forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 133  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 04 gru 2019, 14:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Dziadki do piachu. Stasiu również. ZUS łapie oddech :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 04 gru 2019, 14:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Niesamowite mówi Pan że umrę?
Przecież to niemożliwe.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 04 gru 2019, 15:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Wszyscy kiedyś umrzemy. Jednym pomoże w tym Minister Zdrowia, innym nie.
Gertruda Uścińska z twojej Stasiu się ucieszy, z mojej nie :P

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 04 gru 2019, 15:18 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Czarna_Mańka pisze:

Nie tylko u nas. Europa, Australia - sprowadzają substancje czynne do produkcji leków z Chin.



Pisząc u nas, miałem na myśli EU a szerzej Zachód.

Pisałem już tutaj wielokrotnie . Zaostrzamy EU i tak już ostre przepisy ochrony środowiska, emisji CO2 itp.
W pewnym momencie przekraczamy pewien próg przy którym spełnienie tych wymogów przestaje być opłacalne ekonomicznie (taka kropla co przepełnia kielich) i fabryka zostaje zamknięta i przeniesiona tam gdzie nie tylko te przepisy są łagodne to jeszcze nawet tych łagodnych nikt nie egzekwuje albo nie ma praktycznie żadnych. Nie zawsze nawet przeniesiona. Czasem bez przeniesienia taniej od istniejącej w Chinach kupić. A w kraju (UE) tylko mieszać zakupione składniki, tłoczyć pigułki i pakować.
Możliwe, że zarząd firmy by chciał przenieść już tą produkcje bez nowych przepisów z pobudek czysto ekonomicznych (tania siła robocza, lepsze warunki podatkowe, no i brak restrykcji za zanieczyszczenia) ale wiadomo. polityka. Rządy, przynajmniej, na pokaz, walczą o miejsca pracy. Może wiec nawet i lepiej przekupić ekologów i innych lobbystów by naciskali na zaostrzenie przepisów i rozpętali protesty w obronie środowiska?
I już fabrykę można zamknąć ku zadowoleniu wszystkich. Zarządu firmy, akcjonariuszy, ludzi w tym tych co mieszkają w pobliżu, rządu, komisarzy w UE i rządu. Tak gdybam tylko...

A że ta fabryka nowa fabryka w Chinach wali teraz 5 razy więcej CO2 jak jej poprzedniczka w UE, zatruwa rzeki a szlam wylewa na pola to już nikogo nie obchodzi bo to nie u nas. My jesteśmy czyści i ekologiczni. No gorzej jak się jednak okaże, że Chińczycy jednak z jakichś powodów np. fabrykę zamkną. Albo mają powiedzmy że liberalny stosunek nie tylko do zanieczyszczenia wokół fabryki jak i jej produktu

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 04 gru 2019, 16:34 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No to dostałaś :P

Ciekawe ile jeszcze jest takich kwiatków?

Może jednak lepiej tę witaminę C naturalnie lewoskrętną litrami ćpać?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 04 gru 2019, 16:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Najlepiej to tylko mierzyć cukier i nie brać żadnych trujących lekarstw.600 jednostek we krwi jeszcze nikogo nie zabiło.
No chyba że powikłania.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 04 gru 2019, 20:28 
Najlepiej by jednak było, gdyby leki wchodzące na rynek podlegały ścisłej kontroli. Ktoś za to kasę bierze, a nie wywiązuje się z obowiązków. Zwolnić, zatrudnić kompetetną osobę, a jeśli nie ma chętnych, wziąć Ukraińca.
Nasz szptal tak zrobił, nie mogłam w trakcie tygodnia podjechać po receptę do przychodni, wpadłam w sobotę do tzw. pomocy ambulatoryjnej, świątecznej pod wieczór, na astmę muszą mi leki wypisać, łachy nie robią.
Dr Vitalij wypisał mi receptę,wprawdzie na 100 procent, ale ustalił dawkowanie, osłuchał, był miły, bez focha, pretensji, bez kolejek. W dodatku bardzo przystojny.
A zlikwidować to całe bydło. Żeby zdobyć skierowanie na NFZ do okulisty, dermatologa, kardiologa, etc. muszę najpierw się dostać do lekarza rodzinnego. Oznacza to, że muszę wstać o 5 rano, o 6 stanąc pod przychodnią, bo od 7.30 jest rejestracja. Dobra, dostanę numerek, potem drugi raz staję w kolejce by rodzinny wypisał mi skierowanie do tzw. specjalisty. W moim przypadku to okulista. Ok, dostałam skierowanie, bo ślepa jak kura jestem.
Dzwoniłam 17 razy na rejestrację do okulisty. Za 18 razem ktoś odebrał telefon, mówię że trzeba mi rejestracji, a głos w słuchawce, że mam być we wtorek o 7 rano w kolejnej przychodni, bo od 8 jest rejestracja i może się załapię. XXI wiek kurwa.. Era cyfryzacji, roboty chodzą po Marsie, ludziom tytanowe klepki w mózgach montują, a ja nie mogę dostać się tak zwyczajnie do okulisty.
Po chuj nam ta publiczna służba zdrowia, toć składki płacimy ogromne. A i tak potem płacimy za wizyty prywatne. Nie wiem czy mnie rozumiecie, ale ja mam ogromne dylematy.


Ostatnio zmieniony 04 gru 2019, 20:34 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 04 gru 2019, 20:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
/

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 05 gru 2019, 18:49 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 04 gru 2019, 21:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Phi do endokrynologa wcale nie ma miejsca w kolejce.
Porywanie na jutro a potem mnoży wizyty.
Normalnie Prezes wszystkie kolejki okupuje.

Co ciekawe dzięki Prezesowi nie muszę czekać 3 lata na wizytę bo za rok będę miał emeryturę i se pójdę do lekarza.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 05 gru 2019, 20:04 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Czarna_Mańka pisze:
Oczywiście...
Poprzednia ekipa ręką dr. Kopacz wpisała cukier z buraków
na urzędową listę leków.


i różnych szamanów i wróżbitów na listę zawodów (ale to za Unią i jej nadrzędnym prawem).


Cytuj:
32 - Średni personel do spraw zdrowia

3230 Praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii
323001 Akupunkturzysta
323002 Bioenergoterapeuta
323003 Biomasażysta
323004 Chiropraktyk
323005 Homeopata
323006 Instruktor hipoterapii
323007 Kynoterapeuta (dogoterapeuta)
323008 Muzykoterapeuta
323009 Naturopata
323010 Osteopata
323011 Refleksolog
323012 Zielarz-fitoterapeuta
323013 Arteterapeuta
323014 Podolog
323090 Pozostali praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii


tak tylko aby nie było ze to w kij dmuchał taki szaman

Cytuj:
Nazwa: Refleksolog
Kod: 323011
Synteza: Wykonuje zabiegi terapeutyczne polegające na oddziaływaniu kciukiem i palcami na refleksy (punkty) znajdujące się na stopach, rękach i dłoniach oraz twarzy i głowie, odpowiadające poszczególnym gruczołom, organom i częściom ciała, w celu aktywizacji sił obronnych organizmu i poprawy jego funkcjonowania.
Zadania zawodowe: - przeprowadzanie rozmowy z klientem (pacjentem) w celu uzyskania informacji na temat jego samopoczucia i dręczących go dolegliwości oraz wyjaśnianie klientowi istoty i celu zabiegów;
- wykonywanie zabiegów refleksologii stóp techniką „chodzenia” w odpowiedni sposób kciukiem i palcami po całej powierzchni stopy, mających na celu wyciszenie organów i układów nadaktywnych oraz pobudzenie organów i układów „uśpionych”, a przez to doprowadzenie organizmu do równowagi wewnętrznej (homeostazy), usprawnienie cyrkulacji krwi i limfy, likwidację bólu, usunięcie toksyn blokujących kanały energetyczne itp.;
- rozpoznawanie przypuszczalnych dysfunkcji organizmu klienta na podstawie wyglądu jego stóp i bolesnych odczuć w trakcie zabiegu; informowanie klienta o swoich spostrzeżeniach i sugerowanie mu odbycia wizyty u lekarza oraz ustalanie z klientem pożądanej częstotliwości zabiegów;
- wykonywanie w podobny sposób zabiegów refleksologii na rękach i dłoniach;
- wykonywanie zabiegów refleksologii twarzy i głowy techniką uciskania palcami znajdujących się tam refleksów w celu uzyskania efektów podanych wyżej, a szczególnie w celu wyciszenia systemu nerwowego;
- zalecanie i omawianie z klientem działań zapobiegawczych i usprawniających samopoczucie do wykonywania ich we własnym zakresie;
- prowadzenie dokładnych kartotek klientów z opisem ich przypadków w celu monitorowania efektów prowadzonych zabiegów i ew. wykorzystania zdobytych doświadczeń w pracy terapeutycznej z innymi klientami.
Dodatkowe zadania zawodowe: - szkolenie praktyczne kandydatów na refreksologów.


albo:

Cytuj:
Nazwa: Bioenergoterapeuta
Kod: 323002
Synteza:
Bioenergoterapeuta jest zawodem o charakterze usługowym. Sferą działania bioenergoterapeuty jest biopole pacjenta. Bioenergoterapeuta diagnozując biopole, przeprowadza wywiad z pacjentem, w trakcie którego poznaje jego historię choroby. Wykonując zabieg energetyczny monitoruje stan pacjenta. Po jego zakończeniu dokonuje zamknięcia i zabezpieczenia biopola chorego i udziela zaleceń odnośnie zdrowego stylu życia. Bioenergoterapeuta informuje pacjenta o możliwości wystąpienia skutków ubocznych zabiegu i udziela informacji, jak powinien postępować. Zawód bioenergoterapeuty można zdobyć na drodze kształcenia rzemieślniczego.
Zadania zawodowe:
przeprowadzanie wywiadu dotyczącego stanu zdrowia i informowanie pacjenta o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu bioenergoterapii, podawanie zaleceń i informowanie o spodziewanych efektach;
rozpoznawanie zmian biopola i zakłóceń energetycznych;
dobieranie technik terapeutycznych;
oczyszczanie energetyczne zaburzonych stref organizmu;
zasilanie stref bioenergetycznych niedoborów, harmonizowanie i wzmacnianie aury;
wykonywanie zabiegów profilaktycznych i wspomagających powrót do zdrowia;
informowanie pacjenta o zaleceniach i ew. wskazaniach do dalszej terapii oraz o konieczności nieprzerywania leczenia medycznego, a w przypadkach szczególnych konsultowanie się z lekarzem lub innymi specjalistami;
organizowanie stanowiska zgodnie z zasadami BHP, ochrony ppoż., ochrony środowiska i ergonomii;
przestrzeganie etyki zawodowej.
Dodatkowe zadania zawodowe: .


No niestety w oryginale unijnym w tej grupie
Cytuj:
323090 Pozostali praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii


jest podany a nawiasie szaman itd a u nas już nie, I niestety opisu jeszcze (od wielu lat) nie ma. W opracowaniu.

Cytuj:
Nazwa: Pozostali praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii
Kod: 323090
Synteza: Opis w opracowaniu
Zadania zawodowe: Opis w opracowaniu

Ale będę polował bo mnie ciekawość zżera.

tu linki:
https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/ba ... w/litera/P

https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/ba ... litera%2FN

https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/ba ... litera%2FB

https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/ba ... litera%2FH

https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/ba ... litera%2FB

resztę sobie sami poszukajcie. listę macie.

Kurcze a może to to nie do tego wątku? Tylko co się dzieje?
Ale skoro nawiązuje to wcześniejszej dyskusji to niech zostanie.

A Wy nie marudzić tylko do szamana!!!

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 06 gru 2019, 10:49 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 133  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group