forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 21:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 958, 959, 960, 961, 962, 963, 964 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 cze 2020, 18:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
AGAFIA pisze:
Ps. Właśnie dostałam info od flixbusa. Na 18 czerwca miałam rezerwację. Wszystkie rezerwację i kursy są odwołane, żadnej informacji dlaczego i do kiedy. Przypuszczam że w Niemczech źle się dzieje, covid znowu zaatakował.
To tak luźno, nie wiadomo czy lada dzień i u nas nie zamkną znowu wszystkiego.


Trochę się cieszę z tej wiadomości.
Ze względu na rodzinę, która może pokonać odległości innym środkiem, niż Flixbus.
Nie mam zastrzeżeń do tej firmy, tylko zdrowotne.
Ale jest coś na rzeczy.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 18:45 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
stanax pisze:

... No tak - osiem lat rządów PO and PSL to dopiero była kwintesencja nepotyzmu!


I znowu coś mi wciskasz czego nie powiedziałem.

A jak już to ta kwintesencja była jest i będzie. W Norwegi też. Tak przy okazji to ma ok 40% długu w stosunku do PKB a Polska ok 46%. A Norwegia na gazie siedzi.

Takie mamy czasy, że wszystko na długu leci. Od Kowalskiego przez koncerny po wielkie mocarstwa.

I bez bajania, że co innego bogata Norwegia czy Belgia (102% PKB) a co innego Polska. Bo to dane względne a nie wartości nominalne ani nawet per capita.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 18:54 
zritah pisze:
AGAFIA pisze:
Ps. Właśnie dostałam info od flixbusa. Na 18 czerwca miałam rezerwację. Wszystkie rezerwację i kursy są odwołane, żadnej informacji dlaczego i do kiedy. Przypuszczam że w Niemczech źle się dzieje, covid znowu zaatakował.
To tak luźno, nie wiadomo czy lada dzień i u nas nie zamkną znowu wszystkiego.


Trochę się cieszę z tej wiadomości.
Ze względu na rodzinę, która może pokonać odległości innym środkiem, niż Flixbus.
Nie mam zastrzeżeń do tej firmy, tylko zdrowotne.
Ale jest coś na rzeczy.



Akurat dla mnie to dramat. Nic to zobaczymy co będzie dalej, czy to wina wirusa, czy coś innego. Pewnie za parę dni się okaże


Na górę
  
 
Post: 04 cze 2020, 19:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Komandor pisze:
W Norwegi też.
Od wczoraj wiedziałem, że to w końcu napiszesz :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 21:00 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
st1111 pisze:
Jak tam zarobki w UM Warszawa?
Na oczka wodne wystarczą?


W UM nie.
Ale w URM - spokojnie, i jeszcze zostanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 21:15 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
AGAFIA pisze:
Ja się zastanawiam jakim cudem to PKB rośnie.


.


Oj na to jest wiele sposobów.

Najprostszym ale takim be i staroświeckim jest produkcja materialnych dóbr. Ale to zastawmy dzikim Chińczykom.
W nowoczesnym i cywilizowanym świecie radzą sobie inaczej. To znaczy produkcji też trochę jest. Bo musi być. Np rolna. czy budownictwo itp.
Ale dąży się do tego aby inaczej to robić przykłady:

- ja tobie umyje psa, zrobię mu ćwiczenia na psiej bieżni, masaż jakiś. może pociupciać na jakiejś psiej sekslalce i skasuje cię na 500 do 1000 PLN w zależności od zakresu i wielkości psa.
- no ale ja mam kota. Więc Ty mojemu kotu zrobisz spa kocie też za tyle samo.

Tak naprawdę nic tego nie wynika oprócz wątpliwej psiej czy kociej satysfakcji ale PKB wzrosło o 1000-2000 PLN.

Jak potem ze swoimi pupilami pójdziemy do kociego i psiego psychologa, który nas skazuje po 500 PLN za sesje i już kolejny 1000 do PKB.

Ale to nic i grosze w sumie.

Więc jak ci sprzedam tego swojego kota powiedzmy, ze za 10 mln PLN. Tak, 10 000 000. To nie pomyłka. W końcu towar jest tyle wart ile ktoś jest za niego gotów dać. A Ty byłaś gotowa. Ja natychmiast zaraz potem kupiłem od ciebie tego psa za tyle samo. Tak wiec nie straciliśmy za wiele.
Wszystko potem pięknie rejestrujemy. "Płacimy" podatki nawet. Jak mamy działalność jakąś psiokocią to może nawet odpis jakiś dostaniemy czy zwrot VAT bo to inwestycja w końcu.

No ktoś spyta się po co nam to? Ano po to, że nas majątek teraz wzrósł o 10 mln PLN. Mozemy wiec np ten majątek w postaci kota za 10 mln wnieść aportem do jakiejś spółki. Albo na niego kredyt sobie załatwić. Pod zastaw kota. Jak mamy spółkę to w KRS możemy jej kapitał zakładowy podnieść. Wiarygodność to nam podniesie.

W każdym razie PKB wzrósł o 20 milionów bo taka była suma obu transakcji.

Jak pod kota dostaniemy kredyt to wrośnie dalej o sumę kredytu. Bo też produkt. Finansowy.

I tak we dwoje moglibyśmy podnieść PKB o kilkadziesiąt milionów w miesiąc czy nawet tydzień.

No.

PS. Oczywiście przerysowane na granicy absurdu ale tak to mniej więcej działa. Tylko, np za kota robi jakiś bohomas artysty, butelka wina rocznik jakiś, rzeźba czy kącik relaksu i inhalacji na środku ronda. Jakieś papiery finansowe. Rękopisy scenariuszy filmu. Bitcoitny i inne takie.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 06 cze 2020, 12:12 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2020, 6:51 
Ok. Dziękuję.

Chamska hołota zdenerwowała w nocy pana prezesa.
Czy to oznacza, że już po Andrzeju?


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2020, 9:14 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
No i w odpowiedzi dobry neologizm Barbary Nowackiej: "lepsizm".
Wygląda na to, że przyjmie się w potocznym języku.

A pana prezesa pewna internautka określiła uroczo: SFILCOWANY DRYBLAS.

Nigdy nie kpię z czyjegoś wyglądu, ale tym określeniem się zachwyciłam. Czy nie jest piękne?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2020, 9:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Mnie zauroczyło powiedzonko : inteligentny bezobjawowo....neologizmy bywają zachwycające.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2020, 9:36 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Oooo tak. Inteligentnego bezobjawowo wciągam bezczelnie do swojego słownika. :)
Nie jest, mam nadzieję, zastrzeżony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 958, 959, 960, 961, 962, 963, 964 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group