forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 cze 2020, 14:35 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Ten myślnik jest fajny.
Daje Wam do myślenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2020, 19:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Malina pisze:
Cytuj:
Nie utozsamiam nikogo z nikim. Za rzadko tu bywam. Mieszkam w Stanach na stale blisko 30 lat, tu chodzilem tez do roznych szkol, ale wyglada na to, ze na tym forum znafcuf Hameryki jest wiecej niz ziarenek piasku na plazy. Lepiej sie nie odzywac...
Historia Stanow jest ciekawa; wiekszosc tych ktorzy cos znaczyli z przed czasow wojny cywilnej bylo posiadaczami niewolnikow --- w koncu biblia daje instukcje z skad ich brac i kiedy ich bic. (18 prezydentow USA bylo posiaddaczami niewolnikow.) A ze wszyscy (poza indianami) byli w tamtym czasie chrzesciajanami, to i posiadanie niewolnikow nie bylo postrzegane jako moralnie naganne... Odwiedzilem w zeszlym roku (po raz pierwszy) grob Lincolna w stolicy stanu Illinois, Springfield. Mimo iz to przeciez byly prezydent, grobowcem zajmuje sie prywatne stowarzyszenie... Nie mam pojecia dlaczego... Co kraj to obyczaj...


Zgłoś ten post


Czy możesz wskazać wersy gdzie to biblia nakazuje traktowanie niewolników jakie sugerujesz? I nie złaź z tematu różnicy między demokratami a republikanami, przez sugestie o chrześcijanach. Bo wyobraź sobie, że to właśnie chrześcijanie zakładali organizacje, walczące z niewolnictwem i procederem handlu ludźmi. Jestem pewna także, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że najdłuższy proceder niewolnictwa, utrzymywał się (i często utrzymuje do dziś) w krajach islamskich. I mimo wszelkich innych propagandowych danych, to jednak prym w tym prowadzili wyznawcy islamu. Ich niewolnikami byli biali, wielu Europejczyków. Szczególnie kobiet branych w jasyr, oraz dzieci (zwłaszcza chłopców bo lubili zabawiać się seksualnie z młodymi chłopcami).


Niczego nie sugeruje; to fakt. Biblia jest pelna przemocy i okrucienstwa. a biblijny bog to najwiekszy i najokrutniejszy masowy morderca, ktorego czyny kiedykolwiek zostaly opisane... Moze znajdz sobie sam, nie jestem Twoja sekretarka i zajmie Ci to mniej niz 5 minut. Moze przeczytaj tez jakas ksiazke krytykujaca biblie. Moze zacznij od "Drunk Withe Blood" autor Steve Wells. Podtytul "God's Killings in the Bible." A jakbys mial klopoty w znalezieniem czegos na te tematy w sieci to polecam [url]https://skepticsannotatedbible.com/[/url Posluchaj tez kilku epizodow "Atheist Experience" ktore traktuja o niewolnictwie w biblii. Np. [url]https://www.youtube.com/watch?v=frxAVJ3sOmc&t=383s[/url] A jakby ci sie kompletnie nie chcialo szukac, to odpowiednie wersy znajdziesz tu https://www.youtube.com/watch?v=frxAVJ3sOmc&t=383s Milej lektury...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2020, 7:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Obrazek :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2020, 8:33 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Wpływy z drzwiami.
Dobre! :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2020, 19:49 
Witam wszystkich.
Mam w sumie dobre wiadomości.
Otóż Sąd w Holandii orzeł że publikowanie zdjęć na Facebooku, Twitterze , Instagramie oraz w innych mediach społecznościowych, bez zgody autorów zdjęć i bez zgody osób widniejących na zdjęciach, jest nie tylko niezgodne z Rodo, ale narusza tez szereg przepisów w prawie międzynarodowym. Tak więc już bez problemów, będzie można ścignąć jakieś idiotki, które kradną zdjęcia innym ludziom i zamieszczają je bez ich zgody.


Na górę
  
 
Post: 15 cze 2020, 20:15 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Ciekawa jestem, czy USA ratyfikowały to prawo, czy też jest ono tylko na Europę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2020, 13:55 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Palcem niech policzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2020, 18:24 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Będzie miało to nieszczęsne potorocze zajęcie do końca tygodnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 cze 2020, 17:22 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Jeśli nawet, to znów jej kwantowo napluskało, jeśli tam tak leje, jak u mnie dzisiaj.

Zazwyczaj miałam tak, że jak potrzebowałam deszczu, to myłam jakieś okno.
Bardzo skuteczne.
A od wczoraj wystarczy, że pomyślę "przydałoby się okno umyć".

Z tymi rebusami to ciężko będzie. Może skopiuje i założy panel dyskusyjny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2020, 17:49 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Oj. Trendy trzeba być. Jak jest epidemia i o tym głośno to ma się wirusa jak jest rewolucja to się jest rewolucjonistą i patrzy policji na łapy.

A jak myślałem, ze rozwiniętym społeczeństwie USA, cywilizacji, empatii, kulturze, miłości moralnej od władz po obywatela, tolerancji, demokracji,wartości... itp, itd nie trzeba patrzeć na łapy gliniarzom jak pod dom sąsiada przyjadą.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group