forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552 ... 665  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 lip 2020, 16:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
a ja myslalem ze sie porownamy w swietle wspolczesnosci terazniejszej :)

acha, dziekuje redakcji za kolejny raz uznania mych mysli ulotnych za godnych uwiecznienienia na lamach.......Pozdrawiam.

Ps.

wroce do polemiki z Komandorem po kolacji, teraz ide :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2020, 18:44 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Jakiej polemiki?
Ze mną się nie polemizuje tylko trzaska obcasami krzycząc: Jawohl herr Kapitän zur See!!!

Tyle lat i jeszcze Cię tam szacunku do munduru nie nauczyli? :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2020, 21:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
ku chwale ojczyzny obatelu komandorze......tak mnie jeszcze uczono...kurwa, ale czlowiek stary .......dobrze ze sie udalo mi wyrwac z tego swiata trzaskania obcasami.........

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2020, 7:37 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
A nie mówili o którą ojczyznę im chodziło? Bo źle tłumaczyli, albo wtedy jeszcze nie znałeś na tyle dobrze języka ojczystego :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2020, 14:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
faktem jest bezsprzecznym ze damals lubilem czterech pancernych i uwazalem ze powiedzenia " nie nalewaj mu tak pelno...Niemiec! to z pelnego rozleje" (cytuje z pamieci wiec moglo to leciec troche inaczej) oddaje jacy ci Niemcy sa.......wlasnie tacy ze z pelnego rozlewaja....niezdary, glupi, denni...a MY potomkowie czterch pancernych bylismy dziesiata potega co to pelne doniesie i nie uroni ani kropelki, a gdybysmy dwa takie czolgi mieli tobysmy sobie te wojene sami wygrali. Jakie zdziwienie bylo mi dane w udziale kiedy dzien po dniu obcowania z nimi ze to nie tak! nie sa rozlewajacymi z pelnego co najwazniejsze ! nie chcieli napalic mna w piecu. I ze kladli duzy nacisk na to by ich kolejne pokolenia uczyly sie jak ulepszac swiat a nie jak go zniszczyc.Jak pokierowac spoleczenstwem by rozwijalo sie w kierunku ktory daje ludziom by mogli stwarzac sobie lepsze warunki zycia. I zapewniam Cie panie komandorze, ze strony niemieckiego spoleczenstwa i niemieckich politykow nie grozi wam nic, co najwyzej zamkniecie kurka z kasa za szerzenie faszystowskich postaw wobec ludzi nienormatywnych! nie tylko hetero przez czlonkow waszego rzadu.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2020, 19:29 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
Nie bądź taki pewny. Może gdzieś tam pod Stuttgartem dorasta jakiś Hitlerek lub inny Stalinek i za parę lat Twoje zapewnienia będą gówno warte.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2020, 22:07 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ale na razie wychodzi na jego...!
A z moich obserwacji wynika, że bardziej taki Hitlerek może urodzić się pod Białymstokiem...albo i w Opolu za sprawą tego dziobatego gówniarza.......! Tak więc dał bym sobie spokój z "przycinaniem" Irkowi z powodu jego miejsca zamieszkania.
A powodów mam parę bo gdy pracowałem w Miltenbergu "u Niemca" - odnosiłem wrażenie, ze mój pracodawca mnie szanuje. Czego już w kraju, pracując u "swojego" jakoś nie dało się tego zauważyć....... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2020, 22:36 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
Wstaw sobie zamiast Stuttgartu- Mlada Boleslav albo Rouen, weż tabletkę na nadciśnienie. Nie wytykam Irkowi miejsca zamieszkania. Chciałem tylko, żeby brał pod uwagę, że świat jest bardzo mało przewidywalny. Entender?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sie 2020, 10:49 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
szczwacz pisze:
Wstaw sobie zamiast Stuttgartu- Mlada Boleslav albo Rouen, weż tabletkę na nadciśnienie. Nie wytykam Irkowi miejsca zamieszkania. Chciałem tylko, żeby brał pod uwagę, że świat jest bardzo mało przewidywalny. Entender?



No dokładnie (to o wpisie Szczwacza)
Czy ktoś jeszcze, powiedzmy tak z 10 lat temu, na starym forum, przewidywał wojnę praktycznie za naszą miedzą? Przytaczali tu bajki o tym, ze teraz to już inne czasy i nikt z karabinem biegać nie będzie a wojnę prowadzi się dolarami. Pomimo Bośni Hercegowiny, Kosowa. Potem już Gruzja, daleko, i bliżej Ukraina.
Hitlera i tego co się stanie sami Niemcy też nie przewidywali a reszta świata nawet jak już wypłynął bagatelizowała.

Oczywiście i u nas w Białymstoku może się taki urodzić. Tylko jest jedna uwaga. My Polacy jesteśmy zbyt mało zorganizowani. raczej wiecznie nastawieni na NIE do praktycznie każdej władzy od królewskiej przez zaborców i tej PRL-owkiej do obecnych. Nas wielkie zjednoczenia wokół idei, celów narodowych, misji, oprócz słomianego zapału i już naprawdę sytuacji noża na gardle omijają. No i gospodarczo i militarnie za słabi jesteśmy by naprawdę zaszkodzić nawet na skalę europejską. a co dopiero globalną. U nas jak już to wojna domowa i to też bardziej w werbalnie jak militarnie, Niemcy zaś to jednak co innego. I gospodarczo i mentalnie.
Co prawda nie upatrywał bym obecnie większego zagrożenia z ich strony bo są zbyt mocno związani ze strukturami europejskimi ale w historii rożnie bywa. I niestety nic wykluczyć się nie da.

Co do szacunku. Było i jest na forum kilka osób co tam mieszkało. Np niejaka AniaMania. I odczucia miały (i pewnie mają) mieszane. Nie jest tak różowo jak to IroB przedstawia. szczególnie w mniejszych miejscowościach.

I wraz ze wzrostem imigracji też im nastroje narodowe czy wręcz nacjonalistyczne wrosną. Już pewnie wrastają. Nie okazują tego oficjalnie (co do ogółu chociaż pewne partie coraz więcej zwolenników zyskują) bo to posłuszny naród. Jak nie wolno to nie wolno. Ale swoje coraz częściej myślą. I jak tylko władza podobnie zacznie myśleć i da zgodę a nawet będzie promowała to wyraz swoim uczuciom już z otwartą przyłbicą dadzą.
IroB to dobry chłop i jak każdy dobry chłop naiwny. Uśmiechy powodowane poprawnością polityczną, grzecznością za dobrą monetę bierze, A ludzie są tylko ludźmi (nie tylko my czy Niemcy) i zawsze obcokrajowiec (szczególnie w mniejszych miejscowościach gdzie nie ginie w tłumie) będzie obcy. Co najmniej przez kilka pokoleń. Może być tolerowany, nawet ceniony ale nigdy nie będzie w pełni swój.
I nie koniecznie obcokrajowiec, Na Śląsku Gorol, na Kaszubach inny Polak z południa, itp.
I przypomnieć należy, że na naszych kresach wschodnich też Polacy z Ukraińcami, Litwinami itp we względnej zgodzie żyli. Razem się często bawili, żenili miedzy sobą. Pomagali po sąsiedzku. Podobnie w Bośni Hercegowinie, w Chorwacji, Kosowie. Z tych ostatnich znam opowieści, z pierwszej ręki, jak to jeszcze poprzedniego dnia sąsiedzi razem biesiadowali a potem w nocy z siekierami przyszli. Razem z innymi.

PS. Pewnie też jakby powiedziano większości z nas, żyjących w latach przed 1989 rokiem, jeszcze tak w roku 1985 czy nawet 86, że ZSRR padnie, UW padnie, a my będziemy w UE i NATO to też byśmy to za bzdury i bajki mieli.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sie 2020, 14:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Naiwny mi mowisz ! Komandorze, hymmmm .... otoz! mysle ze nie jestem naiwny, a wkazdym razie nie naiwnoscia malego dziecka co to ksiedzu w kazde slowo wierzy :) i dopiero w wieku doroslym wali sie w pecyne ze to nie byl lizak jednak :)

i zgadzam sie z Toba ze na ludzi nalezy uwazac bo sie mozna sparzyc. Taaaak ludzie to chuje...zreszta poco daleko szukac skoro na naszym forum sa na wyciagniecie posta :)Nie zebym mial kogokolwiek na mysli...nieeeee a jednak jestem pewny ze tu na forum sa tacy ludzie jakimi ich opisales komandorze, zaczy tacy co usmiechajac sie do ...Ciebie, mnie , nas powodowani itd.

Tak znam ta kolezanke, i czesto czytalem jej narzekania i znam jej obawy przed obcymi. Na pewno nie jest tak rozowo jak ja to widze, ale mysle ze ten rozowy kolor to tez zalzny jest od naszej przyslony jakiej uzywamy przygladajac sie dzieniu. Ja zyje tu od 37 lat, mam bardzo duzo do czynienia z roznymi narodowosciami, wierz mi Komandorze ze pracowalem juz niemal z kazda nacja...przedewszystkim z tymi mniej uprzywilejowanymi i z kazdym staralem sie porozumiec i w wiekszosci mi sie to udawalo ku obustronnemu zadowoleniu. Do czlowieka to trzeba umic :) ......a przedewszystkim to w czlowieku nalezy najpierw widziec czlowieka a nie jego kolor, religie...itd....

Tak nie jest to latwe, szczegolnie jesli gdzies pod drugim dnem sa ludziska ktorzy szczuja jednych na drugich, wiem ze wystarczy iskierka i setki lat wspolzycia w symbiozie i spokoju ida sie torbic, jeszcze troche i w Polsce zaczniecie robic sobie byla Jugoslawie czy wschodnia Ukraine.

I naiwnie powtorze ze tu w tej niemieckiej czesci Europy licze na to ze sila przestrzegania prawa pozostala tak silna jak przed 90 laty, na szczescie z zapisow prawa zostaly usuniete paragrafy tamtego czasu,paragrafy ktore przyzwalaly na ludobojstwo, pozwalalo na zabijanie ludzi uznanych prawnie za nie ludzi, jestem pewny ze dzisiaj sila naszej demokracji! jest wstanie uchronic nasze spoleczenstwo przed powtorka z rozrywki.

Czego sobie i Wam zycze.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552 ... 665  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group