forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 7:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 1082  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 sie 2015, 10:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
szczelba pisze:
Ta lokomotywka to ucieleśnienie moich dziecięcych marzeń- zawsze taką chciałem mieć.


Takom se zafunduj

Obrazek

generałowa pisze:
kuranty wybija dziesięć minut przed czasem


Wskazówki se cipo o dziesięć minut przestaw. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2015, 16:17 
Normalnie geniusz. :)

Piotrek, już dawno miałam zapytać; byłeś kiedyś nad kraterem na Półwyspie Jamalskim? Podobnież pojawił się niedawno i nie do końca wiadomo, co to takiego.


Na górę
  
 
Post: 23 sie 2015, 23:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
generałowa pisze:
co to takiego


Syn pisze z woja: mamo, złapałem syfa!
Matka odpowiada:
- Synu, jeszcze takiego nie wiemy, co to takiego, ale cała wieś jest z ciebie dumna. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2015, 23:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Nie tak było.
Iwanowna, twojego tryprem nagrodzili.
- Taaa, wsjo rawno, albo przepije albo zgubi.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2015, 2:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
AGAFIA pisze:

Piotrek, już dawno miałam zapytać; byłeś kiedyś nad kraterem na Półwyspie Jamalskim? Podobnież pojawił się niedawno i nie do końca wiadomo, co to takiego.


Nie, nie byłem ja nie jestem taki bogaty żeby do każdej dziury w ziemi jeździć.
To jest równie daleko ode mnie jak i od Was, najdalej na północ byłem w Bracku, na najpiękniejszym na Angarze zalewie przy brackiej GES*.
A jeszcze ja odnoszę się bardzo poważnie k Naturze i Przyrodzie, a syberyjskiej tym bardziej.
21 sierpnia w rzece Kyngarga w Tunkińskiej Dolinie(dziesiątki fotografii wklejałem stamtąd) utonął moskwicz Boris Martynow, autor popularnych książek o jodze.
Tylko książki pisać, to wam nie po tajdze i górskich rzekach chodzić, ja już nie mówię o młodych durach i durakach których ilość o jednego się zmniejsza raz w tygodniu.
Pisałem kiedyś o Niemcu który absolutnie nie przygotowany wybrał się na zimowy Bajkał na rowerze, jemu się poszczęściło i miejscowi mieszkańcy uratowali mu życie a miejscowi lekarze odmrożone ręce i nogi.

Tajga nie park i górskie rzeki nie basen z ratownikami.



GES

hydro elektro stancja

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2015, 12:13 
piotrek pisze:
o młodych durach i durakach których ilość o jednego się zmniejsza raz w tygodniu.
Pisałem kiedyś o Niemcu który absolutnie nie przygotowany wybrał się na zimowy Bajkał na rowerze,


Nasze przygłupy z małymi dziećmi, w zimie, w butach na obcasach wpierdalają się na Kasprowy Wierch i stamtąd dzwonią po Ratowników z TOPR, żeby ich śmigłowcem ściągnąć do domku.
Płaci przeważnie za to niczego nieświadomy podatnik.
A powinna być stosowana zasada- sam chuju wlazłeś to teraz sam złaź. :lol: I bernardyna z baryłką posłać.

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 24 sie 2015, 12:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
A jak ich nie stać niech skaczą.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2015, 12:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Tutaj ratują, jeśli znajdą, Irkucka Obłast' pięć Francji.

Tajga karmi i odziewa, ale horneta i takich jak On, a zwykły śmiertelnik nic tam nie znajdzie oprócz wody i grzybów jesienią.
Jedzenie jest, ale ono w ogóle nie chce być zjedzonym.
Najwięcej ginie na przeprawach i ze skał spadają, ze dwa tygodnie temu dwie dziewczyny 26lat z Leningradu, poszły na Szumak, jedna wyżyła a druga zginęła, utonęła.

Dury chodzą, nikomu nie mówią ni gdzie idą, ni na ile idą, a i w górach telefon se można w dupe wsadzić, on tam nie rabotajet a nawet jeśli, to sygnał ze stacji słaby, on bez przerwy szuka łączności i bateria szybko siada.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2015, 12:46 
Odbierając ludziom rozum i mechanizmy samoobrony, Natura w ten sposób radzi sobie z przeludnieniem. To normalny proces i nie trzeba ich zawracać z tych skał i z Bajkału zimą, na rowerze, niemca*- niech jadą, bo takie jest ich przeznaczenie.

*to nie był Irek? :D


Na górę
  
 
Post: 24 sie 2015, 12:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Nie on nie był dyrektorem on był mechanikiem samochodowym.



Mechanik samochodowy z Niemiec Kurt Ridel odmroził sobie kończyny, kiedy jechał na rowerze do jeziora Bajkał. 37 letniego turystę położyli do szpitala w siele Turuntajewo. Tam jemu udzielili pierwszej pomocy.
Ridel specjalnie przyjechał do wschodniej Syberii, żeby na rowerze przejechać po zimowym Bajkale, do sioła Ust-Barguzin. Wystartował pod koniec grudnia, jednak dosyć szybko zrozumiał, że jest do podróży nie przygotowany. Jego wyposażenie i odzież nie pozwalały na to by dotrzeć do celu.
1 stycznia zamarzniętego Niemca zauważyli miejscowi. Okazali jemu pomoc, dali nocleg i rankiem 2 stycznia odwieźli do miejscowego szpitala z odmrożeniem rąk i nóg. Lekarze powiedzieli że Kurtowi bardzo się poszczęściło, obeszło się bez amputacji. Po dwóch tygodniach Niemiec kontynuował swoją podróż do Bajkału, no już nie rowerem a samochodem.

Niemiec Kurt w czepku się urodził.
1. Znaleźli go.
2. Nie było wiatru
3. Był sam i pomagali mu miejscowi a nie tacy że jak on idioci.
4. Szpital może i nie w Szwajcarii i lekarz może nie światowej sławy.
I linoleum tam był krzywo pościelony, a ściany pomalowane olejną farbą.
No wracz był właściwym człowiekiem na swoim miejscu.

Na przełomie grudnie i stycznia Bajkał wstaje(zamarza) i wtedy jest bardzo zimno. Są sztormy, fale dochodzą do 2metrów wysokości.
Tak że nie tylko kwiatki i wiewiórki, a można zostać bez rąk, nóg i nosa.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 1082  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group