forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 2:43

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Wiadomość
Post: 05 maja 2020, 19:03 
Offline

Rejestracja: 19 mar 2016, 16:54
Posty: 283
Programy wyborcze kandydatów na urząd prezydenta Polski
http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.ph ... 4948#p4948


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2020, 9:59 
Offline

Rejestracja: 19 mar 2016, 16:54
Posty: 283
IV Kongres Polski Suwerennej- pierwszy etap OZN
https://wiernipolsce1.wordpress.com/202 ... -etap-ozn/ | 22 Maj 2020
https://wps.neon24.pl/post/155470,iv-ko ... y-etap-ozn | 22 maja, 2020 r.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2020, 9:01 
Offline

Rejestracja: 19 mar 2016, 16:54
Posty: 283
Rząd daje, czyli nowych podatków, ich wzrost i cen oraz długów w PiS-du...

PFR: Firmy otrzymały łącznie 46,5 mld zł subwencji z tarczy finansowej.
Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł.
https://www.money.pl/gospodarka/pfr-fir ... 9841a.html | 08.06.2020

Na program 500+ rząd przeznaczył już ponad 100 mld zł. Deklaruje, że z niego nie zrezygnuje
Program "Rodzin 500+" wystartował 1 kwietnia 2016 r.
https://www.portalsamorzadowy.pl/polity ... 67995.html | 2 kwietnia 2020

Długi firm wynoszą 33,2 mld zł po I kwartale 2020 roku
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlugi- ... 78622.html | 2020-05-07

Długi Polaków - 77,7 mld zł
https://www.money.pl/pieniadze/zadluzen ... 5873a.html | 31.03.2020

W cztery pierwsze miesiące 2020 roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 98,6 mld zł. Oznacza to, że mamy o 10,13 proc. więcej długu niż na koniec 2019 roku.
https://www.forbes.pl/gospodarka/dlug-p ... ku/kmzvdnn | 20.05.2020

nowe podatki
https://www.google.com/search?client=fi ... we+podatki

wzrost podatków
https://www.google.com/search?client=fi ... atk%C3%B3w

wzrost cen 2020
https://www.google.com/search?client=fi ... ent=psy-ab


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2020, 20:16 
Offline

Rejestracja: 19 mar 2016, 16:54
Posty: 283
Rząd "daje"...
Czyli nowych podatków, ich wzrost i cen oraz długów w PiS-du!!!

https://racjonalizm.neon24.pl/post/155807,rzad-daje | 09.06.2020

Wybrany komentarz:
Kto jest właścicielem NBP?
Czy wiecie państwo, jaka jest struktura własnościowa NBP? Wydawałoby się, że to głupie pytanie, a odpowiedź na nie jest oczywista. Właścicielem NBP jest Państwo Polskie i wynika to z istniejącej ustawy o NBP http://www.nbp.pl/akty_prawne/ustawa_o_ ... _o_nbp.pdf. Chociaż pod względem prawnym sytuacja wydaje się jednoznaczna, to jednak krąży wokół tego tematu wiele niedomówień. W mediach zagranicznych pojawiają się informacje, że zaledwie kilka banków centralnych nie jest kontrolowana przez klan Rothschildów i nie jest wśród nich wymieniana Polska. Jak wiemy, zmienne koleje przechodził historycznie Bank of England, będąc raz bankiem prywatnym a później znowu stał się bankiem państwowym.

Z kolei z zakulisowych informacji krążących w niezależnych mediach w Polsce wynika, że konsorcjum Rothschilda kontroluje ponad 36 % akcji NBP, a prawdopodobnie NBP jest Polski w zaledwie 30 %. O reszcie udziałowców media milczą. NBP posiada osobowość prawną i działa na podstawie specjalnej ustawy, która mówi o NBP jako o banku centralnym z prawem do emisji pieniądza. W myśl ustawy NBP nie podlega także Kodeksowi Spółek Handlowych. Na stronach NBP trudno więc znaleźć jakiekolwiek informacje o strukturze własnościowej tej spółki.

Próbując zgłębić temat doszedłem do wniosku, że jedyną prawną możliwością "wyzbycia" się jakiejś części udziałów NBP może być jakaś forma wymiany lub wniesienia udziałów NBP do Banku Rozliczeń Międzynarodowych w Bazylei. Nawet w tym jednak wypadku zachodzi wątpliwość, czy na taki zabieg nie musiałaby być zgoda parlamentu, bo sama ustawa nie mówi nic na ten temat. Chyba, że może byłoby to w gestii zarządczeń prezesa NBP, co także wydaje mi się mało prawdopodobne.

Mamy więc jakiś dziwny dysonans pomiędzy informacjami z mediów niezależnych, a logiką wynikającą z aktualnego prawa polskiego, w którym nie widzę żadnych logicznych i prawnych przesłanek pozwalających na utratę udziałów własnościowych państwa w NBP. Może w kwestii dominacji autorom chodzi o sprawowanie kontroli poprzez ustanawianie osób zarządzających bankami centralnymi. Takie rozumienie sprawy wydaje się poprawne, bowiem zazwyczaj na prezesa banku centralnego nie jest powoływany nikt, kto nie pracuje dla światowej finansjery. Wyjątkiem był zmarły tragicznie prezes Skrzypek. Aktualny prezes Belka kojarzony jest między innymi z z interesami JPMorgana.

Rothschild Group – rodzinna firma bankgsterów, która w opinii wielu osób jest właścicielem połowy świata na rok 2000 nie posiadała udziałów w zaledwie kilkunastu bankach centralnych na świecie. Są to między innymi banki centralne takich krajów jak: Białoruś, Libia, Iran, Korea Północna, Afganistan, Sudan. Czy coś nam to mówi? Przecież to cała światowa „oś zła”. Oprócz tego grupa ta jest właścicielem takich ważnych światowych central finansowych jak: MFW, EBC, Bank Rezerw Federalnych FED, Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei, Okazuje się, że wrogami „demokratycznego” świata są takie państwa i ich władcy którzy nie chcą poddać swoich krajów w niewolę długu. Tak wykończono ostatnio Irak czy Libię. Aktualnie majątkiem rodzinnym zarządza Baron David de Rothschild - od 2013 roku prezes Międzynarodowego Kongresu Żydów.

Międzynarodowy poziom kontroli światowych finansów
Kontrola światowych finansów przez rodzinę Rothschildów odbywa się na dwóch równoległych poziomach. Na poziomie międzynarodowym są to MFW czy najważniejszy do kontroli banków centralnych - Bank for International Settlements z siedzibą w Bazylei. Na tym poziomie realizowane są największe globalne manipulacje walutami i tu odbywa się ustalanie poziomów oprocentowania kredytów. BRM jest forpocztą Nowego Światowego Porządku.

Banki centralne
Na tym poziomie sprawuje się strategiczną kontrolę nad pieniędzmi każdego państwa. Tutaj znajduje się wykonawców do realizowania planów narodowych dla poszczególnych krajów. Głównym celem jest ustanowienie takiego poziomu zadłużenia państwa od międzynarodowej sitwy bankowej, aby mieć nad nim cały czas strategiczną kontrolę i nie pozwolić na wyjście takiego kraju z systemu. To majstersztyk misternego planu zniewolenia całych narodów i państw. Szefami banków centralnych wybierani są ludzie którzy muszą być zależni od finansowej kilki. Najczęściej są to ludzie na dorobku z doświadczeniem w Banku Światowym czy MFW.

Banki krajowe
Powolne przejmowanie kontroli nad największymi bankami komercyjnymi lub państwowymi w danym kraju, to ostatni szczebel rozbudowanej struktury kontroli nad światowymi finansami w skali całego globu. W praktyce pełnej kontroli nad swoimi systemami finansowymi nie poddały się jedynie Rosja i Chiny.

Biznesy Rothschildów w Polsce
O interesy grupy Rothschildów w Polsce dba prezes Jacek Chwedoruk. Polski oddział Rotshchilda przejmuje najbardziej lukratywne prywatyzacje w kraju, jest obecny na rynku fuzji, przejęć i na rynku kapitałowym. Klientami tej instytucji w Polsce są nasze największe firmy: KGHM, Zakłady Azotowe Puławy, Enea, Polkomtel, LOT, Dialog, LuxMed itp.

Od kilku już lat najważniejsze sprawy dla Polski i polskiej gospodarki zapadają w familijnej rodzinie banksterskiej za oceanem. Tymczasem mainstreamowe media w Polsce robią ludziom wodę z mózgu inicjując tematy typu co co zrobi RPP, czy stopy będą podniesione, czy obniżone i jakie będzie to miało konsekwencje dla polskiej gospodarki. Okazuje się, że to wielki PIC fotomontaż, bo najważniejsze decyzje o emisji czegoś co się nazywa umownie już tylko pieniądzem zapada i tak poza naszą wiedzą i nawet poza Polską.

Dawno temu senior rodu tej banksterskiej organizacji powiedział: „nieważne kto rządzi państwem, ważne kto emituje pieniądz”. Dzisiaj już wiemy kto emituje polski pieniądz i rządzi państwem polskim. Oczywiście wiedzą tylko nieliczni, bo taka wiedza motłochowi nie jest do niczego potrzebna.

Dopóki bankierzy są właścicielami banku centralnego i dopóki dajemy im prawo tworzenia pieniądza z powietrza – jesteśmy krajem zniewolonym, a system w którym żyjemy coraz szybciej zmierza do realnego faszyzmu. Na naszych oczach umiera już klasyczna demokracja i jesteśmy w okresie przejściowym, który szybkimi krokami zmierza do dyktatury demokracji sterowanej, a kolejnym etapem będzie klasyczny faszyzm. Trzeba tylko szybko znaleźć globalnego wroga, aby móc przed nim "ochronić" całe społeczeństwa i narody. Konflikt USA z Rosją to gra o ostateczne panowanie banksterów nad światem, a rola Polski jako państwa frontowego w tej walce powinna bardzo wzrastać.

Od Marka Belki, prezesa NBP oczekiwałbym potwierdzenia informacji na temat struktury własnościowej polskiego banku centralnego, a także przedstawienia szczegółowego harmonogramu ewentualnych transakcji zmieniających strukturę właścicielską NBP od 1989 roku - jeśli takowe miały miejsce. Oczekuję, że pan Belka wreszcie określi się, czy jest tylko zarządcą interesów Rothschildów w Polsce, czy dba o polski interes narodowy.

Utajnianie takich informacji świadczyłoby, że prezes NBP do tej pory spełnia kwalifikacje doświadczonego pracą w Banku Światowym i MFW nadzorcy, ale tylko rodzinnego biznesu klanu Rothschildów. Naród jako suweren za takie rzeczy kiedyś zacznie rozliczać. Wypadałoby sprawę definitywnie wyjaśnić i przeciąć ewentualne jałowe spekulacje mediów.

Grzegorz Nowak
serwis giełdowy amerbroker.pl
źródła:
http://www.arslege.pl/ustawa-o-narodowy ... lskim/k99/

| stanislav


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2020, 14:57 
Offline

Rejestracja: 19 mar 2016, 16:54
Posty: 283
10.06.2020 r.
Do tej pory 0 (zero) wpłat/wsparcia, chociaż po części zwrotu przynajmniej samych kosztów mojej konstruktywnej działalności/oddanych na mnie głosów...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2020, 16:11 
Offline

Rejestracja: 19 mar 2016, 16:54
Posty: 283
Afery PiS!
http://100aferpis.pl/
https://www.polityka.pl/tematy/afery-pis


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: canif i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group