forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 lip 2019, 17:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
No no, nie ma to jak marynarzom nic nie robią tylko łażą......... 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lip 2019, 21:51 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Nie łażą tylko się bawią a potem śpią:

Morowa marynarska wiara,

szczęsny jej życia los,

nie to, co z lądu armia szara,

która ma pusty trzos
!

Marynarz w dzień się bawi,

w hamaku w nocy śpi (tra, ra, ra),

czy na Bałtyku, czy na Atlantyku,

ze swego losu drwi.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 19:04 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
MMM pisze:
Paru kolegów w armii było, kilku nawet w lotnictwie.

No to przeczytajcie wpis kózki, która zielonego pojęcia nie ma, nie miała i miała nie będzie:

Cytuj:
Starszy Brat w Deblinie byl szanowanym przez prestizowych pilotow mechanikiem migow i w powietrzu byl niejednokrotnie. Jest zdolny i w USA po nauczeniu sie jezyka angielskiego w krotkim czasie we wlasnym zakresie, jak kazde z naszej czworki Rodzenstwa, i kontynuacje edukacji (jak kazde z nas z podkresleniem, ze ja posiadam edukacje najwyzsza w USA) jest szefem zmiany w firmie otrzymujacej rzadowe zamowienia czesci samolotow a zarabia ... no wlasnie, skoro stac Go na wlasny samolot, "wypasiony" motocykl, i najnowszy "pick up" to lepiej nie bede pisac. Nie mial watpliwej przyjemnosci spotkania z wiadomym, obecnie 81-letnim emerytowanym pulkownikiem pilotem, ktory w tamtych latach bylby w wieku okolo 40-lat, bo nie wchodzilby do kabiny miga z kims kto gardzi drugim czlowiekiem podobnie jak jego potomstwo. Zapoznajac sie ostatnio z imieniem i nazwiskiem tego czlowieka, stwierdzil, ze nie mial z nim do czynienia.


Nie znam brata kózki, może i był mechanikiem, po zawodówce zdarzało się. Choć mechanicy lotniczy najpierw musieli skończyć szkółkę w Oleśnicy, albo Zamościu, czyli przychodzili do Dęblina po pół roku i dawno po przysiędze. A kózka chwaliła pobytem na przysiędze brata w Dęblinie.
Ale takich cudów, żeby kot latał MiG-em to nie było :lol: :lol: :lol:



Jest to ciąg dalszy wojny kózkowej, tym razem z moim ojcem.


No przeczytałem. Chorążowie technicy lotniczy też chyba tam się uczyli? A przypadkiem jakiejś kompani wartowniczej czy batalionu obsługi nie mieliście? Tam pewnie wartownicy i mniej ważni specjaliści ze służby zasadniczej przysięgi mieli na miejscu.

Na okręty też specjaliści przychodzili już po kursie w CSMW w Ustce. Ale batalion ochrony i obsługi unitarkę miał na miejscu.

Niestety zielonoświątkowcy, adwentyści i inni tacy uniwersytetów z tych specjalności nie prowadzili. Za trudna dziedzina i odpowiedzialność duża. :roll:

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 11 lip 2019, 19:09 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 19:15 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A czemu ona sobie gębę Twoim ojcem po rodzinie w USA wyciera?
I czemu ocenia go jako kogoś niegodnego zaufania (bo by brat z nim do kabiny nie wszedł) i czemu twierdzi ze on gardzi drugim człowiekiem?

Ona się z nim na forach żre czy z Tobą?
Krzywdę jej jaką zrobił ten człowiek? Oprócz spłodzenia blondlaski?
I skąd zna jego dane osobowe? My się jak myślę trochę internetowo przyjaźnimy i ja nie znam. Nie pytałem, nie szukałem...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sie 2019, 8:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Piękna maszyna. Nasi chyba nie wpadną na pomysł zakupu. Choć szkoda, bo mieliby jeden o wysokiej klasie sprawności. No, przynajmniej na jakiś czas, dopóki by go nie spieprzyli.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2019, 17:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Dla nas laików
opiszccie te latadła
co to jest
bo w wiki już sie gubię. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2019, 23:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Te z "podwójnymi skrzydłami" - to popularne PO-2 ( nazywane u nas Kukuruźnikami).
Na drugim zdjęciu również PO-2 - ale w wersji " transportowej" ! Drugie miejsce było obudowane i
- w Częstochowie stacjonował taki z miejscem na nosze i oznaczony czerwonym krzyżem.
Ten górnopłat to - prawdopodobnie, - Jak -12. Rosyjska produkcja ale sporo ich wyprodukowano równiez u nas. Do dziś używany w Rosji. Ten pierwszy helikopter to prawdopodobnie fracuski model a drugi to nasz MI 2. Ale mogę się mylić.....dawno nie mam kontaktu z tym tematem. Gośka jest bardziej na bieżąco ale chyba śpi ........ :lol: Przedostatnie zdjęcie przedstawia prawdopodobnie PZL/LWD - Junaka
Ale ma zasłonięte przednie podwozie i nie mogę potwierdzić....... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2019, 10:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 17:35
Posty: 1639
Lokalizacja: Kresy pn-wsch.
Suuper Małgoś, dzięki Ci i proszę o jeszcze :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2019, 15:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Ale ten kot jakiś wstydliwy :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2019, 18:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
czytelniknie pisze:
Ale ten kot jakiś wstydliwy :mrgreen:


To Ty nie wiesz, że zwierzęta po pewnym czasie przyjmują część charakteru po swoim Panu/Pani.......
:lol: A mina tego kociska bardziej wskazuje na "miglancowaty" charakterek a nie wstydliwy....... ;)
On na bank przed chwilą coś "skręcił"..........i teraz kompinuje......zauważyli czy nie...... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group