forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 mar 2020, 7:08 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
Ja tam wolę czytać, jak amerykański świr wytłukł 30 osób w supermarkecie lub wychowany bezstresowo gówniarz rozszatkował pół szkoły, niż Amerykanie mieliby się cieszyć z działań polskich idiotów z kałachami :-(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2020, 10:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
canislupus pisze:
Ja tak nie powiem, to błędny proces myślowy.
Posiadanie broni daje dużą dozę pewności siebie i nie można wykluczyć przypadku, że w TWOJEJ obronie przeciwko zbirowi stanie uzbrojony uczciwy obywatel.
Tylko dlatego stanie, bo będzie uzbrojony.


Czasami tak. Ale. Skoro rzadko staje w relacji pięści na pięści, kij na kij to też mało prawdopodobne, że stanie stanie w relacji giwera na giwerę.
I nie wystarczy stanąć. Trzeba jeszcze być zdecydowany, zdeterminowany i przełamać opory by w razie czego użyć. Z zasady i samej definicji napastnik zbir takie opory ma mniejsze. Po on już wiele takich wcześniej i teraz przełamał. A ten uczciwy obywatel nie wystarczy żeby stanął bo mu jaja urosły od gnata on musi jeszcze w razie czego strzelić i to zanim go zabiją. Nawet zwykłym nożem.
Bo atakujący ma inicjatywę i on wybiera moment. A atak z dwóch, trzech metrów nożem to nie wiem czy więcej niż sekunda, dwie
I w tym czasie uczciwy uzbrojony obywatel będzie musiał podjąć decyzję, której uczciwie siedząc za biurkiem nigdy nie musiał podejmować a nawet o niej teoretycznie nie myślał. I to jeszcze w warunkach stresu a może nawet nagłego strachu.
To co opisujesz to działa ale na drobnych łobuziaków i początkujących czy z przypadku. A na takich nie trzeba uczciwego obywatela z glockiem a np wściekła kobita ze ścierą czy miotłą. Co też wielokrotnie pokazywano i się działo. Bo nawet jak broń (nóż, pałkę, gnata) taki napastnik miał prawdziwą to też miał opory by jej użyć i kogoś zabić. I po spotkaniu ze mopem zrezygnował. Potem śmiech jest na YT. Ale to normalne.
A na tych co oporów nie mają giwera uczciwego obywatela nie podziała.

Cani. byłeś na misjach, nie wiem czy musiałeś strzelać do ludzi, ale jeśli tak to nie mów, ze bez oporów. A już strzelić twarzą w twarz z odległości paru metrów to też inna zabawa niż na muszce lub kolimatorze z odległości 20-50m czasami do czegoś co się poruszyło w gruzach i(bo przeciwnik też się kryje). Nie po to w instrukcjach i na szkoleniu mówiło się o niszczeniu siły żywej, stanowiska km itp a nie o zabijaniu ludzi.
Odczłowieczenie - nie ludzie, a siłą żywa. To siły żywej, gdzieś daleko z krzakiem strzela się łatwiej. A tu mówimy o zwykłych ludziach z giwerą co się trochę w ramach szkolenia na strzelnicy ją pobawili. Nie tresowanych do wykonywania poleceń, nie indoktrynowanych patriotyzmem, religią. silą żywą, itd.
I to żaden wstyd. To normalne i ludzkie. Te opory, zawahanie. Chyba ze jest się szaleńcem albo psychopatą albo ma się bardzo dużo do stracenia.

A to co mówisz:
Cytuj:
Posiadanie broni daje dużą dozę pewności siebie

to już niebezpieczne.
Ludzi z dużą dozą pewności siebie (bo super samochód, bo na siłce był trzy razy, bo z robił patent żeglarza...) są pełne cmentarze. Bo pewność siebie nie wystarczy a często bywa ułudą i znika jak trzeba pociągnąć za spust patrząc komuś w oczy, o czym wyżej.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2020, 10:23 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Może tak, - ( bo, - kurwa, nigdy tej dyskusji nie zakończymy....) - w 95% zgadzam się z tym co piszesz Komandorze. Jednak taka dyskusja trwa już ( na świecie) - parę lat i jeszcze nie uzgodniono stanowisk! W każdym razie, ja tam wolał bym mieć coś pod ręką gdyby doszło do jakiejś sytuacji.....powiedzmy nadzwyczajnej. Co nie znaczy, że nosił bym to w tylnej kieszeni na co dzień bo to i ciężkie i niewygodne.....i ktoś może podpierdolić. Ale w domu niech by sobie leżało.......ponoć u Śwajcarów leżą w szafie pod koszulami....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2020, 22:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Cytuj:
Cani. byłeś na misjach, nie wiem czy musiałeś strzelać do ludzi, ale jeśli tak to nie mów, ze bez oporów. A już strzelić twarzą w twarz z odległości paru metrów to też inna zabawa niż na muszce lub kolimatorze z odległości 20-50m czasami do czegoś co się poruszyło w gruzach i(bo przeciwnik też się kryje). Nie po to w instrukcjach i na szkoleniu mówiło się o niszczeniu siły żywej, stanowiska km itp a nie o zabijaniu ludzi.

To fakt, mówiło się o niszczeniu siły żywej, ale tarcze miały kształt człowieka. Tarcza do podstawowego strzelania to "popiersie z pierścieniami", km to też kształt dwóch postaci. To było przygotowanie do zabijania w czasie walki i to nie zwierząt. Wyszkoliłem wielu ludzi w tym zakresie, sam przeszedłem szkolenie w Izraelu i Francji. Nie jednokrotnie brałem udział w walce.

Dlatego wiem co piszę,ale faktem jest, że człowiek posiadający element uzbrojenia musi być pewien, że go użyje. Mówi o tym "psychologia walki".
Znajomość i posiadanie umiejętności karate nie świadczy o tym, że damy sobie radę w ulicznej bójce. Podtrzymuję to co pisałem, posiadanie broni, lub innego elementu uzbrojenia daje dużą dozę pewności siebie. Ataku z odległości metra można nie odeprzeć bo jest niespodziewany tak jak spadająca cegła z dachu.

Cytuj:
nie wiem czy musiałeś strzelać do ludzi, ale jeśli tak to nie mów, ze bez oporów

....nie było czasu o tym myśleć, refleksja przychodzi po czasie......trzeba z tym żyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2020, 15:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Obrazek

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2020, 16:12 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2014, 20:43
Posty: 113
MagnificencjaS pisze:

Jaka różnica - w tym Kościele od początku jego ziemskiej dekadencji Wielkanoc jest ruchoma a Boże Narodzenie jak by nie liczyć w stosunku do Wielkanocy (powinna być różnica 0,5 roku boć przecie Chrystusa Srula-Wszechświata Króla ukrzyżowano gdy miał tych roków 33,5) ma "poślizg" liczony aż w 3 miesiącach...

_________________
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których - aby nie być skazanym na śmierć za zbrodnię nienawiści - musisz całować w dupę i zapalać im szabasowe świece".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2020, 2:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
MagnificencjaS pisze:


Bo może listopada nie doczekać pierdziel żoliborsky.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2020, 10:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Z ustawy zwanej „Tarczą antykryzysową”
Punkt 3. dokumentu brzmi:
Cytuj:
"Na wniosek duchownego będącego płatnikiem składek zwalnia się z obowiązku opłacenia nieopłaconych należności z tytułu składek na obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz wypadkowe, dobrowolne ubezpieczenie chorobowe oraz na ubezpieczenie zdrowotne należne z tytułu bycia duchownym, za okres od dnia o 1 marca 2020 do 30 maja 2020 r.".

Owieczki nadal będą płacić, może nawet więcej niż na tacę w poczuciu naprawiania wielkiej krzywdy - i w ten sposób szamaneria dorobi się na koronowanym wirusie.
A szewca i krawca nikt nie zwalnia?

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2020, 12:16 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
W dzisiejszych czasach, szewc i krawiec nie mają racji bytu i powinni się zbankrutować !
Nie to co duchowni dzięki którym PiS jest u władzy........!
Czego Magni nie rozumiesz........?! :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2020, 10:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
stary praktyk pisze:
W dzisiejszych czasach, szewc i krawiec nie mają racji bytu i powinni się zbankrutować !
Nie to co duchowni dzięki którym PiS jest u władzy........!
Czego Magni nie rozumiesz........?! :shock:


Jeżeli nie mają racji bytu to powinni pomyśleć tak jak czapnik z Radomia niejaki Suski żeby pójść w piS-lamske ministry . Wystarczy tylko odpowiednio lizać d..... presesowi.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group