forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 paź 2019, 17:59 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Cytuj:
8 października użytkownik Twittera The Token Analyst napisał w social mediach, że spora część podaży Bitcoinów znajduje się dziś właściwie na portfelach, które należą do wiodących giełd kryptowalut.

Konto na Twitterze udostępnia aktualne i historyczne dane dot. blockchaina BTC. Zauważa teraz, że aż 1,2 miliona coinów znajduje się obecnie w portfelach ośmiu głównych giełd. Stąd te są nazywane przez The Token Analyst „największymi HODLerami”.

https://bitcoin.pl/osiem-gield-kryptowa ... i-rynkiem/

To jest ciekawe w kontekście pierwotnych manifestow architektów kryptowalut, że oto tworzymy system pieniężny poza kontrolą instytucji finansowych.

A tu już 1.2 mln BTC z 21.0 mln ma 8 instytucji.
A przecież zabawa w krypto jeszcze się nawet nie zaczęła na poważnie

Sądzicie, że kryptowaluty są wyzwoleniem od totalnych instytucji finansowych i ich zmowy z państwem?

Każdy powinien rozumieć, że oczywiście nie, a wprost przeciwnie.

Ale jest sposób na wyzwolenie od totalnej dominacji kapitałowej i niezmierzonej władzy człowieka nad człowiekiem.

To jawna księga kapitału z mechanizmem podatku wyłącznie od własności, okreslanym jawnie w demokracji bezpośredniej, przelewanym automatycznie I bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków pracowników najemnych bez żadnego mienia.

Ale czy chciwe dziadostwo na to pójdzie?
Cóż za niedorzeczne pytanie.

Chciwy dziad prędzej zginie niż ujawni własne mienie i zapłaci od niego podatek robolom tyrajacym od świtu do nocy na komorne za wynajęcie cudzego mieszkania.

Dlatego chciwy dziad potrzebuje państwowych szkół finansowanych z krwiawicy roboli, w których napoi jego dzieci przekonaniem, że prawo własności to prawo matki Natury, a podatek VAT od konsumpcji każdej kromki chleba to dar od Boga Ojca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2019, 20:45 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Zbliżają się wybory i każdy w podnieceniu przekonuje, że głosuje, bo jeśli nie zagłosuje, źli ludzie urządzą mu piekło na Ziemi.

Ja w tajemnicy nie głosuje, bo gardzę tajnym wyborem. Szacunek dla drugiego człowieka wymaga ode mnie aby mu szczerze i uczciwie powiedzieć co wybrałem, Jeśli wybrałem wbrew jego woli, jeśli mu odmawiam, jeżeli się z nim nie zgadzam to ten człowiek zasługuje na to, żeby mu o tym powiedzieć otwarcie. Zapewne nie będzie z tego powodu szczęśliwy ale zyska szacunek i zachowa godność.

Kogo nie zapytasz, ten dobry i tylko inni źli.
Tajny wybór wymierzony jest w zło. Wszyscy głosujący w tajemnicy są przeciwni złu. Tajemnica wyboru ma zło zniszczyć w zarodku.

Ale co jeśli to tajemnica jest źródłem zła?

Co jeśli chciwy dziad pozuje zrozumienie dla cudzych potrzeb ale w tajemnicy wybiera chciwość?

Mam pewną koncepcję, co tak naprawdę kryje się pod tajemnicą wyboru.

Moje, dla mnie, ja, mi, tylko dla mnie, więcej, jeszcze więcej, jeszcze więcej ale tylko dla mnie, w dupie z innymi, bo ja, bo mi, bo dla mnie, więcej, więcej, więcej dla mnie.

A kiedy chciwego dziada zapytasz otwarcie - podzielisz się?
Chciwy dziad opowie - ależ oczywiście, z największą serdecznością - tylko zdecydujmy o tym tajnie :)

Gardzę ludźmi, którzy dokonują wyboru w tajemnicy.
To takie małe karaluchy bez żadnego honoru, manipulanci co nie mają w szacunku dla drugiej osoby nawet tyle, żeby jej otwarcie powiedzieć prosto w oczy - odmawiam Ci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2019, 21:12 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Na pewno znacie pojęcia energii

Cytuj:
Energia potencjalna – energia, jaką ma ciało lub układ ciał w zależności od położenia ciała (układu ciał) w przestrzeni. Pojęcie energii potencjalnej można wprowadzić jedynie wtedy, gdy ciało (układ ciał) oddziałuje z niezależnym od czasu polem sił potencjalnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_potencjalna

Cytuj:
Energia kinetyczna (Ek) z gr. kinēma 'ruch' – energia ciała związana z ruchem (po gr. κίνησις 'ruch') jego masy. Jednostką Ek jest dżul. W opisywalnych przez mechanikę klasyczną układach może dochodzić do przemian Ek w energię potencjalną (Ep) i odwrotnie (przykładem takiego układu jest wahadło).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_kinetyczna

zanim rozwinę poprawę te definicje

Energia potencjalna = energia ciała = masa (wielkość materii)
Energia kinetyczna = energia czynności = prędkość (wielkość ruchu)

no i trochę spaliłem, bo już Was naprowadziłem

chciałem zapytać
Skoro wszyscy wierzycie w transformację energii kinetycznej i energii potencjalnej to musicie mieć jakieś wyobrażenie tej przemiany - jakie?

To pytanie miało być zarzutem, że pojęcia nie macie i w żaden sposób nie potraficie opisać słowami transformacji energii kinetycznej i energii potencjalnej.

Ale tymi definicjami wszystko spaliłem i się wydało, że transformacja tych dwóch form energii jest w rzeczywistości transformacją masy i prędkości.

A właśnie nie jestem pewien czy to zauważyliście to co napisałem, chodzi mi o definicje.
Na wszelki wypadek je powtórzę, żebyście zapamiętali.

Energia potencjalna to masa.
Energia kinetyczna to prędkość.

I nie jest prawdą to co teraz stoi w wiki
Cytuj:
Energia kinetyczna (Ek) z gr. kinēma 'ruch' – energia ciała związana z ruchem


Energia kinetyczne nie jest energią ciała, bo jest energią czynności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2019, 0:16 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wiecie już, że ludzie są sprzeczni moralnie co jest zakorzenione w odczuwaniu odmiennych emocji i z łatwością znajdziecie ludzi, którzy zachowanie społeczne jak ze zdjęcia określą jako ZŁE i znajdziecie też innych, którzy określą to jako DOBRE

Obrazek

Są tacy, którzy ssą z palca idee, iż emocje kształtują geny ale przeczą temu liczne fakty jak choćby proces wychowania, proces integracji czy choćby psychoterapii.

Emocje a zatem moralność jest programowalne.
Emocje z zatem moralność instaluje się jak Windowsa.

Tu stoi nawet
Cytuj:
Pranie mózgu (nazywane także kontrolą umysłu, reformą procesu myślenia albo reedukacją) – termin używany na określenie działań przymusowych albo o charakterze dobrowolnym, mających na celu zmianę poglądów lub zachowań jednej lub większej liczby osób.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pranie_m%C3%B3zgu

Co dowodzi, że tożsamość/osobowość wcale nie jest stała.

Mnie wiąż przyciąga myśl, która ma wspólnego wiele z niespójnością moralną, niespójność logiczna.

Odkryłem, że emocje, nie stoją jedynie za pojęciem znaczenia dobra i zła, ale stoją za pojęcia znaczenia wszystkich pojęć.

Właśnie ze względu na różnice pojęcia znaczeń pojawiają się różniące się od siebie prawdy.

Moje prawda i twoja prawda, a obie sprzeczne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2019, 7:17 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Cytuj:
Najbardziej wydajną metodą uzyskiwania energii, z jednostki masy nośnika, leżącą w zasięgu możliwości technicznych ludzkości jest reakcja syntezy jądrowej. Kilkadziesiąt razy mniejszą wydajność teoretycznie można uzyskać w wyniku rozpadu jąder atomowych.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)

To zdanie wydaje się dość ciekawe zarówno synteza jak i rozpad - źródłami energii.

Zarówno grawitacja jak i promieniowanie źródłem energii.
Zarówno materia jak i ruch źródłem energii.

Wyobrazcie sobie, że sami jesteśmy osobliwościa
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Osobliw ... astronomia)

która ssie materie i ruch, wiążąc je, żeby następnie rozpasc się w promieniowaniu.

Czy możliwe, że rozpad ludzkich zwłok jest formą promieniowania takiego jak rozpad supernowej?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Supernowa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2019, 14:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Oj coś się Panu pomerdało, zdaje się że istnieje potrzeba dalszych studiów nad energią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2019, 15:32 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
Oj coś się Panu pomerdało, zdaje się że istnieje potrzeba dalszych studiów nad energią.


Co?

Rzeczywiście.
Napisalem, że energia potencjalna to masa a przecież masa to wielkość energii. Energia potencjalna to materia.

Napisalem, że ze energia kinetyczna to prędkość a prędkość to wielkość energii. Energia kinetyczna to ruch.

Pomyliłem wielkośc zbioru z tożsamością zbioru.

-------
Czy dalej twierdzi Pan, że energię źle pojmuje?
Po tej korekcie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2019, 21:24 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Próbuje zrozumieć choć trochę rzeczywistość i wciąż buduję jej nowe wyobrażenie.

Jak zdefiniować ruch i materię?

Po pierwsze zdefiniowałem to jako asymetryczne zniekształcenie czasu i asymetryczne zniekształcenie przestrzeni.

Po drugie zdefiniowałem to jako energię kinetyczną i energię potencjalną.

Teraz spróbuję zdefiniować to jeszcze inaczej.

Ruch to pole czasoprzestrzeni, w którym materia ulega zakrzywieniu.
Materia to pole czasoprzestrzeni, w którym ruch ulega zakrzywieniu.

Zauważcie
źródłem zakrzywienia ruchu jest materia
źródłem zakrzywienia materii jest ruch

Transformacja czasoprzestrzeni - czasu i przestrzeni - tzw. zmiana zachodzi między kierunkami osi czasu i przestrzeni.

Wg mnie osie czasu i przestrzeni, osie kierunku ruchu i materii są ze sobą sprzeczne w taki sposób, że są względem siebie zakrzywione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2019, 23:24 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Ludzie często narzekają, tak jak ja, że inni nie robią tego, czego oni oczekują, że inni nad nimi panują, że manipulują, że ich wykorzystują.

Pomyślałem, że może nie ma co liczyć na to, że inni nam życie zorganizują lecz należy samemu je zorganizować.

Ktoś powie, żeby przejąć kontrolę nad własnym życiem, należy w tajemnicy wybierać sobie prawodawców.

Ale może właśnie nie?

Może do odzyskania kontroli nad życiem potrzebne jest zakwestionowanie dziadowskich schematów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2019, 23:51 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Zauwazyliscie, że złożone czynności tworzą system?

Zauważyliście, że złożone ciała tworzą układ?

Czy zauwazyliacie, że zmiana w układzie prowadzi do zmiany systemu i zmiana systemu prowadzi do zmiany w układzie.

Czy się tak naprawdę różni Intel od Windowsa?

Tym, że hardware Intel występuje w przestrzeni a software Windows występuje w czasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group