forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 wrz 2019, 17:15 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ale Kowalew coś kompinuje i warto było by posłuchać - co......!
Przy okazji człowiek by się porządnej gorzałki napił........ale coś mi się zdaje, że sami wychlejo......!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2019, 17:29 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
canislupus pisze:
"Brak okazji to też okazja".


Miałam kiedyś kumpla w pracy, który pił tylko z dwóch okazji:
1. Bo pada deszcz
2. Bo nie pada deszcz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2019, 19:35 
Widzę że chętnych na rum nie brakuje. I co ja mam teraz zrobić ? - chciałem podziękować Komandorowi przesyłając mu butelkę pezesyłką InPost, a tu trzeba forumowy zjazd zorganizować :o


Na górę
  
 
Post: 06 paź 2019, 4:49 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:23
Posty: 194
Komandor pisze:
Ale tak jakoś dziwnie wszyscy nas próbują pouczać. A szczególnie ci piewcy wolności z USA co to jeszcze nie tak dawno mieli segregację rasową na których to przepisach wzorowali się naziści pisząc ustawy norymberskie.

O! Nowy rodzaj argumentu.
A u was Murzynów bili
Jeszcze lepszy od poprzedniego. :D


Ostatnio zmieniony 08 paź 2019, 19:53 przez golik, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 paź 2019, 8:56 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Nie do końca tak kolego.
Ja wcale tym sposobem. ale to wcale, nie usprawiedliwiam naszych błędów. Nie mówię tego w sensie, że jak u nich biją to i u nas możemy bić. I tam i tu jest to (czy było) złe. Chodzi o pewną, powiedzmy to hipokryzję. Czy też o subiektywne odczucie u pouczanego. Nawet w codziennym życiu. Inaczej odbierasz jak cię poucza ktoś, kto ma czystą przeszłość a inaczej jak poucza Cię ktoś, kto sam jeszcze nie dawno sam miał (lub nadal ma) dużo na sumieniu. A ta hipokryzja USA, najdoskonalszej demokracji świata chyba nie ulega wątpliwości. Tym bardziej, że oni sami odwołują się chętnie do swojej świetlanej przeszłości kraju pełnego wolności, równości i demokracji. Po wojnie sądzili miedzy innymi nazistów za wprowadzenie ustaw norymberskich (to był jeden z zarzutów) mając identyczne prawo u siebie. I to jeszcze przez wiele lat.
Ja wiem, ludzie i narody (te wolniej) zmieniają się.

Co do tego argumentu - "a u Was murzynów". Wiesz porównanie jest z jednym ze sposobów na zbadanie, zrozumienie problemu. Np. że nie jest nic dziwnego w tym, że policja paluje (a nawet w pewnym okresie czasu strzela) do manifestantów gdy istnieje groźba obalenia istniejącego w danym państwie systemu. Każde z państw ma na kocie swoją Kopalnie Wujek czy Grudzień 70. Szczególnie w latach 60. 70. USA też (pacyfikacja kampusów, studentów protestujących przeciw wojnie w Wietnamie )Nie wnikam teraz czy to dobrze czy źle. Czy jak oni tak robią to my też. Ale takie porównanie daje do myślenia. Pokazuje pewien szerszy mechanizm. I że to nie jest takie proste np. PRL reżim a II. RP wolności. Bo możne się okazać, że, przynajmniej jeśli chodzi o krwawe tłumienie strajków, zamieszek, manifestacji jest odwrotnie. I co do zasady to się w sumie nie zmienia. Zmienią się tylko dostępne środki. Jakby nie gaz, gumowe kule itp to by policja (np Francuska do żółtych kamizelek) strzelała ostrą amunicją jak nic.
Bez porównań to w sumie dupa. Nawet w żuciu codziennym. Zawsze porównujemy i wartościujemy lub znajdujemy schematy na tej podstawie. Możemy twierdzić np, że religie, szczególnie te instytucjonalne to samo zło. Ale to, że nawet rozwijające się w pełnym odosobnieniu rożne ogniska cywilizacje takowe miały, powinno dawać do myślenia. Dlaczego? Podobnie zorganizowane armie i związane z tym wojny (nie potyczki przypadkowe o zabitą sarnę ale przemyślane wojny o zdobycie terytoriów i zapasów), administracje, podatki, władze centralną. Samo zło a jednak to zło pozwalało na zbudowanie czegoś więcej od szałasu i hordy czy klanu.

Wiem odbiegłem od tematu ale to po to aby wyśmiać tą debilną kontrargumentację z tym - "to argument w stylu a u Was murzynów biją
(ten ma sens jeśli to "a u Was..." występuje jako tłumaczenie tego co bije, bo to, że ktoś inny bije, kradnie itp nie jest dla niego żadnym wytłumaczeniem) kończącą niby dyskusję.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 paź 2019, 19:52 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:23
Posty: 194
Dziękuję, kolego Komandorze, za użycie akapitów. Łatwiej się czyta ;)
"Ale tak jakoś dziwnie wszyscy nas próbują pouczać."
Co znaczy "dziwnie"? Spisek może jakiś? Wszyscy! really? Trump na przykład też?
Kto krytykuje, ten krytykuje. Ale nie nas, tylko rząd nasz, przeważnie. I jego politykę. Cóż ... Nie trzeba wszystkiego brać do siebie.
Jeżeli świnia i ma za uszami to za co krytykuje, warto zwrócić mu uwagę i wyśmiać.
I wydaje mi się, że nie ma znaczenia, że naród, do którego należy, a raczej przedstawiciele jego państwa robili coś złego ... nawet kiedyś.
Tylko raczej ogólna wymowa (ton) powyższego zdania mi się nie spodobał. No i zareagowałem z :)
To by było na tyle w przedmiocie "debilnej kontrargumentacji".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 paź 2019, 22:27 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ton tego zdania nie ma nic wspólnego z teoriami spiskowymi.

Jakbyś więcej mnie znal to byś wiedział, że jestem daleko od myślenia spiskowego.
Nawet więcej. Jestem ich zdecydowanym przeciwnikiem.

Fakt, popełniłem błąd używając kwantyfikatora wielkiego - wszyscy.
Starem się tego unikać.
Ale w potocznej wypowiedzi mi się zdarza zapominać.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
W "Wiadomościach" odtrąbiono sukces PiS, a sytuacji w Senacie poświęcono dosłownie chwilę. Wyjaśniono, że partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała wybory do Senatu, ale jeśli senatorowie opozycji zagłosują jednomyślnie, to będą mieli większość. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Kłamią jeszcze bardziej, jesli to w ogóle możliwe.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2019, 7:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
korbaczeska pisze:
Kłamią jeszcze bardziej, jesli to w ogóle możliwe.

Kłamali, kłamią i kłamać będą. Nawet obserwatorzy OBWE skrytykowali działania i stronniczość TVP, złożone przez nich skargi przed wyborami nie zostały rozpatrzone przez prokuraturę.
Teraz jak PiS będzie miał kłopoty z wywiązaniem się z obietnic, rozpocznie się "festiwal" kłamstwa i obłudy. Zastanawiam się kto lub co stanie się kolejnym wrogiem na którego będzie można zwalić potencjalne niepowodzenia i problemy, a one niebawem się pojawią. Stawiam na "totalną opozycję" w senacie, chociaż mają tam swojego "konia trojańskiego" w postaci pewnej "bladyny" :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 84  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group