forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1788 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 179  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 paź 2019, 16:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
.....
Wyhodowali nowy gatunek intelektualisty złożony tylko z dupy. I ta dupa posiada drugą dupę, i to w niej właśnie jesteśmy.
Amen.


Przepraszam że się wtrącam, to się nie może utrzymać, rozpadnie się jak dwuwymiarowa istota, płaszczak jaki, nie może mieć dwu otworów bo się rozleci, w rachubę wchodzi tylko jamochłon, jedna dupa do wszystkiego. :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 17:06 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Jak wygrywało PO a wcześniej SLD (AWS też) to przecież też głownie ci z podstawowym, zawodowym i średnim na nie glosowali. Na Kwacha prezia wszystkich Polaków co to zabił lewice (SLD) a teraz się u )Olejnikowej mądrzy też. Bo ich jest najwięcej. Same elity z licencjatem + wyborów nie wygrywają. Ale wówczas było OK bo ciemny lud co prawda i wtedy był ciemny ale [przynajmniej siedział cicho i kupował to co co ciemny lud powinien kupować i glosował jak chcemy. Problem się zaczął jak przestał.
Pytanie tylko czy wciągu 4 lat tak ciemny lud zgłupiał czy zmądrzał?


@MMM tylko, że Polar o tych zawodowym minus pisze nie tych z wyższym. I hipotetycznej sytuacji, że to PO jednak pod koniec swojej kadencji dało i wygrało glosami ciemnego sprzedajnego ludu. I pyta czy wówczas ciemny niewykształcony lud i patologia by była sprzedajną patologią czy nie. Ta uwaga, że tylko ta patologia bierze ten grant to był sarkazm. Jak to, co napiszę teraz. Nie każdy jest tak heroiczny i niezłomny jak te biorące 500 plus koleżanki z wyższym co to dzielnie biorą ale nie dają (głosów). :lol: :roll:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 17:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Komandor pisze:
No i dobrze.
A czy przyszła ci do tej wykształconej głowy, taka myśl nieśmiało zaświeciła. Może nawet dwie, chociaż ciężko aż tyle wymagać.

Pierwsza. Że ludzi z wykształceniem podstawowym (i niepełnym podstawowym)jest w Polsce około 12% zaledwie. Mniej niż z wykształceniem wyższym ok 20% i oczywiście średnim - 30 z kawałkiem czyli tyle samo prawie co z zawodowym też ok 30% (dane za 2009 rok, teraz pewnie jest lepiej na korzyść średniego i wyższego). Korelacja niby jest. ale bez głosów tych ze średnim i niemałej jednak ilości tych z wyższym PiS by tak wysoko nie wygrało. Ale najłatwiej znaleźć proste wytłumaczenie porażki. Nie moje niezrozumienie rzeczywistości, miałkość czy lenistwo intelektualne tylko ciemnota ludu.

I druga, bardziej refleksyjna. Dlaczego? Dlaczego ci ludzie tak glosowali jak glosowali? To, że ich jest dużo bo razem z tymi z zawodówką i średnim prawie 80% nie zmienimy. Przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości. A nawet jak zmienimy to tylko formalnie, papierkowo. Może, dlatego, ze nie widzieli i nie widzą przy rządach opozycji (bez Lewicy mam nadzieję) perspektyw dla siebie i co ważniejsze dla swoich dzieci. Oprócz perspektyw noszenia worków na budowie do usranej śmierci i wysłuchiwania w TV mądrości jakiegoś profesora czy innego intelektualisty, ze on nie rozumie o co całe to cale oburzenie bo on ma już 70 lat i dalej pracuje i zamierza dalej.

A glosowali właśnie dlatego jak w tym memie co tu zamieściłeś panie WW wcześniej. POGARDA!!!!!

Czy Ty byś glosował na kogoś kto Tobą gardzi, uważa za ciemnotę zabobonną, sprzedawczyka, patologię a przynajmniej na takiego co się z tymi gardzącymi kojarzy? Bo ja nie. Więc nie wymagaj od pana Kazia hydraulika, że ma glosować na tych co go za nic mają i po dupie cale życie kopią.

PS. ale się dzisiaj rozpisałem. I nie wiem po co? Powtórzę za Polarem.

Jesteśmy z czarnej dupie i nie widzę nawet światełka nadziei tak macie zwieracze mentalne ściśnięte,.


Ależ ja się z Tobą całkowicie zgadzam.
Niemniej jest to ciemnota. I choćbyś się zesrał, ciemnotą pozostanie.
I ta ciemnota urządziła nam życie.
Jaki kraj, tacy mieszkańcy.
Będziecie zaklinać rzeczywistość używając jakichś eufemizmów?
Pamiętajcie Leppera?
W drogim garniturze to był ten sam Lepper, co i w kufajce.

PS.
Mnie zarzucasz głupotę, jednak ciemnoty boisz się nazwać po imieniu.
Zabawne. I pełne hipokryzji. Jak zwykle u Ciebie, przyjacielu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 17:44 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ale to co? Jak to zmienić? Dlaczego ta ciemnota jeszcze lat temu 8 glosowała inaczej jak teraz?

No i sam wiesz, że ciemnoty jest więcej, dlaczego ma układać życie pod Wezyra Wielkiego czy Komandora nie pod siebie?

A może ciemnota zniesie biedę i gotowa do wyrzeczeń ale ni pogardy przy ośmiorniczkach głoszonej?
I własnie ta pogarda, którą i tu na forum widać nawet ostatniego Twojego postu gdzie niby rozumiesz, aż w oczy kole, przesadziła?

Wiesz na naród obrażać się nie ma co, że np nie myśli nowocześnie, nie rozumie, bo ciemny i zacofany. Bo jest jaki jest. Ani mentalności nie zmienisz ani wiary nie wyplenisz od tak, bo mi się chcę. Ponad 40 lat PRLu wiary nie wypleniło. Zresztą komuchy z PRL mądrzejsze były od Was. Ktoś powie na układy szli. Ale albo władza i możliwość powolnej ewolucyjnej zmiany albo rewolucja. Inna droga to pola ryżowe jak u Pol-Pota i zaczęcie wszystkiego od początku. Wychowanie nowego typu, światłego czlowieka. wolnego od wiary, tradycji, zachłanności...

Tu trzeba pomyśleć jak ten lud na swoją stronę przeciągnąć. Czym go porwać? I na pewno nie hasłem "aby było tak jak było". i przrstać pogardzać i obrażać. Proponuje zacząć od siebie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 19:06 
Ciemnota to pojęcie względne.
Ja za wyjątkową ciemnotę uważam tych, którzy nie wiedzą skąd ciemnota się wzięła.
A już wybitną ciemnotą jest wiara, że ludzie rodzą się jedni ciemni, a drudzy oświeceni.


Na górę
  
 
Post: 14 paź 2019, 21:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2019, 8:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Niby skąd człowiek wykształcony z dużego miasta ma wiedzieć który to kwadracik ma zakreślić?
Dla hołoty nie zrobiono dwóch kwadracików.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2019, 11:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Pisowcy to jednak są z kosmosu.... :lol: :lol:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2019, 12:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
:lol: :lol:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2019, 13:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1788 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 179  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group