forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 3:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 lis 2014, 0:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Jest co oddawać?

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2014, 10:39 
Przy sutannie guzików mnogo... :lol: :lol: :lol:
Z jednego kapelana ze cztery galowe by obskoczył... :lol:


Na górę
  
 
Post: 16 gru 2014, 0:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
starykizior pisze:
W zasadzie przelinkowałeś dokładnie to co miałem zamiar napisać, czyli oszczędzileś mi roboty. Dziękuję.


Proszę, nie ma za co, to co by mnie interesowało i tak nie chce mi wpaść w łapki, być może nie istnieje w postaci opisu, a może jednak, w związku... pytanie czy trafiłeś może na jakiś choć trochę wiarygodny art. na temat dzisiejszej rosyjskiej elektroniki? chodzi np. o systemy łączności, sami wytwarzają? zlecają konstrukcję? kupują? łączność radiowa jest szczególnie ciekawa bo ostatnimi laty przeszła niesamowitą przemianę z klasycznych elementów które składały się na radio nie zostało praktycznie nic! dziś radiostacja bardziej przypomina komputer niż radio, z elementów indukcyjnych, filtrów itp. posiada jedynie antenę a i to nie zawsze jednoznacznie zdatną do identyfikacji. Cała reszta jest wykonana w technice cyfrowej, a klasyczne układy zostały zastąpione przez oprogramowanie. Kwestia jest interesująca w kontekście szpiegostwa które nadzwyczaj łatwo prowadzić w technikach cyfrowego przetwarzania, to samo jeśli chodzi o komputery, sieci, itp itd ???

takie wtrącenie z naszego własnego podwórka:

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=14410

Cytuj:
Dzisiaj jedynymi pojazdami bojowymi używanymi przez Wojsko Polskie, pozbawionymi radiostacji cyfrowych są czołgi Leopard 2. Pojazdy te wyposażone są w przestarzałe analogowe systemy łączności Alcatela, których sygnały są łatwe do przechwycenia przez przeciwnika


opis radiostacji plecakowej:

http://www.szpzl-zegrze.waw.pl/wps/9211/rdst.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2014, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Coś miałem na ten temat, ale musiałbym pogrzebać jak będę w domu i miał trochę czasu. Było coś o nowej rosyjskiej elektronice (głównie radary i coś o radiostacjach) oraz o chińskich radarach. Co do polskich to na pewno mam gdzieś o radiostacjach i systemach szyfrowania także tych pola walki. Radary to osobna historia. Tutaj dzieje się u nas sporo o ile nasi "mędrcy" tego nie ukatrupią. Tylko jak napisałem, muszę pogrzebać, zebrać do kupy i dopiero coś napisać. Elektronika wojskowa to nie jest moja mocna strona.
Jeszcze przed "katastrofą" na tamtej Armii pisałem o naszych pracach nad radarami ze skanowaniem fazowym i o naszych kryształach arsenku galu.
Rosjanie w tych sprawach są nieźle do przodu, ostatnio Chińczycy również.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2014, 19:59 
Po info nt. Rlok - do Parafona proponował bym się udać.


Na górę
  
 
Post: 26 mar 2015, 8:18 
mało znana maszyna bojowa świata BALISTA :D
-ożywi ten zapomniany watek

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 26 mar 2015, 8:19 
trebusz i tripantium

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 26 mar 2015, 8:22 
i okuty, barani łeb czyli popularny taran

Obrazek


myślę że nam Polakom, bliższe są te konstrukcje niż wysublimowana i zawodna technika F-16 czy Su-30


Na górę
  
 
Post: 26 mar 2015, 9:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 8:08
Posty: 82
Czyżby ogłoszono wyniki na dostarczenie sprzętu dla Polskiej "Armii " ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2015, 13:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Jakiś głupek chce zdobywać zamki lego.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group