forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 01 paź 2020, 8:46

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520 ... 1015  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 kwie 2018, 7:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17056
wa ma pisze:Lokowanie fotki wsiowego gupka to jest obrażanie śp El Comendante Fidela.


Panie Wa Ma Panu też przyda się inne spojrzenie. Nie róbcie z siebie PiSdzielców. Oni wystarczająco wpędzają nas w pogrobowy nastrój. ;)

ps.

przed El Comendante zamieścił Pan "śp". Chyba nie poleca Pan Fidela bukowi bo za to on sam by się na Pana obraził. Chyba, że jest to żart z Pańskiej strony. Wtedy pojmuję i akceptuję. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwie 2018, 7:39 
Offline

Rejestracja: 05 kwie 2018, 2:56
Posty: 131
Brytyjska policja powiedziała, że Julia Skripal powiedziała, że nikt nie mówi w jej imieniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2018, 9:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17056
Cytuj:
Panie Macierewicz, jest pan kłamcą, przestępcą i w przyszłości odpowie pan za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu i pojedynczym ludziom. Zadawanie panu pytań nie ma żadnego sensu. Żegnam –


http://natemat.pl/235421,czy-macierewic ... to-rozwaza

Rozpoczęły się rozważania co może grozić dziennikarzowi "GW" Wojciechowi Czuchnowskiemu za wypowiedziane słowa prosto w pysk Antka. Nareszcie znalazł się odważny człowiek, który powiedział co o tym myśli i co jest prawdą. Oczywiście znaleźli się koledzy po piórze, którzy oburzają się na zachowanie Czuchnowskiego. Dziennikarzowi nie wolno formułować takich opinii?

Zapominają jednak, jakby sklerozę mieli co ów pojeb wygaduje średnio kilkanaście razy w miesiącu na temat smoleńska. Insynuuje, oskarża bez żadnych podstaw i dowodów polityków polskich i rosyjskich w tym samego Władimira Putina o sprawstwo w "zbrodni" czyli o zamach.

Aż dziwne, że tej mendy nikt jeszcze nie podał do sądu za oblige. Macierewiczowi wolno snuć pojebane opinie, dziennikarzowi broń boże zwłaszcza w zderzeniu w tak horrendalnym cynizmem i arogancją?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2018, 12:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14855
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
W temacie:

Prawdziwe skutki działań Macierewicza


Po przedstawieniu raportu smoleńskiego Antoniego Macierewicza znany dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski wyłamał się z konferencyjnych rytuałów. Powiedział: "jest pan kłamcą, przestępcą i w przyszłości odpowie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz pojedynczym ludziom". Ten gest nie jest zwykłym odreagowaniem. Ma w sobie coś bardzo ważnego.

Wojciech Czuchnowski niespodziewanie oskarżył Antoniego Macierewicza o bycie przestępcą i kłamcą, który stanie przed sądem w wolnej Polsce
Czuchnowski woła o zwrócenie uwagi na los Jerzego Millera i innych urzędników państwowych, którym władza PiS zniszczyła zawodowe życie i zachwiała ich życiem prywatnym
To dobra okazja, żeby przypomnieć, jakim zagrożeniem dla Polski w historii była polityka nienawiści i jak prowadziła do upadku państwa, w tym do śmierci tak ważnych polityków jak pierwszy prezydent Gabriel Narutowicz

Można uznać, że Czuchnowski przekroczył granice dziennikarstwa, a jest nie byle kim, tylko jednym z najbardziej szanowanych dziennikarzy w zawodzie. Sam dziennikarz oświadczył, że sobie z tego zdaje sprawę i nie zdziwi go krytycyzm także ze strony własnego środowiska. Czuchnowski jest przedstawicielem tego gatunku dziennikarza, który nie pcha się przed kamery, nie idzie na łatwiznę, nie szuka newsów na siłę. Tym bardziej powinno zastanowić wszystkich, dlaczego na taki ruch się zdecydował.

Znaczenie słów Czuchnowskiego jest bardzo ważne: mimo, że proza życia dzień za dniem nas usypia, nie możemy zamknąć oczu na skrajną niesprawiedliwość i nieodpowiedzialność tej władzy nie tylko w wymiarze państwowym, ale wobec konkretnych ludzi, którym Macierewicz i jemu podobni zniszczyli zawodowe i zatruli prywatne życia.

Konsekwencje takich działań podjętych na masową skalę są dla Polski wyjątkowo szkodliwe, czego najlepszą ilustracją jest nasza własna historia. Gdy my się śmiejemy z bzdur opowiadanych przez byłego szefa MON, z dziwacznych teorii spiskowych, z wodewilowych figur komisji smoleńskiej, naszej uwadze uchodzi dużo poważniejsze zjawisko, raczej mało zabawne.
Skutki polityki nienawiści

W polskiej kulturze politycznej wyjątkowo mało uwrażliwieni jesteśmy na to, do jakich skutków może doprowadzić polityka nienawiści. Mitologizujemy historię, nie chcemy przyjąć do wiadomości własnych win, wypieranie ich przychodzi nam o tyle łatwo, że nie umiemy przyznawać się do błędu. Tymczasem potrafiliśmy popisywać się niewiarygodną wprost głupotą polityczną.

Polska polityka nienawiści doprowadziła do zamordowania pierwszego prezydenta Polski Gabriela Narutowicza, gdy państwo polskie dopiero co pojawiło się na mapie. I to tylko dlatego, że polska prawica uznała go za "żydowskiego pachołka", organizowała agresywne demonstracje, niemal całkowicie podporządkowała swoją kampanię wyborczą antysemickim wezwaniom, szantażując każdego konkurenta zarzutem o "wysługiwanie się żydom" (jak pisali prawicowcy wówczas). To, co prawicowa prasa i księża katoliccy wypisywali, dowodzi skrajnej demoralizacji, braku odpowiedzialności i jest antonimem słowa patriotyzm (por. Paweł Brykczyński "Gotowi na przemoc. Mord, antysemityzm i demokracja w międzywojennej Polsce").

Zwykły człowiek kontra władza

Politycy w stylu Antoniego Macierewicza i dziennikarze popierającej go prasy stanowili kiedyś i stanowią dziś dla Polski zagrożenie, niezależnie od tego, czy są kochani czy nienawidzeni. A właściwie tym większe, im bardziej są kochani. Jakie szanse ma Jerzy Miller, niezabiegający o żaden poklask, nieposługujący się prymitywnym językiem, niekłamiący i nieszkodzący oponentom, gdy naprzeciwko ma polityka bez żadnych skrupułów. A do tego wielką machinę propagandową, partyjną, administrację państwową i organy ścigania? Taki człowiek oskarżony o dowolny grzech nie ma żadnych szans na uczciwą obronę. Ostatnia instancja, czyli sąd jest od dwóch lat poddawana zmasowanej akcji podporządkowania rządzącej partii. Jak to nazwać? Czuchnowskiego słowa brzmią jak przesada na tym tle?

Polska jest jednym z nielicznych przypadków państw, które doprowadziły się do upadku demokratycznie. Jednym z pierwszych kroków było masowe wykańczanie przez "elitę" polityczną wybitnych urzędników państwowych, których jedyną winą było to, że zamiast wysługiwać się populistycznej władzy, robili swoją robotę. PiS masowo wyrzucał i obrażał wybitnych urzędników państwowych, niszcząc im kariery, dobre imię, zatruwając życie od pierwszego dnia swoich rządów. Poniżał sędziów, lżył ekspertów od lotnictwa, zmuszał do odejścia najwybitniejszych żołnierzy, marnował kilkuletnią pracę techników wojskowych, a nawet wyrzucał uznanych na świecie fachowców ze stadnin konnych.

Napuszczał na nich ludzi pozbawionych jakichkolwiek zasług i umiejętności poza partyjnym konformizmem i agresją. Posłanka Beata Mazurek mówiąca do najwybitniejszych profesorek i profesorów prawa "grupa kolesi", albo dwudziestoparoletni Bartłomiej Misiewicz, który odbierał honorowe apele od oficerów stali się symbolami tych rządów. To Antoniemu Macierewiczowi, na którego wyssane z palca teorie państwo wydawało miliony, zawdzięczamy te dziesiątki "ekspertów", z których żaden nie był ekspertem od badania katastrof lotniczych. To dlatego Macierewicz nie mógł powołać komisji, tylko podkomisję.
Kogo przysłał PiS po wyrzuceniu fachowców?

PiS zamiast tego puszczał nam obelgi i bzdury Piotrowiczów, Czarneckich, Piętów, Waszczykowskich, itd. Minister Kultury Piotr Gliński niszczył muzea i pracę wybitnych historyków, wstawiał miernoty za wybitnych artystów w teatrach, kazał wyrzucać dyrektorów Instytutów Polskich, którzy odważyli się na promowanie najważniejszych polskich artystów i pisarzy, zamiast prozy Bronisława Wildsteina i poezji Wojciecha Wenzla. Znaleźliśmy się w sytuacji, gdy promowanie najwybitniejszych polskich twórców jak Olga Tokarczuk jest powodem zwolnienia urzędnika.

A przyjazne stosunki z najważniejszymi sojusznikami właściwie są powodem… nie wiadomo czego, bo takich nie ma. Jedyne państwo, z którym PiS poprawił stosunki po dojściu do władzy jest Białoruś, do której udali się z wyrazami uznania marszałek Senatu Stanisław Karczewski ("Łukaszenko to ciepły człowiek", "Łukaszence zależy na Białorusi, a kraj się zmienia"), wicepremier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz szef MSZ Witold Waszczykowski. Poprzednie rządy o Łukaszence zwykły mówić: "Ostatni dyktator Europy".

Czuchnowski zamiast podporządkować się demokratycznym standardom, jakby nic się nie stało, wypowiedział posłuszeństwo władzy podważającej demokratyczny ustrój. Ujmując się za Jerzym Millerem i od lat poniewieranymi ekspertami z jego komisji, przywrócił elementarne standardy uczciwości, przypomniał nam o ludzkich kosztach działania Macierewicza i obudził przynajmniej niektórych z nas.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ssion=true


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2018, 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17056
To wszystko prawda. Za politykę nienawiści w ostatniej dekadzie winę ponoszą w stu procentach bracia Kaczyńscy i związani z nimi ludzie. I tu dygresja - takiemu Lechowi pomnik stawiać? No kurwa za co?! Ich ojciec podobno rzekł kiedyś "Boże uchroń Polskę przed moimi synami". A Macierewicz nadaje tej bandzie jeden z głównych tonów na basie. I nie ma co do tego wątpliwości. Za sprawstwem tych kurdupli moralnych do Polski wróciły dawne ciemne czasy przedzaborowej IRP, kiedy Polska traciła suwerenność, jak też czasy sanacyjnej II RP.

Takich ludzi należałoby rozliczyć. I to rozliczyć do bólu. Puścić w skarpetkach tak jak chciał to zrobić Wałęsa. Zakazać czynnego udziału w życiu politycznym, całe to tałatajstwo zdelegalizować. Niektórych zamknąć w nowej Berezie. Niestety taki scenariusz choć rozwiązałby sprawę na jakiś czas nie jest możliwy, bo tak jak dziś odzywają się głosy oburzenia przeciwko rozbojowi dokonywanemu przez Kaczyńskiego, tak pojawiłby się glosy, że totalna likwidacja PiSu i reszty przylepionych do dupy Kaczyńskiego skurwieli, w tym klechów jest niemoralna i niedemokratyczna. Jest zaprzeczeniem praw człowieka. Wzdychać należy do czasów sprzed stu lat, gdzie jeden taki wkurwi się i warchołów popędził.za kraty. Niestety lekcji żadnej dla kraju iditów to nie dało.

Toż kurwa w takim świecie nie da się żyć!

I chyba z tak popierdolonym społeczeństwem nie ma możliwości aby ten kraj stał się kiedyś w przyszłości normalny.

A TAK BY SIĘ CHCIAŁO DOŻYC TEJ CHWILI.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwie 2018, 11:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14855
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Obatel, jak zwykle.... :lol: :lol: :lol:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwie 2018, 12:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17056
Naprawdę on tak powiedział?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwie 2018, 21:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4239
Nawet jesli to fejk, to nie jest daleki od jego intelektualnych możliwości.

To, natomiast , nie jest fejk.

Obrazek

Czy to nie słynna sala BHP?

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwie 2018, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2676
Gowin dzisiaj powiedział, że prawo głosu powinni mieć nie tylko rodzice ale i dzieci, bo to one będą żyły dalej w tej pięknej, Pisowskiej Polsce.
Pan Minister Macierewicz nie jest sam w swoim szaleństwie :lol:
Ponadto Pan Premier krzycząc obietnice swoim wyborcom obiecał program Winda+ :lol: :lol: :lol: przytaczając żewna opowieść o babci, co sama z trzeciego pietra nie mogła zleźć a PIS jej obiecał windę!
Wykrzykiwała tez obietnice pani Szydło ale nie powiem o co Jej chodziło. :lol:

Im bliżej wyborów tym pajaców przybywa.
Wspominali tez o programie dla emerytów Dostępność. Chodziło o leki, na które, drogi Emerycie, niedługo nie będzie cię stać. Ale Emeryci maja słaba pamięć i nie pamietaja o tym przy urnach wyborczych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2018, 7:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17056
Hornet pisze:
Wspominali tez o programie dla emerytów Dostępność. Chodziło o leki, na które, drogi Emerycie, niedługo nie będzie cię stać. Ale Emeryci maja słaba pamięć i nie pamietaja o tym przy urnach wyborczych.To dobra wiadomość dla Pana Stanisława. I dla mnie też. Ale ja nie będę głosował na PiS i nie dlatego, że mam krótką pamięć, amnezję, sklerozę, lub cóś w tym rodzaju.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520 ... 1015  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MagnificencjaS i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group