forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 150, 151, 152, 153, 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 lis 2019, 14:16 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Tu piszą o $150.000.000.000 przychodach fintechu
https://businessinsider.com.pl/technolo ... ch/n53650t

co stanowi ponoć 5% przychodów całego sektora finansów.

Gdyby całość podzielić na 7 mld ludzi to wychodzi jakieś $430 na lebka rocznie w tym na niemowlęce lebki i na lebki czarnych z Konga tyrajacych za $1 na dzień na całą rodzinę, z której tylko część przeżyje więcej lat.

Tani pieniazek taniutki.
Taniej się już nie da, bo kogo nie zapytasz dla współczesnej kreacji pieniądza żadnej alternatywy nie ma.

Trochę dziwi, bo wszystko w naszej rzeczywistości ma alternatywę tylko nie współczesny kapitalizm oparty na tajnej, nieopodatkowanej, państwowo, przymusowo egzekwowanej własności oraz kreacji i emisji pieniądza poprzez oprocentowany i przymusowo egzekwowana dług.

A co jeśli taka alternatywa istnieje ale grupie trzymającej władzę nie opłaca się?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2019, 21:26 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
RosyjskiNiedzwiedz pisze:
Zapytam również retorycznie. Czy są jakiekolwiek umowy sojusze i inne pakty międzynarodowe, które są dla stron wiążące? W sensie stricte normy prawnej. Która przewiduje sankcję. Bo inaczej staje się normą matrwą. Te wszystkie porozumienia obowiązują do momentu, do którego są z tych czy innych względów korzystne dla stron. Poza tym rządzi prawo silnego. .


No i tu docieramy do istoty umowy.
Umowa istnieje tylko wtedy kiedy stony jej chcą.
Z chwilą, z którą jedna lub dwie strony tracą na nią chęć ta pryska jak bańka mydlana.

Wszystko pozostałe to zwykła przemoc.

Umowa podlegająca przymusowej egzekucji to żadna umowa to przemoc dominacyjna.

Oczywiście ludzie władzy nigdy tego nie pojma, mają za dużo do stracenia, więc będą nadal propagować wśród poddanstwa prymitywne pojęcia prymitywnych kultur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2019, 22:38 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
RosyjskiNiedzwiedz pisze:
Za dużo chyba piszę, ale to pierwsze polskie forum gdzie nie dostałem banu


Wiedz, że za pisanie na tym forum poza wyznaczonym mi miejscem "wstydu", tzw. korytem wielokrotnie już grożono mi banem, jako, że moje przekonania są tu w mniejszości, co w kontekście wielkiego "szacunku" dla odmieńców i mniejszości polskiej lewicy, uzasadniono mi prawem własności i decyzją właściciela, który ze swoją własnością robi co chce.

Ta rozmowa w każdej sekundzie może zostać przerwana i usunięta bez śladu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2019, 22:58 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
[quote="RosyjskiNiedzwiedz"]Mamy prawo krajowe. Które za pośriednictwem ustawodawcy, nazwijmy go sejmem, jest tworzone w postaci norm prawnych. Norma prawna jest wiążaca dla obywateli, bo w przypadku niedostosowania się do tej normy uruchamiany jest aparat represyjny państwa, który stosując czy to kary pozbawienia wolności, czy to kary inne przykładowo finansowe przymusza obywatela do respektowania prawa.

Mamy tzw. powszechną moralność, określnik kultury, dominujący w stadzie instynkt, która jest propagowany przez osobnika względnie osobników Alfa. Tak naprawdę w stadzie dominuje wola Alfa choć wszyscy bredzą o woli Narodu.
Ludziom tylko zdaje się, ze cokolwiek sami wybierają, oni wybierają to czego chce Alfa.
Przyjdzie odmienny Alfa zdominuje obecnego i morale całego społeczeństwa w 5 minut przewrócą się do góry nogami.
Dziś za prawo boskie mamy święte prawo własności prywatnej.
Jutro z innym już Alfa własność prywatna będzie passe a trendy znowu stanie się własność państwowa, ochrona praw pracowniczych, związki zawodowe i takie tam.

Ludzie są zaprogramowani przez Alfę. On nadaje, reszta wykonuje polecenia.
Jesteśmy osobnikami stadnymi, hierarchicznymi, nie rozumujemy indywidualnie tylko zbiorowo.

Miałem parę pomysłów w wzbudzenie indywidualizmu i pohamowanie kolektywu, rozumowania stadnego, krowiego, świńskiego, owczopędnego.
Ale kolektyw walczy o utrzymanie spójności i zwalcza wszelkie przejawy odchylenia od NORMALNOŚCI.

Jeśli doznawałeś zbanowania to mnie zbanowano bez przesady ponad 100x

Ostatnio przed paroma godzinami na racjonaliście, za to że ośmielam się wyrażać własne poglądy w dyskusji o szczególnej teorii względności
http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,798399/z,0/d,15

występuję tam jako zbanowany a potem jako zablokowany - to moje ironiczne nicki, bo od początku wiedziałem jak to się skończy.

Zapewniam Cię, cokolwiek wymaga przymusu to nie jest już żadną umową.
I tej istoty umowy nie może nic zmienić.
Żadna rzekoma wola większości, żaden zbiorowy wybór, żadna unia, żaden traktat.
Ta istota jest nienaruszalna.

Umowa, którą można też określić symbiozą
https://pl.wikipedia.org/wiki/Symbioza
jest dobrowolna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2019, 0:52 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
RosyjskiNiedzwiedz pisze:
Bo prawda jest po naszej stronie. Nie boimy się zdań odmiennych. Wręcz chcemy tego. Bo to upewnia nas, że podążamy prawidłowym szlakiem.


Znajdź mi takiego, który stwierdzi, że stoi po stronie fałszu, krzywdy, destrukcji i zła.

Z prawdą, dobrem i sprawiedliwością jest taki problem, że określają je emocje a te są w różnych umysłach sprzeczne, wpojone i zmienne.

Co człowiek jednej kultury pojmuje za dobro człowiek sprzecznej kultury pojmuje za zło.
Co człowiek jednej kultury pojmuje za prawdę człowiek sprzecznej kultury pojmuje za fałsz.
Co dla jednego jest sprawiedliwością dla drugiego jest krzywda.

Kultury, choć ja wolę określenie instynkt, nie tylko są różne z Natury one się ciągle różnicuja.

Co w oczach jednego jest rozwojem, w oczach drugiego jest regresem.
Co u jednego postępem u drugiego cofnięciem.

Nie ma idealnego świata i nigdy nie będzie.
Każde społeczeństwo jest tylko chwilowym przeblyskiem, który na pewno przeminie i ustąpi nowym przeblyskom.

Zwort Polski ku Zachodowi jest reakcja na nadmierna zależność od Rosji.
Kolejna reakcja i kolejny zwrot zacznie się kiedy Polska stanie się zbyt zależna od Zachodu.

Wszytko idzie falami.

Jedyna sensowną opcją wydaje się zachwowanie we wszytkim powsciagliwosci i umiaru.
Każde działanie ekstremalne wydaje się z założenia zle i niszczące.

Ja osobiście jestem przeciwnikiemskaebu państwa, koncernów globalnych, unii totalnych i władz centralnych ale jestem zwolennikiem umiarkowanej hierarchii, jawnosci kapitału i demokracji, podatku wyłącznie od własności, okreslanego w jawnej demokracji bezpośredniej, przelewanego bezpośrednio z majątków właścicieli do majatkow pracowników najemnych z pominięciem skarbu państwa co ludziom na tym forum i właściwie wszędzie nie może się zmieścić w głowach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2019, 1:00 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
RosyjskiNiedzwiedz pisze:
Najbardziej opozycyjne radio- Echo Moskwy czy najbardziej opozycyjna telewizja - Dożd jest sponorowny przez pństwowowy Gazprom


To się nazywa kontrola opozycji albo można też mówić o jej sztucznej kreacji.

Prawdziwa opozycja wszytko zdobywa sama, niczego od władzy nie weźmie ani władza niczego jej nie da, bo są w swej istocie wrogami.

Prawdziwa opozycja jest sprzeczna moralnie z obozem władzy a nikt na tym świecie swojego wroga nie karmi.

To nie jest żadna prawdziwa opozycja, tylko tolerancja niewielkich odchylen od normy.
Prawdziwa opozycja to złamanie normy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2019, 9:43 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Nie ma jak to uporządkowana rozmowa.
Poprzenoszą, wyczyszcza miejsca powagi i rozsądku, wypełnia miejsca niepowagi i wstydu.

Tym razem jednak bez wykasowania bez śladu i bez kolejnych gróźb banu a to już gruby postęp.

Uczymy się tolerancji dla odmienności, która być może wcale katastrofą nie jest, tylko potrzeba trochę wysiłku, żeby zrozumieć i zaakceptować?

Wolna ta nauka ale tak, zdaje się, kultura, choc ja wolę określenie instynkt, broni się przed zmianą, przez ograniczanie nienormalnosci.

W końcu żeby powstał kolektyw wszycy muszą być NORMALNI, znaczy jednakowi. Jednakowo wierzyć, jednakowo myśleć, jednakowo decydować, jednakowo chcieć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2019, 9:46 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
A i jednakowe mundurki ubierać, żeby po kolorze dało się rozpoznać, że choć 1.000.000 to jak 1.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lis 2019, 8:52 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Najadl się Moderator przekonań tygodniowym banem, za to że wkraczam w forumowa normalność?

Czy malo jeszcze?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lis 2019, 20:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
miales bana? nie zauwazylem!! sorry :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 150, 151, 152, 153, 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group