forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 sty 2021, 6:51

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 wrz 2018, 8:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 385
ladaco pisze:
w huj chybiony.., f chuj najlepszości..

Najsz.
Najszanowniejszy panie ladaco, bardzo dziękuję za ten wpis. Przypomniał mi on, że zaplanowałem do najszanowniejszego pana prezydenta Andrzeja Dudy napisać list o wulgaryzmach, zwłaszcza, że i on sam osobiście w stosunku do Izraelitów używa słów mogących uchodzić za obRZYDliwe.
O poruszeniu tego tematu podjąłem decyzję po obejrzeniu wielce optymistycznego wystąpienia polskich kibiców w Rosji:

https://www.youtube.com/watch?v=i9TLCa4fOZs

Najszanowniejsi Forumowicze, a czy Wy znacie jakieś 'pikantne przyśpiewki kibiców?

Postaram się zatem by następny list, po liście o tańcu najszanowniejszego pana prezydenta Andrzeja Dudy był i o penisach i o waginach i o jebaniu.

Najszanowniejsi Forumowicze, czy wiecie skąd się wzięło w języku polskim słowo 'jebać'?

Dla ułatwienia dodam, że jest to wulgaryzm biblijny - świadectwo kultury izraelskiej, zarazem też chrześcijańskiej. Efekt tak zwanego ubogacania kulturowego.

Powróćmy proszę myślami do zwodzenia młodzieży w Lednicy.
Najszanowniejszy pan prezydent pląsał w takt piosenki, której głównym motywem literackim były słowa:
Tak, tak Panie (...)

Najszanowniejsi Forumowicze, co Wy wiecie o Panu?
Kto to jest?

Pozdrawiam najserdeczniej i życzę najlepszości.
Naj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2018, 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9915
ahmadeusz szatan pisze:
....
Tak, tak Panie (...)

.....


Plebanie, to oczywiste.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2018, 21:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9915
ahmadeusz szatan pisze:
....
A konstytucji ......
Winnych znaleźć i ukarać.

Czy to dobry pomysł?

......


Niedobry, konstytucję napisać trzeba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2018, 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 385
Najsz. Najszanowniejsi Forumowicze, dzisiaj wysłałem do najszanowniejszego pana prezydenta Dudy kolejny list otwarty. Kolejny list o kłamstwach. Trochę czasu zajęło mi jego napisanie, bo temat i trudny i jednocześnie ciągle aktualizowany przez ludzi rządu. Oto pierwsza część tego listu:

jacek kwaśniewski 30 dzień 11 miesiąc 9 rok EY

Najsz.

Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, piszę do najszanowniejszego pana kolejny siedemnasty list otwarty. W swych listach staram się ograniczać przede wszystkim do spraw bardzo ważnych dla Polek i Polaków, lub też wszystkich ludzi niezależnie od miejsca zamieszkania. Ten list jest szczególnie ważny zwłaszcza dla chrześcijan zamieszkujących całą ziemię. Będzie dotyczył przede wszystkim imienia własnego Boga Biblii oraz imienia naczelnego rabina chrześcijan, najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach znanego w Polsce przede wszystkim z przezwiska Jezus. List będzie długi i trudny, dlatego, że religia chrześcijańska oparta jest na długich, skomplikowanych i trudnych do zrozumienia relacjach zapisanych w Biblii.
Pomimo tego zachęcam bardzo gorąco wszystkich chrześcijan oraz ich sympatyków by bardzo poważnie potraktowali ten list:

Sura 6:70
I pozostaw tych, którzy wzięli sobie swoją religię za grę i zabawę!
Zwiodło ich życie tego świata! (...)
A ci, którzy zostaną skazani na zatracenie, za to, co sobie zarobili, to otrzymają napój z wrzątku i karę bolesną, ponieważ oni nie uwierzyli.

W liście tym wytłumaczę dlaczego powinno się używać prawdziwego imienia Jehoszua oraz imienia Jehowa, oraz dlaczego nie powinno się w odniesieniu do tych postaci biblijnych używać imienia Pan .
Właściwie to można imię Pan w stosunku do tych postaci używać, jeżeli komuś bardzo zależy by dostać się do Piekła. W takim przypadku używanie imienia Pan jest bardzo wskazane.
Nim przejdę do konkretów powrócę jeszcze myślami do najszanowniejszego pana prezesa rady ministrów – premiera Mateusza Morawieckiego.
Poprzedni list poświęciłem kredytom w frankach szwajcarskich oraz o haniebnej roli jaką odegrał w ich przyznawaniu najszanowniejszy pan prezes rady ministrów – premier Mateusz Morawiecki, który w Davos kłamał:

"Bank Zachodni był jednym z nielicznych banków, który wtedy tych kredytów nie udzielał".

Kłamstwo to rozpropagowała telewizja Polsat News. Okazało się jednak, że Bank Zachodni kredyty takie udzielał i najszanowniejszy pan prezes rady ministrów – premier Mateusz Mazowiecki dobrze o tym wiedział. Szczegóły są podane w poprzednim liście.
Z jego słów można wywnioskować, że kłamał z premedytacją, być może licząc na to, że nikt się o tym nie dowie. A kłamstwo z premedytacją to jeden z najcięższych grzechów, a kłamcy mogą trafić do Piekła. Tak wierzą wierzący w to co pisze w Biblii chrześcijanie:

Objawienie 21:8; Objawienie 22:15
(...)Ale co do tchórzów i tych bez wiary, i obrzydliwych w swej plugawości, i morderców, i rozpustników, i uprawiających spirytyzm, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców — ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką.(...)
(...)Na zewnątrz są psy i uprawiający spirytyzm, i rozpustnicy, i mordercy, i bałwochwalcy, i każdy, kto lubuje się i trwa w kłamstwie’.

Bardzo proszę przypomnijmy sobie jaki los spotkał chrześcijan, którzy okłamywali swoją społeczność:

Dzieje 5:1-11
(...)Jednakże pewien mężczyzna imieniem Ananiasz, wraz z Safirą, swoją żoną, sprzedał posiadłość i za wiedzą żony potajemnie zatrzymał część zapłaty, a tylko część przyniósł i złożył u stóp apostołów. Ale Piotr rzekł: „Ananiaszu, dlaczego Szatan cię ośmielił, byś postąpił fałszywie wobec ducha świętego i potajemnie zatrzymał część zapłaty za pole? Dopóki pozostawało u ciebie, czyż nie pozostawało twoim i czy po sprzedaniu nie mogłeś dalej tym rozporządzać? Dlaczego postanowiłeś w swym sercu tak uczynić? Postąpiłeś fałszywie nie wobec ludzi, lecz wobec Boga”. Usłyszawszy te słowa, Ananiasz upadł i skonał. I wielka bojaźń ogarnęła wszystkich, którzy o tym słyszeli. A młodsi mężczyźni wstali, owinęli go w płótna i wyniósłszy, pogrzebali. Po upływie około trzech godzin weszła jego żona, nie wiedząc, co się wydarzyło. Piotr rzekł do niej: „Powiedz mi, czy oboje za tyle sprzedaliście to pole?” Ona rzekła: „Tak, za tyle”. Piotr więc powiedział do niej: „Dlaczego oboje uzgodniliście między sobą, żeby wystawić na próbę ducha Jehowy? Oto stopy tych, którzy pogrzebali twego męża, są u drzwi; oni też ciebie wyniosą”. Natychmiast upadła u jego stóp i skonała. Gdy młodzieńcy weszli, znaleźli ją martwą i wyniósłszy, pogrzebali ją obok jej męża. Toteż wielka bojaźń ogarnęła cały zbór oraz wszystkich, którzy o tym słyszeli.

A teraz bardzo proszę przypomnijmy sobie naukę najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) dotyczącą grzechów, za które również można trafić do Piekła zwanego też Gehenną:

Marka 9:43-48
(...)„I gdyby cię gorszyła twoja ręka, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść do życia kalekim, niż z dwiema rękami pójść do Gehenny, w ogień nieugaszony. —— A jeśli cię gorszy twoja stopa, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść do życia kulawym, niż z dwiema stopami zostać wrzuconym do Gehenny. —— Jeśli zaś gorszy cię twoje oko, odrzuć je; lepiej jest dla ciebie wejść jednookim do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu zostać wrzuconym do Gehenny, gdzie ich czerw nie umiera, a ogień nie jest gaszony.

Idąc tym tokiem rozumowania kłamcy lepiej by zrobili, gdyby sobie języki poobcinali, niż by z językami trafili do Piekła gdzie ogień nie jest gaszony. Przed kłamstwem i piekielnym ogniem znajdziemy również ostrzeżenie w Koranie:

Sura 2:24, Sura 4:56
A jeśli jesteście prawdomówni! a jeśli tego nie uczynicie a wy nigdy tego nie uczynicie - to bójcie się ognia a paliwem jego będą ludzie i kamienie - który został przygotowany dla niewiernych. (...)
Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w Nasze znaki, będziemy palić w ogniu. I za każdym razem, kiedy się ich skóra spali, zamienimy im skóry na inne, aby zakosztowali kary. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!

Z Biblii wynika, że jak kiedyś starożytny świat uległ zagładzie w wyniku potopu, to teraźniejszą ziemię Bóg planuje zgładzić ogniem:

2 Piotra 3:5-7
(...)Bo zgodnie ze swym życzeniem przeoczają fakt, iż od dawna były niebiosa oraz ziemia spoiście wystająca z wody i pośród wody za sprawą Bożego słowa; i przez te rzeczy ówczesny świat uległ zagładzie, gdy został zatopiony wodą. Lecz za sprawą tego samego słowa teraźniejsze niebiosa i ziemia są odłożone dla ognia oraz zachowane na dzień sądu i zagłady ludzi bezbożnych.

Kłamstwo potępiają też czciciele innych Bogów. Na przykład w Aweście – Biblii czcicieli najszanowniejszego Boga Ahury Mazdy tak o kłamstwie napisano:

GATHY, JASNA 32.4 i 32.5
Wy kłamcy gmatwacie ludzki umysł,
I sprawiacie, że ludzie czynią to, co najgorsze,
Powodujecie, że przemawiają jak miłośnicy Zła,
Oddzieleni od Dobrego Umysłu,
Oddaleni od woli Ahura Mazdy,
Gubiący ścieżkę Prawdy i Prawości.
W ten sposób kłamcy okradli ludzkość z życia
szczęśliwego i nieśmiertelnej błogości
Zły Duch przemawia i namawia przy pomocy Złego Umysłu i Złego Słowa
Do złych uczynków skłania kłamliwą duszę, obiecując zwycięstwo,
Lecz doprowadza ją do ruiny.

Natknąłem się też na bardzo ciekawy i pouczający komentarz tych wersetów. Bardzo proszę zapoznajmy się z nim:

Zaratusztra daje jasny przekaz, kłamstwo jest złe. Żyjemy jednak w świecie przemieszanym, gdzie czasem trudno jest ocenić co jest prawdą, a co fałszem, dlatego daje wskazówkę: „Wy kłamcy gmatwacie ludzki umysł”. Przeciwstawia się kłamstwu świadomemu, czynionemu z intencją gmatwania ludzkiego umysłu, a więc kłamstwu, którego celem jest zdezorientowanie ukrycie prawdy, lub otoczenie jej tajemnicą w celu zaszkodzenia innym i dokonania złego uczynku, lub skłonienia kogoś do złego uczynku. Przeciwstawia się także kłamstwu, które sprawia, że fałsz zostaje rozpowszechniony; „Powodujecie, że przemawiają jak miłośnicy Zła,” a ludzie oddalają się od trzeźwego osądu rzeczywistości oddalając się od danego im przez Ahura Mazdę rozumu, zostają oddzieleni od dobrego umysłu. Dzisiaj powiedzieli byśmy, że potępia fake news i ich rozpowszechnianie. Zwraca także uwagę na pozostawanie w stanie Dobrego Umysłu, co oznacza obowiązek sprawdzania czy informacje i wiedza którą posiadamy jest prawdziwa, a więc weryfikacji docierającej do nas informacji. Zaratusztra mówi, że Zły Duch, „skłania kłamliwą duszę, obiecując zwycięstwo”, a więc chce nas skłonić do postawy, cel uświęca środki.

Co zatem jeśli Twoje kłamstwo może uratować czyjeś życie? Dobry umysł będzie w naszym świecie przemieszanym twoim przewodnikiem. Każdy tu musi rozważyć swoje intencje i skutki słowa i czynu. W jasnie 32.9 powiedziane jest: „Nauczyciel zła niszczy zrozumienie”. Jeśli prawdziwie zrozumiesz podejmiesz właściwą decyzję.

Co zatem, na przykład, z tajemnicą wojskową, czyli prawdą, której nie możesz wyjawić? Zastanów się przede wszystkim czy musisz być członkiem grupy, która zobowiązuje cię do powstrzymywania się od mówienia prawdy. Nie musisz służyć w armii. Skoro jednak się tam znalazłeś i staniesz przed dylematem czy powinieneś coś dalej zatajać, zwróć uwagę na skutki zatajenia prawdy, od tego masz rozum i zdolność oceniania co spowoduje większe cierpienie,lub krzywdę ludzką. Staniesz przed trudną decyzją, lecz jeśli kłamstwo ma okraść ludzi z życia, powiedz prawdę. Każdy tu musi rozważyć swoje intencje i skutki słowa i czynu.

Co zatem gdy nasza ciocia, oczekuje oceny swojej nowej sukienki, a nam ona się nie podoba... skłamać, że fajna, czy powiedzieć, że brzydka i sprawić, że ciocia się obrazi bo sprawiliśmy jej przykrość? Nagminnie kłamiemy w takich sytuacjach. Możesz powiedzieć prawdę, w taki sposób by nie obrazić cioci odwołując się do kwestii gustu i tego, że różnice w ocenie tego co ładne są rzeczą naturalną, jeden lubi czerwony, drugi niebieski kolor. No jeśli ciocia i tak się obrazi, to trudno. Każdy tu musi rozważyć swoje intencje i skutki słowa i czynu.

Zło powoduje pozorną relatywizację naszych słów i czynów, nie daj się temu zwieść. To są często dylematy wynikające z zawikłania naszej rzeczywistości przez Złego Ducha. Po głębszym rozważeniu prawie zawsze możesz znaleźć prawdę, właściwe myśli, słowa i czyny. Jeśli skutkiem twojego działania jest cierpienie, krzywda lub śmierć to zbłądziłeś. Pamiętaj o tym, że jesteś tutaj omylną istotą, która częstokroć błądzi. Wszak Zaratusztra wołał: „Panie Najlepszego Zrozumienia, zawsze świadomy ludzkiego zbłądzenia” (jasna 32,6)

Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, bardzo proszę powróćmy do pańskiej, chrześcijańskiej wiary, według której ludzie bezbożni zostaną zgładzeni:

2 Piotra 3:5-7
(...)Bo zgodnie ze swym życzeniem przeoczają fakt, iż od dawna były niebiosa oraz ziemia spoiście wystająca z wody i pośród wody za sprawą Bożego słowa; i przez te rzeczy ówczesny świat uległ zagładzie, gdy został zatopiony wodą. Lecz za sprawą tego samego słowa teraźniejsze niebiosa i ziemia są odłożone dla ognia oraz zachowane na dzień sądu i zagłady ludzi bezbożnych.

Najszanowniejszy panie prezydencie, do ludzi bezbożnych, należą przede wszystkim duchowi sodomici, gomoryci, czyli między innymi kłamcy. Używając słów najszanowniejszego pana posła Jarosława Kaczyńskiego można kłamców nazwać kanaliami, zdradzieckimi mordami najgorszego sortu. Kłamcy bywają też nazywani parchami, popaprańcami, zboczeńcami prawdy, pedałami prawdy, ciotami prawdy. Zdarza się też, że tych duchowych obłudników - kłamców nazywa się też słowami obelżywymi, słowami wulgarnymi. Cielesny sodomita, na przykład opisany opisany w jednym z wcześniejszych listów syfilityk z partii Wolność mógł zarazić tak zwaną chorobą chrześcijan bezpośrednio kilkadziesiąt, może nawet kilkaset kobiet, a nawet mężczyzn i być może też zwierząt gdyby się bardzo starał.
Tymczasem duchowy sodomita, taki jak na przykład kłamca, najszanowniejszy pan prezes rady ministrów – premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów mógł zarazić kłamstwem miliony mieszkańców ziemi:

"Bank Zachodni był jednym z nielicznych banków, który wtedy tych kredytów nie udzielał".

Tak zimą podczas wizyty w Davos kłamał premier Mateusz Morawiecki w telewizji Polsat News.

Ludzie którzy premierowi zaufali, uwierzyli powtarzając te kłamstwo mogli je spotęgować. I chociaż z czasem prawda wyszła na wierzch, to okazało się, że ludzie wciąż ufają najszanowniejszemu panu premierowi. Na przykład TVP INFO podało taką informację:

„Nowy ranking zaufania. Prezydent i premier mają powody do zadowolenia.
(…) Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc. Na trzecim miejscu rankingu zaufania jest Paweł Kukiz (52 proc.) (...).

Trzeba przy tej okazji dodać, że informację tę podała Telewizja Polska, a według badań zaufanie do tej instytucji nie jest gigantyczne:

„52 proc. Polaków nie ma zaufania do Telewizji Polskiej, (...) - wynika z badania Attention Marketing Research.”

Zaobserwowałem też tendencję spadku zaufania do tej instytucji, co według mnie jest bardzo dobrą tendencją. W Biblii mamy zanotowaną taką radę:

Psalm 146:3
Nie polegajcie na władcach ani na żadnych innych ludziach, bo nie mogą zapewnić wybawienia.

Uważam, że jest to bardzo dobra rada. Ja na przykład nie ufam swojemu cieniowi. Nie ufam też sobie. Wiem, że jestem człowiekiem omylnym i wiem, że błędy popełniają nie tylko ludzie niedouczeni, tacy jak ja, ale również ludzie uczeni. Uważam, że najlepsza jest zasada ograniczonego zaufania.

Bardzo proszę powróćmy myślami do najszanowniejszego pana prezesa rady ministrów – premiera Mateusza Morawieckiego i tematu kłamstwa i kłamców. Niedawno w telewizji jakaś kobieta odczytała takie oświadczenie:

"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej"

Najszanowniejszy panie prezydencie, to publiczne przyznanie się do kłamstwa wymusił sąd w trybie wyborczym. Jak długo żyję nie słyszałem o premierze Polski, który publicznie przyznał się do kłamstwa. Być może fakt ten zostanie zapisany w podręcznikach historii. Uważam, że kłamców powinno się zwalczać. Ciekawie, trafnie i dobitnie o tego typu kłamcach w Gazecie Warszawskiej napisał najszanowniejszy pan Mirosław Kokoszkiewicz w artykule zatytułowanym 'Poczet smoleńskich szubrawców'. Największym szubrawcom smoleńskim, zwanym też hienami cmentarnymi poświęciłem jeden z wcześniejszych listów, dlatego nie będę się powtarzał i do tematu smoleńskiego wracał. Bardzo proszę zapoznajmy się z tym co najszanowniejszy pan Mirosław Kokoszkiewicz o kłamcach pokroju najszanowniejszego prezesa rady ministrów – premiera Mateusza Morawieckiego pisze:

„(…) Oto ci, którzy zasłużyli by splunąć im prosto w parszywe gęby. Kłamstw nie tworzy się po to, aby funkcjonowały tylko w gronie tych, którzy je wymyślili. Kłamstwo (…) musiało dotrzeć nie tylko do milionów Polaków, ale wyjść daleko poza granice naszego kraju. Do tego potrzebne były łże- media, czyli sprzedajna dziennikarska psiarnia, łże-politycy i łże autorytety...”

Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, moim zdaniem trudno mi się zgodzić z zdaniem najszanowniejszego pana Mirosława Kokoszkiewicza, że do propagowania kłamstw konieczne są łże-media. Przecież dziennikarze nagrywający i przeprowadzający wywiad w Davos z najszanowniejszym panem prezesem rady ministrów – premierem Mateuszem Mazowieckim mogli nie wiedzieć, że to kłamca. Jeżeli jednak prawda wyszła jak przysłowiowe szydło z worka, uważam, że prawnym obowiązkiem powinno być dementowanie kłamstw.
Do tego potrzebna jest jednak zmiana prawa, o co też apeluję.

Początkowo plucie w twarz kłamcom wydało mi się niesmacznym pomysłem, dlatego że, nie czuję takiej potrzeby, to jednak po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że kłamców takiego formatu jak najszanowniejszy pan prezes rady ministrów – premier Mateusz Morawiecki, można by za kare wozić po Polsce i zakutych w dyby wystawiać na pokaz na rynkach lub ruchliwych ulicach miast po to by kto ma ochotę mógł kłamcy w twarz napluć.
Oczami wyobraźni widzę taką scenę:

Miasto Kraków. Rynek Główny. Obok kościoła Mariackiego ustawione dyby z napisem KŁAMCA w wielu językach. W dyby zakuty najszanowniejszy pan prezes rady ministrów - premier Mateusz Morawiecki. Na przeciw niego stoi najszanowniejszy pan Mirosław Kokoszkiewicz – redaktor Gazety Warszawskiej – plujący prosto w twarz zakutego w dyby najszanowniejszego pana Mateusza Morawieckiego. Obok zaś przechodzą zagraniczni turyści i wołają 'foto, foto'.
Robią zdjęcia. Kręcą filmy i zamieszczają w Internecie.
Myślę, że świadomość takiej kary podziałała by na polityków trzeźwiąco i starannie by układali swoje publiczne przemówienia. Natomiast dyby rozstawione w publicznych miejscach stały by się atrakcją turystyczną, dzięki której Polska stała by się atrakcyjniejsza i chętniej odwiedzana. (...) ciąg dalszy być może nastąpi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2018, 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 8169
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Adin, dwa, tri, czetyrje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2018, 8:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 385
Tymczasem kiedy słucham przemówień najszanowniejszego prezesa rady ministrów – premiera Mateusza Mazowieckiego, to odnoszę wrażenie, że albo mam do czynienia z wtórnym analfabetą nie rozumiejącym tego co mówi lub też z cynicznym głupcem, który kłamie po to by kłamstwami tłumy Polek i Polaków zwodzić.
Warto na tę sprawę spojrzeć z szerszej, religijnej perspektywy. Najszanowniejszy pan prezes rady ministrów – premier Mateusz Morawiecki jest chrześcijaninem – Rzymskim Katolikiem afiszującym się swoją przynależnością religijną. A bycie chrześcijaninem zobowiązuje do kłamania, dlatego, że wierny swojej wierze chrześcijanin zobowiązany jest do naśladowania najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa):

Mateusza 16:24
(...)Potem Jezus rzekł do swych uczniów:
„Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje....”

A takie wierne naśladowanie wymusza kłamstwa i zwodzenia, dlatego, że taki wzór najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) pozostawił. I nie są to moje wymysły, ale informacje zaczerpnięte z Biblii. Bardzo proszę sprawdźmy co tam pisze:

Mateusza 13:34; Marka 4:34; Łukasza 8:10; Marka 4:10-12
(…) O tym wszystkim Jezus nauczał tłumy za pomocą przykładów. Bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił (...) Bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił, ale swoim uczniom na osobności wszystko wyjaśniał. (...) On im powiedział: „Wam dano zrozumieć święte tajemnice Królestwa Bożego, ale pozostali słyszą tylko przykłady, żeby patrzyli, ale nie widzieli, i żeby słyszeli, ale nie pojęli sensu. (...) Potem ci, którzy z nim pozostali, w tym również Dwunastu, zaczęli go pytać na osobności o te przykłady. Powiedział więc do nich: „Wam wyjawiono świętą tajemnicę Królestwa Bożego, ale inni słyszą tylko przykłady, żeby patrzyli, a jednak nie widzieli, i słyszeli, a jednak nie pojęli sensu, i żeby w ogóle nie zawrócili i nie dostąpili przebaczenia”.

Z powyższych informacji wynika bezspornie, że najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach zwodził tłumy – okłamywał je używając przypowieści mających ukryte tajne znaczenie, którego znaczenie zarezerwowane było tylko dla wybranych uczniów.
Celem tej mistyfikacji było nie dopuszczenie do tego by słuchające nauk najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) tłumy nie dostąpiły przebaczenia.
Żyjący w dzisiejszych czasach chrześcijanie powtarzając nauki kierowane do tłumów również zwodzą – okłamują swoich słuchaczy a bardzo często i samych siebie.
W Biblii napisano otwarcie, że najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) zwodził tłumy przypowieściami, żeby nie dostąpiły przebaczenia. Pisze też, że przypowieści te mają ukryty sens przeznaczony tylko dla wtajemniczonych w wyjaśnienia uczniów.
Tymczasem znani mi chrześcijanie różnych kościołów tego nie głoszą.
Zauważyłem, że posługują się przypowieściami najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) przedstawiając je jako mądrości teologiczne niezbędne do zbawienia – do osiągnięcia szczęścia pośmiertnego w niebie.
Jedną z najczęściej słyszanych zwodniczych nauk jest tak zwana złota reguła wygłoszona w tak zwanym kazaniu na górze. Myślę, że przemowę tę, zgodnie z tym co na temat nauk wygłaszanych do tłumów przez najszanowniejszego władcę Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) można nazwać zwodzeniem na górze, a omawianą zasadę nazwać złotą regułą zła. Bardzo proszę przypomnijmy sobie tę naukę:

Mateusza 7:12
(...)Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie; takie w istocie jest znaczenie Prawa i Proroków.

Jest ona skrajnie egoistyczna.
Według niej człowiek powinien czynić drugiemu człowiekowi to co ON chce by jemu czyniono. Opinia drugiego człowieka się nie liczy.
Może się zdarzyć zbieżność pragnień i jeden człowiek stosując tę zasadę zrobi drugiemu dobrze, ale może się zdarzyć i tak, że zrobi bardzo źle.
Dokładniej tę złą naukę omówiłem w jednym z wcześniejszych listów, dlatego nie będę tutaj jej wnikliwie analizował.
Zwodziciele i kłamcy starają się dbać o to by głoszone nauki wydawały się logiczne, mądre, wiarygodne. Bardzo proszę przypomnijmy sobie jeszcze jedną naukę ze zwodzenia na górze:

Mateusza 7:24-27
(...)„Dlatego każdy, kto słyszy te moje słowa i wprowadza je w czyn, zostanie przyrównany do męża roztropnego, który zbudował swój dom na masywie skalnym. I lunął deszcz, i przyszły potoki wody, i wiatry powiały i smagały ten dom, ale się nie zawalił, gdyż miał fundament na masywie skalnym. Każdy zaś, kto słyszy te moje słowa, a nie wprowadza ich w czyn, będzie przyrównany do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku. I lunął deszcz, i przyszły potoki wody, i wiatry powiały i uderzyły w ten dom, i się zawalił, a jego upadek był wielki”.

Oczywistą jest nauka, że dom postawiony na bardzo solidnym fundamencie, na masywie skalnym będzie miał dużo większe szanse przetrwania niekorzystnych warunków atmosferycznych niż dom zbudowany na piasku. Jednak wmawianie tłumom, że zwodnicze kłamliwe słowa najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) są najlepszym masywem skalnym można uznać za oszustwo, którego celem było to by słuchające tłumy nie dostąpiły wybawienia.

Najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach, zwodził i okłamywał nie tylko tłumy. Bardzo proszę przypomnijmy sobie zapisaną w Biblii historię, w której najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) okłamał niewiastę:

Jana 4:25, 26
(...)Niewiasta powiedziała do niego:
„Wiem, że przyjdzie Mesjasz, zwany Chrystusem. Kiedy on przybędzie, otwarcie oznajmi nam wszystko”.
Jezus powiedział jej:
„Jestem nim ja, który z tobą mówię”.

Z Biblii wynika jednak, że było to jawne kłamstwo, dlatego, że najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) niczego otwarcie Izraelitom nie oznajmiał. Wprost przeciwnie używał przykładów mających ukryte znaczenie:

Mateusza 13:34; Marka 4:10-12
(…) O tym wszystkim Jezus nauczał tłumy za pomocą przykładów. Bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił (...) Potem ci, którzy z nim pozostali, w tym również Dwunastu, zaczęli go pytać na osobności o te przykłady. Powiedział więc do nich: „Wam wyjawiono świętą tajemnicę Królestwa Bożego, ale inni słyszą tylko przykłady, żeby patrzyli, a jednak nie widzieli, i słyszeli, a jednak nie pojęli sensu, i żeby w ogóle nie zawrócili i nie dostąpili przebaczenia”.

Dokładnie tak samo postępują chrześcijanie przytaczający nauki najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa), z tą może różnicą, że zazwyczaj robią to nieświadomie.
W błąd wprowadzeni w swoich kościołach przez kapłanów w błąd wprowadzają tych, którzy ich słuchają. Według Biblii najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) o tym oszustwie informował swoich najbliższych uczniów, ale i oni byli zdezorientowani:

Łukasza 12:41
(...)Wtedy Piotr rzekł:
„Panie, czy kierujesz ten przykład do nas, czy też do wszystkich?(...)

W Biblii znajdziemy zanotowane takie same nauki najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach kierowane i do tłumów jak i do jego uczniów:

Marka 8:34; Łukasza 9:23; Mateusza 16:24
A przywoławszy do siebie tłum wraz ze swymi uczniami, rzekł do nich:
„Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje.
Potem przemówił do wszystkich:
„Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i dzień po dniu bierze swój pal męki, i stale mnie naśladuje.
(...)Potem Jezus rzekł do swych uczniów:
„Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje.

Z tych biblijnych opowieści możemy wyciągnąć wniosek, że uczniowie najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) mogli również czuć się okłamywani. Kiedy nadszedł 16 Nisan roku nieznanego, dzień tak zwanej ostatniej wieczerzy najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) otwarcie wyznał swym dwunastu apostołom, że i ich nauczał stosując kłamliwe porównania i obiecał, że kiedyś im o swym Ojcu wyraźnie opowie:

Jana 16:25-29
(...)„Powiedziałem to wam w porównaniach. Nadchodzi godzina, gdy już nie będę wam mówił w porównaniach, ale wam o Ojcu wyraźnie opowiem. W owym dniu prosić będziecie w moje imię, a nie mówię wam, że ja będę prosił Ojca za wami. Bo sam Ojciec was kocha, ponieważ wy mnie ukochaliście i uwierzyliście, że ja wyszedłem jako przedstawiciel Ojca. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na ten świat. I opuszczam świat, a idę do Ojca”.
Jego uczniowie powiedzieli:
„Oto teraz mówisz wyraźnie i nie podajesz żadnego porównania.”

W Biblii zanotowano też sprawozdanie z którego wynika, że najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) okłamywał swych braci w wierze nie tylko przy użyciu fałszywych przypowieści, ale również używając zwyczajnych kłamstw. Bardzo proszę zapoznajmy się z tym biblijnych sprawozdaniem. Bardzo ciekawa jest też ocena Izraelitów jego działalności zanotowana po opisie tego jawnego kłamstwa:

Jana 7:8-12
(...)Wy idźcie na święto; ja jeszcze nie idę na to święto, gdyż mój stosowny czas jeszcze w pełni nie nadszedł”. Powiedziawszy im to, pozostał w Galilei. Kiedy zaś jego bracia poszli na święto, wtedy on sam też się tam udał — nie jawnie, lecz jakby skrycie. Dlatego podczas święta Żydzi zaczęli go szukać i mówić:
„Gdzie jest ten człowiek?”
I wśród tłumów wiele o nim po cichu rozmawiano. Jedni mówili:
„To dobry człowiek”.
Drudzy mówili:
„Wcale nie, tylko w błąd wprowadza tłum”.

Jedni, zwiedzeni Izraelici nazywali najszanowniejszego władce Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) dobrym człowiekiem, ale ci rozsądniejsi zgodnie z tym co pisze w Biblii zaprzeczali jego dobroci i zgodnie z tym co pisze w Biblii stwierdzili fakt, że w błąd wprowadza tłumy. Podobnie w błąd wprowadzają ludzi chrześcijanie, którzy dali się zwieść zwodniczym przypowieściom. Przekonani o tym, że robią dobrze, że szykują ludziom zbawienie przyczyniają się do ich w Piekle zatraceniu. Bywają przy tym dogmatycznie przekonani, że głoszą prawdę od Boga pochodzącą:

1 Tesaloniczan 2:13
(...)Stale też dziękujemy Bogu, bo gdy usłyszeliście od nas słowo Boże, przyjęliście je właśnie takim, jakie jest naprawdę — nie jako słowo ludzkie, ale jako słowo Boże, które na was, wierzących, wywiera wpływ.

Tymczasem najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) nazwany dobrym nauczycielem był zdumiony tym, że ktoś nazywa go dobrym:

Marka 10:17, 18
(...)A gdy wyruszał w drogę, pewien człowiek podbiegł i padłszy przed nim na kolana, zadał mu pytanie:
„Dobry Nauczycielu, co mam czynić, żeby odziedziczyć życie wieczne?”
Jezus mu rzekł:
„Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry oprócz jednego, Boga.

Przeciwieństwem dobra jest zło. Można z tego zdarzenia wyciągnąć wniosek, że najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) był złym nauczycielem.
Bardzo proszę zadajmy sobie pytanie czy dobry nauczyciel zwodził by swoich słuchaczy po to by nie dostąpili wybawienia?
Wiele nauk najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) moim zdaniem jest naprawdę dobrych. Na przykład ta o budowaniu domu na solidnych fundamentach. Lub nauka o tym jak odróżnić dobrego od złego człowieka:

Mateusza 12:35
(...)Dobry człowiek ze swego dobrego skarbu wydobywa rzeczy dobre, natomiast niegodziwy człowiek ze swego niegodziwego skarbu wydobywa rzeczy niegodziwe.

Zło tych nauk polega na tym, że przypowieści nakłaniały do złego stosowania tych nauk. Najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) sam siebie nazywał wspaniałym pasterzem.

Jana 10:11
Ja jestem wspaniałym pasterzem;(...)

Mamił, że każdy kto jego słucha głosu, jest po stronie prawdy:

Jana 18:37
(...)Każdy, kto jest po stronie prawdy, słucha mego głosu”.

Zwodniczo obiecywał życie wieczne, ale chyba w Piekle:

Jana 5:24
(...)Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Kto słyszy moje słowo i wierzy temu, który mnie posłał, ten ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz przeszedł ze śmierci do życia.

Tak naprawdę, najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) zwodził tłumy przypowieściami, których celem było ukrycie prawdy, po to by tłumy nie dostąpiły przebaczenia:

Mateusza 13:34; Marka 4:34; Łukasza 8:10; Marka 4:10-12
(…) O tym wszystkim Jezus nauczał tłumy za pomocą przykładów. Bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił (...) Bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił, ale swoim uczniom na osobności wszystko wyjaśniał. (...) On im powiedział: „Wam dano zrozumieć święte tajemnice Królestwa Bożego, ale pozostali słyszą tylko przykłady, żeby patrzyli, ale nie widzieli, i żeby słyszeli, ale nie pojęli sensu. (...) Potem ci, którzy z nim pozostali, w tym również Dwunastu, zaczęli go pytać na osobności o te przykłady. Powiedział więc do nich: „Wam wyjawiono świętą tajemnicę Królestwa Bożego, ale inni słyszą tylko przykłady, żeby patrzyli, a jednak nie widzieli, i słyszeli, a jednak nie pojęli sensu, i żeby w ogóle nie zawrócili i nie dostąpili przebaczenia”.

Według sprawozdań biblijnych najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) nakazał uczniom przestrzegać wszystkiego co im nakazał:

Mateusza 28:16-20
(...)Jednakże jedenastu uczniów poszło do Galilei na górę, gdzie im Jezus wskazał, a ujrzawszy go, złożyli hołd, ale niektórzy powątpiewali. A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi. Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. (…)

Nakazy te mogły być poukrywane w przypowieściach wygłaszanych do tłumów jak i do uczniów”:

Mateusza 13:34; Marka 4:34;
(…) O tym wszystkim Jezus nauczał tłumy za pomocą przykładów. Bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił (...) Bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił, ale swoim uczniom na osobności wszystko wyjaśniał.

Tymczasem do naszych czasów zostało bardzo niewiele tych wyjaśnień. Podam jeden przykład przypowieści i jej wyjaśnienia:

Mateusza 13:24-30
Podał im inny przykład, mówiąc:
„Królestwo niebios stało się podobne do człowieka, który na swym polu zasiał wyborne nasienie. Kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i między pszenicę nasiał chwastów, i odszedł. Gdy źdźbło wyrosło i wydało plon, wtedy ukazały się też chwasty. Podeszli więc niewolnicy gospodarza i rzekli do niego: ‚Panie, czyż nie posiałeś na swym polu wybornego nasienia? Skąd się zatem wzięły chwasty?’ On powiedział do nich: ‚Jakiś nieprzyjaciel, jakiś człowiek, to uczynił’. Rzekli do niego: ‚Czy więc chcesz, żebyśmy poszli i je zebrali?’ On powiedział: ‚Nie, żebyście przypadkiem, zbierając chwasty, nie wykorzenili wraz z nimi pszenicy. Pozwólcie obu rosnąć razem aż do żniwa, a w porze żniwa powiem żniwiarzom: Najpierw zbierzcie chwasty i powiążcie je w wiązki na spalenie, potem idźcie zgromadzić pszenicę do mojego spichrza’”.

Mateusza 13:36-43
(...)Potem, rozpuściwszy tłumy, przyszedł do domu. A jego uczniowie podeszli do niego i powiedzieli:
„Wyjaśnij nam przykład o chwastach w polu”.
On, odpowiadając, rzekł:
„Siewcą wybornego nasienia jest Syn Człowieczy, polem jest świat, a wybornym nasieniem są synowie królestwa, chwastami zaś są synowie niegodziwca, a nieprzyjacielem, który je zasiał, jest Diabeł. Żniwem jest zakończenie systemu rzeczy, a żniwiarzami są aniołowie. Dlatego jak zbiera się chwasty i pali ogniem, tak będzie podczas zakończenia systemu rzeczy. Syn Człowieczy pośle swych aniołów i zbiorą z jego królestwa wszystko, co powoduje zgorszenie, oraz tych, którzy czynią bezprawie, i wrzucą ich do ognistego pieca. Tam będą płakać i zgrzytać zębami. W owym czasie prawi będą świecić jasno jak słońce w królestwie ich Ojca. Kto ma uszy, niech słucha.

Wyjaśnień tych w oficjalnych ewangeliach znajdziemy niewiele. W listach apostolskich nie znalazłem ich wcale. Tymczasem w Dziejach Pawła i Tekli czytamy:

Dzieje Pawła i Tekli 1:1
1. Gdy Paweł podążał do Ikonium po ucieczce z Antiochii, towarzyszyli mu w drodze Demas i kotlarz Hermogenes, pełni obłudy i schlebiali mu, jakoby go miłowali. Ale Paweł bacząc jedynie na dobroć Chrystusa nie uczynił im nic złego, lecz miłował ich tak bardzo, że starał się im uczynić miłymi wszystkie słowa Pańskie. (Jego naukę i wyjaśnienia Ewangelii) o narodzeniu i zmartwychwstaniu umiłowanego (Syna) oraz słowo po słowie objaśniał im wielkie czyny Chrystusa tak, jak On mu je objaśniał.

Być może to co tam napisano, to prawda. Być może apostołowie jak i najszanowniejszy pan Apostoł Paweł objaśniali i nauczali co najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) zwodniczo tłumy mamił przypowieściami i co tak naprawdę miał na myśli.
Nauki te nie przetrwały do naszych czasów lub też przetrwały, ale są ukrywane przed chrześcijańską społecznością. W takim stanie rzeczy kryje się wielki dramat teologiczny i edukacyjny większości kościołów chrześcijańskich. Z jednej strony najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) jest dla nich wzorem do naśladowania, naczelnym nauczycielem:

Hebrajczyków 12:1, 2
(...)biegnijmy wytrwale w wyznaczonym nam wyścigu, uważnie wpatrując się w Naczelnego Pełnomocnika i Udoskonaliciela naszej wiary, Jezusa. (...)

Tymczasem w praktyce wygląda tak, że chodząc do różnych chrześcijańskich kościołów słyszałem nawet długie kazania, w których wielokrotnie wykazywano, że dla chrześcijan wzorem do naśladowania jest najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) i że jego nauki są najważniejsze, ale ani jednej jego nauki nie przytaczano, lub też cytowano przypowieści, których zasadniczym celem było zwodzenie tłumów by nie dostąpiły przebaczenia. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że trochę inaczej jest w Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. W Kościele tym Biblia została rozszerzona między innymi o Księgę Mormona. W niej też znajdziemy wyjaśnienie jak to się stało, że chrześcijańskie kościoły znalazły się w takiej fatalnej sytuacji:

Pierwsza Księga Nefiego 13:24-29
I anioł Boga powiedział mi: Widziałeś, że księga ta wyszła z ust Żydów, i gdy wyszła z ust Żydów, podawała pełnię ewangelii Władcy, o którym dwunastu apostołów daje świadectwo zgodnie z prawdą w Baranku Bożym.
Dlatego zgodnie z prawdą w Bogu jest ona nieskażona wychodząc od Żydów do ludzi innych narodów.
I gdy apostołowie Baranka ponieśli ją od Żydów do innych narodów, widziałeś, że nastąpiło założenie wielkiego i występnego kościoła, bardziej występnego niż wszystkie inne, bo usunął on z ewangelii Baranka wiele prostych i cennych prawd, a także wiele obietnic Boga.
I uczynił to wszystko, aby wykrzywić proste drogi Boże, aby zaślepić ludzi i znieczulić ich serca.
Dlatego widziałeś, że gdy księga ta przeszła przez ręce tego wielkiego i występnego kościoła, wiele prostych i cennych prawd zostało z niej usuniętych.
Gdy te proste i cenne prawdy zostały z niej wyłączone, została ona dana wszystkim tym innym narodom, a potem, jak widziałeś, ludzie innych narodów, którzy wydostali się z niewoli, zabrał i ją przez wielkie wody, ale ponieważ wiele prostych i cennych prawd zostało usuniętych z tej księgi, a były one łatwo zrozumiałe dla ludzi, jak zrozumiała jest prawda Baranka Bożego, dla bardzo wielu będzie to przeszkodą, o którą będą się potykali, i Szatan będzie miał nad nimi wielką władzę.

W kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich Biblię poszerzono nie tylko o Księgę Mormona, ale również o współczesne założycielom tego kościoła objawienie pochodzące według ich wierzeń między innymi od samego najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa). Objawienia te naszą nazwę Nauki i Przymierza:

Nauki i Przymierza 11:7
Nie szukaj bogactw, lecz mądrości, a tajemnice Boga odsłonią się tobie i staniesz się wtedy bogaty. Ten co posiada życie wieczne, bogatym jest. (...) ciąg dalszy być może nastąpi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2018, 12:04 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10982
Lokalizacja: Czestochowa.
Ja pierdole...............ten ma zdrowie...... :shock: .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2018, 14:44 
Panie ach........sz.., zajebiste.., najlepszości..


Na górę
  
 
Post: 17 paź 2018, 17:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 385
Najszanowniejsi czytelnicy tego listu, najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, bardzo proszę odłóżmy na razie na bok teologiczne rozmyślania i powróćmy myślami do czasów współczesnych. Do postaci najszanowniejszego pana premiera Mateusza Morawieckiego i jego kłamstw. Moim i nie tylko moim zdaniem kłamanie, zwodzenie należy bezsprzecznie do złych, niegodziwych rzeczy. Bardzo proszę przeczytajmy teraz co o kłamstwach najszanowniejszego pana prezesa rady ministrów – premiera Mateusza Morawieckiego mówią inne osoby. Na przykład najszanowniejszy pan Aleksander Kwaśniewski – były prezydent tak się wypowiedział:

„Uważam, że premier Morawiecki nie rozumie, co to jest prawda. Słuchając go wielokrotnie, w różnych miejscach, mam coraz więcej wątpliwości. Wygląda na to, że Mateusz Morawiecki uznał, iż każde kłamstwo można powiedzieć podczas wiecu, byle tylko słuchaczom się spodobało.”

Natomiast kiedy najszanowniejszy pan prezes rady ministrów – premier Mateusz Mazowiecki się przechwalał:

„To my przestrzegamy najbardziej konstytucji (...)”

Internauci między innymi tak skomentowali jego samochwalstwo:

~PolakKatolik
Pan Morawiecki zwyczajnie kłamie, może on jako bankster zagrabiając corocznie miliony złotych wstydził się polskich produktów. Ja nie. Morawiecki, Kaczyński, Duda to źli ludzie. PiS to zło wcielone

~Zagłoba
kłamca, kłamca, kłamca po trzy kroć kłamca!

~rrs- 1
Ma Polaków za głupców! Czasami zastanawiam się czy czasem nie słusznie ...

Szczególnie to ostatnie zdanie daje wiele do myślenia. Żyjemy w kraju zdecydowaną większość stanowią chrześcijanie. A według Biblii większość chrześcijan to głupcy:

1 Koryntian 1:26, 27
(...)Widzicie bowiem, bracia, jak was powołał, że powołano niewielu mądrych na sposób cielesny, niewielu mocnych, niewielu szlachetnie urodzonych; lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata (…)

W oparciu o te biblijne informacje można sformułować tezę, że chrześcijaństwo jest spółką o ograniczonym rozsądku. Jest to wniosek wyciągnięty z Biblii, ale podobnie myślą niektórzy ludzie. Na przykład najszanowniejsze pan Mateusz Morawiecki kiedy pracował w Banku, tak się wypowiedział o reklamie zachęcającej do brania kredytów:

„Działa, rewelacyjnie. Ale ludzie są tacy głupi, że to działa! Niesamowite!”

Skoro wśród chrześcijan jest niewielu mądrych ludzi, to by ich znaleźć trzeba organizować konkursy a nie wybory. Nawet gdyby w jakimś państwie przeważali ludzie mądrzy to i w takim wypadku by wybrać ludzi najmądrzejszych organizuje się konkursy a nie wybory.

Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, skoro już jesteśmy myślami przy premierze, to warto się zastanowić w jaki sposób tego typu indywidua jak na przykład słynący z kłamania najszanowniejszy pan Mateusz Morawiecki dostają swoje stanowiska.
Na stronie najszanowniejszego pana prezydenta można przeczytać:

„Desygnowanie i powoływanie Premiera i Rady Ministrów
W myśl art. 154 ust. 1 Konstytucji Prezydent desygnuje Premiera. Jest to zazwyczaj osoba wskazana przez większość parlamentarną. Desygnowany Premier proponuje Prezydentowi skład Rady Ministrów. Następnie Prezydent dokonuje aktu powołania Premiera i pozostałych członków Rady Ministrów w ciągu 14 dni od dnia pierwszego posiedzenia Sejmu lub przyjęcia dymisji poprzedniej Rady Ministrów i odbiera przysięgę od członków nowo powołanej Rady Ministrów.”

W istniejącym układzie politycznym premiera wskazał przynajmniej teoretycznie przewodniczący partii politycznej mającej większość w sejmie i senacie, najszanowniejszy pan poseł Jarosław Kaczyński lub też jakaś osoba lub grupa osób mająca na niego wpływ.
W Gazecie Warszawskiej w cyklicznym artykule zatytułowanym Kompromitacja Tygodnia, niedawno napisano o najszanowniejszemu panu Jarosławie Kaczyńskim i wybranym kiedyś przez niego premierze takie słowa:

„(...) Marcinkiewicz to zakompleksiały polityczny karzeł, skupiający się na atakowaniu człowieka, dzięki któremu zaistniał w wielkiej polityce. A swoją drogą – przy wszystkich zaletach Jarosława Kaczyńskiego trudno stwierdzić, że ma on dobrą rękę do kadr.”

Trudno się nie zgodzić z stwierdzeniem, że najszanowniejszy pan poseł Jarosław Kaczyński ma złą rękę do kadr. Z informacji dostępnych w Internecie wynika, że pierwszy premier wybrany przez najszanowniejszego pana posła Jarosława Kaczyńskiego po stracie stanowiska dostał dobrze płatną pracę w Banku po czym zdradził żonę, rozwiódł się, a gdy jego kochanka podupadła na zdrowiu to ją porzucił.
Następnie, najszanowniejszy pan Jarosław Kaczyński wybrał siebie na premiera, ale ten wybór był chyba najgorszy z możliwych.
Swoimi działaniami doprowadził on do wcześniejszych wyborów, które zakończyły się dla Prawa i Sprawiedliwości utratą władzy.
Po wielu latach i odzyskaniu władzy, najszanowniejszy pan prezydent wybrał na premiera kobietę, najszanowniejszą panią Beatę Szydło.
Wybór ten był szalenie kontrowersyjny dlatego, że partia Prawo i Sprawiedliwość jest partią manifestującą swoją chrześcijańską wiarę, a w chrześcijaństwie rola kobiety została jasno określona:

1 Tymoteusza 2:11, 12
(...)Kobieta niech się uczy w milczeniu, z pełną uległością. Nie pozwalam kobiecie nauczać ani sprawować władzy nad mężczyzną, lecz ma zachowywać milczenie.

Uczynienie z najszanowniejszej pani Beaty szydło premierem było największym grzechem przeciwko temu przykazaniu religijnemu. By było jeszcze bardziej grzesznie, najszanowniejsza pani prezeska rady ministrów – premierka Beata Szydło lubiła zajmować pierwsze miejsca na przeróżnych uroczystościach religijnych i podkreślać swoją przynależność do wspólnoty chrześcijańskiej. Tymczasem Kościół Katolicki sprecyzował już dawno temu rolę kobiety w chrześcijańskiej społeczności. Bardzo proszę przypomnijmy sobie jaki obowiązek ma zamężna kobieta pisząc i otrzymując listy:

Kanon 81.O listach kobiet
Kobiety ochrzczone niech nie ważą się pisać listów do świeckich w swoim imieniu, bez imienia męża, ani niech nie otrzymują przyjacielskich listów adresowanych tylko na nie.

Kolejną grzeszną postawą najszanowniejszej pani prezeski rady ministrów – premierki Beaty Szydło to jej krótko obcięte włosy. Gdybym zobaczył tylko jej obciętą głowę trzymaną przez kata wymierzającego sprawiedliwość na niewiernych chrześcijankach to bym sobie mógł pomyśleć – co to za niezbyt urodziwy mężczyzna był właścicielem takiej głowy.
Tak być nie powinno.
W kwestii włosów chrześcijanie otrzymali jasne wytyczne:

1 Koryntian 11:14-16
(…) Czyż sama natura nie uczy was, że gdy mężczyzna ma długie włosy, jest to dla niego hańbą, ale gdy kobieta ma długie włosy, jest to dla niej chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za nakrycie głowy. A jeśli ktoś zdaje się spierać o jakiś inny zwyczaj, to my nie mamy żadnego innego ani też zbory Boże.

Ze słów tego apostolskiego listu wynika bezspornie, że krótkie włosy u kobiety są dla niej hańbą. W Kanonie Kościoła Katolickiego zabroniono nawet obcinania włosów z powodów religijnych:

17. O kobietach, które pod pozorem pobożności obcinają sobie włosy
Gdyby któraś z kobiet powodując się rzekomą pobożnością obcięła sobie włosy, które Bóg jej dał jako znak poddania, niech będzie wyklęta, ponieważ w ten sposób łamie przykazanie posłuszeństwa.

Również działalność polityczna najszanowniejszej pani Beaty Szydło - między innymi przyznanie sobie oraz innym członkom rządu sowitych nagród pieniężnych doprowadziła do kryzysu w partii i konieczność powołania nowego premiera.
Został nim najszanowniejszy pan Mateusz Morawiecki, który okazał się kłamcą.
Gdyby miał on chociaż odrobinę honoru i przyzwoitości, to gdy kłamstwo dotyczące przyznawaniu kredytów we frankach szwajcarskich wyszło na jaw podał by się do dymisji.
Myślę, że powinna być nawet w prawie zapisana opcja, według której złapany na kłamstwie premier powinien zostać wymieniony na nowego.
Premier jest przynajmniej teoretycznie najważniejszą osobą w rządzie.
Dlatego uważam, że jego wybór nie powinien zależeć od uznania jakiegoś bliżej nie sprecyzowanego wpływu osób mających większość w sejmie.
Jakiejś anonimowej grupy trzymającej władzę.
Myślę, że lepszym pomysłem byłby konkurs na premiera.
Konkurs z wieloma kandydatami mającymi odpowiednie kwalifikacje do zajmowania tego stanowiska.
Do konkursu mógłby przystąpić każdy czujący się na siłach ochotnik, a jego kwalifikacje zrewidował by egzamin przede wszystkim praktyczny.
By uniknąć manipulacji, oceny prac egzaminacyjnych mógłby dokonywać komputer.
Zadaniem premiera było by przede wszystkim utrzymywanie dyscypliny w ministerstwach oraz dbanie o to by kraj się oddłużał, a zakłady państwowe przynosiły dochód.
Gdyby się okazało, że premier nie radzi sobie z zadaniami – na przykład spadał by dochód państwowych spółek, a premier by nie reagował, wówczas automatycznie rozpisywany byłby konkurs na nowego premiera.

Co najszanowniejszy pan prezydent myśli o takim pomyśle?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2018, 11:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 385
Bardzo proszę przejdźmy teraz do zasadniczego i zarazem najważniejszego tematu tego listu.
Kłamiący premier to bardzo mało w porównaniu z duchową sodomią gomorią trawiącą większość kościołów chrześcijańskich.
Weźmy na przykład chrześcijański kalendarz zwany też chrześcijańską rachubą kłamstw.
Nie tak dawno temu w telewizji nadano orędzie do narodu najszanowniejszego pana prezesa rady ministrów, najszanowniejszego pana premiera Mateusza Morawieckiego tej treści:

"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej.”

Oświadczenie to odczytała jakaś anonimowa kobieta.
W oświadczeniu tym znalazła się data, którą normalni, poważni historycy zajmujący się chrześcijańską rachubą czasu uważają za błędną.
Powszechnie przyjmuje się, że daty w tym kalendarzu - przynajmniej teoretycznie - to daty liczone od narodzin najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa).
Daty po tych narodzinach noszą nazwę nasza era, a daty przed tym narodzeniem noszą nazwę przed naszą erą – w skrócie p.n.e. Jest też inne zrozumienie tych dat, które opisałem w jednym z wcześniejszych listów do najszanowniejszego pana prezydenta.
A teraz bardzo proszę zajrzyjmy do Encyklopedii powszechnej Państwowego Wydawnictwa Naukowego:

„JEZUS, Jezus Chrystus, Jezus z Nazaretu - ok. 8/7 p.n.e. (...)”

Według tej encyklopedycznej informacji najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) narodził się 8/7 lat przed naszą erą, czyli na 7 lub 8 lat przed swymi narodzinami.
Notatka ta jest dowodem na to, że jej autor nie ma pojęcia o tym co pisze.
Jest też świadectwem katastrofalnego stanu państwowej nauki.
Wszyscy znani mi historycy zajmujący się datowaniem lat minionych są zgodni co do tego, że data narodzin najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) została błędnie wyznaczona co skutkuje tym, że absolutnie wszystkie daty w tym kalendarzu są błędne.
Zgodnie też stwierdzają, że jest brak historycznych dowodów pozwalających na ustalenie takiej daty. Kto dat chrześcijańskiej rachuby kłamstw używa tkwi w błędzie i innych w błąd wprowadza – inaczej mówiąc kłamie.
Ja przez znaczną część swego życia używając tego kalendarza kłamałem nieświadomie.
Przypominam sobie, że w szkole podstawowej uczono mnie po prawej stronie od słowa Lekcja pisać bieżącą datę.
Tak od najmłodszych lat w państwowej szkole uczono mnie kłamać na tematy kościelne.
Kiedy jednak sobie to uświadomiłem opracowałem swój kalendarz i zacząłem go używać.
Czasami jednak bywam zmuszany do kłamstwa przez chrześcijan lub przez osoby lub instytucje będące pod wpływem tych zwyrodniałych kłamców.
Na przykład czasami by zarejestrować się na jakimś portalu muszę podawać swoją datę urodzenia według chrześcijańskiej rachuby kłamstw.
Fałszywą datę wpisano w metryce mojego urodzenia i w numerze pesel, do którego używania bywam przymuszany.
Być może najszanowniejszy pan prezydent był lub jest w podobnej sytuacji.
W kwestii dat okłamany w szkole - okłamywał pan nieświadomie siebie i innych.
Taka możliwość istnieje, jeżeli się pan nie interesował swoją religią i kalendarzem, którego pan używał.
Kwestię tę omówiłem w jednym z listów otwartych do najszanowniejszego pana.
Nie wiem jednak, czy lit ten został przeczytany.
A jeżeli nawet został przeczytany, to nie wiem czy został zrozumiany.
Bywa bowiem i tak, że ludzie nie są w stanie pojąć znaczenia skomplikowanych pojęć.
Taką możliwość też bardzo poważnie biorę pod rozwagę.
Istnieje też możliwość, że najszanowniejszy pan prezydent list przeczytał, ale zignorował go, bo kłamstwo i kłamcy mogą być najszanowniejszemu panu prezydentowi odpowiadać. Istnieje coś takiego jak solidarność kłamców i być może najszanowniejszy pan prezydent jak i najszanowniejszy pan premier do takiej solidarności należą.

Przypomniały mi się dwa opowiadania biblijne, które według mnie bardzo pasują do tych rozważań. Pierwsze z nich opisuje króla, który po zapoznaniu się z prawem swego Boga, rozdarł szaty i zmienił swoje postępowanie:

2 Królów 22:8-13
(...)Potem arcykapłan Chilkiasz rzekł do sekretarza Szafana: „Znalazłem w domu Jehowy księgę prawa”. I dał Chilkiasz tę księgę Szafanowi, a on zaczął ją czytać. Następnie sekretarz Szafan przyszedł do króla i odezwawszy się do króla, rzekł: „Twoi słudzy wysypali pieniądze, które się znajdowały w domu, i dają je do ręki ustanowionym wykonawcom prac w domu Jehowy”. I sekretarz Szafan rzekł jeszcze do króla, mówiąc: „Kapłan Chilkiasz dał mi jakąś księgę”. I Szafan zaczął ją czytać przed obliczem króla. A gdy tylko król usłyszał słowa księgi prawa, natychmiast rozdarł swe szaty. Potem król polecił kapłanowi Chilkiaszowi i Achikamowi, synowi Szafana, i Achborowi, synowi Michajasza, i sekretarzowi Szafanowi, i Asajaszowi, słudze króla, mówiąc: „Idźcie, zapytajcie Jehowę o mnie i o lud, i o całą Judę w związku ze słowami tej odnalezionej księgi; wielka jest bowiem złość Jehowy, która zapłonęła przeciwko nam za to, że nasi praojcowie nie słuchali słów tej księgi, by postępować zgodnie ze wszystkim, co napisano w odniesieniu do nas”.

Drugie opowiadanie opisuje króla, który boskie ostrzeżenie wielce lekceważył paląc je w ogniu:

Jeremiasza 36:21-24
(...)Król posłał więc Jehudiego, by zabrał ten zwój. Toteż on wziął go z jadalni sekretarza Eliszamy. I Jehudi zaczął go czytać na głos do uszu króla i do uszu wszystkich książąt stojących przy królu. A król siedział w domu zimowym, w miesiącu dziewiątym, przy koszu z rozżarzonymi węglami, który płonął przed nim. Gdy tylko Jehudi przeczytał trzy lub cztery kolumny zwoju, on odcinał to nożem sekretarskim i wrzucał w ogień, który był w koszu z rozżarzonymi węglami, aż cały zwój trafił do ognia, który był w koszu z rozżarzonymi węglami. I nie odczuli strachu; nie rozdarli też swych szat — ani król, ani żaden z jego sług, którzy słuchali wszystkich tych słów.

Przy pomocy błędnego, kłamliwego kalendarza chrześcijanie przepełnili ziemię niewiarygodną, nie do policzenia przez zwykłego człowieka ilością kłamstw. Gdyby ziemia była balonem, a kłamstwa powietrzem to od takiej ilości kłamstw dawno by pękła niczym bańka mydlana, a wybuch byłby większy od wybuchu miliardów bomb termojądrowych i po ziemi nawet ślad by nie pozostał.
Znawców Biblii taka gigantyczna ilość kłamstw, która cechuje religię chrześcijańską nie powinna dziwić. Najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) podczas swojej zwodniczej działalności nauczał:

Jana 14:12-14
(...)Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Kto wierzy we mnie, ten również dokona dzieł, których ja dokonuję; i dokona dzieł większych niż te, ponieważ ja idę do Ojca. A o cokolwiek poprosicie w imię moje, ja to uczynię, żeby Ojciec był otoczony chwałą w związku z Synem. Jeżeli poprosicie o coś w imię moje, ja to uczynię. ... ciąg dalszy być może nastąpi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 61  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group