forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 935 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 94  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 lis 2019, 17:02 
Pisząc "Wy" do Komandora, mam na myśli - Wy - LWP. W Trójmieście nie zapominaliśmy o tym fakcie,
że Wojsko Polskie wystąpiło zbrojnie przeciwko Polakom w obronie interesów ZSRR. Nie wiem jak w
Wa-wie, ale w Trójmieście dla wielu rodzin żołnierz LWP był utożsamiany ze zdrajcą. O chłopakach,
którzy dostali powołanie do wojska mawiano u nas, że "bierze ich Armia Czerwona". Mam kłamać, że
było inaczej? Że trójmiejskie dziewczyny rzucały kwiaty przed czołgi ryjące asfalt ulic 13 grudnia?
1 listopada, na cmentarzu Łostowice mijam grób zwykłego chłopaka, który szedł do pracy i nie doszedł
zabity na ulicy. Znam jego rodzinę. Opowiadali, jak we Wszystkich Świętych legitymowali ich na cmentarzu
SBecy i jak kazali się rozejść. To też jest polska historia i ja ją widzę inaczej, niż obchodzący na tym forum
corocznie komusze święto SB. Tyle powiedziano na tym forum o "wyklętych". Że nie żadne wojsko bo
mordowali cywili. To i LWP nie jest wojskiem, prawda? Jak Ci nie pasuje mój punkt widzenia, to przecież
możesz mnie zbanować i będzie wtedy pięknie, czysto i we własnym sosie. Chociaż nie uważam, że wzajemne
huśtanie worów będzie inspirujące.


Na górę
  
 
Post: 14 lis 2019, 18:54 
MMM pisze:
Następny męczennik za wiarę i mury, które runą :lol:

A niby po co mam Cię banować?
Miej sobie swoje przekonania, tylko nie oskarżaj nas na forum o udział w zbrodni.

Nasza historia jest w ogóle kręta. Może II RP była cudownym państwem?
Niektórzy tak uważają.
A Ciebie z kolei IV RP wygoniła za granicę...

Piękna nasza Polska cała :mrgreen:
Ale nie dla wszystkich. Dystans, to jest to.


Małgoś, ja nie oskarżam WAS! Ja nawet niektórych z tych WAS lubię. Ja się np. ciągle zastanawiam,
co Komandor robił w LWP? Im więcej Go czytam, tym bardziej jestem przekonany, że to jest
cwany oszust, który system oszukał na żołd i emeryturę, bo to czystej krwi pacyfista jest, a nie
żołdak z mózgiem ograniczonym ciasnym otokiem. I nie potępiam dawnych, często nieprzemyślanych,
albo podjętych ze zwykłej nieświadomości decyzji, bo sam jestem głupi palant po szkodzie i marnie
w sumie swoim życiem pokierowałem. Dzisiaj zrobiłbym inaczej, lepiej itd. Niestety za późno. I nie
wygnała mnie IV RP, ani III RP, tylko RP - jakikolwiek miałaby ona numer. Cieszę się, że moje
dzieciaki odrobiły lekcje z historii i nie zamierzają czekać na opamiętanie rodaków, jak ja czekałem.
Jednak historia nie jest gumą od gaci, żeby ją dowolnie naciągać, i o ile nie ma sensu dowodzić,
że każdy ksiądz to pedofil, każdy wyklęty - morderca i każdy żołnierz LWP - zdrajca, to jednak
uprawnionym jest całą instytucję kościoła obarczyć winą za pedofilię i na całość "wyklętych" rzucić
odium morderców bezbronnych cywili, bo to w ramach tych grup zbrodnie były tolerowane. Analogicznie
LWP winne jest śmierci polskich obywateli - bezbronnych cywili, dlatego zbastujmy z gloryfikacją
polskiego wojska, bo nie zawsze było ono polskie, mimo że polskojęzyczne. W tym kontekście trudno
jest znieważyć polskie wojsko kartonowym czołgiem - jak chciałby Płaszczak, bo najpierw powinno
odzyskać utracony honor, a do tego daleko jeszcze i trzymanie parasola nad kochasiem ministra, oraz
statystowanie w charakterze stojaków do krzyży do tego nie przybliża. Szkoda trochę, że jest internet
i sat. TV, bo człowiek na wygnaniu nie traciłby nerwów czytawszy o kretyńskich pomysłach władzuni
pomrocznej. Przed nastaniem ery netu, aborygeny nasze w Czikago wiedziały tyla, ile napisali kuzyn
spod samiuśkich Tater i żyli se beztrosko ściągając azbest z dachów. Se nevrati!


Na górę
  
 
Post: 14 lis 2019, 19:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
nie zgadzam sie z tym zeby zolnierzy LWP stawiac w jednym szeregu z bandytami wykletymi, bo to zadni zolnierze nie byli, mimo ze sobie takie miano uzurpowali, a zolnierze LWP w grudniu 70 bronili zniszczenia majatku robotniczego przed nimi samymi, tak, tak robotnicy grudnia roku 70 grozili ze wysadza butle z gazem acetylenowo tlenowym tak, tak trror w protescie przeciw podwyzce cen habaniny, to ze wiele rzeczy uzytkowych mialo potaniec to nikogo nie interesowalo ze niebiesko czarnych posluchaja na tanszym adapterze babino ........a i jezdzili by tanszymi lokomotywami........:) dlatego porownywanie zastrzelenie jednego Wisniewskiego stawianie na rowni wymordowania calych wsi z kobietami i dziecmi ....sie nie zgadzam.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lis 2019, 19:20 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
"My LWP" też mieliśmy rodziny, swoje przekonania. a nawet, o dziwo, receptory bólowe, i kamieniem dostać bop łbie kamieniem nas tak samo bolało jak Was palą. Zaostrzonym prętem zbrojeniowym też zabić można było albo usmażyć ludzi w czołgu podpalając go benzyną.

A wracając do roku 70. Fakt bylem wówczas w podstawówce. Miałem 11 lat. I daleko od Wybrzeża. Jak szedłem do WSMW też mało o tych wydarzeniach się wiedziało. A nawet jak słyszało to w normie się to mieściło. Wtedy strzelali do ludzi w wielu krajach.
Historycznie w II RP coś okolu 1000 w takich sytuacjach. W jedyne 20 lat. Przewrotowy majowy, tłumienie strajków w tym chłopskich. Cóż to jest z tej perspektywy 40 zabitych w grudniu? Tym bardziej, że i po stronie rządowej kilka osób zginęło. Cyniczne? Okrutne? Tak.
Ja wiem, inaczej to wygląda jak ginie Twój bliski, Nawet jeden.

Ale krzycząc zbrodniarze, gestapo itp trzeba znać proporcje jednak. Wspaniale WP i siły porządkowe z II RP ubiły więcej robotników i chłopów. Może i Ci co w Katyniu potem gardłem przypłacili. Zresztą nie ważne. To byli przecież ONI. Ty tak lubisz przecież generalizować. Ja jestem winny za grudzień 70, pewnie i Poznań 56 to i oni mogą być winni nawet rzezi w 1905 - tym.
No ale pewien major Her Majesty's Armed Forces jak nic winny być musi rzezi Burów, Irlandczyków (i mln - metoda podobna do Stalina na Ukrainie - głodem ich!), Hindusów (bagatela "tylko" od 12 do 29* mln ludzi (cywili głownie) - metoda podobna) Kenijczyków. Innych czarnych w Rodezji. I nie tylko rękami dragonów czy strzelców Her (His) Majesty ale przede wszystkim CYWILI. przemysłowców, handlowców, szacownych lordów i zwykłych prostych Brytoli.
Obrazek jak na ukrainie za Stalina. Głod, ludzie umierali ale żywność z Indii w świat szla.
http://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uplo ... op-420.jpg

W Tasmanii płacono 5 funtów za głowę jednego aborygena. 2 funty za dziecko. Wybili kilkadziesiąt tysięcy. Zostało ok 44. Ponoć gubernator zapomniał dodać, że o żywego chodziło. A potem jakoś nie poprawił...

"Na krańce świata" Norman Davies.
„Late Victorian Holocausts: El Niño Famines and the Making of the Third World” (2001) Mike Davis.

W Kenii to już mały pikuś tylko 130-300 tyś ofiar. Ale to też całkiem niedawno było. Może nawet Twój lord major JKM, bo starszy pan, osobiście udział brał.
Obozy koncentracyjne. Egzekucje, tortury. A wszystko w latach 1952-63. (dokumenty z archiwum w rządowym centrum badań Hanslope Park)

Nie wspominał był o tym, gdyby nie Twój, w pewnym sensie zachwyt Anglią (nie wypieraj się bo to się rzuca w oczy). A jak tak lubisz stosować odpowiedzialność zbiorową to powinieneś od NICH, tych morderców i zbrodniarzy wojennych i ich potomków co mają na rękach krew dziesiątek milionów ludzi zwiewać zabierając też swoje dzieci i jeszcze porzygać się obrzydzenia. To nic, że nie oni osobiście, że w szkole wówczas byli albo ich jeszcze nie było. Pisząc ONI mam na myśli Her Majesty's Armed Forces. samą Majesty, wszystkich Lordów, bankierów, plantatorów, handlowców i wszystkich, którzy na tym korzystali czyli wszystkich Brytyjczyków jakby nie patrzeć. W tym i niejakiego WRL i jego rodzinę, który również pośrednio obecnie z tych zbrodni w Anglii korzysta. Bo Anglia taka dzisiaj jest dziki nim. inaczej by to była bida z nędzą i byś tak chleba nie szukał.
Tobie wolno uogólniać i stosować odpowiedzialność zbiorową to czemu nie mnie.


W USA mniej więcej w tym samym czasie co u nas do stoczniowców strzelano do studentów w kambuzach. Nawet gorzej. Bo tam rannych ponoć dopijano jak mówią świadkowie.
Masakra na Uniwersytecie w Kent coś ci mówi? Wietnam, protesty, Gwardia Narodowa. 4 zabitych 9 rannych studentów. Nic nie palili. Oprócz trawki może. Ofiar mniej bo i ten kampus to nie stocznia. Ganiać ich trzeba było. były jeszcze jeden przypadek ale teraz nie znajdę.

Obrazek


Powiesz, że to klasyczne "a u was murzynów" NIE KURWA! To analiza porównawcza.
Zło jest złem wszędzie i godne jest potępienia. Ale nie można traktować pewnych rzeczy w oderwaniu od sytuacji gdzie indziej. Nie można nazywać np Jaruzelskiego wielkim zbrodniarzem za stan wojenny i jego 40 ofiar śmiertelnych jednocześnie milcząc o królu Belgów, wychwalać m. in Churchilla (był premierem kiedy represje w Kenii wprowadzono) i innych.

To jak większą odpowiedzialnością obarczać kogoś kto oko podbił od tego co seryjnie dziesiątki osób gwałcił i mordował.

Miej proporcje, Mocium Panie!!!


PS. jeszcze raz powtarzam, rozumiem zło, zal i rozpacz w wymiarze jednostkowym. I ze matce tracącej dziecko nie jest lżej z tego powodu, że w Kenii więcej dzieci zabito. Ja to rozumiem. Ale..oceniając państwa, reżimy oceniamy całość, w wielu aspektach a nie przez pryzmat osobistych tragedii. Jakoś po prostu trzeba. Inaczej byśmy musieli porównać jakiś kraj do nazistowskich Niemiec i Gestapo tylko dlatego, ze w czasie zatrzymania (i to niewinnego) został on zabity przez policje.

*Edyta:

Ojej, obraziłem Anglików zarzucając im mniejszą skuteczność w Indiach jak Stalina Na Ukrainie.Ponieważ te snoby i megalomani mogą mi tego nie wybaczyć śpieszę poprawić. Nie 19 a 29 mln wynosi górna granica szacunkowych ofiar polityki brytyjskiej w Indiach w okresie ostatniego tylko ćwierćwiecza XIX wieku!!!
No popatrzcie mili państwo, a naziści tylko 6 mln Żydów... gdzież im do Anglików.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 14 lis 2019, 21:16 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lis 2019, 20:02 
Cytuj:
Czy przypadkiem nie taki sam stoczniowiec, baca, student w kamasze wzięty?
Armia wówczas z poboru była. Kto im bronił się odwrócić i swojemu dowódcy w łeb strzelić. A czy ty myślisz, że ten dowódca tak sobie dla zabawy w cel ruchomy uciekający stoczniowiec kazał strzelać?


Przepraszam, że się wcinam i nie ze złośliwości wcale.
Chciałabym zobaczyć dzisiaj WRL jakie decyzje byś podejmował, gdybyś się znalazł w butach tych ludzi.
Oceniać, krytykować, wygrażać z perspektywy czasu, po wielu analizach, przemyśleniach jest łatwiej niż w czasie teraźniejszym podejmować tak trudne i kontrowersyjne decyzje.


Na górę
  
 
Post: 14 lis 2019, 20:56 
Cytuj:
ie zgadzam sie z tym zeby zolnierzy LWP stawiac w jednym szeregu z bandytami wykletymi,

Brawo Irek!!
Mój Dziadek Janek służył w I Armii Wojska Polskiego pod dowództwem Berlinga. Z tego co pamiętam, co opowiadał kiedy Berling nakazał pomoc powstańcom z Warszawy, został zdjety ze stanowiska dowódcy I armii i w to miejce nadszedł Koszyc, a może od razu Popławski (???). Przyznam szczerze nie pamiętam, bo Dziadek zmarł ćwierć wieku temu. Trochę to się kłóci z historykami, ja jedynie opisuję relację ludzi, którzy wtedy żyli, którzy walczyli. Potem było coś o IV dywizji piechoty Kilińskiego . To LWP , prawda? Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Dziadek latami opowiadał, jak ostrzeliwali faszystów na dachach Pragi, zresztą podczas tego ostrzału stracił dłoń.
Medali, które po Nim zostały nie zliczę, są i takie zwyczajne, i takie bardzo honorowe zostały. Chcemy z Mężem tablo zrobić, choć nasza Izba Regionalna jest chętna by je przyjąć wraz z pamiętnikiem. Na to jednak muszę uzyskać zgodę Taty ( ale może warto) , nim kolejny oszołom porówna tych ludzi, do zwyczajnych bandziorów.


Na górę
  
 
Post: 14 lis 2019, 21:18 
Komandor pisze:
Nie pochwalam strzelania do cywili dokładniej uważam to za zbrodnie.
Ale durniu patentowy jak myślisz kto strzelał. Czy przypadkiem nie taki sam stoczniowiec, baca, student w kamasze wzięty?
Armia wówczas z poboru była. Kto im bronił się odwrócić i swojemu dowódcy w łeb strzelić. A czy ty myślisz, że ten dowódca tak sobie dla zabawy w cel ruchomy uciekający stoczniowiec kazał strzelać?


Komo, czy Tobie już też czasami odbija?
Jak można w ogóle taką brednie napisać?
Zgrabna teoryjka.
Robole obalili PRL i strzelali do stoczniowców.
No brawka na stojąco.
A bidulki z nasranym na pagonach, własną piersią bronili roboli przed jeszcze bardziej krwiożerczymi robolami.

Gorzej niż wirnik, zdecydowanie.


Na górę
  
 
Post: 14 lis 2019, 21:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
robole czy nie robole, ludziska obalili ludziska, ot normalka, poler obala komandora :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lis 2019, 21:33 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Oj Polar, Polar. Co Ty mi wmawiasz. Nikt nie bronił. Ale czy naprawdę myślisz, że do tego tłumu to generałowie i pułkownicy sami osobiście strzelali?
W armii z poboru zawsze robol i chłop (a zawodowej syn chłopa i robola) strzela do chłopa i robola w imię tych na górze. I wcale nie są to ci mają nasrane na pagonach (chyba, że Hunta...), to plotki, ale takich we frakach i tych co Monaco jachty swoje trzymają.

Ale i rewolucjoniści i inni z ludu tyranie obalający. czyli chłopi i robole, rzucają kamieniami (czasem i strzelają) do chłopów i roboli w mundurze w interesie innych na górze lub tych co na nią chcą, na ich plecach, się wdrapać.

I na tym właśnie Panie Polar polega tragizm i ironia sytuacji i dziejów nawet.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 14 lis 2019, 23:00 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lis 2019, 21:36 
polar pisze:
Komandor pisze:
Nie pochwalam strzelania do cywili dokładniej uważam to za zbrodnie.
Ale durniu patentowy jak myślisz kto strzelał. Czy przypadkiem nie taki sam stoczniowiec, baca, student w kamasze wzięty?
Armia wówczas z poboru była. Kto im bronił się odwrócić i swojemu dowódcy w łeb strzelić. A czy ty myślisz, że ten dowódca tak sobie dla zabawy w cel ruchomy uciekający stoczniowiec kazał strzelać?


Komo, czy Tobie już też czasami odbija?
Jak można w ogóle taką brednie napisać?
Zgrabna teoryjka.
Robole obalili PRL i strzelali do stoczniowców.
No brawka na stojąco.
A bidulki z nasranym na pagonach, własną piersią bronili roboli przed jeszcze bardziej krwiożerczymi robolami.

Gorzej niż wirnik, zdecydowanie.


W formie dygresji.
Mam wśród dalszej rodziny, wówczas chłopaczka, miał niespełna 20 lat. Wysłałi ich do kopalni, bo zadyma, konkretnie do Wujka, wszystkich, młodzianów też. Dziecak wątły, cherlawy, wzięli go, to poszedł. Chłopaczek miał pecha, wyszedł z szeregu się odlać, a może się zaplątał, w każdym razie gdzieś go górnicy przechwycili. Jak już tego dzieciaka przechwycili uwiązali linami i głową w dół nad szybem powiesili. Nie wiem ile tam gówniarz wisiał, ale osiwiał podczas tego wiszenia, przeżył. Teraz ma rentę, na głowę. Kosmici mu bowiem w tym szybie nadajnik zamontowali.

Przeszedł setki terapii, już nie sika w łóżko, ale do pełnego zdrowia raczej nie wróci.

:( :( :(


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 935 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 94  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group