forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 lut 2019, 18:38

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 305  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 cze 2018, 0:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 8348
Coś się skończyło

Od lipca tego roku symbol Paryża zostanie zamknięty w pancernym ogrodzeniu, pozostają jeszcze ostatnie prace które wyglądają jak zakładanie zdalnie sterowanego pola minowego, ważne że francuzi zadowoleni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko "merkel lego" - 420 betonowych bloków, naokoło, stalowy płot może nie wytrzymać ataku pojazdem, tak jak i 6 centymetrowe szkło.
I już będzie można podziwiać najnowsze francuskie osiągnięcie.
"Naprawdę będzie wyglądało, jakby kwadrat (pod Wieżą Eiffla) był otwarty." to cytat z tego uśmiechniętego francuza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2018, 8:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 13679
Cytuj:
Dziś w Luksemburgu o Polsce. Po raz pierwszy w historii na spotkaniu ministrów do spraw europejskich przeprowadzone zostanie wysłuchanie państwa członkowskiego w ramach artykułu 7 unijnego traktatu. Na pytania w sprawie stanu praworządności w Polsce będzie odpowiadał wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Głos zabierze wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.


https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 48721.html

Słuszną drogę ma nasza partia. :lol: Jak przyrzekli - wstaliśmy z kolan i liczą się z nami. :D Tylko nie sposób zrozumieć co ten Timmermans ma do powiedzenia, skoro Pan Szczerski rzekł był niedawno, że ma robić co mu się każe i nie gadać. :D

_________________
"Biada temu kto ma rację"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2018, 8:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 12674
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Szykuje się mocny desant na Brukselę. :lol: :lol: :lol:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2018, 8:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 18:41
Posty: 7469
DO PIERDLA!!!

_________________
Brak poczucia humoru nie zawsze jest dowodem powagi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2018, 9:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 13679
Tak to już jest z wywłokami. Przypomnę, że w PE już mamy kilku pisowskich wypierdków, którzy dorabiają sobie do emerytury. Nazwisk nie trzeba chyba wymieniać, bo każdy je zna. I na to niewiele poradzimy. Naród polski jaki jest każdy widzi. Mamy znaczną rzeszę kretynów i to wystarczy aby tak haniebne indywidua ośmieszały Polskę tam. Jedyna nadzieja jest taka, że ci którzy mają największy wpływ na działanie PE oleją pisowskich kabareciarzy i potraktują ich jako folklor - jak Korwina Mikke. Bo na nic innego nie zasługują.

_________________
"Biada temu kto ma rację"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2018, 15:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 8348
Węgry załapały się na artykuł siódmy, wesoły obóz się kroi :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2018, 18:44 
Online

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 3563
Aktualny szef polskiej dyplomacji (jest takowy w ogóle?) chyba siedzi cicho z dala i sie nie wpierdala w to co robi ambasada Polska w UK, pewnie tak jak kazał prezes.
Na szczęście BBC nakręciła materiał o polskiej skrajnej prawicy w Wielkiej Brytanii oraz o tym że Polska ambasada wspiera ich tamtejsze działania i chyba bedą musieli sie do tego odnieść w jakość sposób, w końcu wspieranie ekstremizmów przez oficjalna dyplomację danego kraju to juz przestępstwo, a co najmniej skandal.
Będą tych wyklętych debili wypierdalac jeden po drugim, brexit im to załatwi.

Cytuj:
BBC Newsnight: Polska ambasada wspiera finansowo skrajną prawicę w UK – mój komentarz
Wczoraj po godzinie 22:30 na kanale BBC2 wyemitowano materiał na temat polskiej skrajnej prawicy w UK. Program przygotowany przez redakcję BBC Newsnight był głównie skupiony na temacie wsparcia finansowego polskiej ambasady w organizacji wydarzeń, które w Wielkiej Brytanii mieszczą się w definicji ekstremizmu.

O przygotowaniach BBC wiedziałam od pewnego czasu, jeszcze zanim Marcin Rola uwierzył, że zostanie gwiazdą brytyjskiej telewizji i wyśnił sobie sławę polskiego T Robinsona. Pojawił się we właściwym czasie i miejscu, by odegrać swoją rolę (sic!) i ze swoim bełkotem na temat “tych dokumentów o sprzedawaniu kobiet za krowy” oraz mówieniem, że w sumie to nie to miał na myśli, a w ogóle to wyjęte z kontekstu, był doskonałym dodatkiem do już mocnego materiału.


Kto słuchał mnie w TOKFM wie, że temat sponsorowania przez ambasadę wydarzeń o takim wydźwięku spowodował wzburzenie mojej krwi, przez które zaczęłam się tematowi bacznie przyglądać. Sprecyzujmy – w lutym 2017 roku logo ambasady pojawiło się na plakacie Biegu Tropem Wilczym, tuż pod zdjęciem Międlara, który na wydarzenie dzięki UK Border Force nie dojechał. (Przypomnijmy, że głównym organizatorem była fundacja Wolność i Demokracja, która teraz w 2018 roku dostała 8.5 miliona złotych na swoją działalność). Ambasada nie zraziła się do organizatorów (Polska Niepodległa), bo współfinansowali i patronowali kolejnemu wydarzeniu w listopadzie tego samego roku. Na debacie prawicy w Slough goście tacy jak Ziemkiewicz, Żebrowski czy Greniuch (współzałożyciel ONR-u) dyskutowali upadek cywilizacji europejskiej, zagrożenie Islamem i czystość etniczną naszego kontynentu. Napisaliśmy wtedy oświadczenie, w którym próbowaliśmy ostrzec ambasadora do czego przykłada rękę (i pieniądze polskich podatników). Zostało to zignorowane, tak samo jak informacja o ekstremistach w polskich szkołach sobotnich.

Materiał BBC w zasadzie objął niemal wszystko to, czym z pomocą wielu osób zajmuję się od 1.5 roku. Na początku materiału pojawili się zamaskowani koledzy z Liverpool, a wśród nich członkowie Stowarzyszenia Patriotycznego “Ogniwo”, którzy jeśli nie szorują grobów i nie pozują do zdjęć z weteranami II Wojny Światowej, to zamaskowani uczestniczą w ulicznych bójkach z policją, antyfaszystami i przechodniami. W wyniku tamtego incydentu wiele osób zostało rannych (utrata przytomności, operacja plastyczna, złamany nadgarstek etc.), 3 naszych kolegów obecnie siedzi w więzieniu, a czwarty ma wyrok w zawieszeniu (i podobno ładny, “patriotyczny” tatuaż). Ponadto było o Polsce Niepodległej, przewinął się Piotr Szlachtowicz i o Marcinie Roli. Ujęte wszystko w punkt. Wypowiedział się Fiyaz Mughal, odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za walkę z ekstremizmem założyciel organizacji TellMAMA i Faith Matters, oraz Dr Michał Garapich z Uniwersyettu Roehampton, specjalista m.in. w tematyce polskiej imigracji, u boku którego miałam ogromny zaszczyt powiedzieć parę słów w audycji TOKFM.

Materiału nie oglądałam z radością, ale za to z pewną ulgą i niestety niepokojem. Nie cieszy, że taki program o ludziach, którzy uparcie twierdzą, że mnie reprezentują musiał powstać. Jest to źródłem mojego wstydu, ogromnego wstydu, że mając na naszych ziemiach obozy zagłady zbudowane na takiej właśnie retoryce, wydaje się, że nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków. Powinniśmy stać po drugiej stronie tej historii, to my powinniśmy edukować inne narody.

Dużo czytam prawicowych wypocin, jednym ze stałych punktów ich dyskusji o muzułmanach jest, że ci powinni odciąć się od chorej, ekstremistycznej tkanki ich społeczeństwa. Piszą o milczącym przyzwoleniu, są tym ogromnie oburzeni. Otóż kochani, to samo tyczy się nas, Polaków na emigracji. Mamy ten sam problem i choć niewielki promil bierze w tym udział i aktywnie wspiera, to niestety zdecydowana większość milcząco przyzwala. Dlatego odczuwam ulgę, bo sprzeciw wobec polonijnego ekstremizmu wychodzi od Polonii i jest coraz bardziej zauważalny i doceniany przez Brytyjczyków. Zresztą jest to coś, co zawsze podkreślamy w naszych kontaktach z nimi.
Taki komentarz pojawił się w jednym, z artykułów Faith Matters w czerwcu tego roku.

Capture

Czuję ulgę, bo temat nie jest zamiatany pod dywan, a wręcz przeciwnie – bardzo eksponowany. Wielu z nas czuje, że może za bardzo, ale terapia wstrzasowa być może dobrze nam zrobi. Jak to się mówi – po dobroci i po cichu sie nie dało.

Wspomniałam też o niepokoju. Niepokoi mnie to, że wobec nadchodzącego Brexitu ambasada bardziej dba o interesy partyjne i wyborców pośród Polonii i nie tylko, aniżeli o nasze interesy wobec zbliżającej się aplikacji o “status osiedlony”. Sponsorowanie wydarzeń, które stoją w wyraźnym konflikcie z brytyjskimi wartościami jest bardzo dla nas tu szkodliwe. Martwić się pewnie zacznie troszkę więcej osób niż ci, którzy w materiale wystąpili.

Marcin Rola zasługuje tu nas szczególne wyróżnienie. Z jego zapowiedzi wynikało, że poradził sobie z tematem doskonale i przedwcześnie ogłosił zwycięstwo, przekonany, że program będzie o nim. Jak się spodziewaliśmy – jego odpowiedzi nie miały zupełnie sensu, na słowa takie jak ‘w Islamie pedofilia to chleb powszedni’ powiedział, że odnosił się do konkretnego przypadku. Redaktorka włączyła to nagranie, w którym prócz islamofobicznych wypowiedzi nie ma żadnego kontekstu, żadnego konkretu, a jedynie mowa nienawiści. Jeżeli w tych słowach Pan Rola nie dostrzega generalizacji, a więc mowy nienawiści wycelowanej w grupę wyznaniową, to ma bardzo potężny problem z własnym językiem. Na zarzut o podżeganie do nienawiści odparł, że on podżega do debaty, a nie nienawiści. Pomijając jego wypowiedzi, których zarejestrowaliśmy dziesiątki, a które tu kwalifikują się na wyrok bez zawieszenia – wystarczy spojrzeć na komentarze, które pojawiają się pod jego nagraniami. To jest debata? czy nienawiść? do czego dokładnie doprowadza swoich słuchaczy Marcin Rola?

Youtuber skompromitował się na pełnej linii, jego mina bitego szczeniaka i fakt, że skurczył się po prostu w oczach, części słów się wyparł, część “może rzeczywiście za mocna”, nie tego spodziewałam się od takiego bohatera. Według statystyk BBC ogląda w każdej chwili ponad 200 milionów ludzi na całym świecie, a więc ma rozgłos, o który tak dzielnie walczył.

Co będzie dalej?

Trudno powiedzieć, prasa w Polsce już się rozpisuje na ten temat. Można się spodziewać, że program nie przejdzie bez echa, na wielu płaszczyznach, również dyplomatycznej. Home Office nie zignoruje tak potężnego skandalu, jakim jest wspieranie przez ambasadę obcego państwa środowisk ekstremistycznych, na które tenże Home Office wydaje każdego roku miliony funtów z naszych podatków. Od prawie dekady w UK nie spotkałam się z taką sytuacją z dyplomacją innego państwa w samym centrum wydarzeń, w zasadzie ciężko mi nawet sobie to wyobrazić.

Teraz pewnie padnie wiele pytań, na które jeszcze nie ma odpowiedzi. Czy ambasada i konsulaty (halo Manchester!) przestaną współpracować z Polską Niepodległą (Poles In The Isles czy jakkolwiek się tam jeszcze zechcą nazywać) i innymi organizacjami i osobami, które swoją popularność budują na mowie nienawiści, rasizmie i ksenofobii a zaczną np. ze służbami brytyjskimi w tym zakresie? Czy ambasada będzie uważniej śledzić publikacje osób, z którymi współpracuje pod kątem zasad i prawa Wielkiej Brytanii, a nie interesu partyjnego Prawa i Sprawiedliwości? Czy to koniec czy dopiero początek tego ogromnego zgrzytu?

Zobaczymy co z tego wyniknie. Jedno co wiemy – polonijna skrajna prawica ma potężne kłopoty. I nie tylko oni.

tekst z portalu niepatrioci UK.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... istow.read

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2018, 18:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 8348
korbaczeska pisze:
Aktualny szef polskiej dyplomacji (jest takowy w ogóle?) ...


Jest podobno jakiś Pan z po ale kim jest? doprawdy nie wiem, PiS chyba też nie wie bo gdyby Pan Prezes wiedział to chyba by nie dopuścił tego z po?
Same kurna zagadki :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2018, 18:57 
Online

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 3563
A jakie to ma znaczenie z jakiej jest partii, kiedy nie wie na czym polega jego praca?

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2018, 19:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 8348
korbaczeska pisze:
.... nie wie na czym polega jego praca?


A tego nie byłbym taki pewien, myślę że swą pracę wykonuje bardzo dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 305  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: olex i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group