forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 wrz 2014, 18:48 
Offline

Rejestracja: 06 wrz 2014, 20:04
Posty: 340
Witam wszystkich ponownie w moim nowym/starym wątku, gdzie będę snuł nadal moje smuty. Może kogoś zdołam nimi zainteresować? Liczę na liczne odwiedziny oraz jeżeli ktoś będzie chciał na wypowiedzi i dyskusje.

Niestety cała moja praca z poprzedniego fo poszła się pier….


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 wrz 2014, 18:50 
Offline

Rejestracja: 06 wrz 2014, 20:04
Posty: 340
„Dobry diabełek” to zły diabeł.

O pewnej książeczce

MEN chciał błysnąć przed swoją władzą zwierzchnią - episkopatem - wydając ćwiczenia dla szóstoklasistów, ale się nie popisał. Pomysł rzeczywiście kulawy. Logika schizofrenika. Na dodatek nie wzbudził entuzjazmu tam gdzie miał. Tak na pierwszy rzut oka wygląda na to, że to wstęp do nauki bezwzględnego poświęcenia się dla sprawy. A tą sprawą może być braciszek, siostrzyczka, bliska rodzina, ojczyzna-patria, a w końcu i ksiądz biskup.

Ks Stanisław Kostrzewa

„W wydanym przez MEN zeszycie ćwiczeń do języka polskiego dla szóstoklasistów znalazła się opowiastka, w której „dobry diabeł” namawia dziewczynkę, by oddała mu duszę w zamian za uzdrowienie jej brata z ciężkiej choroby. Historia co prawda kończy się pozytywnie – puentą, że nie można oddawać diabłu duszy za chęć uzyskania od niego jakiejś korzyści. Obok tekstu nie pojawił się jednak żaden komentarz o tym, że samo paktowanie ze złem jest niebezpieczne.”


Potem pan ks wymienia trzy powody, dla których takie pobłażanie „diabełkowi” może mieć dla naszych milusińskich fatalne skutki. Po pierwsze diabeł czy diabełek, nawet dobry, to zło i w żaden sposób nie można się z nim bratać. Bo tak mówi ksiądz. A jak ksiądz mówi to wie. Tata i mama słucha się księdza, więc bachor też musi.

Po drugie, dzieci są głupie i niezgodne z nauką kościoła przedstawianie gówniarzowi pewnych wartości jest błędem wychowawczym. I po trzecie zbyt wiele jest takich bajek, gdzie zawiera się pakt z diabłem, a diabeł wykorzysta każdą sytuację, aby doprowadzić nas do ruiny.



Otóż wydaje mi się, że nasz pan ksiądz nie bierze kilku istotnych spraw pod uwagę. Po pierwsze nie wszystkie dzieci wychowywane są w duchu zaprzaństwa katolickiego. Świadomość dziecka jest inna niż dorosłego, szczególnie indoktrynowanego katola. Dziecko odbiera postać z bajki jak postać z bajki, a nie jak postać katolskiego diabła, którego trzeba się bać, bo boi się go moja stara i stary. Na bajkach gdzie roiło się od diabłów, czarowników, czarownic, złych i dobrych mocy wychowały się pokolenia. Wyrabiały one różne rzeczy z dobrymi dziewczynkami. I jakoś nie widać, aby w szczególny sposób to diabeł panował nad ludźmi. Bardziej mamy tu do czynienia z rozsądkiem, albo głupotą. A tak w ogóle, kto to jest ten diabeł? Kto ma dowody na jego istnienie, tak jak zresztą na istnienie Boga?

Pan ksiądz Kostrzewa chciałby zapewne żeby te ćwiczenia były drugim katechizmem. Za chwilę okazać się może, że z książką do biologii jest coś nie tak, bo przedstawia w zbyt dosłowny sposób rozmnażanie szczypawek, a przecież wiadomo, że dzieci w tym wieku nie odbierają bodźców seksualności. Jeżeli swojej nie odbierają, to zrozumiałe jest, że seksualności szczypawki tym bardziej. Nawet do matmy ćwiczenia trzeba zmienić, bo zadania z treścią nie zawierają przesłania, a prócz suchych liczb powinny. A czy do lekcji wf można wprowadzić nowe atrakcje? Można – skok przez konia z przyklęknięciem przed wizerunkiem przenajświętszej panienki. To przecież dodatkowe utrudnienie wymagające dodatkowej koordynacji ruchowej i ćwiczenia mięśnia czworogłowego uda prawego oraz lewego i układu kostnego kolan. Kolana polskich katoli muszą być dobrze wyćwiczone. Kolana szerokie jak bary Pudziana.


http://www.fronda.pl/a/szatan-nie-zna-s ... 41838.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 wrz 2014, 18:50 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
no i powiedz jeszcze ze nie miałeś własnego backup'u :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 wrz 2014, 18:53 
Offline

Rejestracja: 06 wrz 2014, 20:04
Posty: 340
kanakk pisze:
no i powiedz jeszcze ze nie miałeś własnego backup'u :)

W najkoszmarniejszych snach nie przyszło mi do łba, ze kiedykolwiek wykwity mojego "wspaniałego" intelektu zostaną tak potraktowane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2014, 10:45 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Maleńczuk pójdzie w dyby za prawdę?


– Fascynuje mnie zło przeciętnego katolika. Takie ukryte, tajemnicze,
które nie wychodzi na wierzch, dopóki w lodówce nie znajdzie się trup noworodka.
Albo w beczce z kapustą. W głębi duszy takiego katolika widzę hitlerowską swastę – oznajmił Maleńczuk.



http://natemat.pl/117749,prokuratura-za ... zard-nowak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2014, 10:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 23:24
Posty: 87
Ach to nie zlo przecietnego katolika a przecietnego czlowieka.

Katolicyzm w Polsce to nie tylko religia ale tez tradycja.


Co do tej ksiazki to co to za opowiadanie dla szostoklasistow?
Poziom dla przedszkolakow.

_________________
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2014, 11:24 
Offline

Rejestracja: 06 wrz 2014, 20:04
Posty: 340
maerose pisze:
Maleńczuk pójdzie w dyby za prawdę?


– Fascynuje mnie zło przeciętnego katolika. Takie ukryte, tajemnicze,
które nie wychodzi na wierzch, dopóki w lodówce nie znajdzie się trup noworodka.
Albo w beczce z kapustą. W głębi duszy takiego katolika widzę hitlerowską swastę – oznajmił Maleńczuk.



http://natemat.pl/117749,prokuratura-za ... zard-nowak



Jak najbardziej popieram to, co powiedział Maleńczuk. Żyjąc w tym kraju indywidualnemu odbiorcy trudno nie odnieść wrażenia, że tak właśnie jest. Dlaczego więc taki człowiek nie może mieć prawa do wygłoszenia swojej opinii? Można z nią polemizować, spierać, się ale w żadnym przypadku nie wolno ograniczać zakazami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2014, 11:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 23:24
Posty: 87
Katolik w tym kontekscie brzmi lepiej niz Polak.

To przeciez nie o nas.

_________________
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2014, 16:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
To posłuchajcie co wasz idol śpiewa.
https://www.youtube.com/watch?v=nCS48nKSeSs

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2014, 8:36 
Offline

Rejestracja: 06 wrz 2014, 20:04
Posty: 340
Maleńczuk

Cytuj:
Potrafiłem fiknąć Putinowi, fiknę i Nowakowi. Jeżeli ktoś się poczuł obrażony, przepraszam cały polski naród, którego jestem częścią. Nowaka przepraszać nie będę


Nie wiem kiedy Maleńczuk fiknął Putinowi, może ktoś wie. Jednak fikanie Nowakowi to sprawa o wiele poważniejsza.

http://wpolityce.pl/sport/214983-malenc ... m-ten-kraj


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group