forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 sie 2015, 0:49 
dr. Agon, jestem naukowcem wiec zawartosc popular press doktora chiropraktyka do mnie nie dotrze. Dotrze zawartosc opublikowanych badan naukowych zweryfikowanych metodologia naukowa przez innych naukowcow. Ewidentnie omawiany zastrzyk przeciw HPV zabezpiecza przed rozwojem bialek E6 I E7. Nie stwierdzono statystycznie zauwazalnego wskaznika dzialan ubocznych. Jakkolwiek prace nad nowymi generacjami szczepionek przeciw HPV sa w toku I przyszle szczepionki nie beda oparte wylacznie na metodzie prophylactic (bariera immunologiczna) lecz beda wspomagac matryce DNA w ekspresji antygenow zwalczajacych HPV.

Tam gdzie jest najwiecej "krzyku" udaje sie naukowiec, ktory z definicji ma byc obiektywny, bo sluzy rozwojowi nauki. To jak przysiega Hipokratesa u doktorow medycyny. Naukowiec nawet gdy przeprowadzi swoje badanie metodami qualitative and quantitative w sekcji Method poda modele statystyczne, ktorych uzyl I wyniki aby inni mogli badanie zreplikowac. W sekcji Limitations publikacji naukowej poda jakie slabe punkty znajduja sie w jej/jego badaniu. Kazde badanie jakis slaby punkt posiada. Nastepnie naukowiec wskaze kierunek pracy badawczej dla nastepcow. Nie interesuja mnie spekulacje w popular press oparte na ewidentnym braku umiejetnosci zweryfikowania materialu naukowego I wyciagniecia wnioskow, ktore mozna przedstawic przy okraglym stole nauki do dalszej dyskusji by nauke rozwijac.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 1:00 
A odszkodowania płacą za chiropraktykę? Czy za śmiertelne skutki uboczne szczepionki, która nie była dostatecznie sprawdzona i której niepożądane potencjalne skutki uboczne są chowane przed najbardziej zainteresowanymi?

Lekarze nie składają przysięgi Hipokratesa.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 1:04 
Prokuratura Rejonowa Warszawa - śródmieście Północ 7 marca 2014 r. w odpowiedzi na przesłaną skargę o następującej treści http://petycje.pl/9970 zawiadomiła Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków , w toku czynności związanych z nadzorem nad funkcjonowaniem systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych w Polsce, czym działano na szkodę interesu publicznego., tj. czyn o Art. 231 par. 1 KK.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 1:08 
Placa. Kazdy praktykujace doctor medycyny konwencjonalnej czy alternatywnej musi miec ubezpieczenie. Moge podac tytuly publikacji naukowych w temacie wyplat ubezpieczen za szkody na zdrowiu przez chiropraktykow. Przeszlam 4 operacje korekty zlamania prawego lokcia I moj chirurg ortopeda po moim zapytaniu czy wizyta u chiropraktyka w jakikolwiek sposob pomoglaby mi poradzil mi aby sie tam nie udawac. Jestem zadowolona z wynikow, bo ortopeda prowadzil mnie przez to doswiadczenie przy pomocy swej fachowej wiedzy (jest absolwentem Alpert's School of Medicine na Uniwersytecie Brown w Providence I tam wyklada jako professor) a nie spekulacji gdzie naciagac czy ugniatac.
dr. Agon pisze:
Prokuratura Rejonowa Warszawa - śródmieście Północ 7 marca 2014 r. w odpowiedzi na przesłaną skargę o następującej treści http://petycje.pl/9970 zawiadomiła Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków , w toku czynności związanych z nadzorem nad funkcjonowaniem systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych w Polsce, czym działano na szkodę interesu publicznego., tj. czyn o Art. 231 par. 1 KK.
Jak ten wpis ma sie do efektywnosci szczepionki przeciw HPV?
dr. Agon pisze:
Lekarze nie składają przysięgi Hipokratesa.
Moja kuzynka jest Doctor of Endocrinology w Krakowie. Skonczyla Uniwersytet Jagiellonski I skladala przysiege Hipokratesa.

dr. Agon pisze:
Czy za śmiertelne skutki uboczne szczepionki, która nie była dostatecznie sprawdzona i której niepożądane potencjalne skutki uboczne są chowane przed najbardziej zainteresowanymi?
W firmie Antigenics pracowalam jako koordynator badan naukowych nad osobista szczepionka na raka nerek, ktore przeprowadzane byly miedzy innymi w Krakowie I Bydgoszczy. Byly to lata 2004-2006. Jesli nie wiesz jak sie je wykonuje badania kliniczne 1 I 2 etapu, to prosze podaruj sobie uwagi. Firmie braklo srodkow, gdyz nie dala rady z wymogami amerykanskiego FDA. Nie bylo jeszcze predecensu jak traktowac wyniki osobistej szczepionki uzyskanej z odczyszczonej tkanki rakowej pacjenta I wszczepionej mu ponownie zby zresetowac matryce DNA. Chcesz poczytac o tym, prosze bardzo http://www.amazon.com/Inside-FDA-Busine ... de+the+FDA


Ostatnio zmieniony 04 sie 2015, 1:19 przez awatar, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 1:15 
Moje pytanie dotyczyło treści zamieszczonej przeze mnie nieco wyżej. Odszkodowania za skutki szczepionek a ty się przyglądasz specjalności lekarza.
Jeśli uważasz, że molochy farmaceutyczne kierują się dbałością o zdrowie potencjalnego pacjenta, to niema sensu marnować klawiatury.
Koncerny farmaceutyczne nie leczą. One tworzą sobie klientów, którzy będą do końca życia uzależnieni od prochów. To jest makabryczny szwindel a nie nauka.

Poza tym... chiropraktyk po takim urazie? Taki miałaś pomysł? Poważnie? Przecież oni się tym nawet nie zajmują.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 1:22 
dr. Agon pisze:
Moje pytanie dotyczyło treści zamieszczonej przeze mnie nieco wyżej. Odszkodowania za skutki szczepionek a ty się przyglądasz specjalności lekarza.
Jeśli uważasz, że molochy farmaceutyczne kierują się dbałością o zdrowie potencjalnego pacjenta, to niema sensu marnować klawiatury.
Koncerny farmaceutyczne nie leczą. One tworzą sobie klientów, którzy będą do końca życia uzależnieni od prochów. To jest makabryczny szwindel a nie nauka.

Poza tym... chiropraktyk po takim urazie? Taki miałaś pomysł? Poważnie? Przecież oni się tym nawet nie zajmują.
Nie przygladalam sie specjalnosci doktora. To Ty ja podales. Nie mam skrzywienia. W kazdy teren badawczy (chodzi tutaj o kazde doswiadczenie zyciowe) wchodze z otwartym umyslem. Nie stawiam hipotezy, ze farmaceutyki nie zaszkodzily nikomu. Dbam o zdrowie, aby ich nie uzywac. Jakkolwiek, to nie uderzenie kijem bejsbolowym w glowe znieczulilo mnie w trakcie 4 operacji lecz nowoczesne farmaceutyki, po ktorych nie mialam zadnych dzialan ubocznych. Koncerny farmaceutyczne nie sa odpowiedzialne za prewencje. Ty I ja jestesmy za prewencje odpowiedzialni. Potrafisz to zrozumiec?


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 1:54 
Potrafię zrozumieć, że prawdopodobieństwo wystąpienia poszczepiennych efektów ubocznych jest większe, niż zarażenie się chorobą przed którą podobno szczepionka ma chronić.
I to jest prewencja.
To, o czym piszesz, to jest profilaktyka.
Nie chce mi się brnąć w meandry twojego toku rozumowania.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 2:41 
dr. Agon pisze:
Potrafię zrozumieć, że prawdopodobieństwo wystąpienia poszczepiennych efektów ubocznych jest większe, niż zarażenie się chorobą przed którą podobno szczepionka ma chronić.
I to jest prewencja.
To, o czym piszesz, to jest profilaktyka.
Nie chce mi się brnąć w meandry twojego toku rozumowania.

Twoja hipoteza jest bledna. Prewencja to styl zycia zapobiegajacy patologii. Wedlug kazdego slownika polsko-angielskiego, polskie slowo "profilaktyka" to angielskie slowo "prevention".

WLR, w Polsce jak podaja angielskojezyczne zrodla naukowe, istnieje nadal kulturowo ugruntowana tradycja samodiagnozowania I samoleczenia. Dobrze, ze dzieci maja wlasciwa opieke przynajmniej w aspekcie podstawowych szczepien. Moze z czasem odejdzie ta "moda" na "party" aby zarazic dziecko by przeszlo chorobe na warunkach rodzicow. To kulturowe "parcie" jak stado owiec widze we wszystkich polskich serialach. Po 30-latach pobytu w USA z dala od "blogoslawienstwa" (lekki sarkazm) Polonii, jest to tak jaskrawe, ze nie wyobrazam sobie jak ludzie moga taka presje srodowiskowa wytrzymac.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 8:19 
WLR pisze:
Można się nie zgadzać, ale rodzicami olewającymi obowiązkowe szczepienia zajmuje się Sąd Rodzinny.
Procedurą poprzedzającą rozprawę jest oczywiście wywiad środowiskowy i o ile ujawni on fascynacje
rodziców zielarskimi praktykami rodem z Ameryki Płd. to wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej
jest pewny. Taka gmina.


Sąd rodzinny może pana majstra w dupę pocałować.
Za odmowę szczepień niektórzy urzędnicy usiłują nakładać kary grzywny a sąd je wszystkie unieważnia. Założysz się, misiu? :)
Pleciesz jakieś totalne bzdury.
Nie ma takiej siły, która zmusi rodzica do zaszczepienia dziecka wbrew jego woli. Żaden sąd tego nie łyknie.
Kto miałby ujawnić fascynacje rodziców? Jakaś pani z MOPSu miałaby to stwierdzić? Niby jak? :D
Siedzę dość mocno w temacie, więc proszę używać argumentów, które mają jakiś kontakt z rzeczywistością.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 8:34 
awatar pisze:
Twoja hipoteza jest bledna. Prewencja to styl zycia zapobiegajacy patologii. Wedlug kazdego slownika polsko-angielskiego, polskie slowo "profilaktyka" to angielskie slowo "prevention".



Twoje stwierdzenie, że moja hipoteza jest błędna, jest błędne. :D
Masz inne zdanie, ale nie masz monopolu na prawdę.
Nie zauważyłem, żebyśmy toczyli tu dyskusję w języku angielskim, więc posługujmy się polskim słownictwem.
Mam nadzieję, że nie stanowi to dla ciebie problemu.
Gdybyśmy mieli wyrażać myśli bardziej precyzyjnie, dosłownym odpowiednikiem polskiej profilaktyki jest używane w języku angielskim prophylaxis a nie potoczne prevention.
To tak, żeby twój naukowy umysł miał lepszy obraz.

Wracając do meritum: koncerny farmaceutyczne tworzą jednostki niezdolne do przetrwania bez prochów. I tyle.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group