forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589 ... 663  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 lip 2019, 23:45 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Nie rozumiem....?!
Dla czego miał bym dostać bana za użycie wyrazu, który jest najczęściej używanym wyrażeniem w języku polskim....?! Ostatnio szedłem za trzema małolatami ( mieszkam niedaleko szkoły podstawowej)
gdyż od czasu do czasu psa muszę wyprowadzić a najlepsza trasa wiedzie obok w/w szkoły .........i imaginujcie sobie, - na odcinku ok. 50 kroków, tylko wyraz kurwa usłyszałem 9 razy......! A chłopcy na oko - 4-5 klasa.......! To mnie ktoś będzie banował, że ja raz.....no! góra dwa razy podkreślę swoje emocje owym, najpopularniejszym w naszym języku słowem......?! :o
Ostrzegam!
To ja się natychmiast pójdę obrazić....... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 6:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ciebie Praktyku banować? Kto by śmiał. Gdyby tak się stało to ja sam się też w ramach solidarności zbanuję.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 8:10 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Sama się kiedyś dobrowolnie zbanowałam na tydzień bodajże, w imię solidarności z userem, który został zbanowany wcale nie za jakieś tam rzucanie mięchem, tylko za polemikę z obowiązującym (wówczas) na forum trendem propalikotowskim.
I to - dodam - polemikę kulturalną, bez obrażania kogokolwiek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 8:23 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A ja się będę upierał, że wyraz " kurwa" absolutnie już nie jest ( w/g mnie, - oczywiście ) -wyrazem "brzydkim", "mięchem" czy jak to ujmiemy.
Kiedyś usiłowałem przez pół dnia wysławiać się nie używając tego określenia..........imaginujcie sobie, to omal nie możliwe..... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 10:08 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Pewnie że nie jest.
Już Melchior Wańkowicz bronił praw obywatelskich w języku polskim słów "dupa" i "kurwa", powołując się na liczne przykłady z literatury, w tym na mistrza Kochanowskiego.
I ja się z nim zgadzam w przypadkach, kiedy użycie jest uzasadnione logiką, kontekstem, żartobliwością i wieloma innymi rzeczami.

Natomiast kiedy zastępuje wszelkie inne słowa, ale wynika to z ubóstwa językowego osoby mówiącej (a to naprawdę łatwo zauważyć i odróżnić), wówczas mnie po prostu irytuje.
Ale banom i tak jestem przeciwna. Wolność słowa przede wszystkim. Nawet jeśli jest rynsztokowe. Raczej zakorytkowanie.

I chcę przywrócenia możliwości ignorowania poszczególnych wątków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 10:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Eee, o Dudzie mamy tu wątek, a nie o "kurwach". Bo pana prezydenta Dudę to nie dotyczy. :lol:

Ale żeby podsumować temat i nie narażać się z tego powodu na bana pokuszę się o kilka słów. :) Przyłączam się tu do Praktyka i Nick, że słowo "kurwa" jest tak nieodzownym elementem naszego języka jak owłosienie łonowe na pipce lub mosznie. :lol: Tak więc używanie tegoż jest dla mnie oczywiste. Bo co to za pipka bez choć kłaczka? ;) Zgadza się, że jeżeli ktoś wsadza słowo na "k" w co drugie słowo w zdaniu to jest to przesadą i jak Nick mówi oznaką pewnych braków. Jednak trzeba również zauważyć, że każdy z nas posiada inny temperament. Np ja charakteryzuję się dość dużym temperamentem. Nie należę do ludzi tzw maślaków. I jeżeli coś lub ktoś mnie porządnie wkurzy, bo zachowaniem swoim odbiegł znacznie od normy przyzwoitości, na dodatek kreuje się na świętoszka to niestety takie słowa same cisną się na usta i pod paluszki na klawiaturkę. I nie ważne czy jest to mój kolega user czy polityk aktualnie piastujący najwyższy urząd w tym państwie.

Problem jest tylko z tym, kiedy owego kurwa używamy wobec kogoś. Tego robić nie powinno się czego i jak nie robię. Żeby tak już zobrazować i pozostać w konwencji wątku. Pan prezydent Duda kilka razy mawiał publicznie przemawiając do zgromadzonych, że sędziowie to patologiczna kasta. I dlatego wymaga oczyszczenia. Być może było to powiedziane innymi słowami ale kontekst ten sam. Złodzieje, bo jeden z sędziów ukradł kiełbasę, drugi wiertarkę, komusze pochodzenie, choć wiadomo, że z Marsa nie mogli pochodzić żeby zadowolić pana prezydenta. I w tym miejscu samo nasuwa się - orzesz kurwa ja można tak obrażać ludzi! I czy to jest coś złego, że komuś w naturalny sposób podnosi się ciśnienie bo prezydent bezczelnie kłamie? Zachowuje się jak najgorsza łajza. To przecież kłamstwo i manipulacja jechać tak po osobistych dobrach tych ludzi.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, 10:38 przez Boruch, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 10:21 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Boruch pisze:
Eee, o Dudzie mamy tu wątek, a nie o "kurwach". .



Hmmm :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 10:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
;)

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 13:26 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
:lol: :lol: :lol: No! no!
Wy sobie uważajcie......
Z tymi uśmieszkami....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 18:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czaputova w Warszawie i Ciapek. :lol:

Obrazek

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589 ... 663  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group