forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 900, 901, 902, 903, 904, 905, 906 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 paź 2019, 14:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Też uwielbiam LALKĘ.
Wspaniała powieść.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 14:45 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Maniuśka, zauważyłam Twoje machanie, zarówno nachalne, jak i nienachalne :D
A nie wypowiadam się, bo Lalki i perły nie czytałam. Chociaż przyznaję, że Twoja rekomendacja bardzo mnie zachęca, i zaraz będę się uśmiechać do Pana Marka (Antykwariat Grochowski), żeby mi odłożył. jak tylko do niego trafi. Na półkach nie ma, już sprawdziłam.

Prus to rzeczywiście moja miłość od kilkudziesięciu lat.
Od niego się nauczyłam, że im mniej przymiotników, tym lepiej. ;)
A Lalkę uważam za najlepszą powieść XIX wieku, bije na głowę nawet Balzaka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 16:29 
Offline

Rejestracja: 04 lis 2015, 9:10
Posty: 718
ja tez nie czytalem zadnej ksiazki Tokarczuk, nawet nie wiem jakie tematy porusza w swoich publikacjach ale to calkowicie bez znaczenia, liczy sie tylko fakt ze Polska pojawila sie w swiatowej prasie przedstawiona w bardzo pozytywnym swietle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 17:26 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
I z tego się cieszmy. :)

Nie mamy tak znowu wielu noblistów literackich.

Nie mogę odżałować, że komitet noblowski nie przyznał w swoim czasie nagrody Tadeuszowi Różewiczowi, też kilkakrotnie kandydującemu .
To moim zdaniem bardzo niedoceniany twórca, a szkoda, gdyż też jest uniwersalny, a przy tym wizjonerski.
Trudno, teraz już jest za późno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 17:41 
Co nie oznacza że po aferach seksualnych i rozdawaniu Nobla osobom kontrowersyjnym, ten cały komitet nie przedstawia swojej działalności w nie najlepszym świetle, o intencjach nie wspominając.

A Tokarczuk przeczytam. Mimo braku czasu.;)


Na górę
  
 
Post: 22 paź 2019, 18:42 
Może ja czegoś nie rozumiem, więc może ktoś mi wytłumaczy, skąd wiadomo że Olga Tokarczuk była wcześniej nominowana do Nobla, skoro nominacje są utajnione i to przez najbliższe 50 lat.

Nicka, odpowiem bardzo krótko na Twój post z prostego powodu, nie mam dostępu do komputera, nie mogę posłużyć się cytatami i specjalnie się rozpisać. Odpowiem więc jedynie na zarzut dlaczego ja akurat uważam, iz Nobel w przypadku pani Olgi Tokarczuk miał podłoże polityczne. Pani Olga w 2015, może rok wcześniej, udzieliła wywiadu w którym powiedziała że Polacy mają wiele za uszami, że mordowali Żydów , mieli kolonie, niewolników etc. Pani Tokarczuk wtedy nie była Noblistka, ale zachodnie media klaskały z zachwytu. Pani Tokarczuk wielokrotnie zdarzało się krytykować Kaczyńskiego, słusznie bądź nie, to już bez znaczenia. Pani Tokarczuk, uczestniczy w marszach równości, deklaruje feminizm, wegetarianizm ,zachodnie Media swego czasu twierdziły, że padła ofiarą hejtu ze strony prawicowych polskich środowisk. Jakby to wszystko złożyć do kupy, to wychodzi mi że jednak ten Nobel był bardziej polityczny, niż zasłużony. To jedynie moje zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać, ale mamy Głowackiego, mamy Lema, świat ma w ciul autorów, którzy naprawdę wiodą Poloneza bardziej sprawnie. Moim zdaniem, w przypadku Nobla dla pani Olgi Tokarczuk kontekst polityczny jest bardzo na rzeczy. Ale może to mi odbija, historia oceni.


Na górę
  
 
Post: 22 paź 2019, 21:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
AGAFIA pisze:
Może ja czegoś nie rozumiem, więc może ktoś mi wytłumaczy, skąd wiadomo że Olga Tokarczuk była wcześniej nominowana do Nobla, skoro nominacje są utajnione i to przez najbliższe 50 lat.

Nicka, odpowiem bardzo krótko na Twój post z prostego powodu, nie mam dostępu do komputera, nie mogę posłużyć się cytatami i specjalnie się rozpisać. Odpowiem więc jedynie na zarzut dlaczego ja akurat uważam, iz Nobel w przypadku pani Olgi Tokarczuk miał podłoże polityczne. Pani Olga w 2015, może rok wcześniej, udzieliła wywiadu w którym powiedziała że Polacy mają wiele za uszami, że mordowali Żydów , mieli kolonie, niewolników etc. Pani Tokarczuk wtedy nie była Noblistka, ale zachodnie media klaskały z zachwytu. Pani Tokarczuk wielokrotnie zdarzało się krytykować Kaczyńskiego, słusznie bądź nie, to już bez znaczenia. Pani Tokarczuk, uczestniczy w marszach równości, deklaruje feminizm, wegetarianizm ,zachodnie Media swego czasu twierdziły, że padła ofiarą hejtu ze strony prawicowych polskich środowisk. Jakby to wszystko złożyć do kupy, to wychodzi mi że jednak ten Nobel był bardziej polityczny, niż zasłużony. To jedynie moje zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać, ale mamy Głowackiego, mamy Lema, świat ma w ciul autorów, którzy naprawdę wiodą Poloneza bardziej sprawnie. Moim zdaniem, w przypadku Nobla dla pani Olgi Tokarczuk kontekst polityczny jest bardzo na rzeczy. Ale może to mi odbija, historia oceni.


Co Pani Tokarczuk deklaruje to jedno, to co finansuje Ministerstwo Kultury to drugie.
Dotacje dla tłumaczy (trzeba o nie wnioskować) są rozdzielane przez Instytut Książki, pochodzą z budżetu ministerstwa i są to polityczne dotacje bo jakie niby mają być?
W publikacjach Instytutu za lata ubiegłe, są informacje o dotacjach dla tłumaczy książek Pani Tokarczuk.
Najwidoczniej treść jest odpowiednia dla ministerstwa, taka polityka.
Co podoba się ministerstwu w książkach Pani Tokarczuk trzeba pytać ministra.
W każdym razie nie rozumiem jakiego hejtu ze strony polityków PiS padła autorka?
Trochę to dziwne ale widocznie z jakichś powodów władzy wygodne.

PS
Barak podatku od nagrody dla autorki, to również decyzja polityczna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 21:31 
I to jest ważne? Że pisarka, żeby wyrobić sobie ścieżkę do Nobla, napisze każdą "interpretację" rzeczywistości językiem uznanym przez kogo za wybitny? Za hrabiów, za potomków nieskażonych życiem codziennym? Jedzącym ciastka zamiast chleba?

W chuju was mam, wy miłośnicy Tokarczuk. I wasze ideały. Wasze elity każą mi czekać na diagnozę raka mojej żony rok . Za parę tysięcy, ci obrońcy demokracji i konstytucji, praw lekarzy uciśnionych, zrobią diagnostykę w dwa tygodnie. ZA PARĘ TYSIĘCY!!!
Tak, wiem, świat nie jest niesprawiedliwy.
Ale wybierając PiS, PO, SLD, Wiosnę, też nie będzie. Więc pogódźcie się z tym i zamknijcie swoje nienawistne mordy.

P.S.
A jak Jarek skróci mi czas do paru dni, to zagłosuję na niego o każdej porze dnia i nocy.
A was zatłukę kamieniem, jak się sprzeciwicie mojemu wyborowi, bo najzwyczajniej kocham swoją żonę i w dupie mam demokrację i niezawisłe sądy.
Czegoś nie rozumiecie? Prościej roztłomomaczyć? Pałą i wąskimi drzwiami?


Na górę
  
 
Post: 22 paź 2019, 22:03 
P.S.
A "zatłukę was kamieniem", to identyczna ekspresja i figura stylistyczna, jak Tokarczukowe "Polacy to świnie i trzeba do nich strzelać"...czy jakoś tak podobnie.
Ale pewnie za to Nobla nie dostanę. :D


Na górę
  
 
Post: 22 paź 2019, 23:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Obrazek


Cytuj:
Znałeś Olgę Tokarczuk z tej strony?


Cytuj:
„Pamiętam, gdy jako dziecko zabrano mnie do cyrku. Jedną z głównych atrakcji był występ wytresowanego niedźwiedzia. Zwierzak wykonywał nienaturalne sztuczki, a ludzi bardzo to śmieszyło. Nie mogłam tego znieść i od tego czasu już nigdy więcej nie poszłam do cyrku. Już w młodości miałam świadomość, że zwierzaki nie są przedmiotami i że powinniśmy je szanować”


Cytuj:
„Nie jem mięsa odkąd wyprowadziłam się z domu rodzinnego.... Osobiście nie chcę brać udziału w zabijaniu zwierząt nawet jako konsumentka.”


Jeszcze jeden cytat z noblistki

Cytuj:
Granica między człowiekiem i zwierzęciem jest postawiona w sztuczny sposób.


Czyżby zauważyła ten patyk?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 900, 901, 902, 903, 904, 905, 906 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group