forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 11 lut 2020, 12:02 
Było drzewo, drzewo spadło na sznur po którym leciał prąd. Sznur z prądem się urwał,spadł na oborę, prąd poleciał do poideł i łańcuchów, i po mszy.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 11 lut 2020, 12:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Obrazek
Zazdroszczę Wam, u nas tu nudy, słońce, lekki mróz i bez wiatru.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 11 lut 2020, 13:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
U nas przedwczoraj wiatr odłamał gałąź ze starego świerku, ta przydupiła w "szafę" na końcu ulicy.
Kątem oka zauważyłem akurat ten moment, jak z tej szafy posypały się iskry.
Światło w domu zgasło na może dwie sekundy, ale zaraz potem znów było.
Z tym, że tylko jedna faza. Połowa domu okey, ale kurs kuchnia i pralnia bez prądu.

Już zacząłem kombinować z przedłużaczami, bo choćby kawę zrobić czy lodówkę podłączyć,
gdy pojawiła się ekipa z energetyki (niedziela!). W ciągu niecałej godziny było po problemie.
Zrobiłem się tylko w jajo z tymi przedłużaczami i ich zwijaniem cuzamen do kupy.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 11 lut 2020, 13:45 
Offline

Rejestracja: 08 sty 2020, 16:36
Posty: 69
u mnie wczoraj wiaterek urwał całe drzewo.., pierdolło na stację trafo, jasno się zrobiło.., i nic nie zgasło..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 11 lut 2020, 14:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
de_mol pisze:
u mnie wczoraj wiaterek urwał całe drzewo.., pierdolło na stację trafo, jasno się zrobiło.., i nic nie zgasło..




I tu wychodzi cała nasza przewaga nad jakąś tam Norwegio. A tam nawet nasi sfiksowali i próbują się wieszać po ciemku na przedłużaczach. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 11 lut 2020, 20:08 
piotrek pisze:
Zazdroszczę Wam, u nas tu nudy, słońce, lekki mróz i bez wiatru.


Nie ma czego, wierzaj mi.

Obrazek

Obrazek

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,4318543

https://tvn24.pl/krakow/bukowina-tatrza ... ki-3908236

Busy i ciężarówki przewracało w całej Polsce, na szczęście bez ofiar śmiertelnych.
Nas tu w regionie jedynie popieściło, wprawdzie nie spałam w nocy, ale bardziej bałam się o Męża. Przez mosty w Alpach jechał, ale spoko, móiw że ciężarówki zwalniały do nawet do 20 na godzinę i przy takim wąskim moście jechały środkiem. Wąski most w sensie wąskiego, ani pasa awaryjnego, a barierki do pępka, w dół z 200 albo i więcej metrów, a taka ciężarówka z naczepą, jeszcze z niskim wagowo załadunkiem jest jak żagiel.
Nieważne, to moje strachy..
Póki co się uspokoiło, zimno wprawdzie, ale od czego jest węgiel.
Trochę głowa boli, skoki ciśnienia, ale jest lepiej niż było.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 11 lut 2020, 20:25 
Już dzisiaj gadałam z pseudo ekologami, niech mi jaki chuj drzewo przy drodze nasadzi, nogi z dupy powyrywam chyba.
Kilka miesięcy temu na kolegę syna topola spadła, ogromna, wietrzyk dużo mniejszy. Chłopaka od śmierci dzieliło może 30 cm.
Takich drzew u nas są tysiące, drzew zagrażających życiu i zdrowiu. Powoli się za nie zabierają, przynajmniej w Parku Północnym. Ów Park leży przy 3 szkołach średnich, uczniowie chodzą do niego na przerwy. Park jest zabytkowy, swego czasu żołnierze Luftwaffe mieli tu swoją willę (ona nadal stoi) i przyjeżdżali się leczyć ze stresu. Po x latach zabrał się za park Wojewódzki Konserwator Zabytków, zatrudnił dendrologa i okazało się , że 1680 drzew jest do wycięcia na już. To cud, że żadnego gówniarza, biegacza, spacerowicza nie zabiło.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 11 lut 2020, 23:14 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Znaczy, na moje oko WKZ powinien iść dawno siedzieć za brak wcześniejszej wspołpracy z dendrologiem.
Po drugie, kto łazi po parku, gdy na dworze wichura.......?! Jedynie dureń a wtedy śmierć z powody złamane drzewo to nie wypadek a jedynie naturalna selekcja.....! Rozumiem ponadto, że władze już maja plan, jak uzupełnić wycięty drzewostan no bo przecież wiadomo, że drzewa to tlen, cień, oczyszczanie powietrza i jeszcze parę dupereli.....jak wychwytywanie CO2 i tym podobne........gupoty..... :lol:
A co do obaw o Małżonka......to fakt:
Jechałem kiedyś tamtym szlakiem........skóra na plecach mi cierpła...... a nie wiało....... :shock: Ciekawe, jak mój sobie radzi....nawet nie wiem, gdzie jest..... :( A też "na szmacie"...... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 12 lut 2020, 21:26 
Cytuj:
Znaczy, na moje oko WKZ powinien iść dawno siedzieć za brak wcześniejszej wspołpracy z dendrologiem.
Po drugie, kto łazi po parku, gdy na dworze wichura.......?! Jedynie dureń a wtedy śmierć z powody złamane drzewo to nie wypadek a jedynie naturalna selekcja.
Najwidoczniej jednak nie rozumiesz.Drzewa nie padają i nie stanowią zagrożenia jedynie podczas wichur, a czasem po nich i często bez nich.

Topole na ten przykkład, kurwa, kto normalny sadzi topole przy drogach, a sadzono.. od średniowiecza, efekty są jakie są.
Co do zmartwień, zadzwon do syna, zapytaj, najwyżej go obudzisz.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 12 lut 2020, 22:07 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Co do topoli.....jestem podobnego zdania. Oprócz wiosennej "waty" do niczego sie nie nadają....chociaż....szybko rosnące drzewo więc i cień w krótkim czasie spory. No ! ale żeby przy drodze.......paranoja......! Tylko dęby. Moja kochać te drzewa....! Dąb to jest dąb....tyle, że długo rosnie ale za to jak urośnie....worek piniendzy za niego weźmiesz....znaczy, nie Ty tylko następcy następców...... :lol:
I wywrócić nie łatwo.....! Aaa! - i ponoć dobre duszki w nich zamieszkują..........tylko dęby bym sadził.....!
W mojej utce sporo dębiny wstawiłem. Piękne drewno choć w obróbce trudne ale za to jak już wypolerujesz, na oliwisz........wzroku oderwać od tego nie można. I w wodzie nie gnije a wręcz przeciwnie......i ja tak mogę jeszcze długo.....ale mnie zara ktoś opierdoli więc spadam.
A najgorszy jest wiatr.....! :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 212  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group