forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 22 lip 2019, 13:10

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna
Autor Wiadomość

Przekształcenie ruchu i materii nie daje mi żyć, więc będę to męczył aż zmęczę albo mi ktoś pomoże.

Obecne definicje ruchu i materii na wiki nie pomagają, nie są dobre
Cytuj:
Ruch (łac. motus, motio) – w filozofii nowożytnej zmiana miejsca w przestrzeni względem jakiegoś punktu stałego lub uważanego za taki. W metafizyce klasycznej od czasów Arystotelesa ruch jest aktualizacją tego co jest w możności. Ruch jest więc zmianą: ilościową, jakościową lub lokalną, której podlega wszystko, co skończone.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_(filozofia)

Cytuj:
Ruch w fizyce – zmiana położenia ciała odbywająca się w czasie względem określonego układu odniesienia uznanego za nieruchomy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_(fizyka)

Cytuj:
Materia (z łac. materia: tworzywo, materiał) – ogół istniejących przedmiotów fizycznych, poznawalnych zmysłami; w ujęciu filozoficznym wszystko co istnieje w czasie i przestrzeni, obiektywna rzeczywistość niezależna od świadomości.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Materia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Materia_(fizyka)

postanowiłem więc napisać własne, lepsze:

Materia – wszystko co łączy 2 punkty przestrzeni w jednym punkcie czasu – wszystko co wykazuje długość.

Ruch – wszystko co łączy 2 punkty czasu w jednym punkcie przestrzeni – wszystko co wykazuje częstotliwość.

Obserwacji materii dokonujemy w jednym punkcie czasu.
Obserwacji ruchu dokonujemy w jednym punkcie przestrzeni.

Narysowałem własne wyobrażenie czasoprzestrzeni wyodrębniając w niej osie czasu xy, yt, zt i osie przestrzeni xp, yp, zp.

Załącznik:
czasoprzestzeń.png
czasoprzestzeń.png [ 154.52 KiB | Przeglądany 168 razy ]

Uważam, że obecnie błędnie interpretuje się osie przestrzeni uznając za nie osie czasu. Proste osie określa wyłącznie ruch, materia określa osie spiralnie zakrzywione.

Domyślam się, że transformacja ruchu i materii zachodzi na poziomie krzywizny osi, osie czasu ulegają zakrzywieniu a osie przestrzeni ulegają wyprostowi, przez co czas staje się przestrzenią a przestrzeń staje się czasem.

Domyślam się, że do transformacji dochodzi podczas zakrzywienia ruchu i w miejscu zakrzywienia materii, w każdej chwili kiedy pojawia się siła i w każdym miejscu w którym pojawia się opór.

Kierunek ruchu jest w transformacji prostopadły do kierunku materii.
To jest złożenie prostego wektora prędkości z prostopadłym spiralnie zakrzywionym wektorem masy.

Było o bólu i o tym jak wolny pozostawia nam wybór. Wyobraźcie sobie ból złamanej nogi i decyzję o dalszym poruszaniu się na złamanej nodze. Życzę powodzenia w wolnym wyborze.

Są inne emocje jawiące się w naszych umysłach porównywalne z bólem.
Głód i napięcie seksualne uznaje się za uczucia zbliżone do bólu.

Chodzi o jeszcze inną emocję porównywalną z bólem.

Cytuj:
Wstyd – emocja wywołująca zespół fizjologicznych reakcji organizmu (np. rumieniec), możliwe do przewidzenia działania (np. ukrycie się) lub przykre myśli (np. „Jestem głupi”, „Co ona sobie o mnie pomyśli”), które mogą być źródłem zaburzeń depresyjnych.
Według Patricii i Ronalda Potterów – Efronów „wstyd to bolesne przeświadczenie o własnej zasadniczej ułomności jako istoty ludzkiej”.
Według personalistów wstyd chroni ludzką godność, a wstydliwość łączy się z doświadczeniem i przekonaniem o własnej wartości.
Wstyd możemy podzielić na wstyd zdrowy i toksyczny. Toksyczny wstyd, wstyd, który zniewala, subiektywnie odczuwany jest jako wszechogarniające poczucie własnej niedoskonałości, ułomności. Jeżeli ktoś odczuwa toksyczny wstyd, to czuje się bezwartościowy, przegrany, czuje, że nie stanął na wysokości zadania, jako człowiek. Toksyczny wstyd powoduje rozszczepienie 'ja' (zob. np. ego). Rodzi poczucie izolacji (zob. nieprzystosowanie społeczne, wykluczenie z grupy społecznej) i całkowitego osamotnienia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wstyd_(emocja)

Ciekawy wydaje się fragment o rozszczepieniu ego, sugerujący, że pierwotne ego składa się z kolektywnego i indywidualistycznego.

Jak wolny jest nasz wybór wobec silnego uczucia wstydu?

Na wiki czytamy także o poczuciu autorytetu

Cytuj:
W psychologii osoba, której jesteśmy skłonni ulegać, podporządkowywać się i wykonywać jej polecenia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Autorytet

Jak wolny jest nasz wybór wobec silnego uczucia cudzego autorytetu?

Czy rozumiecie już, że za utrzymanie przez nas norm społecznych, za istnienie kapitalistycznych stosunków społecznych odpowiedzialne są odczuwane przez nas emocje?

Czy rozumiecie, że nie mamy żadnego wpływu na nasze emocje, bo one są zaprogramowane w naszych mózgach lecz to one kształtują naszą wolę?

Czy rozumiecie, że nasza dusza to program?

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego nigdy drastycznie nie złamaliście norm społecznych?
Bo nie chcieliście?
Podpowiem Wam, bo nie mogliście, bo nie mieliście żadnego wyboru, bo emocje, które panują w Waszych umysłach nigdy by do tego nie dopuściły.

Oglądam film, w którym przedstawiony jest hierarcha i każda postać w tym filmie uznaje jego autorytet.
Bez żadnych pytań i wątpliwości każdy podporzadkowuje się woli hierarchy.
Dlaczego?
Bo podporządkowanie się zaprogramowane jest w ich mozgach tak samo jak u innych zwierząt stadnych.
Ich umysły z ego kolektywnym nie dopuszcza do głosu myśli sprzecznych z normami społecznymi.

Gdybyście Wy np. spróbowali zakwestionowac władze ludzi, którym jesteście naturalnie podporządkowani poczucie wstydu, winy i przekonanie że robicie coś złego wykonczyloby Was jeśli nie wcześniej inni ludzie.

Bo jesteśmy zwierzętami i mamy zwierzęce umysły.
Czujemy i wykonujemy imepratywy w zaprogramowanych emocjach.

Przy okazji autopsychoanalizy natykam się na definicję niedostosowania społecznego.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Osoba_n ... 5%82ecznie

w której mowa jest o wykolejeniu, alkoholizowaniu się, czy o czynnościach sprzecznych z interesem społeczeństwa i ani słowa o różnicach emocjonalnych.

Zastanawiam się kto i po co takie definicje tworzy, kto i dlaczego takie definicje akceptuje ale przypomina mi się zaraz, że moje niedostosowanie społeczne nie daje mi możliwości zrozumienia motywów sprzecznego ze mną społeczeństwa a więc podejmuję próbę zrozumienia niezrozumiałego.

Przypominają mi się też wykolejency w społeczeństwach komunistycznych czy islamskich.

Może spróbuję rozjaśnić coś autorowi tej wspaniałej definicji czego jako osoba psychicznie sprzeczna zapewne nie pojmie nawet gdyby tego nie zignorowal.

Gdybym żył w islamie i nie wierzyłbym w Allaha to balbym się społeczeństwa w którym żyje i byłbym zlekniony.

Oczywiście będąc wykolejencem społecznym można udawać niewykolejonego i modlić się głośno do Allaha, aby uniknąć represji społecznej ale problem jest taki, że prawdziwe przekonania u każdego widać, słychać i czuć. Pomijając już poczucie nieszczęścia człowieka udającego kogoś kim nie jest to po reakcjach, po wyrazanych treściach, po okazywanych uczuciach, po mimice twarzy inni w otoczeniu zorientuja się, że kłamie i udaje a wówczas zaatakuja go jako kulturowo niezgodnego.

Wydaje mi się, że tę definicję niezgodności społecznej stworzyła osoba, która nie miała żadnej zdolności wyjrzenia poza ramy kulturowe.

Ta definicja jest fałszywa ale obawiam się, że Wy tego fałszu nie pojmiecie i uznacie ją za prawdziwą.

Zmiana pola grawitacji oznacza zmianę systemu.
To jest ta sama zmiana jak przy przejściu pomiędzy różnymi gęstościami.

Zmiana pola grawitacji nie oznacza jedynie dylatacji czasu i długości ale oznacza także zakrzywienie ruchu, zakrzywienie materii i ich rozszczepienie.

Jesli zbudujemy dwa identyczne urządzenia na powierzchni Ziemi, po czym jedno z nich wyniesiemy na orbitę i będziemy obserwować je z Ziem - czynność urządzenia przyspieszy, cialo urządzenia wydłuży się, ruch urządzenia zakrzywi się, materia urządzenia zakrzywi się, ruch i materia uprzedzenia ulegną rozszczepieniu.

Zobaczymy dokładnie ten sam obraz urządzenia jaki widzimy w szkle powiększającym ze wszystkimi zniekształceniami soczewki.

Gdybyśmy to zrobili na odwrót i obserwacji z orbity dokonywalibysmy na powierzchni Ziemi ujrzelibysmy obraz soczewki oddalajacej ze wszystkimi jej zniekształceniami.

Czy wiecie, że promieniowanie przechodzace przez pole grawitacji dla obserwatora z innego systemu nie tylko ulega zakrzywieniu ale ulega także rozszczepieniu takim samym jak w pryzmacie?
Czy wiecie, że zakrzywienie promieniowania o niskiej energii jest tak duże, że promieniowanie to już się z pola grawitacji nie wydostaje?
Czy wiecie, że zakrzywienie i rozszczepienie promieniowania w polu grawitacji jest względne i zależy od pt obserwacji?
Że zakrzywieniu promieniowania towarzyszy osłabienie grawitacji.

Czy wiecie ruch jaki znamy z naszego życia, toczenie się piłki czy jazda samochodu to rozwinięte promieniowanie?

Czy wiecie, że wiązania z naszego życia, takie jak wieszanie sznurówki, czy zapięcie zamka na rowerze to rozwinięta grawitacja?

Mam doskonały pomysł na eksperyment.

Nie potrzeba urządzenia wysyłać na orbitę, żeby się przekonać o dylatacji czasu i przestrzeni wystarczy jedno urządzenie postawić za silną soczewka.

Otóż obrazy urządzen obserwowanych bez soczewki i przez soczewkę będą wykazywały dylatacje czasu i przestrzeni a także zakrzywienie i rozszczepienie przy soczewce powiększającej zarówno ruchu jak i materii.

Choć istnieje jeszcze lepszy sposób obserwacji dylatacji czasu i przestrzeni, zakrzywienia ruchu i materii oraz rozszczepienia ich niż poprzez soczewkę.

W każdej dźwigni.
A im przełożenie większe tym większe różnice.

Wyobraźcie sobie dwa bardzo różne, zwarte koła zębate. Jedno małe a drugie ogromne.

Kiedy jedno obroci się o 10 zębów, drugie obroci się o 11 zębów.
Niemożliwe?
A jednak możliwe.
A przy dużej różnicy kół zębatych to nawet pewne.

W treściach katolickich, każda treść nacechowana jest przekonaniami autora, co świetnie widać na przykładzie zróżnicowanych profili mediów, jest mowa o "darze" wiary. Katolicy zdają sobie sprawę z istnienia ludzi, którzy nie podzielają ich wierzeń, nie przezegnuja sie przed krzyżem, nie klekaja przed wizerunkiem Jezusa, nie kochają Boga, nie modla się do niego i nie wierzą w nieomylnosc papieża.

Chciałbym zapytać czy "dar" wiary dotyczy jedynie religii katolickiej czy jednak może wszelkich ludzkich przekonań łącznie z politycznymi i naukowymi?

Wyobraźcie sobie człowieka takiego jak ja, który w odróżnieniu od Was nie wierzy w słuszność tajemnicy wyboru demokratycznego czy w słuszność tajemnicy mienia.

Wyobraźcie sobie, kiedy Wam każda komórka waszego organizmu podpowiada, że tajemnica wyboru to dobro, mi każda komórka mojego organizmu mówi, że to zło.

Kto z nas ma rację ja czy Wy?
Racja zależy od celu a cele są różne tak jak różne są emocje jawiace się w naszych umysłach.
O racji decyduje ten, który rozsądza.

Jestem niewiernym wobec waszego światopoglądu, tak samo jak Wy jesteście niewiernymi wobec religii katolickiej. Nie wierzę w prawo, w które Wy wierzycie, nie podzielam waszych wartości, którym przy każdej okazji sprzeciwie się.

Już sprzeciwiam się nie uczestnicząc na żaden sposób w waszym tajnym wyborze demokratycznym. Dobrze wiem, że wobec panowania odmiennej wiary w waszych umysłach uznacie moje działanie za głupie i bez znaczenia, bo wg Was tajny wybór demokratyczny i jego wynik jest niepodważalny, świecie w to wierzycie ale powiem Wam, że to ma znaczenie i że Wasz tajny wybór jest podważalny tak samo jak Bóg katolicki.

Potrzebuję to jeszcze raz wyraźic, mimo że skazuje się na ostracyzm społeczny i być może na społeczna agresję.

Głęboko gardze wasza tajemnica wyboru demokratycznego.
Głęboko gardze wynikiem tajnego wyboru demokratycznego, nic dla mnie nie znaczy a już na pewno nie jest dla mnie prawem.
Głęboko gardze wasza tajemnica mienia.
Głęboko gardze wasza przymusowa egzekucja zatajonego mienia.

I jeśli tak pomyśleć bardziej ogólnie po prostu gardze wasza kultura.
Wasza kultura jest prymitywna, zwierzęca, małpia.
Jesteście wg mnie prymitywnymi stworzeniami, którymi rządzi prymitywna chciwość.

Nie jestem jednym z Was.
Wstydzę się Was.
Żałuję, że mamy wspólne geny.

Awatar użytkownika

Co to jest? Blog debila gadający sam ze sobą?

ksionc pisze:
Co to jest? Blog debila gadający sam ze sobą?

Zapomniałem z Tobą porozmawiać.
Tyle chciałem się od Ciebie dowiedzieć.
Może zacznij od rzeczy najważniejszych.
Co jest dla Ciebie ważne?

Awatar użytkownika

https://www.youtube.com/watch?v=d1ylXs9Fla0

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.