forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 wrz 2014, 17:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
czytelniknie pisze:
Post#4 Post autora tematu 19 Paź 2008 13:46
Re: ukryty Monitoring video na Tirach z mozliwoscia nagrywan

Ogólnie rzecz biorąc jest to typowy tir z naczepa z plandeka jeżdżący międzynarodowo problemem jest to ze nieuczciwy kierowca spuszcza kilkadziesiąt litrów paliwa (podchodzi z kanistrem odkręca bak i wkłada wężyk do baku dmuchając przez wężyk i leci mu paliwo, które od razu sprzedaje chodzi o dowody, kto kradnie ile ich jest itp. Planuje wykorzystać lampę, która jest z tyłu do oświetlenia naczepy jako odbudowe kamery w raz oświetlaczem podczerwonym zastosować stabilizator 7812 (zasilanie 24V In.samochodowa) i ukryty gdzieś rejestrator tylko, jaki? Magnetowid czy rejestrator cyfrowy z dyskiem? Lub może cos innego. I sterowanie magnetowidu lub rejestratora by nagrywał, gdy tir stoi i jednocześnie ktoś kreci się koło baka, czyli zastosować czujnik ruchu w raz czujnikiem postoju –jakaś elektronika a sygnał postoju pobrać z obrotomierza lub prędkościomierza teraz stoję nad problemem, jaki rejestrator wybrać i jak rozwiązać wykrywanie postoju samochodu w raz ruchem w okolicy kamery jakieś pomysły sugestie a powiedzcie mi jak to jest parametrem LUX jak jest 0 LUX to kamera lepiej widzi w podczerwieni czy gorzej a jak jest 0,05LUX albo 1LUX to jest mniej czuła na podczerwieni?
kanakk pisze:
czytelniknie pisze:
To się wszysko morze się nie chcąco popsuć :mrgreen:

Typowy pusty baniak szefa - jak bym nie mógł nalać przed tankowaniem do baku .

jakby ,,inne '' sprawy były w porządku , to by sie sprzęt ,, nie psół"" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2014, 17:46 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
czytnik - sprawa jest prosta .

są normy paliwowe na dany typ samochodu , fabryczne , można też pojechac na ,, slupki '' wziąść srednią i według tego liczyc kierowce.co zaoszczędzi latem przepali zima .
ukradnie latem , w zime będzie musiał z włąsnej dokupic i vatu se nie odejmie.

ale ...... kazdy pan włąsciciel , od razu zakłąda że kierowca go rżąbie , więc zaniża norme , albo ogranicza kase na paliwo .
można dac karte do tankowania ale ..... kasy na nie tyle co Pan Włścicel wyliczy , i chuj.

problem istniał od zawsze , od ,,komuny'' , a nawet po , spotkałęm sie ze stwierdzeniem - jak jeżdzięłm na benzynie pod domem stała Łada, jak na ropie stoi Golf.


a nawet teraz- spotkałem pod Oslo gościa - spac w lato nie mógl bo za goraco w kabinie.
Pytam - czemuś klimy nie odpalił ????
Wiesz , mówi , paliwko !!!!!
tak to wygląda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2014, 17:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Spoko - Kannak , żaden serwis nie daje normy na paliwo - jest od-do , niech chaziaj lepiej powie z jakiej się normy rozlicza do fiskusa , a to już się nie nadaje do pisania - nie babrałem się nigdy z paliwem mimo że mam 4 karty płatnicze na paliwo .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2014, 18:27 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
czytelniknie pisze:
Spoko - Kannak , żaden serwis nie daje normy na paliwo - jest od-do , niech chaziaj lepiej powie z jakiej się normy rozlicza do fiskusa , a to już się nie nadaje do pisania - nie babrałem się nigdy z paliwem mimo że mam 4 karty płatnicze na paliwo .



ano widzisz mnie tez to koło ...lata.
mój ostatnio powiedziałżebym nie kupował płynu na karte bo kupił paleteza pół ceny , moge brac ile chce ....
ale nie każdy tak ma ,..... niestety. :)

zreszta , ja swojego szefa to oglądam jak JA chce , a najczęsciej to mu smsa w piątek wysyłąm :)
z numeraMI LIST ZAŁADUNKÓW ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2014, 18:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
kanakk pisze:
czytelniknie pisze:
Spoko - Kannak , żaden serwis nie daje normy na paliwo - jest od-do , niech chaziaj lepiej powie z jakiej się normy rozlicza do fiskusa , a to już się nie nadaje do pisania - nie babrałem się nigdy z paliwem mimo że mam 4 karty płatnicze na paliwo .



ano widzisz mnie tez to koło ...lata.
mój ostatnio powiedziałżebym nie kupował płynu na karte bo kupił paleteza pół ceny , moge brac ile chce ....
ale nie każdy tak ma ,..... niestety. :)
Spoko palete też morzna sprzedać :D
zreszta , ja swojego szefa to oglądam jak JA chce , a najczęsciej to mu smsa w piątek wysyłąm :)
z numeraMI LIST ZAŁADUNKÓW ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2014, 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Parafon pisze:
A propos Rabena. Przyjechał do nas taki młodzian, chyba Litwin. Przywiózł towar i zarządził: "za 20 min. odjeżdżam, wyładować". Recepcjonistka mnie zawołał, przyszedłem po jakichś 5 min. Młodzian już czerwony, miota się przy ciężarówce. "Zabirać!". Ze stoickim spokojem poprosiłem go o lis przewozowy, i po przeczytaniu pokazałem mu pozycję: 'loco magazyn odbiorcy". Poinformowałem go, gdzie jest magazyn, jak donieść tam paczki. Młodzian dostał apopleksji "za 5 min ja ujeżdżaju!" "A jedź w pizdu" grzecznie odparłem. Młodzian zadzwonił, i przekazał mi telefon. Jakiś angielskojęzyczny głos opierdalał mnie, że blokuję dostawę. Zapytałem go, czy wie co to znaczy "loco magazyn odbiorcy". Stwierdził, że tak i ze mam natychmiast rozładować samochód. Moja odpowiedż była krótka i treściwa - "naucz się Inkotermsu, zabieraj towar i nie zawracaj mi dupy, bo nie mam czasu. Kara za nieterminowe dostarczenie wynosi 100 Euro". Cała przepychanka trwała jakieś 30 min. Młodzian paczki zaniósł do magazynu w 12 min....

Teraz 250 e


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2014, 20:25 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
Parafon- 15 palet z kartonami różnej wilkości , na dwóch paletach , kartony otworzone , ilośc Ok , ale.....
grzecznie poprosiłem kierownika zmiany na chłodni o zabranie i zapakowanie jeszce raz.
był problem , bo czas , bo długi zestaw czeka na wolne miejsce przy rampie itd

po angielsku grzecznie powiedziałęm że na rampie to jest ,, JEGO'' a na aucie to ,,MOJE'' i ja tego w takim stanie na auto nie wezme.

10 min , i już miałem zamkniete oklejone , i znó czekało żebym zabrał.

tydzień później , już w drzwiach przepraszali że musiałęm 10 minut po 8 00 czekac ąz wywioza towar bo mieli awarie drzwi na chłodni.

więcej rozmó nie było , kłopotów terz.
wszystko jest proste , jak wiesz co ,, Twoje '' a co Ich""


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2014, 20:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Parafon pisze:
Teraz mam wrażenie, że wraca dobra stara komuna. Kurierzy (Panowie Kurierzy) pracują od 8.00 do 16.00, inne godziny - nie do przyjęcia! Jakieś 2 tygodnie temu zlecłem jednej ze światowych firm kurierskich, aby dostarczyli paczkę do Katowic (nie Ogórkowa Średniego) na 18.00 (odbiorca o tej porze był w biurze). Dyspozytorka odpowiedziała mi, że kurierzy pracują do 16.00 i już. A dopłata? Nie ma takiej możliwości! No kurwa kapitalizmu sobie narobiliśmy!

Ba bo trza nad godziny płacić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2014, 22:28 
czytelniknie pisze:
Parafon pisze:
Teraz mam wrażenie, że wraca dobra stara komuna. Kurierzy (Panowie Kurierzy) pracują od 8.00 do 16.00, inne godziny - nie do przyjęcia! Jakieś 2 tygodnie temu zlecłem jednej ze światowych firm kurierskich, aby dostarczyli paczkę do Katowic (nie Ogórkowa Średniego) na 18.00 (odbiorca o tej porze był w biurze). Dyspozytorka odpowiedziała mi, że kurierzy pracują do 16.00 i już. A dopłata? Nie ma takiej możliwości! No kurwa kapitalizmu sobie narobiliśmy!

Ba bo trza nad godziny płacić

No, ale przecież klient, Parafon znaczy, chciał dopłacić! Czyli co? Pracodawca kuriera w ogóle nie przewiduje sytuacji, że ta dopłata może trafić do kuriera? Hmmm....

A tak w ogóle, a propos tych przejazdów - czemu autobanami wszystko musi jechać? Koleje w Pomrocznej się likwiduje, bogowie raczą wiedzieć, czemu! (vide: cytat z mojego pierwszego posta.)


Na górę
  
 
Post: 04 wrz 2014, 22:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Jedna ze spiskowych teorii mówi, że polskie koleje się likwiduje (albo celowo nie restauruje) po to żeby zrobić miejsce Deutsche Bahn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group