forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 sie 2019, 19:19 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ależ ja się z tym zgadzam Ireneuszu Be, że tylko przez redukcję populacji. Nawet do stanu z XIX wieku nie lat. 60./70. ubiegłego. Nie wszystkie wymienione środki uważam za skuteczne albo humanitarne ale ogólnie tak. Zresztą przyroda zapewne za nas to zrobi. mam nadzieję że tylko zredukuje nie wybije. Bardziej radykalnie, skutecznie i bezlitośnie. Może wiec poczekać? Nie brudźmy sobie rączek...
Z drugiej strony nawet jak wyginiemy to dla losów wszechświata bez znaczenia. I tak nas więcej nie było jak jesteśmy. Przecież nikt nie płacze nad losem jętki jednodniówki.
@Panie Kowalew. Wiem, ze dobry. Tylko technicznie uzupełniłem. Nie mam zastrzeżeń co do zasady i wniosków.
Co do promieniowania, nie musimy polegać na grze plam na słońcu z polem magnetycznym. Możemy trochę freonu wypuścić, albo jakąś elektrownie sobie wybuchnąć. dzisiaj mamy wiele możliwości. Manipulacje genetyczne (Świadome) też.Co do reszty - racja.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, 19:44 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sie 2019, 19:38 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ilustracja do jednodniówki. komiks. krótki.
W skali kosmicznej to w sumie też o nas.

Obrazek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sie 2019, 19:40 
Przed zwiększonym wiatrem słonecznym jeśli nie dziś to w przyszłości być może jesteśmy w stanie się obronić. Ale przed zwiększonym promieniowaniem kosmicznym nie ma i nie będzie osłony.

Panie IroB , z przyjemnością podał bym i uścisnął Pana rękę. Ale te właśnie wszystkie konieczne działania zdają się być nie do wdrożenia. Jak tu np. przymusić Nigeryjczyków aby sobie podwiązali, albo muzułmanom zabrać Allaha? Cała nadzieja w genetyce - trzeba nam wgrać nowe oprogramowanie :lol: . Przed którym patrząc się z innej strony tak się bronimy.


Na górę
  
 
Post: 28 sie 2019, 19:51 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Źle pana zrozumiałem albo pan mnie. Nie podważam faktu braku obrony (poza genetyką lub zejściem do podziemi czy pod wodę) tylko, ze nie jesteśmy zależni od gry, bo sami możemy już teraz sobie taki los mutacyjny, kop ewolucyjny, zgotować.

Co do genetyki i ingerencji w ludzki genotyp to pomimo, że to zabronione jestem praktycznie pewien, że się albo już odbywa albo niebawem zacznie. Kwestia pieniędzy, A są tacy co mają jej tyle, że mogą nią wszelkie skrupuły moralne i strach przed odpowiedzialnością ugasić.
Nie, nie starych repów poprawianie chodzi (bo to trudniejsze o ile możliwe obecnie) ale "programowanie" swoich potomków już tak.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sie 2019, 22:08 
Komandor pisze:
Źle pana zrozumiałem albo pan mnie.----

To ja Pana źle zrozumiałem :oops: w
Komandor pisze:
Możemy trochę freonu wypuścić, albo jakąś elektrownie sobie wybuchnąć. dzisiaj mamy wiele możliwości.


Na górę
  
 
Post: 25 wrz 2019, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Opasłe mordy i krzywe ryje?

"Głębokościomierz ludzkiej głupoty"

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... WHk-nDrFYg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2019, 21:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Polityczna pedofilia! Bladź.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2019, 9:32 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Klasyczną metodą manipulacji jest podanie prawdziwych informacji z domieszką fałszu i sugerowanie lub wyciąganie z tego fałszywych lub wygodnych lub pasujących do tezy wniosków. A jak się to jeszcze podleje czymś co działa na emocje...

PS. Proszę mi nie stawiać rumu bo ja akurat o autorze tego filmu pisze.
Chociaż, obie strony manipulują.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2019, 10:16 
I znów Panie Komandorze ..... mam podobne do Pana :lol: w tej kwestii zdanie. Coraz niechętniej oglądam takie filmiki. Bo podskórnie czuję że jestem również i przez tą stronę poddawany próbie manipulacji - oszukiwany. Mimo sporej wiedzy, a może dzięki niej wiem, że wszystko co nas otacza jest niesłychanie skomplikowane, zależne od nas ludzi i olbrzymiej..... tej znanej nam oraz przede wszystkim nie znanej przyrody i jej praw. I jak tu nawet uczciwie sprawę stawiając postępować optymalnie? I dodatkowo, co niby mamy optymalizować? Sprawa jest beznadziejna, żyjemy z jednej strony w usprawiedliwiającej nasze postępowanie niewiedzy, z drugiej w wszechobecnym kłamstwie które jest narzędziem rywalizacji. I w tej sytuacji właściwie cieszę się że jestem stary i w ten sposób może dobiegnę do mety po torze w terenie który znam i który zbytnio nie zdąży się zmienić.

Jednego jestem pewien co do przyszłości której przełomu mam nadzieję nie doczekać, to myśl zawarta w emocjonalnym komentarzu IroB z przed paru miesięcy. Trafił nim w sedno - pozwolę sobie go powtórnie zacytować z własnym podkreśleniem.

IroB pisze:
nie!!! nie jestem rasista i nie oceniam ludzi po kolorze skory, narodowosci, w sumie uwazam ze stara szkola trzymania motlochu religia, patriotyzmem czyli miloscia do ojczyzny za morde to przezytek. Mysle ze jest czas bysmy jako ludzie zaczeli szukac innych sterownikow regulujacych planetarne wspolistnienie. Pieniadz, religia, patriotyzm, stan posiadania, systemy polityczne nie spelniaja potrzeb wspolczesnego Swiata. Zmiany klimatyczne i degradacja naszego naturalnego otoczenia a przede wszystkim sposobu w jaki dzisiejszy homosi :) sapiens zyje wymagaja radykalnych zmian w mysleniu, mysle ze tu by trzeba takiego pierdolniecia obuchem w leb, moze jakas asteroida albo inne jebniecie globalne zmusi wreszcie pozostale przy zyciu trzy miliardy do innego podejscia do zycia.


Jak widać właściwie wszystko w tym komentarzu jest podkreślone, czyli przynajmniej dla mnie jest ważne, trafnie ocenione. A ponieważ realizacja tego (nie katastroficzna) z korzyścią dla nas ludzi i w zgodzie z przyrodą .... graniczy z cudem... to pozostaje mi tylko :( :(


Na górę
  
 
Post: 26 wrz 2019, 13:33 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No bo ma Ireneusz Be tu rację.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group