forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 11:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 sty 2020, 19:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
:arrow: https://marucha.files.wordpress.com/2014/10/gardner-martin-pseudonauka-i-pseudouczeni.pdf

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sty 2020, 18:58 
Ostatnio mam jazdę i tygodniowo cztery czytuję. :)


Na górę
  
 
Post: 27 sty 2020, 19:07 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Krajewskiego fajnie się czyta, ale przyśnić też się może. Lubię Łyssego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sty 2020, 10:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
27 lutego premiera kolejnej książki Evy Garcia Saenz de Urturi, WŁADCY CZASU.Już polecałam te pisarkę.Można już zamawiać w empik. com, z odbiorem 27 lutego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2020, 19:14 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
No.
Smrodek dydaktyczny smrodkiem, ale uśmiechnąć się do świata też jest fajnie.
Ze słońcem w herbie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2020, 23:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Ciekawy. bardzo ciekawy debiut, jak na debiutantkę niesłychanie dojrzały i wypracowany, mam nadzieję,że nieraz jeszcze będziemy czytali kolejne książki tej szwedzkiej Autorki-

SUSANNE JANSSON

T O R F O W I S K O



Bohaterka książki, Nathalie, wynajmuje domek w okolicy pełnej lasów i mokradeł, de facto w swoich rodzinnych stornach, pisze doktorat z biologii na temat bagien, i.......
Jest to miejsce odludne, osnute mgłą grzęzawisko, gdzie dawno temu składano ofiary z ludzi.W czasach współczesnych ma miejsce seria tajemniczych zniknięć.Ale to nie tylko thriller kryminalny, jak mogłoby się z pozoru wydawać, to także historia o uporaniu się z przeszłością, rozdrapywaniu ran, w które osobliwie zamieszana jest miejscami tak mechanika kwantowa, jak i filozofia buddyjska( w nikłym wymiarze , bez obaw ;) ), a fotografia jako sztuka pokazana jest w bardzo nietypowym świetle.Jako sposób zapisu teraźniejszości stającej się od razu przeszłością.
Z niecierpliwością będę czekała na kolejne książki tej Autorki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2020, 22:45 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Nie wiem... być może już polecałam "Wielkie solo Antona L." Herbarta Rosendorfera?
Czytam po raz trzeci i znowu inaczej...rozumiem...?
Takie rzeczy zdarzały mi się wcześniej tylko z Lemem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2020, 16:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2020, 13:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Jest nadzieja na odrodzenie polskiej literatury w dobrym stylu.Tą nadzieją napawa mnie lektura książki Macieja Liziniewicza CZAS POMSTY .
Jest to rodzaj powieści historyczno-fantastycznej, w której mamy do czynienia z brutalnością epoki, szlachecką fantazją, mroczną tajemnicą, tragedią osobistą, i rzecz jasna -wątkiem uczuciowym, zupełnie niespodziewanym.
Bohaterem powieści jest Żegota Nadolski herbu Bojno, który wraca w rodzinne strony jako weteran wielu bitew i wojen.Zastaje tam groby najbliższych, splądrowaną jakoby przez Tatarów majętność,i mroczną ,nie wiecie nawet, jak bardzo, tajemnicę ich śmierci oraz diaboliczną intrygę do rozwikłania.
Książka doskonała także pod względem warsztatowym, z odczuwalną inspiracją stylem Andrzeja Sapkowskiego,co nie zmniejsza bynajmniej jej uroku.Podziw wzbudza obszerna wiedza historyczna Autora, podobnie, jak swoboda, z jaką przenosi nas w przeszłość. To po prostu gotowy scenariusz, czytając ma się przed oczami ciąg obrazów , z których łacno można stworzyć film... Oj, archaizacja języka już mi się udzieliła :)
Pozwolę sobie zacytować tu fragment recenzji autorstwa Marcina Mortki, bo trudno lepiej wyrazić opinię o tej książce, jak posługując się Jego słowami:
" (...) Wartka,żywa akcja, świetny warsztat i piękna wizja rzeczywistości szlacheckiej -to Dzikie Pola w całej okazałości.
Uwaga-lektura powieści grozi zarwaniem nocy, nieświadomą archaizacją języka i wyprawą na pchli targ w poszukiwaniu jakiejkolwiek szabli .(...)".

Maciej Liziniewicz,rocznik 1974, jest z zawodu socjologiem, obecnie oficerem rezerwy., Wiadomość, że pracuje nad drugim tomem powieści, ucieszyła, nie tylko zapewne mnie, niezmiernie.


Załączniki:
czas pomsty.jpg
czas pomsty.jpg [ 59.42 KiB | Przeglądany 2474 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2020, 17:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

Ponownie zachwyciłam się tym dziełem Joanny Bator, zwłaszcza w czasach zarazy.
Klimaty i środowisko bardzo bliskie.
Czytając ponownie, prawie bez tchu, odkrywam
w Joannie Bator, przyszłą noblistkę, Olgę Tokarczuk.
Mam jeszcze trochę do skończenia.

A jak skończę, znowu ponownie
zabieram się do Filipa Springera i jego

Obrazek

Mam papierową wersję i znowu takie rzeczy można czytać i czytać.
Klimaty i środowisko podobne. I też śmiem twierdzić, że...... itp..

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group