forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 7:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 968, 969, 970, 971, 972, 973, 974 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 sie 2020, 10:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Niech lepiej adwokata poszuka...
Może Giertych?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2020, 11:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
..... jadącym na protest wypasionym SUVem palącym 15 l/100


Taka to ekologa, można się nieźle pożywić, i tylko o to chodzi by kogoś złupić, to wszystko.
Gdyby chodziło o wynalazki, nowe technologie, były by one wdrażane w miarę potrzeb, wygody, i korzyści dla użytkowników. Tak jak było w początkach rewolucji przemysłowej.
Teraz jest odwrotnie, konsument płaci w podatkach na instalacje wiatrowe czy inne słoneczne, a dodatkowo ma drogi prąd bo elektrownia musi utrzymać wiatraki oraz palić śmieci w postaci biomasy.
Samochody elektryczne pędzone prądem ze słońca lądującym akumulatory i cholera wie z jakimi jeszcze wynalazkami są opłacalne? są tańsze? mają większe/akceptowalne zasięgi, niech je produkują i sprzedają. Nie? niech idą do diabła.
Narodowe programy elektromobili to nie ekologia tylko rabunek i futrowanie swoich, za nic.
Tyle....no ale ja się nie znam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2020, 16:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
......a na Helu to jeden wczasowicz urwał "pitaszka" Neptunowi, ale dorwali go i "złamas kutany" zostanie osądzony.
Tylko jak się powoła na obrazę uczuć to go wypuszczą i pewnie przeproszą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2020, 17:35 
Komandor pisze:
A PLANETA JEST JEDNA, KURWA!!!! I patrzeć na te nasze elektryki i inne ekologiczne pomysły trzeba globalnie.



Długo - fakt, ale przeczytałem. Niepotrzebnie wszakże, bo opisujesz kwieciście to co od dawna wiem. Jak zazwyczaj.
Ale wracając do "szkodzi", to wszystko planecie szkodzi! Szkodzi nawet żarcie fasolki po bretońsku, bo nie dosyć,
że trzeba kabana wyhodować - a już kiedyś pisaliśmy ile to Planetę Matkę kosztuje - to go trzeba potem kilim prundem
z wungla oczywista, a po zeżarciu fasolki trujem Matkę Naszo siarkowodorem ze stolcowej kiszki. Poproszę elaborat
o szkodliwości żarcia fasolki.

A poważnie, to wziąłem sobie dzisiaj do pośmigania Opla Ampera-e, i jak pragnę szóstki w Lotto - chcę to mieć.
Nie będę opisywał wrażeń, bo trzeba się przekonać ępirycznie - że siem tak wyrażę bą-tą i silwuple. :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2020, 18:35 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
A to nie hybryda?
Ponieważ już wyrosłem z odwożenia dzieci do przedszkola i szkoły i robię teraz większe trasy to jak dla mnie dużo pali ten ekologiczny samochód.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2020, 18:46 
Nie, to na bateryjki. Ale wykop ma taki, ze trzeba się przyzwyczaić, bo rwie gumę od muśnięcia gazu (prądu?)
No i 500 km na jednym ładowaniu! Startowałem ze świateł równo z nowiutkim Porsche Carrera 911, i ja już jechałem,
kiedy on jeszcze stał. No petarda!


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2020, 19:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ty mówisz o Ampera - e

OK. To faktycznie w miarę rozsądne autko. Ale w 500 lm to nie wierze. W testach każdego elektryka włącznie z Teslą realny jest 60-70% mniejszy. Szczególnie na długich trasach, z większym obciążeniem i nie w lecie, przy marszowej jak na trasie szybkiego ruchu 120 km/h i autostradowych 140 km/h.


Mimo teoretycznie sporego [b]zasięgu na poziomie 500km, w praktyce jest on nieosiągalny. Realnie to około 380km, który będzie jeszcze niższy w zimowych miesiącach, kiedy temperatura spadnie. Auto przy około 90% naładowania oferowało prawie 300km przebiegu
[/b]

https://mototato.pl/test-opel-ampera-e/

Cytuj:
Podczas standardowych testów drogowych baterii wystarczało kierowcom Opla na około 380 km. Tydzień przed salonem samochodowym w Paryżu, jeden egzemplarz pokonał trasę z Londynu do Paryża — 417 kilometrów — na jednym ładowaniu. Po dotarciu na miejsce zasięg według wskazań komputera pokładowego wynosił jeszcze 80 km. By naładować baterię wystarczająco do pokonania 150 km, wystarczy czas 30 minut.

https://autokult.pl/28626,opel-ampera-e ... -w-europie








Więc dla mnie. Jeżdżę z zasady na dłuższe trasy to relacja koszt-efekt-użyteczność nie do przyjęcia. Jestem gadżeciażem ale nie za wszelką cenę.

A 204 KM i 360 Nm to porównywalnie z moim merchem. Tyle za ja mam 540 Nm.
i dane od producenta:

Cytuj:
Marka Opel
Model Ampera
Generacja Ampera-e
Modyfikacja (Silnik) 60 kWh (204 Hp) CVT
Początek produkcji 2016 r
Architektura agregatu Pojazd z napędem elektrycznym
Typ nadwozia Hatchback
Liczba miejsc 5
Liczba drzwi 5
Wydajność
Typ paliwa elektryczność
Przyspieszenie 0 - 100 km/h 7.3 s
Przyspieszenie 0 - 62 mph 7.3 s
Przyspieszenie 0 - 60 mph (Obliczone przez Auto-Data.net) 6.9 s
Prędkość maksymalna 150 km/h
93.21 mph
Stosunek masy do mocy 7.9 kg/KM


https://www.auto-data.net/pl/opel-amper ... -cvt-32339

7,3 do setki? Cieniutko. To trochę gorzej jak mój dzadkowóz.

Te Porsche po prostu nie startowało z tobą. Tez mi się tak często udaje.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2020, 20:48 
Komandor pisze:
Ty mówisz o Ampera - e


Toż napisałem literalnie "e".



Cytuj:
7,3 do setki? Cieniutko. To trochę gorzej jak mój dzadkowóz.

Bo ta Ampera jak pisałem startuje z kopyta tak, że wgniata w fotel
i do 50 ma cóś nieco ponad 3 s. Potem nieco wolniej reaguje, ale to
zapewne ograniczenie oprogramowania, bo mogłaby od razu dać 100%
do kołka w liczniku.

Cytuj:
Przyspieszenie 0-50 km/h 3,2 s
https://dixi-car.pl/opel-ampera-b.htm

I takie właśnie jest gadanie z teoretykiem. Wyskrob kilkanaście zetów
i znajdź sobie w Gdańsku Amperę z floty MiiMove za 1,30 zł/km.
Wtedy pogadamy jak e-Kubica z e-Kubicą. :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2020, 21:39 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Jak z teoretykiem? To Ty teorią lecisz i sloganami z prospektu reklamowego.

Ja patrze praktycznie. Moja trasa do Częstochowy np to ok 530 km.
Większość po autostradzie.

I lubię na autostradzie polecieć te 140 a przy wyprzedzaniu, żeby nie blokować lewego pasa, bo są szybsi ode mnie, szczególnie ci w Skodach, i 160 - 180. Bo też się zbiera w mig od tych 140. Raz nie zauważyłem jak wyprzedzałem stado Tirow i jak spojrzałem miałem 230. Ale nie jestem piratem. To chwilówki. Wiesz mi, można się zagapić.

Jeżdżę też na jesień (na groby) i w zimie. Podejrzewam ze w tych warunkach to 300 km (z rezerwą na szukanie stanowiska) i musiałbym ładować. I powiedzmy, ze te 30 min na kolejne 150 km. czyli po godzinie znowu. Dwa ładowania. Godzina w plecy i już jestem w Medalikowie. I jak zostanę u rodziny to naładuje do pełna. I z powrotem znowu dwa ładowania i Hel. Le już mi się zdarzyło tego samego dnia wracać. Pogrzeb. I co? Co 150 km półgodzina przerwa? A Zimę?

Kilka dni temu (w sobotę) jednym ciurkiem jechałem tak. Z Helu pod Łodź (po psa) z pod Lodzi do Koszalina (odwieść dzieci, i psa) i do domu na Hel Ok 1000 km. 4 dorosłe osoby, dziecko i cały bagażnik bagażu. Średnia spalania 6,9. Jedno tankowanie na powrocie z Koszalina do domu. Na wszelki wypadek.


I elektrykiem co, po przejechaniu 300 - 350 km 4 ładowania po 30 minut? (zakładając ze wszędzie by były dostępne stanowiska ładujące). TO PRAKTYKA KOLEGO! Nie teoria.

A i teoria mówi, ze fizyki nie oszukasz. I 360 Nm (odpowiada za przyspieszenie) to mniej niż 500 (moc ta sama) i nawet jak dostępne od samego dołu a u mnie dopiero od 1800 wcześniej 60%-70% to i tak na dole mamy podobnie.

Moje jeżdzidło do 100 ma 7,7 sek. (dane producenta ale w praktyki wiem, że mercedes podaje solidnie i raczej zaniży niż zawyży). Więc mi 3,2 sek. do 50-60 km nie dziwne. Zresztą takie dane to podają przy miejskich jeżdzidełkach po tam ten zakres jest ważny.

Jak idzie e-klase 3,2 CDI to tu możesz sobie zobaczyć. Jakieś wariaty kręciły.

https://www.youtube.com/watch?v=8N-D_Sg7Wsg

Na mokrym bo do 180 (a nawet więcej) ESP im moc zdejmował. Paliła się kontrolka. A jak migała to ESP ich ratował.

EPS można wyłączyć. No nie całkiem ale mocno ograniczyć działanie. I wtedy dopiero idzie. Próbowałem raz na suchym.

Tu mniej buksowało ale silnik ponoć chipowany. Tyle ze kupnym chipem to równie dobrze mógł poprawić jak popsuć. Jak już to mapować na komputerze fabrycznym trzeba, u fachowców a nie chipy wstawiać. Chociaż ten to akurat dedykowany.

https://www.youtube.com/watch?v=gu7APi6dKP0

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2020, 22:01 
Komandor pisze:
Jak z teoretykiem? To Ty teorią lecisz i sloganami z prospektu reklamowego.

Ja patrze praktycznie. Moja trasa do Częstochowy np to ok 530 km.
Większość po autostradzie.



O losie muj okrótny!!! :roll:

Rozmowa z Tobą to prawdziwy masochizm.
Po pierwsze primo - nigdzie nie pisałem, że elektryk to auto na wycieczki dookoła świata i okolic.
Po drugie primo - napisałem tylko, że Ampera to najbardziej żwawy pojazd jakim jeździłem.

Cóżeś się uparł, że ja je reklamuję jako cruiser na Route 66?
Ja 99,9 wyjazdów robię solo i na dystansie 5-10 km. Może raz na rok dalej.
Dalej wolę luxtorpedą na szynach, albo flyirem pierońskim jakim.

A więc napisałem tylko, że Ampera na starcie zrywna jest jak komornik do zajęcia konta,
bo sobie ją wziąłem do przetestowania. Ty jesteś zaś jak zwykle internetowy teoretyk,
bo nie jechałeś, a wiesz wszystko z netowych prospektów. Tyle kol. "ścisły". :mrgreen:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 968, 969, 970, 971, 972, 973, 974 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group