forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 sie 2019, 10:14 
Killashandra Ree pisze:
Zdaję relację z lektury CZARNEJ MADONNY .R.Mroza. Przyznam,że gdyby nie nazwisko na okładce, nie uwierzyłabym,że to jego książka, tak jest odmienna. Thriller religijny, o opętaniu, apokalipsie i egzorcyzmach,z silnym akcentem na kwestie religijne duchowe, bohaterem jest były ksiądz,ale rzecz toczy sie w wielu płaszczyznach czasowych.Zdumienie budzi bardzo dokładne opracowanie szczegółów, autor albo konsultował się z osobą o dużej wiedzy w tej dziedzinie(duchowny, historyk), albo miał styczność z egzorcyzmami.Nietypowa, nienajgorsza.



Czytałem jakiś czas temu.
Może on się rozwija w rzemiosle? :)


Na górę
  
 
Post: 28 sie 2019, 12:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Prędzej firmuje tak zwanego murzyna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sie 2019, 13:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Tego Mroza to w ogóle da się czytać?
Nic jego nie czytałem, a słyszałem opinie, że nie warto sobie nim głowy zawracać.
Z drugiej strony, wiem, że jest bardzo popularny.
Więc, jak jest z tym Mrozem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sie 2019, 18:49 
Czytam go. Ja wszystko czytam. Nie mam zadęcia na jakieś specjalne pozycje. Uważam, że z najgorszego gniota jedno, dwa zdania niezłe mozna se przyswoic...
Nie musi być wielka literatura.
Ja cały czas czytam ( jak prezydent) ja w nocy czytam, w dzień czytam, w podróży czytam, przy jedzeniu... Ja cały czas czytam ( kręcę głową z powagą). Tak, proszę Państwa.
To nałóg jest.
Ja cały czas czytam.
Mroza też.
A` propos:
Czytał ktoś z Państwa POEMAT PEDAGOGICZNY Makarenki niejakiego, z słusznie minionej epoki.
Dzisiaj różne myki z tej książki przydałyby się wychowawcom smarkaterii.
Ale ja to dawno czytałem i się mogę mylić.
Jest tu jedna taka jasna erudytka, która mnie może poprawić, ale mam ją w dupie :)


Na górę
  
 
Post: 28 sie 2019, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Wielki Wezyr pisze:
Tego Mroza to w ogóle da się czytać?
Nic jego nie czytałem, a słyszałem opinie, że nie warto sobie nim głowy zawracać.
Z drugiej strony, wiem, że jest bardzo popularny.
Więc, jak jest z tym Mrozem?

Z poprzednio kilku przeczytanych,nie polecam ani jednej, ale ta jest zupełnie inna, jak nie jego, uważam,że niezła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2019, 18:11 
Dostałam dziś przesyłkę od głównego bohatera książek Katarzyny Bonda. Z autografem ;) . Czerwony pająk, wszystko ma swój koniec. Babeczka naprawdę dobrze pisze, a że znam osobiście pana policjanta z książek, to jedynie opowieściom dodaje smaczku. Babka ma talent, potrafi zbudować napięcie niczym Hitchcock. Tokarczuk się chowa.


Na górę
  
 
Post: 18 paź 2019, 20:28 
Killashandra Ree pisze:
Zdaję relację z lektury CZARNEJ MADONNY .R.Mroza. Przyznam,że gdyby nie nazwisko na okładce, nie uwierzyłabym,że to jego książka, tak jest odmienna. Thriller religijny, o opętaniu, apokalipsie i egzorcyzmach,z silnym akcentem na kwestie religijne duchowe, bohaterem jest były ksiądz,ale rzecz toczy sie w wielu płaszczyznach czasowych.Zdumienie budzi bardzo dokładne opracowanie szczegółów, autor albo konsultował się z osobą o dużej wiedzy w tej dziedzinie(duchowny, historyk), albo miał styczność z egzorcyzmami.Nietypowa, nienajgorsza.

Waku, facet nie jest głupi.
Poszedł na ilość nie na jakość. Zarobił i m- może porobił se w głowie...
Czytałem tę książkę. Jest lepsza niż poprzednie.
Ożenił sie z kobietą piszącą. Może w lózku sobie szepcą numery jakieś książkowe. Fszak Bonda też pisywała książki 600 stronnicowe. Ostatnią przeczytałem z dużym zajęciem... ;)


Na górę
  
 
Post: 19 paź 2019, 4:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 8:46
Posty: 485
Wszystkie książki Mroza trzymają w napięciu do końca. Dla mnie najmniej interesujące okazały się właśnie czarna madonna i seria wotum nieufności. Kompletnie nie mój gust. Ale jakoś je zmęczyłam. Serie o Chylce czy Foscie świetne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 paź 2019, 13:27 
Marksistowskie, bolszewickie, antyludzkie idee są dziś narzucane społeczeństwom zachodnim nie tylko za pośrednictwem mediów, kina i teatru, szkoły i uniwersytetu, ale także za pomocą stanowionego prawa, przez instytucje od wieków cieszące się ogromnym autorytetem, które w sposób niezauważalny dla milionów ludzi zostały przejęte i przebudowane przez marksistów kulturowych, by służyć rewolucji. Jak do tego wszystkiego doszło? Na jakim etapie rewolucji jesteśmy? Co nas jeszcze czeka? O tym jest ta książka.
Fragment książki"
(…) Rewolucja kulturowa prowadzona przez marksistów od lat 60. XX wieku doprowadziła do dramatycznych spustoszeń w łonie cywilizacji zachodniej. Na naszych oczach odbywa się marsz w kierunku totalitaryzmu. Zdobycie kultury zgodnie z wytycznymi Antonia Gramsciego, a następnie przekształcenie jej przez zaaplikowanie destrukcyjnych treści stworzonych przez szkołę frankfurcką – okazało się strategią genialną. Marksiści kulturowi w sposób pokojowy niemal doszczętnie zniszczyli cywilizację łacińską. Skutecznie zanegowali istnienie prawa naturalnego i prawdy obiektywnej, co doprowadziło do zrównania dobra i zła, prawdy i kłamstwa, grzechu i cnoty. Wszystkie zachowania, postawy, wartości od wieków uznawane za gorszące, niemoralne i wyniszczające ludzką psychikę – zostały usankcjonowane prawnie. Z kolei obrońcy tradycyjnego porządku świata są piętnowani, skazywani na ostracyzm, a nawet poddawani szykanom w świetle prawa rzekomo zwalczającego tzw. mowę nienawiści."

Dwa najważniejsze „składniki” marksizmu kulturowego to walka o powszechną seksualizację, która ma zapewnić „wyzwolenie” i swoiste ubóstwianie płciowości, czy też raczej wszelkiej maści wynaturzeń znanych dzisiaj jako GENDER.
Seksualizacja dzieci i młodzieży zaburza proces edukacji i wychowania, dodatkowo prowadzi do konfliktu wewnątrz rodziny, ponieważ każdy zdrowo myślący rodzic będzie się sprzeciwiał seksualizacji swojego dziecka.
Nie bez powodu obiektem szczególnie wzmożonej seksualizacji są dzieci i młodzież oraz kobiety. Skutkiem demoralizowania kobiet jest pozbawienie ich zdolności do bycia dobrymi matkami i żonami, a zatem rozbiciu ulega rodzina, dzieci nie są już wychowywane przez rodziców, tylko od najmłodszych lat tresowane przez państwo. Doskonale widać to na przykładzie państw zachodnich, które już od przedszkola indoktrynują dzieci, tłocząc im do głów ideologię gender, a rodzice, jeżeli protestują przeciwko tej polityce, są szykanowani prawnie, a nawet odbiera się im dzieci.
Gender jest wyjątkowo destrukcyjną siłą, w której ogniskują się niemal wszystkie marksistowskie idee i dążenia, czyli zniszczenie ludzkiej tożsamości, sprowadzenie człowieka do poziomu zwierzęcia, destrukcja tradycyjnej rodziny i wykorzystanie mniejszości seksualnych jako nowego proletariatu.
Głównym celem ideologii gender jest zniszczenie tożsamości indywidualnej człowieka, a w konsekwencji także zniszczenie tożsamości wspólnotowej. Człowiek ma się stać pozbawionym duchowości zlepkiem popędów, który kieruje się w życiu egoizmem i dążeniem do zaspokajania najniższych instynktów.
Gender przyczynę wszelkiego zła i wszelkiej przemocy upatruje w ludzkiej płciowości, w rozróżnieniu na to, co męskie i żeńskie, a także w każdej strukturze społecznej będącej przejawem tego podziału. Dlatego mężczyzna ma być zrównany z kobietą, nie równouprawniony, ale uczyniony takim samym. W ten sposób płeć biologiczna została odrzucona i zastąpiona pojęciem płci społeczno-kulturowej. Według genderystów, nie rodzimy się kobietą lub mężczyzną, ale możemy sobie sami wybrać płeć. Konsekwencją przyjęcia takiego rozumowania jest nie tylko przewrót antropologiczny, ale także radykalne zmiany społeczno-kulturowe.
Ideologia gender, mimo absurdalnych założeń, jest dziś jedną z nauk akademickich. W 1997 roku Unia Europejska uczyniła gender mainstreaming swoją główną polityką kulturową i społeczną. Ideologia ta jest również narzucana za pośrednictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem na tradycyjną kulturę i tradycyjne wartości w świetle prawa.
Marksiści posłużyli się jedynie jego strategią, w celu zniszczenia tradycyjnej kultury i chrześcijaństwa. Gramsci nie stworzył destrukcyjnych treści, które od ponad 50 lat niszczą cywilizację łacińską, te treści są bowiem dziełem Instytutu Badań Społecznych we Frankfurcie nad Menem, czyli szkoły frankfurckiej. „Zasługą” Gramsciego jest opracowanie genialnej strategii, za pomocą której można opanować i przebudować kulturę oraz wskazanie, że kluczem do zwycięstwa rewolucji jest osiągnięcie hegemonii kulturowej. I tylko w tym aspekcie można mówić o Gramscim jako o ojcu marksizmu kulturowego. Wojna kulturowa, która rozgrywa się na naszych oczach, prowadzona jest przez marksistów według strategii Gramsciego i przez aplikowanie Zachodowi destrukcyjnych treści stworzonych przez szkołę frankfurcką.
Nie ulega też wątpliwości, że kierunek, w którym ewoluuje marksizm, jest coraz bardziej niebezpieczny. Strategia „długiego marszu przez instytucje” prowadzi do głębokich, trudnych do odwrócenia zmian w ludzkiej świadomości. Ludzie sami z radością przyjmują rewolucję, widząc w niej postęp, nie zdając sobie w ogóle sprawy, że to stare bolszewickie treści, tyle że podane w innej, nowej formie.

Dariusz Rozwadowski, Marksizm Kulturowy. 50 lat walki z Cywilizacją Zachodu
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 23 paź 2019, 17:30 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A ja tam uważam, że jak ktoś łączy marksizm z gender itp, jakiś kulturowy wymyśla to znaczy, że gówno wie zarówno o marksizmie jak i kulturze. Kapitału i innych dzieł nie czytał.
No ale na to nic nie poradzimy bo żyjemy w świecie w którym każda bzdura znajdzie uznanie byle oryginalna była.

A ja polecę inną książkę, która własnie skończyłem: Erik Durschmied - Od Robespierre'a po Chomeiniego Najsenniejszy Rewolucję i Zamachy Stanu,

Polecam zwłaszcza tym co lud za bydło i motłoch ciemny mają. Może i racja ale poczytać jak skończyli ci co podobną rację mieli warto. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group