forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 3:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 410  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 wrz 2020, 7:37 
Szwagra miałem górala.
Bywałem na Reglach.
Poznałem wielu.
I doszedłem do wniosku, że to polscy Aborygeni sa.
Nie cierpię tej nacji.


Na górę
  
 
Post: 19 wrz 2020, 8:00 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Był bym zapomniał:
Wnuczka ma narzeczonego górala;Kiedyś pytam go, jaki jest jego stosunek do zwierząt...?!
A on na to: lubię ale głównie z rożna albo z grilla.......!
I po rozmowie.
A u wnusi cała menażeria, dwa koty i pies. :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 8:38 
Spokojnie chłopacy, grilla też zabronią. Będziemy jeść syntetyczne gówno , ubrani w " ekologiczny "plastik.
Zresztą, to już się dzieje....


Na górę
  
 
Post: 19 wrz 2020, 9:10 
AGAFIA pisze:
Spokojnie chłopacy, grilla też zabronią. Będziemy jeść syntetyczne gówno , ubrani w " ekologiczny "plastik.
Zresztą, to już się dzieje....


Tak. Radni mazowieccy oczadzieli.
Cytuj:
Nawet 5000 złotych kary za palenie w kominku i węglowy grill

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/inne/czas-przesiasc-sie-na-prad-nawet-5000-zlotych-kary-za-palenie-w-kominku-i-weglowy/3z0ydns


Na górę
  
 
Post: 19 wrz 2020, 9:51 
Cudowny przykład ekoterroryzmu. Ale dopóki są ludzie, którzy uważają, że melex jest bliższy naturze niż konik, a uprawa awokado czy soi, mniej szkodzi planecie, niż krowie pierdy, dotąd piłka jest po stronie wszelkich lobbystów.
Szkoda tylko, że kaganiec zakładają nam wszystkim.


Na górę
  
 
Post: 19 wrz 2020, 10:13 
Paradne jest to, że grill na prąd jest dozwolony, a na węgiel już nie.
I to wszystko we Wolsce w której prąd pochodzi ze spalania węgla.
Takich oto głupków wybieramy na swoich przedstawicieli we władzach.
Wszystko wskazuje na to, że Wolak jest ogniwem pośrednim między
małpą a człekiem rozumnym.


Na górę
  
 
Post: 19 wrz 2020, 10:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Tak to już się dzieje - stek z drukarki 3d. Na czym to polega jak się to produkuje i z czego, może z jakiegoś kitu czy szpahlu nie wiem. Ale próby są obiecujące. :D

https://www.radiozet.pl/Technologia/Pie ... IDEO-SONDA

Można się na to obrażać powątpiewać, niemniej powolutku po cichutku tworzy się nowe lobby. Bo taki jest ten świat. Może jeszcze nie my, może nawet nie nasze wnuki, czy prawnuki, ale prawnuki naszych prawnuków nie zobaczą na zielonej łące pięknie umięśnionego byka rasy Charolaise, lub naszej poczciwej "Mućki" karkulowej. A w mięsnym z drukarki po wciśnięciu kodu wyskoczy mu kilka steków, lub schabowych z ceną. A prawdziwe będą tylko rarytasem dla obrzydliwie bogatych Amerykanów, Rosjan, Chińczyków. Ale nie wybiegajmy tak w przyszłość bo tego nie doczekamy. Zwłaszcza my tak przywiązani łańcuchami wiary do tradycji. Do kraju nad Wisłą przyjdzie to najpóźniej. A może nawet w tej kwestii będziemy uznawani przez świat ostatnimi barbarzyńcami ludzkości żywiąc się kurakiem z grilla. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 11:55 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
W związku z tym grillem, to ja mam pytanie do znających się/lepiej poinformowanych:
Czy węgiel drzewny do grilla to już węgiel, czy jeszcze drzewo....?!
Bo ja lubię kiełbaskę z grilla ( ale ze świnki, nie z psa...) - pies jest kochany a nie jadalny... więc jak by co to będę ten mandat negocjował.
Z dokumentem potwierdzonym naukowo, że węgiel dzrewny to jeszcze dzrewo/lub grzecznie zapłacę...... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 12:05 
Boruchu, sęk w tym że świat to nie tylko kraje Europy zachodniej, to również cała reszta, która nie zawaha się wykorzystać tej naszej uległości wobec modnych trendów.
Skończy to się całkowitym uzależnieniem nas od nich, zarówno w kwestii produkcji żywności, jak i całej reszty.
I tyle na przyszłość wyniknie z tego, że dzisiaj nie chcemy by nazywano nas barbarzyńcami.


A widziałeś Praktyku, żeby ktoś palil w grillu węglem kamiennym? :D


Na górę
  
 
Post: 19 wrz 2020, 12:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
Boruchu, sęk w tym że świat to nie tylko kraje Europy zachodniej, to również cała reszta, która nie zawaha się wykorzystać tej naszej uległości wobec modnych trendów.
Skończy to się całkowitym uzależnieniem nas od nich, zarówno w kwestii produkcji żywności, jak i całej reszty.
I tyle na przyszłość wyniknie z tego, że dzisiaj nie chcemy by nazywano nas barbarzyńcami.


A widziałeś Praktyku, żeby ktoś palil w grillu węglem kamiennym? :D



Pewnie masz rację. Ja może jestem trochę naiwny, ale jest coś takiego jak embargo. Można je ogłosić np na sprowadzanie mięsa, futer, jaj z danego kraju "barbarzyńców". Rosja obłożyła np embargiem nasze polskie jabłka. I chyba do dziś tak jest. To samo dotyczy naszego mięsa wieprzowego. Humanitarne traktowanie zwierząt przez człowieka to trudny temat. Chyba tak trudny jak dzisiejsza walka z wiatrakami jeżeli chodzi o obniżenie poziomu CO2. Większość krajów udaje, że coś robi. Niemniej chodzi mi tylko o to aby zrezygnować z męczarni zwierząt. Nie jesteśmy już jaskiniowcami i nie jest nam potrzebna skóra z niedźwiedzia na ubiór. Nie powinno mieć dla nas znaczenia, że inni na tym skorzystają, że i tak ktoś na świecie będzie to robił dalej. Jednak to my dajemy dobry przykład dla reszty. Jesteśmy o ten jeden ząbek czasowy wyżej cywilizacyjnie. Może dla kogoś jest to śmieszne ale ja tak uważam. I chyba mam rację. Bez tego nie ma szans na jakiekolwiek zmiany. Przecież nie wyruszymy na wojnę zbrojną przeciwko hodowcą norek z innych krajów. Co innego możemy zrobić?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 410  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group