forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 0:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 sie 2019, 9:43 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
older pisze:
Mów mnie zara co to ta Mugga i dzie można zanabyc bo mnie zywcem wpierdolą te potwory. Wychodzę z suka na spacer i wracam zjedzony cały mimo, ze stosuję OFF. :)


Offem to możesz sobie radio wyłączyć.

Od tej Mugi wolę Repel 100 (97% Deet). Wystarczy psiknąć na kostki od nóg (nie wiem czemu, ale tam te latające świnie najbardziej gryzą) i na ubranie. Stosują go z dobrym skutkiem wędkarze, oni mi go polecili. Kupisz w każdym sklepie wędkarskim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2019, 11:06 
nick pisze:
older pisze:
Mów mnie zara co to ta Mugga i dzie można zanabyc bo mnie zywcem wpierdolą te potwory. Wychodzę z suka na spacer i wracam zjedzony cały mimo, ze stosuję OFF. :)


Offem to możesz sobie radio wyłączyć.

Od tej Mugi wolę Repel 100 (97% Deet). Wystarczy psiknąć na kostki od nóg (nie wiem czemu, ale tam te latające świnie najbardziej gryzą) i na ubranie. Stosują go z dobrym skutkiem wędkarze, oni mi go polecili. Kupisz w każdym sklepie wędkarskim.

Życie mję wyspiarskiego wyspiarza ratujeta!!! U mnie do ogrodu wychodzę i wracam zjedzony. Kupię. Dobre ludzie jestesta. Mam takie dwa militarne sklepy obczajone.:)


Na górę
  
 
Post: 01 sie 2019, 11:19 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
......Offem to możesz sobie radio wyłączyć.........

:lol: :lol: :lol:

Co do wymienionego przez Ciebie środka.......jeśli on zawiera 97% DEET-u. sam go wypróbuję.....!
Jestem uczulony na komary.
Ostatnio czytałem w internecie prosty sposób na pozbycie sie tego dziadostwa z domu:
Jednak osobiście jeszcze nie sprawdzałem więc jak by co.......... :D
Z 1,5l butelki po napojach - odcinasz górną część i wkładasz go z powrotem odwrotnie do reszty....tworząc taki lejek. Do środka wlewasz trochę wody z cukrem i wrzucasz nieco drożdży.
Drożdże wytwarzają dwutlenek węgla który przyciąga komary po czym stawiasz w nocy w oknie.
Ponoć wszystkie które chcą Cię użreć, najpierw zaglądają do butelki.......z której wyjścia już nie ma.....!
Jesli ktoś zastosuje, napiszcie czy się sprawdza......?!

p.s
A Ty zrób parę takich pułapek ( z tymi drożdżami) - i porozstawiaj po posesji.
Jeśli jest, jak piszą, - wyłapiesz większość tego latającego skurwysyństwa w okolicy.
Aaa! - i pilnuj, aby na posesji nie było żadnego "zbiornika" ze stojącą wodą.......np. puszka po konserwach, słoik, czy stara opona.....absolutnie żadnego źródła z wodą.......płynąca może być.
To naturalne wylęgarnie komarów....... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2019, 11:48 
Nie mam zbiorników żadnych. Czasem szklanka po buszmilsie stoi na tarasie. Ale tam komar raczej nie siada. :)


Na górę
  
 
Post: 01 sie 2019, 14:33 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Mam bardzo dobre pułapki na komary, całkowicie ekologiczne.
Mianowicie zawsze zostawiam chociaż jedną pajęczynkę przy oknie. Nie do wiary, ile się tego paskudztwa złapie, a i domowe pajączki się najedzą.
Drugi ekologiczny sposób, to budki dla jerzyków na ścianie budynku. Ale dotyczy budynków minimum 2-piętrowych, bo jerzyki to górnolotne ;) ;) ptaszki.
A taki jerzyk podobno zżera jakieś szalone ilości komarów.

Z tymi zastawianymi przez ludzi różnie bywa. Ktoś mnie kiedyś namówił, żeby wystawić miseczkę z piwem, bo do niej wlezą wszystkie ślimaki i się wezmą utopią.
Wystawiłam.
Ale zanim przyszły ślimaki, a one tak pomalutku chodzą, to dorwały się do niej moje koty i się schlały.
Nie miałam pojęcia, ze kot się połaszczy na browara.
No i potem biedne rzygały, jak - nomen omen - koty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2019, 14:46 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Hmm ... A Ty Olderu daleko od portu w Świbnie bywasz? Jak będę Przekopem płynął jutro to "zatrąbię" Matrwą Wisłą od Sobieszewa płynąc nie będę chociaż już most nowy macie bo mi się nie chce śluzy Przegalina przechodzić.
A Repel polecam. Mugga też dobra.
Idę zapasy na utkę ładować.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2019, 14:54 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Dzięki.

PS. Ja też sobie życzę aby komary opadły Oldera a nie mnie

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2019, 16:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
nick pisze:
older pisze:
Mów mnie zara co to ta Mugga i dzie można zanabyc bo mnie zywcem wpierdolą te potwory. Wychodzę z suka na spacer i wracam zjedzony cały mimo, ze stosuję OFF. :)


Offem to możesz sobie radio wyłączyć.

Od tej Mugi wolę Repel 100 (97% Deet). Wystarczy psiknąć na kostki od nóg (nie wiem czemu, ale tam te latające świnie najbardziej gryzą) i na ubranie. Stosują go z dobrym skutkiem wędkarze, oni mi go polecili. Kupisz w każdym sklepie wędkarskim.

Repel 1000 nieosiągalny,pozostaje Mugga, sklepy wędkarskie jak najbardziej. Myśliwskie chyba też.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2019, 18:42 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
I oficer to ten z odrostami :mrgreen:
Wiem nie wiem czy dwa w jednym :roll:

Dziękuję jeszcze raz. Aparat wzięty jakby co.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2019, 7:28 
Komandor pisze:
Hmm ... A Ty Olderu daleko od portu w Świbnie bywasz? Jak będę Przekopem płynął jutro to "zatrąbię" Matrwą Wisłą od Sobieszewa płynąc nie będę chociaż już most nowy macie bo mi się nie chce śluzy Przegalina przechodzić.
A Repel polecam. Mugga też dobra.
Idę zapasy na utkę ładować.


200 metrów od mostu nad rzeką, 70 m do brzegu. Trąb to wyjrzę :)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 114  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group