forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 15:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 gru 2019, 12:47 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No i Andrzeje............!
Tak na marginesie: - nie słyszałem, by na Wiejskiej jakiś Andrzej mącił...?!
Więc proszę, - więcej obiektywizmu.
Chyba, że o czymś nie wiem.... :oops:

p.s
Tak poza tym:
Niedługo przestanę odpowiadać za wydarzenia związane z Częstochową. Przeprowadzam się do Czeladzi - ( będę sąsiadem Prosiaka) - dzieci chcą mieć dziadka bliżej siebie by o niego dbać. Wkurwia mnie to, bo się już do tej Częstochowy przyzwyczaiłem ( od 1948 roku) -ale co mam zrobić. Samemu mieszkam więc jak by co, - mogę przypadkiem zasmrodzić mieszkanie i ciężko je będzie sprzedać. :lol:
Jednak za bardzo się nie awanturowałem bo do Kanału Gliwickiego będzie bliżej a tam już Odra w zasięgu i dalej.....tak sobie to tłumaczę. Ale starych miejsc szkoda.........pożyjemy, zobaczymy..... :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2019, 13:01 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
No a Wartę w Częstochowie (widziałem na moście koło elektrowni starej i wiezienia) to można przejść nie zmieniając kroku gapiąc się w komórkę i nawet nie zauważyć, ze się rzekę przeszło. :lol: :lol:

PS.(tak wiem, że odnoga)

PPS. Wymieniłem wkładkę w starym Bernardzie na AT95E (wcześniej miałem też nie MF-104 a AT91 bo baaaardo dawno temu wymieniłem). Kupiłem też headshell (czyli uchwyt) aby miał możliwość regulacji kąta styczności igły (o styczność z rowkiem płyty chodzi). Wyważyłem (na wagę jubilerska) i wstępnie ustawiłem ten kąt i.... to co trzeszczało już nie trzeszczy.

Pisałem też, że naciąłem się na trzeszczącą nową płytę. No tak. ale zapomniałem dodać, ze nawet nową trzeba umyć. Jednak najczęściej mają zabrudzenia poprodukcyjne. Kiedyś więcej dbali o to co wypuszczają obecnie, szczególnie te za 50 PLN z Biedronki. Lidla czy nawet Empiku tak mają niestety.

Umyłem i już pięknie gra.

Idę kalibrować dalej (wczoraj po nocy robiłem i trochę za ciemno miałem)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 04 gru 2019, 13:26 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2019, 13:18 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Niestety ale tak wyglądają wszystkie częstochowskie cieki.
Dawno temu, ktoś wpadł na pomysła, by przepływające przez miasto rzeki zmeliorować. Jak pomyśleli, tak zrobili. Powycinano całą nadbrzeżną roślinność co odsłoniło lustra wody przyspieszając parowanie i tak niewielkiej ilości wody jaka się w nich jeszcze znajdowała. Dziś - głębokość nie przekracza 15 cm. co jest problemem nawet dla kiełbi. A pamiętam czasy, gdy w Warcie czy Kucelince były doły do 2m głębokości w których się można było kąpać a i szczupak się metrowy trafiał. Czasem się zastanawiam, czy ktoś tę przyrodę niszczy umyślnie czy z głupoty......... :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2019, 13:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
stary praktyk pisze:
Niedługo przestanę odpowiadać za wydarzenia związane z Częstochową. Przeprowadzam się do Czeladzi - ( będę sąsiadem Prosiaka) - dzieci chcą mieć dziadka bliżej siebie by o niego dbać. Wkurwia mnie to, bo się już do tej Częstochowy przyzwyczaiłem ( od 1948 roku) -ale co mam zrobić. Samemu mieszkam więc jak by co, - mogę przypadkiem zasmrodzić mieszkanie i ciężko je będzie sprzedać. :lol:
Jednak za bardzo się nie awanturowałem bo do Kanału Gliwickiego będzie bliżej a tam już Odra w zasięgu i dalej.....tak sobie to tłumaczę. Ale starych miejsc szkoda.........pożyjemy, zobaczymy..... :shock:


Spiesz się pan bo nie ma gdzie zaparkować.


Obrazek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2019, 13:41 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
To od Pana z okna?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2019, 13:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Pogoria 3.
Ja mieszkam trochę dalej.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2019, 15:47 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Komandor pisze:
Wychodzi na to, że z Jarosławów to tylko my, Jaroo i ja porządni :lol:


Jest jeszcze trzeci, znany mi osobiście Pan Jarek.
Jest to wprawdzie menel, ale bardzo przyzwoity człowiek. Uczciwy, nie kłamie, ze na bułkę czy lekarstwa zbiera, tylko wprost mówi, że do ćwiartki mu brakuje.
Lubię go, i jak mam, dokładam mu do tej ćwiartki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2019, 16:07 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Pogoria III odpada........strefa ciszy. Przymierzam się do IV-ki. Wysłałem im maila z zapytaniem o członkostwo w klubie ale do tej pory nie odpowiedzieli......! a parkować będę w garażu.........na wolnej przestrzeni kradną. A trochę elektroniki na pokładzie mam. Szkoda by było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2019, 17:05 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Żadnej strefy ciszy. Gramofon skalibrowany teraz wygrzać wkładkę trzeba. Czyli parę godzin pograć.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2019, 18:44 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ja żadnego samograja nie mam za to na kompie muzyka non-stop.....! Chwilowo mi to wystarcza.
a latem słucham dźwięku silnika i szumu wody rozcinanej dziobem łodzi..... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 114  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group