forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 4:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 133  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 12:14 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Kolego WRL te Waści odsetki 2% to gówno nie odsetki bo poniżej inflacji.

W wyliczeniach Kowalewa zaś jest pewne uproszczenie od razu założone. Stala a nie rosnąca składka i brak inflacji. Tak nie oddaje idealnie rzeczywistości ale raczej ciężko było inaczej tak na potrzeby luźnej dyskusji na forum liczyć.

W Twoim przykładzie zaś jest również błąd. Ale nie założony a zwykły merytoryczny. Bo albo, albo. Jak liczysz odsetki to też nie możesz stałej składki liczyć ze te 600 PLN przez te 36. Bo 30 lat temu była inna , mniejsza, 20 lat temu inna, też mniejsza. Np żona kiedyś jak odbiło i przez rok, dwa sklepik miała płaciła całą składkę ZUS 450 a emerytalna to tylko cześć z tej kwoty. Powiedzmy. że ok 300.

I teraz licz odsetki dopiero. Od zmiennej składki.

Ludzie, matematyka to nie tylko umiejętność dodawania i mnożenia. To jeszcze świadomość co i dlaczego się liczy. Rolę założeń i uproszczeń (nawet w tej wielkiej akademickiej stosowane np przy modelowaniu) szczególnie w stosowanej.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 13:13 
Przepraszam że się Panu przeze mnie oberwało. Dziękuję jednocześnie za wyrozumiałość dla pana WLR , ksywa Wirnik która to ksywka pasuje do niego jak ulał - przypomina zachowanie generatora objętego pętlami dodatnich sprzężeń zwrotnych.
Ja dla odmiany jednak jestem reliktem przeszłości, lubię rozwiązania możliwie proste, stabilne. O co w dzisiejszy świecie jest coraz trudniej. Cenię sobie również spokój. Toteż pozostaje mi wycofać się i zamilknąć.

Jeszcze tylko tak przy okazji o demografii w Pana poprzednim komentarzu. Jako umiarkowany propaństwowiec jestem za stabilnością. To nie oznacza że mamy się mnożyć jak króliki i tworzyć problemy ZUSowi (z powodów o których słusznie Pan pisze) i sobie. Państwo w tym i ZUS to dla mnie swoista sztafeta pokoleń. W której bardzo istotnym elementem jest płynność, ciągłość. Wystarczająco destabilizującym czynnikiem są cykle koniunkturalne kapitalizmu i inne katastrofy i kataklizmy.
Migracja ludzi nie jest na to panaceum. Dla mnie grzechem jest godzenie się z migracją młodych rodaków na Zachód i rekompensowanie tego przez Ukraińców i całkowicie mi obcych kulturowo, nieprzydatnych ludzi z Bliskiego Wschodu czy Afryki. To tylko mącenie wody w której najlepiej czują się drapieżniki.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 13:25 
No i chuj!
Niech się polar martwi.
Ja mam to w dupie.
Emeryturę mam.
Starcza mi na chleb.
Ta emerytura :) :L) :)

Tylko na chleb! :)
Ja jem chleb z Chlebowni, bardzo drogiej, nieznanej prolom! :) :) :)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 16:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Takie głupie pytanko: ile do ZUS-u odprowadzają sukienkowi (~ pięćdziesiąt tysięcy) i jakie mają emerytury?

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 17:08 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Tu jest najświeższe:

https://www.diecezja.swidnica.pl/duchow ... 9-rok.html

O ile wiem, duchowni sami płacą 20% swoich zobowiązań, a 80% pokrywa Fundusz Kościelny, czyli my.
Od takich stawek przysługuje potem minimalna emerytura.

A jeśli taki osobnik pracuje na etacie (kapelan, katecheta itp) to chyba na ogólnych zasadach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 19:20 
Racja, ale ilu tych sukienkowych mamy, aż tylu, żeby miało to realny wpływ na przyszłość naszych emerytur? Wiadomo, grosz do grosza, ale...
Grup uprzywielejowanych jest dużo więcej, jednak. Mam kolegę, jakieś 40 lat, wygląda jak młody Bóg, reklamuje tym wyglądem odżywki Olimpu i w przyszłym roku idzie na emkę, bo mu się praca policjanta znudziła. Będzie pobierał emeryturę, a że jest w formie zahaczy się też gdzieś indziej. Takich ludzi są tysiące, przechodzą na emkę i idą na tiry, przykładowo.
To o czym pisał Kowalew, ludziska robią studia, np. medycynę też na koszt nas wszystkich, a potem z dyplomem jadą do Rzeszy czy w inne dowolne miesjce, mając społeczeństwo, które się na te studia składało, w dupie. Nie wiem czy pisałam to tutaj, czy na fb, ale mam przykład z własnego podwórka.

Kłopoty z obsadą dyżurów to codzienność. I to mimo sporych stawek, które oferuje szpital. - Mamy to szczęście, że jesteśmy stosunkowo blisko Wrocławia, gdzie jest trochę młodych lekarzy, którzy chcą dorobić. Ale nie zawsze udaje się ich ściągnąć - mówi Krzysztof Kuchczyński. - Na przykład ostatnio szukaliśmy lekarza na niedzielny, 24-godzinny dyżur, oferując 1920 zł. Dla przedstawicieli innych zawodów taka stawka jest niewyobrażalna, a tu nie mogliśmy nikogo znaleźć.

4 takie dyżury w miesiącu i masz blisko 8 tysi. To mało??? Nie musi pracować w tygodniu nawet.
Nauczyciel w podstawówce, pół etatu, we wsi, gdzie klasa liczy 10 dzieciaków, 3600 brutto. Też mało. Wszystkim wiecznie mało.
A gdyby tak ze studentami podpisywać kontrakt, nie płacisz za studia, to odpracuj?
A gdyby skończyć z komunistycznymi przywilejami, nie możesz robić w prewencji, wiek, zdrowie nie pozwalają biegać za bandziorami, idź na dyżurnego, do archiwum, za biurko.
Ograniczyć liczbę urzędników, mamy internety, dostęp do informacji, a mimo to stosy papierów trzeba skladać do jednej, drugiej, trzeciej pani.
Powołać szkoły zawodowe, ale takie z prawdziwego zdarzenia, niekoniecznie dla leni i przygłupów, gdzie absolwent będzie miał konkretny fach w ręku.
Ja 2 miesiące szukałam chłopa, który w starej pralni wyleje mi podłogę na nowo, położy na niej płytki, postawi ścianki typu regips, zrobi schodka, odmaluje, kontakty przeniesie w inne miejsce, kibel osadzi. Płaciłam od ręki, keszem Panie, przyszedł jeden, za dwa tygodnie zrobi, nie pojawił się, przedłużał, wzięłam kolejnego, ale ten tylko podłogę wyleje, a piniądzów chciał jak za postawienie budynku. W końcu trafiłam na paściarza, srał się 3 tygodnie, a i tak spieprzył, bo naruszył pion i tydzień po tem jak skasował kupę tysięcy, gówienka z góry zalały pomieszczenie, i trzeba było wiele rzeczy robić od nowa.
Dzisiaj specjalista jest na wagę złota. Czy to murarz, kawelkarz, spawacz, elektryk, gaziarz.
Do tego czemu my w Polsce nie mamy własnego auta? Nie mam na myśli wypasu pt. audii, ale prostego, taniego autka dla plebsu? Mamy projektantów, inżynierów, tęgie głowy, ludzi bogatych, którzy by sponsorowali też nie brakuje. Dlaczego? Bo daliśmy sobie wmówić, że jesteśmy do dupy. Przynajmniej ja tak to tłumaczę.

Wiele rozwiązań można wprowadzić, ale rząd i ten, i inne się boją. Bo zaraz protesty, strajki. Z tym, że kraj należy traktować tak, jak własne gospodarstwo domowe, czasem trzeba podjąć niepopularne decyzje i zamiast zamówić pizzę, ukulać klusek.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 19:38 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Podejrzewam, ze wyjaśnienie tego jest proste.
Po pierwsze, na wszystko potrzeba kasy a ta w nieograniczonych ilościach jest dostępna jedynie dla kościoła. Po drugie, - aby tego dokonać, należy chcieć - czytaj, - komuś się to musi opłacać.
Po tzrecie wreszcie, - rządowi decydenci czały czas maja pełne portki, czy aby, - jeśli podejmą jakąś decyzję, - nie będzie ona kolidowała z pomysłem kurdupla. Więc profilaktycznie, - wolą nawet palcem w bucie nie kiwać.......ot! - i problem wyjaśniony....... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 20:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Moglibyśmy mieć wiele rzeczy, sami produkując od podstaw, tylko mamy w sobie jakąś niemoc. Jeżeli już jakiś polski naukowiec lub zespół coś opracuje to rewelacja ta zostaje podana do wiadomości publicznej. Polacy się cieszą, część mówi pod nosem albo nawet głośno jak Tarczyński w Sejmie "Duma!", "Duma!" , "Brawo!" ,"Duma!", Potem z tej dumy chuj wychodzi bo opanowuje nas niemoc. Przykład z ostatniego czasu jaki mi się przypomniał - grafen. Wiara i nadzieja poszła w pizdu. Bo rzekomo rządzący stracili zainteresowanie. Powyżej koleżanka pisała, która mnie nie lubi, albo może i więcej niż nienawidzi (ale to tak tylko nadmieniam) dlaczego nie mamy np swojego autka dla plebsu. Ma rację - dlaczego? 38 milionowy kraj największy były demolud w UE z takimi możliwościami nic własnego nie ma. Toż to kurwa wstyd. Były zamiary powrotu do tradycji "Syrenka", "Warszawa" I co? I chuj. Wiele mamy pomysłów i zdolnych ludzi. W przemyśle zbrojeniowym np zespół inżynierów stworzył pomysł na nowy polski czołg budowany od podstaw. I co? Byliśmy podobno z nim gdzieś na jakieś wystawie. Wszyscy stwierdzili rewelacja, rewelacja I co? I chuj wszystko strzelił. Może Misiewicz tak załatwił, że od Niemców złom kupić jest lepiej? Jeszcze na początku lat 90-tych opracowano polski szturmowiec, zdaje się skorpion mu było na imię. czy jakoś tak. Może nie był to skończenie piękny i doskonały pomysł. Do tego daleko. W sklejce skończył swój żywot. Takie pomysły realizuje się latami. Gdyby trochę konsekwencji to dziś może mielibyśmy coś wartościowego, coś swojego. I spokojni bylibyśmy a Miga 29 odstawilibyśmy do muzeum. A tak znowu chuj. No i jak tu chwalić Polskę i Polaków? Za to uki i pomniki potrafimy budować. W tym jesteśmy mistrzami - We Are The Champions'

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 20:16 
stary praktyk pisze:
Podejrzewam, ze wyjaśnienie tego jest proste.
Po pierwsze, na wszystko potrzeba kasy a ta w nieograniczonych ilościach jest dostępna jedynie dla kościoła. Po drugie, - aby tego dokonać, należy chcieć - czytaj, - komuś się to musi opłacać.
Po tzrecie wreszcie, - rządowi decydenci czały czas maja pełne portki, czy aby, - jeśli podejmą jakąś decyzję, - nie będzie ona kolidowała z pomysłem kurdupla. Więc profilaktycznie, - wolą nawet palcem w bucie nie kiwać.......ot! - i problem wyjaśniony....... :roll:

Nie zrozumiałeś, toć kurdupel zmierza wprost do komuny. Wiadomo, że ustrój się zmienił i wielu rzeczy nie może, nie zrobi, ale moim zdaniem, Kaczor chce wrócić do tego co było. Chce powrotu do PRLu. Ale może ja nie mam racji, może ślepa jestem, ba, jestem, wszak dostałam skierowanie do okulisty.
A może nie rozumiem...Ktoś mi wyjaśni?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 03 gru 2019, 20:26 
Boruch pisze:
Moglibyśmy mieć wiele rzeczy, sami produkując od podstaw, tylko mamy w sobie jakąś niemoc. Jeżeli już jakiś polski naukowiec lub zespół coś opracuje to rewelacja ta zostaje podana do wiadomości publicznej. Polacy się cieszą, część mówi pod nosem albo nawet głośno jak Tarczyński w Sejmie "Duma!", "Duma!" , "Brawo!" ,"Duma!", Potem z tej dumy chuj wychodzi bo opanowuje nas niemoc. Przykład z ostatniego czasu jaki mi się przypomniał - grafen. Wiara i nadzieja poszła w pizdu. Bo rzekomo rządzący stracili zainteresowanie. Powyżej koleżanka pisała, która mnie nie lubi, albo może i więcej niż nienawidzi (ale to tak tylko nadmieniam) dlaczego nie mamy np swojego autka dla plebsu. Ma rację - dlaczego? 38 milionowy kraj największy były demolud w UE z takimi możliwościami nic własnego nie ma. Toż to kurwa wstyd. Były zamiary powrotu do tradycji "Syrenka", "Warszawa" I co? I chuj. Wiele mamy pomysłów i zdolnych ludzi. W przemyśle zbrojeniowym np zespół inżynierów stworzył pomysł na nowy polski czołg budowany od podstaw. I co? Byliśmy podobno z nim gdzieś na jakieś wystawie. Wszyscy stwierdzili rewelacja, rewelacja I co? I chuj wszystko strzelił. Może Misiewicz tak załatwił, że od Niemców złom kupić jest lepiej? Jeszcze na początku lat 90-tych opracowano polski szturmowiec, zdaje się skorpion mu było na imię. czy jakoś tak. Może nie był to skończenie piękny i doskonały pomysł. Do tego daleko. W sklejce skończył swój żywot. Takie pomysły realizuje się latami. Gdyby trochę konsekwencji to dziś może mielibyśmy coś wartościowego, coś swojego. I spokojni bylibyśmy a Miga 29 odstawilibyśmy do muzeum. A tak znowu chuj. No i jak tu chwalić Polskę i Polaków? Za to uki i pomniki potrafimy budować. W tym jesteśmy mistrzami - We Are The Champions'


Przestań z tą nienawiścią.. Z grafenem to była porażka

Cytuj:
Japonii, Korei, Chinach czy USA. Według szacunków międzynarodowych firm badawczych globalny rynek grafenu, obecnie wart ok. 200 mln dolarów, będzie rósł średniorocznie o ponad 40 proc., a w 2023 roku jego wartość przekroczyć może już 1 mld dol.


Oni teraz zarabiają miliony.
A pamięciacie Tołpę? Niby początkowo preparaty na nowotwory, dzisiaj Tołpa to światowy rynek naturalnych kosmetyków, facet był geniuszem ale nikt go w tym kraju nie doceniał, więc dzisiaj kasę bije Johnson&Johnson.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 133  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group