forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 5:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 152  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 sty 2019, 22:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Cytuj:
Szanowny Panie Prezydencie

powstrzymajmy dyskryminację wśród wojskowych!

My, niżej podpisani generałowie Wojska Polskiego, nie zgadzamy się z decyzją Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka ws. nowych stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy. Pod koniec ubiegłego roku szef MON Mariusz Błaszczak zaakceptował wstępnie siatkę płac, która była zaskakująca dla żołnierskiego środowiska. Szeregowi uzyskali 450 zł brutto a generał czterogwiazdkowy zaledwie 200 zł. Niewiele wyższą od generała podwyżkę mieli otrzymać pułkownicy – o 250 zł znajdujący na stanowiskach zaszeregowanych do grupy uposażenia 16 – 16 C.

Zwracamy uwagę pana Prezydenta na pogłębiający się niekorzystny stosunek uposażenia oficerów zawodowych w stosunku do szeregowego zawodowego. Grozi to brakiem zainteresowania objęciem kolejnych wyższych stanowisk poza miejscem zamieszkania żołnierzy, spadkiem motywacji dla podnoszenia kwalifikacji czy też obejmowaniem stanowisk na szczeblu związków taktycznych i wyższych z powodu możliwości utraty dodatków.

W piśmie skierowanym do ministra obrony Konwent Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych podkreślił, że „zaproponowane stawki uposażenia zasadniczego są nie dla zaakceptowania”. W końcu podwyższono uposażenia, ale tylko pułkownikom o symboliczne 50 zł. Ta kwota godzi w oficerski honor, a także deprecjonuje oficerów wobec przyszłych zadań w resorcie obrony narodowej.

W związku z tym oskarżamy aktualnego Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka o zdradę stanu. Polityka, którą realizuje szef MON zagraża bezpieczeństwu Rzeczpospolitej Polskiej, a również oczernia kraj przed naszymi sojusznikami z NATO i USA. Skutkiem tego my, niżej podpisani generałowie Sił Zbrojnych Polski występujemy o dymisję aktualnego Ministra Obrony Narodowej.

Ciekawe ! Sam nie wiem co o tym myśleć. Walka o uposażenia sprowokowała Generałów do takiej zasadniczej reakcji, upadek organizacyjny i techniczno-operacyjny armii nie wywoływał takiego zacietrzewienia. Pismo do Prezydenta (?) gość jest niewładny w decyzyjności, a może to robota "Macieresku" który ma ochotę powrócić na to stanowisko.
Oczywiście forma i sama podwyżka jest jak ochłap rzucony psu i to nawet nie do miski. Jednak powodów w których generalicja powinna się postawić było więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2019, 9:03 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Masz rację, jest więcej spraw, gdzie powinni się produkować.
Z drugiej strony tu też mają trochę racji. Bo spłaszczenie uposażeń niczemu dobremu nie służy.

Pamiętam, końcówkę PRL i początek III. RP. Byłem młodym dowódcą i na liście plac bylem 3. Wyprzedzało mnie dwóch podoficerów z dużą wysługą, kilkoro dzieci (był kiedyś w Polsce dodatek na dzieci też płacony bez kryterium dochodowego) i klasą mistrzowską specjalisty (też miałem ale tylko podoficerom za klasy płacili).

Tyle, ze to były trochę inne czasy, mniej się na kasę patrzyło. Serio.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 18:00 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
To moda wzięta z Ameryki I NATO. Takie monety. Mam takich kilka. Nie swoich bo nie jestem, aż tak modny

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 21:58 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
a sprawdzał ktoś czy do flipperów by nie pasowały zamiast 5 zyli ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 22:59 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Ta biała kura ma taki jakiś nabzdyczony pysk. :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 23:22 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Może ma żal, że na łeb zamiast korony włożyli jej nocnik?
W dodatku do góry dnem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 23:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
A to nie jest wielki ptak z ulicy Sezamkowej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 23:45 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Nawet podobny.
Kiedy moje dziecięta oglądały Ulicę Sezamkową, na widok tego stwora wołałam złośliwie:
O, Ptak Śmietnikowy!
A oni, bardzo oburzeni, prostowali: mamo, to jest Wielki Ptak!!! Śmietnikowy to jest Potwór!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sty 2019, 1:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
MMM pisze:
Dawne wizytówki są już be, teraz rozdaje się takie.

Może za te "judaszowe" srebrniki te cztery śmigłowce zakupili, które sakramencko wzmocnią nasza armię i w sierpniu będą gwoździem przewodnim w defiladzie.
Radości nie będzie końca, cztery, amerykańskie, zrobione w wolsce........same "skorupy" bo o wyposażeniu cisza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2019, 18:25 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No walka przenosi się na coraz to nowe dziedziny życia. Media, stąd tzw infoops czyli operacje informacyjne, na psyche i mamy psyops czyli psychological operations, powiązane z zresztą z tymi informations (w NATO info a w USA psycho w najprostszym ujęciu). No i jak mamy całą sferę życia uzależnioną od cybernetyki siłą rzeczy muszą być wyspecjalizowane siły do obrony cyberprzestrzeni. Zresztą wojna w tych trzech obszarach toczy się non-stop i w czasie pokoju.
Można sobie przecież wyobrazić atak cybernetyczny, który wyłoży cały kraj, energetykę, komunikację, finanse...

Pomysł dobry a raczej wymuszona konieczność - wykonanie? Nie wiem. Pewnie jak zawsze :(

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 152  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group