forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 485, 486, 487, 488, 489, 490, 491 ... 530  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 lis 2019, 1:40 
A tam. Nie tylko knurka i capa, ale i bizona trzymają.

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 03 lis 2019, 8:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
@WRL

W Polsce od dosyć dawna nie wolno obcinać uszu ani ogonów. Ja swojego nie kastrowałem, ale upilnowałem. Nie każdy może to o sobie powiedzieć, czego dowodem jest psiak u Arenda i tysiące w bidulach. Czasami pierdolisz głupoty dla samego pierdolenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2019, 12:01 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Wiarek ! Przecież Ty nie jesteś idiotą.......!
Oczywiście, że obcinanie uszu czy ogona uważam za okrucieństwo.
Tak samo, jak trzymanie samojeda na 10-tym piętrze. Ja nie posiadam mojej suki bo miałem taki kaprys tylko kiedyś, zupełnie przypadkowo, byłem w schronisku dla psów/kotów i to, co tam zobaczyłem wołało o pomstę do nieba. Jednak winę za to, - oczywiście pomijając byłych właścicieli, - ponoszą głównie pseudo -hodowle ....! W pierwszym rzędzie należy ustawowo zlikwidować te instytucje.....w przeciwnym razie, nigdy nie zlikwidujemy schronisk. Chcesz mieć psa/kota.........proszę bardzo! - do schroniska!
Dlatego wszystkie moje zwierzaki mają schroniskowy "rodowód". A wysterylizowałem tylko dla tego, że nie mam możliwości trzymania zwierzęcia z przychówkiem. A suki niewysterylizowanej nie upilnujesz.....jak baby! Jak będzie chciała to ci pójdzie....choć byś sie zes....! Oczywiście...z moralnego punktu widzenia masz rację. Ale rozsądek podpowiada, że lepiej tak niźli później kombinować, co ze szczeniakami zrobić. A jak już schroniska przestaną mieć rację bytu, bo nie będzie bezpańskich zwierząt, pierwszy będę za zakazem trzymania psów w blokach........ :(
Dziś jednak, mam satysfakcję, że dwie"dziewczyny" ze schroniska, miały u mnie jak w raju.
Pierwsza przez 10 lat obecna już 19-ty rok...... :D

p.s
Co się natomiast tyczy "birbantującego" po krzakach kota....!
To jest bandyta który w dzień łasi się do swojej pańci ale wypuszczony w nocy, łowi wszystko co jest od niego mniejsze za wyjątkiem myszy i szczurów. U mnie w dzielnicy, wyłapały wszystkie kosy i wróble. Za to za gołębie się taki nie weźmie bo za duży i może mu wpierdolić. A w zamian wszystkie ławki mamy osrane dokumentnie. Kastrujmy kocury bo natrzepią małych jak głupi śliwek...... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2019, 12:12 
Jeżeli uważacie, że kastrowanie jest biologicznie naturalnym etapem w życiu zwierzaka, to gicio.
Był kiedyś taki pan z wąsikiem który też zalecał kastrowanie co bardziej dziwnie wyglądających
dla dobra ogółu, a rozmnażanie tych o lepszym wyglądzie w fermach zarodowych.
Natomiast psiaki w schroniskach biorą się stąd, że chciwi hodowcy klonują coraz to bardziej
kuriozalne krzyżówki, media dla kucharek, czyli Pudelki, Kozaczki i Jastrząbposty kreują modę
na te potworki, a Janusz i Grażyna kupuje sobie stwora do domu dla kaprysu i szpanu, a jak mu
się znudzi albo jedzie na wczasy, porzuca go na skraju drogi. Nikt mnie nie przekona, że obcinanie
jajec żywemu zwierzakowi jest dobre. Że powoływanie do życia mutanta - francuskiego buldożka
który nie może zwyczajnie oddychać i całe życie cierpi z bólu stawów, kręgosłupa i czego tam jeszcze,
jest dobre. Pies ma ruchać radośnie i obsikiwać drzewa, bo taka jest jego natura. Jak się komu ta
natura nie podoba, niech zostawi psa w spokoju. I kota. Nie należy też dokarmiać dzikich kotów
- co jest absurdem, bo albo mnożą się na potęgę, albo trzeba je kastrować, ale szczura nie pogonią
bo im zwisający bebzon przeszkadza. Populacja kotów sama się ustabilizuje na poziomie dostępnego
pożywienia, i szczurów przez to też. Obecnie koty i szczury pozdrawiają się szarmancko mijając się
na osiedlach, bo głupi człowiek ingeruje w naturalne procesy. Kot ma ganiać szkodniki, a nie wylegiwać
się w ciepłej budce z TOZ, przy pełnej misce przyniesionej przez babcie kociary.
Takie mam zdanie i jest ono moje własne. Zabroni mi kto?


Na górę
  
 
Post: 03 lis 2019, 12:21 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Toż o tym pisałem...... :lol:
U nas, w Częstochowie, schronisko pełne a w okolicy pełno tych białych kreatur zasrywających jedynie trawniki. Ale taka moda i dzieci, a głownie dziewczynki chcą koniecznie mieć takiego białego pieska bo koleżance własnie rodzice na imieniny kupili. I w następstwie po tygodniu z białym szczekającym na całą okolicę psim idiotą zapierdala tatuś albo mamusia...........bo dziecko nie wiedziało, że z kundlem cza co cztery godziny na spacer.......... :evil:
Lać po łbach takich rodziców - to mało..... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2019, 15:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
WLR pisze:
.... Nikt mnie nie przekona, że obcinanie
jajec żywemu zwierzakowi jest dobre. Że powoływanie do życia mutanta - francuskiego buldożka
który nie może zwyczajnie oddychać i całe życie cierpi z bólu stawów, kręgosłupa i czego tam jeszcze,
jest dobre. Pies ma ruchać radośnie i obsikiwać drzewa, bo taka jest jego natura. Jak się komu ta
natura nie podoba, niech zostawi psa w spokoju. I kota. Nie należy też dokarmiać dzikich kotów
- co jest absurdem, bo albo mnożą się na potęgę, albo trzeba je kastrować, ale szczura nie pogonią
bo im zwisający bebzon przeszkadza. Populacja kotów sama się ustabilizuje na poziomie dostępnego
pożywienia, i szczurów przez to też. Obecnie koty i szczury pozdrawiają się szarmancko mijając się
na osiedlach, bo głupi człowiek ingeruje w naturalne procesy. Kot ma ganiać szkodniki, a nie wylegiwać
się w ciepłej budce z TOZ, przy pełnej misce przyniesionej przez babcie kociary.
Takie mam zdanie i jest ono moje własne. Zabroni mi kto?


Wężykiem, wężykiem.....

Z psami nie tak łatwo, one dzikie właściwie nie są, zbyt długo są z człowiekiem, czipować i karać za posiadanie bez?
Tyle że gdyby wprowadzono obowiązek, natychmiast pojawi się urzędnicza patologia.

PS

Ładnych parę lat temu miałem okazję obserwować z bliska pewną lecznicę dla zwierzątek, właścicielki dorwały się do jakichś funduszy i dawaj kastrować wszystko co żyje w okolicy, promocja jak cholera, wytrzymały ze sześć lat, tej sterylizacji, a było wszystko, sklepik dla zwierzaczków, rybki, fryzjer dla piesków, lecznica całodobowa, pierwsza padła całodobowa, i po kolei wszystko.
Trzeba było zrobić z pet shopu domowe obiadki, ale to już kto inny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2019, 17:22 
Pantryglodytes pisze:
, czipować i karać za posiadanie bez?
Tyle że gdyby wprowadzono obowiązek, natychmiast pojawi się urzędnicza patologia.



I to jest suszna kącepcja! Manie psa zaczynać od zaczipowania i dopiero dawać dzieciakowi pod choinkę.
Straż miastowa i gminna powinna kontrolować nie tylko kaganiec ale i czip skanerem, a jak czipa brak,
to psa do schroniska, właścicielowi mandat z 5000 + koszt zachipowania w schronisku i pokrycie kosztów
pobytu. Jak ucieknie, to tak samo - zeskanowanie danych z chipa i rachunek za pobyt w schronisku. Zaraz
by chwilowe kaprysy jełopom z łbów wyparowały.


Na górę
  
 
Post: 03 lis 2019, 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
WLR pisze:
Pantryglodytes pisze:
, czipować i karać za posiadanie bez?
Tyle że gdyby wprowadzono obowiązek, natychmiast pojawi się urzędnicza patologia.



I to jest suszna kącepcja! Manie psa zaczynać od zaczipowania i dopiero dawać dzieciakowi pod choinkę.
Straż miastowa i gminna powinna kontrolować nie tylko kaganiec ale i czip skanerem, a jak czipa brak,
to psa do schroniska, właścicielowi mandat z 5000 + koszt zachipowania w schronisku i pokrycie kosztów
pobytu. Jak ucieknie, to tak samo - zeskanowanie danych z chipa i rachunek za pobyt w schronisku. Zaraz
by chwilowe kaprysy jełopom z łbów wyparowały.


Wężykiem, wężykiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2019, 17:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Pełna zgoda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2019, 20:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
w temacie cipowania bachory też bym cipował

Ps ten szczeniak posiadł tajemnicę multilokacji

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 485, 486, 487, 488, 489, 490, 491 ... 530  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group