forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 9:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 899, 900, 901, 902, 903, 904, 905 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 paź 2019, 14:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lut 2016, 20:08
Posty: 1194
Lokalizacja: Szczecin
Wg pojebopozycji PiS miał, po wyborach, wyłączyć Internet.
Nigdy nie wyłączy, bo:

Będziemy wstydzić się, że jedliśmy mięso?
Oświadczyła, że za 50 lat będziemy wstydzili się tego, że jedliśmy mięso i będzie ono obłożone akcyzą.

Internauci przypominają Tokarczuk pewne zdjęcie:

Obrazek

- Za 50 lat ludzie będą się wstydzić że czytali książki Tokarczuk
- Tylko Tokarczuk będzie stać na mięso. Reszta będzie musiała zaspokoić się otrębami pszennymi i kiełkami buraczanymi.
- No i znowu elita będzie jadła mięso, a reszta, będzie tylko kości obgryzała.

Co wyżej to internauci.
A ja :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2019, 15:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Może nie będą się wstydzić, bo niby za co jak niektórzy nie czytają Tokarczuk. Albo nie czytają w ogóle. Nie pomyślałeś o tym? A poza tym źle trafiłeś. Tu na fo NIE raczej wszyscy radzi są z Tokarczuk i jej Nobla. Jest jedna osoba co twierdzi, że jej "dupy nie urywa", grafomanka jakaś. Ale o na tak ma. Lubi jak jej urywa tylną część ciała. Jest was zatem dwoje. Pozdrowienia. Razem nie będziecie się wstydzić za mięso.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2019, 16:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lut 2016, 20:08
Posty: 1194
Lokalizacja: Szczecin
Boruchu, nie doczytałeś, ja nie komentowałem wypowiedzi chazarki,
ja się tylko szyderczo uśmiechnąłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2019, 18:02 
Boruch pisze:
Może nie będą się wstydzić, bo niby za co jak niektórzy nie czytają Tokarczuk. Albo nie czytają w ogóle. Nie pomyślałeś o tym? A poza tym źle trafiłeś. Tu na fo NIE raczej wszyscy radzi są z Tokarczuk i jej Nobla. Jest jedna osoba co twierdzi, że jej "dupy nie urywa", grafomanka jakaś. Ale o na tak ma. Lubi jak jej urywa tylną część ciała. Jest was zatem dwoje. Pozdrowienia. Razem nie będziecie się wstydzić za mięso.
a ty czytałeś Tokarczuk? Co proszę streść chociaż jedną lekturę, i nie posługuj się się cytatami z internetu, masz pecha bo ja czytałam, więc szybko mogę cię zagiąć z jakiejkolwiek lektury, pretensjonalny dupku. Tokarczuk praktycznie zrobiła plagiat Sienkiewicza, niby historyczne fakty nie mają niczego wspólnego z historią, gramatycznie stylistycznie, mi się nie podoba. Ma prawo mi się nie podobać, Iwaszkiewicza też nie lubię, czy nie mam prawa, bo jakiś zdziecinniały fochman, będzie do tego dorabiał ideologię? Zastanów się człowieku jaki ty prosty jesteś, jaki podatny na manipulację, prymitywny do potęgi entej. Tak rozumiem teraz mus jest czytania Tokarczuk pisania peanów nad jej twórczością. Gdyby przykładowo dawano Nobla, za muzę i Nobla dostała by Metallica, To rozumiem że według kryteriów , każdy kto woli Bacha zostałby nazwany jełopem. Ludzie czy wy widzicie jak jesteście żenujący?? Tragedia....


Na górę
  
 
Post: 21 paź 2019, 18:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
Boruch pisze:
Może nie będą się wstydzić, bo niby za co jak niektórzy nie czytają Tokarczuk. Albo nie czytają w ogóle. Nie pomyślałeś o tym? A poza tym źle trafiłeś. Tu na fo NIE raczej wszyscy radzi są z Tokarczuk i jej Nobla. Jest jedna osoba co twierdzi, że jej "dupy nie urywa", grafomanka jakaś. Ale o na tak ma. Lubi jak jej urywa tylną część ciała. Jest was zatem dwoje. Pozdrowienia. Razem nie będziecie się wstydzić za mięso.
a ty czytałeś Tokarczuk? Co proszę streść chociaż jedną lekturę, i nie posługuj się się cytatami z internetu, masz pecha bo ja czytałam, więc szybko mogę cię zagiąć z jakiejkolwiek lektury, pretensjonalny dupku. Tokarczuk praktycznie zrobiła plagiat Sienkiewicza, niby historyczne fakty nie mają niczego wspólnego z historią, gramatycznie stylistycznie, mi się nie podoba. Ma prawo mi się nie podobać, Iwaszkiewicza też nie lubię, czy nie mam prawa, bo jakiś zdziecinniały fochman, będzie do tego dorabiał ideologię? Zastanów się człowieku jaki ty prosty jesteś, jaki podatny na manipulację, prymitywny do potęgi entej. Tak rozumiem teraz mus jest czytania Tokarczuk pisania peanów nad jej twórczością. Gdyby przykładowo dawano Nobla, za muzę i Nobla dostała by Metallica, To rozumiem że według kryteriów , każdy kto woli Bacha zostałby nazwany jełopem. Ludzie czy wy widzicie jak jesteście żenujący?? Tragedia....


Nie mam zamiaru toczyć z tobą prosta dzido żadnej dyskusji. Również na temat Tokarczuk i jej Nobla. Niech ci ta odpowiedź dupę urwie. :lol:
Szanuj tych, którzy mają osiągnięcia, bo tobie daleko do jakichkolwiek. Po tym rozpoznaje się ludzi rozsądnych.

ps.
Jakie masz kwalifikacje aby mówić o Tokarczuk "grafomanka" tłumoku?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 3:53 
To akurat oczywiste, że nie masz zamiaru dyskutować. Doszedłeś do granicy absurdu, chcąc niejako narzucić własne gusta czytelnicze. Chociaż i to nie do końca prawda, bo stawiam dolary przeciwko orzechom, że lektura Tokarczuk jest ci obca, a ty jedynie jesteś ofiarą narodowej histerii. Ciężki idiota, któremu w prostym łbie się nie mieści, że Nobel dla Tokarczuk ma podłoże polityczne, podobnie jak Nobel dla Obamy.

A propos nazywania kogoś grafomanka, to ty nazwałeś tak mnie, spójrz powyżej. To chyba najlepszy dowód na to, że już niewiele ogarniasz.


Na górę
  
 
Post: 22 paź 2019, 8:32 
Nie powinnaś dyskutować.
Zostaniesz główną antysemitką.
On będzie lał swoją nienawiść wmawiając reszcie, że to ty tak naprawdę nienawidzisz.
Zostaniesz tępą dzidą, głupia pizdą, tłumokiem, katolem, narodowcem, a na końcu antysemitą-faszystą. A on, bidulek, pokrzywdzoną, umęczoną mniejszością. :)
Tak się robi grunt pod ustawę 447.
Niech motłoch, mierzwa, patologia, nieudacznicy, beneficjenci 500+ czują się winni i płacą...płacą po wsze czasy.


Na górę
  
 
Post: 22 paź 2019, 12:18 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Olgą Tokarczuk zainteresowałam się pod koniec lat 90-tych, kiedy przeczytałam "Prawiek i inne czasy".
Zachwyciłam się przede wszystkim jej polszczyzną. W zalewie tandety z ekranu i na ladach księgarskich
wyróżniała się przepięknym, klarownym językiem i stylem. A i próbą postrzegania świata nie tylko przez pryzmat własnego krótkiego nosa, ale z punktu widzenia różnych, nieraz biegunowo przeciwstawnych postaci.
I najważniejsze: uniwersalnością. Jej proza jest czytelna i zrozumiała w każdym zakątku świata, gdyż porusza zagadnienia uniwersalne, a nie lokalne.
Kolejny raz ze trzy lata temu, kiedy wpadły mi w ręce "Ostatnie historie", i z przyjemnością stwierdziłam, że trzyma poziom.

Do Nobla jej kandydatura była przedstawiana od ładnych paru lat, bardzo więc wątpię, aby miała podłoże polityczne.

Gdzieś tutaj padł zarzut, że jej twórczość nie podoba się pod względem gramatycznym. Nie bardzo to rozumiem.
Gramatyka nie jest do podobania, może być poprawna albo niepoprawna. Ale żeby uczciwie odpowiedzieć na zarzut, odświeżyłam sobie te dwie pozycje, które mam w domu, bardzo uważnie. Nie natknęłam się na żaden błąd gramatyczny, a jestem wyczulona na takie rzeczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 12:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Może temu komuś chodziło o nietypową składnię, ale język, niezbyt giętki, nie potrafił powiedzieć, co pomyślała głowa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 14:00 
Nie czytałem niczego tej kobiety. W księgarniach nie byłem, w miejscowej bibliotece wybrane jak grzyby po łykędzie... Cos mi się obiło o uszy, jakieś przedruki w prasie, ale mało zainteresowany pewnie byłem. Miłosza też czytałem mało i z małym zrozumieniem, nie moje fale. Norwid - troszke tak , ale za trudne to pisanie, trzeba rozwikływać słowa. Nie pochylałem się. Czytam se Przybosia Powieści Ludu Rzeszowskiego, Reymonta, czytam se Nałkowską i Hłaskę... Nie czytam se , póki co - Tokarczuk.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 899, 900, 901, 902, 903, 904, 905 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group