forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 maja 2015, 2:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
mellesleg pisze:
Jeżeli współczesna rota przysięgi ma dwa zakończenia (ponoć do wyboru) to rozumiem, że istnieją dwie roty. Czy gdzieś ustalono, która z nich jest ważniejsza (lepsza, mądrzejsza)? I czy w ogóle mogą istnieć dwie, dość różniące się między sobą.

W pierwszej to ja biorę na siebie w całości obowiązek jej dotrzymania (i konsekwencje niedotrzymania), w drugiej zaś dobieram sobie nieznanego z rysopisu i adresu pomocnika. Czy w związku z tym w przypadku niedotrzymania tejże przysięgi mogę za zaistniałą sytuację winą obarczyć tegoż niesłownego pomagiera i czuć się całkowicie wolnym?


Zawracanie głowy. Istotna jest część zasadnicza przysięgi. To czy zwracasz się do jakiejś nadrzędnej siły nie ma znaczenia prawnego. Możesz , ale nie musisz. Najwyżej kapelan nie da ci rozgrzeszenia. (I chuj mówiąc w prostych żołnierskich słowach). Przestańcie relatywizować.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2015, 9:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2014, 8:17
Posty: 85
W takim razie obowiązuje mnie stara przysięga. Bo - zwolnić mnie z niej mógłby ten co ją ode mnie odbierał, lub jego następca. A skoro ci nowi uważają PRL za organizację przestępczą to nie są ich następcami, nieprawdaż?...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2015, 13:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:50
Posty: 1911
mellesleg pisze:
W takim razie obowiązuje mnie stara przysięga. Bo - zwolnić mnie z niej mógłby ten co ją ode mnie odbierał, lub jego następca. A skoro ci nowi uważają PRL za organizację przestępczą to nie są ich następcami, nieprawdaż?...


Prawdaż!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2015, 13:41 
starykizior pisze:
Zawracanie głowy.


Nieważne, czy przysięgamy bronić socjalizmu, czy kapitalizmu, ważne, aby płacili pensję. W kocu jesteśmy zawodowcami w swoim fachu.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 10 maja 2015, 16:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2014, 8:17
Posty: 85
To fakt - pensję pobieram zawodowo...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2015, 20:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
A gówno prawda. Znajomy z pracy (łącznościowiec, oficer rezerwy) był na tygodniowych ćwiczeniach w jednostce, o dziwo w swojej specjalności. Żadną przysięgą dupy mu nie zawracali.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2015, 13:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Kumam, ale też nie zawsze i nie wszystkim dupy tym zawracali. Jak to u nas, jak sobie przypomnieli. Na początku lat 90-tych (tak gdzieś do pierwszej połowy) dostawali na tym punkcie pierdolca. Wiązało się to ze zmianą godeł, oznakowań i "poprawionym" tekstem przysięgi. Najbardziej ich bolał ten sojusz z ZSRR (którego już nie było). Obecny tekst przysięgi to dotyczy zawodowych. Dali sobie spokój z tą przysięgą rezerwistów powoływanych na ćwiczenia. Co innego gdyby nastąpiła np. mobilizacja. Wtedy powołani składaliby przysięgę en masse i tu nie byłoby przepuść. Sąd wojenny!

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2015, 11:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Jan pisze:
Chciałbym uzyskać obywatelstwo innego państwa - to nie żart. Polska mnie okradła i oszukała. Niejednego z Was zapewne też. Trzeba się chlewowi odwdzięczyć pięknym za nadobne. Ale jak unieważnić przysięgę (złożoną w 1995) i czy ona z urzędu ulega unieważnieniu w przypadku uzyskania obywatelstwa inowo gasudarstwa? Nu i szto w słuczaje borby?



A może oszukali cię chuje, na których głosowałeś, a nie Polska? Jak ci źle, to wypierdalaj do Rosji i poproś o azyl polityczny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2015, 12:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
wezyr pisze:
to wypierdalaj do Rosji i poproś o azyl polityczny.


A dadzą?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2015, 15:55 
Żerardowi dali.

Cytuj:
Ale jak unieważnić przysięgę


Zwolnić z przysięgi lub unieważnić ją może władza kościelna. Osobiście uważam, że zamiast biegać po kościołach lepiej kup pan linę i się powieś.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group