problemu. Baterie słoneczne, wiatraki (do iluś metrów wys. bez zezwolenia) i jedziesz. Formalności są praktycznie żadne. Szczególnie jak tylko dla siebie ale i zrobić możesz bo nadmiar sprzedajesz. Z kołem wodnym jednak gorzej. Wszystkie wody płynące są publiczne i nie mogą być prywatne. Ingerencja w ich bieg zaś jest bez odpowiedniej zgody niemożliwa. I dobrze chyba. Wyobrażasz sobie, ze każdy mądry bu sobie potoki grodził jak chce?

Awatar użytkownika

120000 mam przejechane serwis każde 10 tys*. filtr paliwa co 30tys.
Olej w skrzyni na 100 tysiącach wymieniony
Klocki i tarcze wymieniam sam a płyn hamulcowy co dwa lata w servisie Mercedes

*teraz zrobili raz w 15000 pewnie za mało się psują.

Benzyna poniżej dolca, chlebuś również............to się tam u Was da żyć....... :roll:

p.s
Szybko policzyłem i mi wyszło, że u Was dostawał bym 30.000 rubli .........emerytury.
Muszę przemyśleć, czy się aby nie przenieść ! :oops:

Awatar użytkownika

Kupiliśmy namiot, śpiwory, materace, bagażnik Thule na dach.
Pojedziemy na dwa tygodnie szastać po Syberii.
Jeśli więcej nie napiszę znaczy się miedźwiedź nas zeżrał.

Szkoda wątku jeśli co, fajny był, ja jego lubiłem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1010, 1011, 1012, 1013, 1014, 1015, 1016 ... 1111  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.