forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 10:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 cze 2020, 21:44 
Czarna_Mańka pisze:
Malina pisze:
Czarna_Mańka pisze:
No tak...

Czyli Jerome Powell, szef FED jest kretynem i nie wie o czym mówi?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jerome ... 86063.html


No już się z tego wycofują bo się okazały przewidywania nietrafne.


No tak, nietrafione. Powell rzekomo zmienia zdanie po 3 tygodniach. Na prośbę o link
dostaję coś, co nie stoi w sprzeczności z wypowiedzią szefa FED.

A Warren Buffet jest jeszcze gorszym kretynem, bo najpierw sprzedał wszystkie akcje linii lotniczych
a potem wyprzedał akcje banków.
W maju 2020 pozbył się 84% posiadanych akcji banku Goldman Sachs.
Sprzedawał również udziały w JP Morgan.

No proszę, fundusz Berkshire Hathaway należący do WB to banda dobrze opłacanych nieuków,
nie kupują akcji, nie tykają rynku kontraktów, opcjami się brzydzą,
siedzą na gotówce i czekają.

Główny indeks NYSE rośnie od wielu dni, a oni poza rynkiem.

Nie wiedzą, że już po ( "najkrótszym w historii USA" ) kryzysie?

Wielkie nieba! malina wie, oni nie?


Byłabyś w siódmym niebie gdyby Stany zbankrutowały co?
Niestety, jak zawsze dadzą sobie radę. A kto wie, może się rynek oczyści z brudów nawet.
Nie bój żaby, będzie dobrze. Martw się o szkopów bo u nich krucho.


Na górę
  
 
Post: 07 cze 2020, 21:49 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Kurde, czego jeszcze nie wiecie?
Po prostu rzeczywistość jest taka:
- faszyści z Antify razem homofobami z LGBT bronią czarnych rasistów z Ku-klux-klan przed sprawiedliwością.
Proste? Proste!

A że te zamieszki też przynoszą ofiary i metody są również niedopuszczalne i nawet szczytny cel ich nie usprawiedliwia to inna sprawa.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 cze 2020, 1:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Komandor pisze:
steve pisze:
Malina pisze:
[/size]

Całość, bo MMM wkleiła tylko fragment

Moze podaj zrodlo ktore podaje ze oprogramowanie na maszynach do glosowania obecnie uzywanych w USA, wykonal MOSAD. Wiedzialem ze te maszyny sa robione z Chinskich czesci i sa latwe do hakowania, i wogole sa przestarzałe, ale nie mialem pojecia ze MOSAD zrobil do tych maszyn oprogramowanie. Jezeli tak, to jest ono (jezeli wierzyc naszym specjalistom) do niczego... Prosze podaj zrodlo ktore tak twierdzi...
A voter suppresion jest zdecydowanie bardziej dzielem republikanow niz demokratow. To oni przeforsowali w stanach nad ktorymi maja kontrole, restrykcje zwiazane z glosowaniem. Oni rowniez sa np. przeciwni zmianom maszyn do glosowania na nowsze i bardziej bezpieczne. Choc bylem w Stanach za Clinton-a to nie bardzo pamietam jak wtedy bylo pod tym wzgledem. Co jednak pamietam to to, ze republikanie mieli wiekszosc w kongresie gdy byl przezydentem i by cokolwiek zrobic mosial isc z nimi na kompromis. Jezeli wtedy wprowadzono w zycie jakas ustawe ograniczajaca prawo do glosowania, jestem pewny ze byla ona dzilem republikanow. A Clinton podpisal ja, bo taki byl wtedy uklad sil...

Cytuj:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Za dużo CNN oglądasz. Zaraz napiszesz, że to Republikanie założyli Ku Klux Klan oraz walczyli o kontynuowanie niewolnictwa.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Podaj mi jedno nazwisko Republikanina, który posiadał niewolników oraz ilu właścicieli było po stronie demokratów.


Poszukaj w prawach do glosowania stanow gdzie kontrole (nieprzerwabie od lat) maj republikanie. Jak to wszystko przestudjujesz to porownaj ze stanami kontrolowanymi pzez demokratow. A potem, jako ze wierze ze jestes myslacym czlowiekiem, przestaniesz pisac glupoty ze to demokraci staraja sie uprzykrzyc obywatelom proces glosowania...
Nie znasz mnie wiec nie wiesz co jest zrodlem informacji dla mnie. Personalne ataki niczego nie zmienia --- trzeba faktoiw z dobrych zrodel... O co Ci chodzi z tymi glupotami ktore mnapisales --- nie rozmawiamy o czasach niewolnictwa --- nie zmieniaj tematu... Dalej czekam na wiarygodne zrodla ktore podaja ze MOSAD jest autorem oprogramowania do maszyn do glosowania uzywanych w USA. Prosze o linki do stron internetowych...



Chyba utożsamiasz Czarną Mańkę i MMM z Maliną ...

C_M. MMM tylko cytują Malinę.
To Tak jakby odpowiadać Tobie i się dopytywać bo też zacytowałeś.

Gwoli jasności, przepisując z rana internet się dowiedziałem, że dawno temu było śmiesznie: Republikanie byli za zniesieniem niewolnictwa a potem przeciw segregacji a demokraci przeciwni. Lincoln też był republikaninem.

PS
tak namieszałeś z cytowaniem, ze połapać się nie idzie i ciężko poprawić. :lol:[/quote]

Nie utozsamiam nikogo z nikim. Za rzadko tu bywam. Mieszkam w Stanach na stale blisko 30 lat, tu chodzilem tez do roznych szkol, ale wyglada na to, ze na tym forum znafcuf Hameryki jest wiecej niz ziarenek piasku na plazy. Lepiej sie nie odzywac...
Historia Stanow jest ciekawa; wiekszosc tych ktorzy cos znaczyli z przed czasow wojny cywilnej bylo posiadaczami niewolnikow --- w koncu biblia daje instukcje z skad ich brac i kiedy ich bic. (18 prezydentow USA bylo posiaddaczami niewolnikow.) A ze wszyscy (poza indianami) byli w tamtym czasie chrzesciajanami, to i posiadanie niewolnikow nie bylo postrzegane jako moralnie naganne... Odwiedzilem w zeszlym roku (po raz pierwszy) grob Lincolna w stolicy stanu Illinois, Springfield. Mimo iz to przeciez byly prezydent, grobowcem zajmuje sie prywatne stowarzyszenie... Nie mam pojecia dlaczego... Co kraj to obyczaj...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 cze 2020, 10:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Grobowcem Lincolna zajmuje się prywatne stowarzyszenie? Też ciekawi mnie, dlaczego, wydawałoby się,że osoby pełniące urząd mają to zapewnione niejako z urzędu, ale istotnie, co kraj to obyczaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 cze 2020, 12:42 
Dla Steva, bo chyba tylko on zrozumie.
Larry Elder O rasizmie w USA i ostatnich tam wydarzeniach. I wszystko jasne.
Najrozsądniejsze komentarze jakie znajdziesz. Facet na poziomie, wysłuchanie Go nie będzie stratą czasu.

https://youtu.be/zgUjCK2jMp0
https://youtu.be/GZOYHNvMO3M
https://youtu.be/qqnPYydbLSw


Załączniki:
Screenshot(30).png
Screenshot(30).png [ 72.69 KiB | Przeglądany 2463 razy ]


Ostatnio zmieniony 08 cze 2020, 13:19 przez Malina, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
  
 
Post: 08 cze 2020, 12:50 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Killashandra Ree pisze:
Grobowcem Lincolna zajmuje się prywatne stowarzyszenie? Też ciekawi mnie, dlaczego, wydawałoby się,że osoby pełniące urząd mają to zapewnione niejako z urzędu, ale istotnie, co kraj to obyczaj.


U nich raczej skromnie jest na cmentarzach.

Grób Kennediego też skromny i wykłada jak z z kamieni większych placyk ułożony. Nie to co u nas. U nas by nawet szewc w takim się wstydził leżeć. Ale...
Załącznik:
DSC00537.jpg
DSC00537.jpg [ 155.37 KiB | Przeglądany 2532 razy ]


Na Remembrance Day w jednej z większych kanadyjskich baz szkoleniowych (CFMB Borden) postawili na placu pomnik z dykty a każda delegacja dostała już przygotowany plastikowy wieniec. Potem podjechał samochód i wszystko do magazyny do następnej okazji zabrał.

Załącznik:
DSC01356.jpg
DSC01356.jpg [ 164.47 KiB | Przeglądany 2532 razy ]


... ale ja to akurat pochwalam. U nas ten przepych cmentarny i pompa mnie wręcz razi. Chociaż bardziej śmieszy.

PS. Jeśli chodzi musztrę to nasze wojsko już prawie dogoniło Kanadyjczyków.

Załącznik:
DSC01355.jpg
DSC01355.jpg [ 125.72 KiB | Przeglądany 2532 razy ]

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 cze 2020, 12:51 
AGAFIA pisze:
A kto tu kurwa pisał o zmarłych na służbie policjantach? O czym ty pierdolisz? Bardzo się starałam, ale reszta ma rację. Z tobą nie ma żadnej rozmowy. Udanego wieczoru.


Ja pisałam. Wielu z nich po rozruchach nie żyje, inni są w szpitalach w stanie ciężki.

Biorąc pod uwagę łatwą dostępność do broni, policjant nie będzie podchodził do podejrzanego i z uśmiechem prosił o okazanie dokumentów tożsamości, bo wielu zamiast dokumentów dostanie lulkę albo nóż pod żebra. Procedury są takie a nie inne, że względu na bezpieczeństwo policjanta. On podchodząc nawet w trakcie niby rutynowego sprawdzania, może stracić życie.
Praca łatwych nie należy. Jeśli policjant wzywa do zatrzymania się, często do uklęknięcia czy nawet położenia się na ziemi, to niewinny nie będzie się stawiał bo wie, że są przyczyny do takiej akcji (szukają kogoś, znajduje się w strefie objętej akcją)
Te 75 letni, popchnięty przez policjanta, był nawoływany o wycofanie się ze strefy zagrożenia, nie posłuchał a wręcz prowokował funkcjonariuszy. Jaką pewność mieli czy nie posiada przy sobie broni lub środków wybuchowych zagrażających życiu osób w jego zasięgu? Samo nie wykonanie polecenia, jest wykroczeniem, dającym sygnał policji by trzymać się procedur chroniących ich życie.


Na górę
  
 
Post: 08 cze 2020, 12:52 
Czarna_Mańka pisze:
Malina pisze:
Podałam info z Kongresu.


Tyle, że ta informacja nie jest sprzeczna z wypowiedzią szefa FED sprzed 3 tygodni.

To gdzie te nietrafione przewidywania? pokaż je palcem?

Moja informacja jest z przed 3 dni.


Na górę
  
 
Post: 08 cze 2020, 12:54 
Komandor pisze:
Kurde, czego jeszcze nie wiecie?
Po prostu rzeczywistość jest taka:
- faszyści z Antify razem homofobami z LGBT bronią czarnych rasistów z Ku-klux-klan przed sprawiedliwością.
Proste? Proste!

A że te zamieszki też przynoszą ofiary i metody są również niedopuszczalne i nawet szczytny cel ich nie usprawiedliwia to inna sprawa.


A kiedyś się wydawało, żeś rozsądny człowiek. Jak to się można niefortunnie pomylić.


Na górę
  
 
Post: 08 cze 2020, 12:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Komandorze, nie jestem zwolenniczką przepychu, grób Kennedy'ego uważam za szalenie wymowny, co do gustu szewców, nie wypowiadam się , z braku wiedzy , niewielu znam takowych, do tego samych żywych i bynajmniej na tematy funeralne nie konwersowałam ;)
Mój komentarz dotyczył stricte opieki nad takim prezydenckim grobem, zwykłego utrzymania w porządku, bo u nas z tym różnie bywa.Sama jako dziecko w wieku szkolnym z całą klasą nawiedzałam a cmentarze przed 1 listopada i sprzątalismy społecznie groby żołnierzy poległych w czasie wojny. Ale to już chyba teraz historia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group