forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 2:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 350  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lip 2019, 16:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Cytuj:
Czyli zbliża się nauczka dla głosujących na PiS.

Owi głosujący dalej nic nie rozumieją i są pełni podziwu dla NadPrezesa który w pamięci obliczył, że 500+ wypłaci. 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2019, 18:35 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Boruch pisze:
Eee - nie bądźmy już tacy zrzędliwi. ta sprawa nie może przecież przysłaniać niewątpliwych sukcesów rządu pana Mateusza Morawieckiego, kierowanego przez pana prof Łukasza Szumowskiego ministerstwa zdrowia oraz kierowniczej roli naszego słońca Żoliborza pana dr. Jarosława Kaczyńskiego.

Są to przecież chwilowe trudności w zaopatrzeniu w podstawowe produkty farmaceutyczne, przeznaczone do stosowania doustnego (z możliwością uwalniania substancji leczniczej w różnych odcinkach przewodu pokarmowego), podjęzykowego, podpoliczkowego i dupnego. To nie jest kryzys. :D :lol:

ObrazekObrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2019, 19:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
To nie o to przecież chodzi. Chodzi o leki, które muszą dostać naprawdę chorzy. Na różne dolegliwości. Jak osiągniesz pewien wiek to się o tym przekonasz. Ja w ciągu dnia muszę pożreć jedenaście pigułek przepisanych mi przez lekarza. Bez tego nie mam życia, albo przynajmniej by mi się skróciło. A ja chcę jeszcze trochę żyć i trochu ludzi pofkurwiać. :lol:

A to, że Polacy lubią pożerać tonami różnego rodzaju substytuty diety, maści na bóle, na trawienie, na świąt w pipce, nieprzyjemną woń z pyska, na porost dawno utraconego owłosienia łysej pały, to prawda. Tylko tych panie Konopka nie brakuje. Szkoda tylko, że akurat tych na rozum jakoś nie ma.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 11:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Mam takie przypuszczenie, ze PiS sam ten kryzys stworzyl zeby sam go mogl zlikwidowac.
W pewnym momencie leki znow beda dostepne a w mediach pojawi sie przedstawiciel rzadu mowiac o tym jak to szybko i sprawnie zazegnali kryzys i uratowali zycie tysiacom obywateli. Zbawcy w bialym kitlu po prostu.
Notowania ida w gore, do wyborow jeszcze kilka takich numerow zrobia :D

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 11:51 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Możesz mieć rację Korbaczeska, do tych szmaciarzy wszystko podobne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 12:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Polak potrafi, to fakt. Czasami potrafi jednak na ludzkiej krzywdzie zrobić niezły interes. W internecie jak grzyby po deszczu pojawiają się ogłoszenia, w których "Janusze biznesu" sprzedają ważne leki na receptę, których obecnie nie ma w aptekach. Ludzie rozpaczają, bo nie mogą leczyć się na wiele poważnych schorzeń i desperacko szukają rozwiązania tego problemu. Cwaniacy im to umożliwiają, a przy okazji zarabiają na pudełku 800, a nawet 1000 proc.


https://natemat.pl/278471,brak-lekow-w- ... nielegalne

Mamy w sobie zakodowaną "zaradność". Polak zawsze znajdzie wyjście z sytuacji. W czasie wojny okradał wagony z zaopatrzeniem dla Wehrmachtu. A jak Sowieta gonił szwaba przez Polskę to i z rosyjskich transportów dało się coś uszczknąć. Szczególnie bimber. Po wojnie "spekulanci" mieli swoje dobre dni, choć niektórzy płacili za to życiem. Jak tylko pojawia się jakikolwiek kryzys budzą się nasze geny. Nie ma leków? Jak to nie ma - Polak pomoże Polakowi o każdej porze. No mój Boże! Oczywiście nie za darmo.


Ten kryzys można tłumaczyć różnie. Manipulacja PiSowskich oszustów też jest możliwa. Nikt jednak nie zadaje pytania kto jest personalnie za to odpowiedzialny. Że sam Szumowski to pewne. Ale kto jeszcze? Sygnały o brakach pojawiały się już kilka miesięcy temu. Co robiono w tej sprawie? To jest zbyt proste aby przyjąć do wiadomości, że owszem trudności były ale ministerstwo uporządkowało temat. Tu powinny polecieć głowy. Taki kryzys w normalnie funkcjonującym państwie nie ma prawa się zdarzyć.

No dobra - pewnie znowu głupi post - chyba się czepiam. :mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 16:23 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A mnie sie po prostu już tego nawet komentować nie chce.
Prawdopodobnie jest, - jak Korbka piszę.......tylko co z tego...?!
PiS-owi wzrośnie, - następna kadencja zagwarantowana. I żadne łby nie polecą.
A nie polecą, bo ci co przeżyją, z radości podziękują bogu (?!) - i zadowoleni - będą się cieszyć, że i tym razem się udało......! Opozycja puści oko do przeciwników i po sprawie.............to co ja będę komentował.....?! Scenariusz przewidywalny, bo od lat taki sam........w dupie ich mam. O!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2019, 7:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Też tak uważam, że "afera" lekowa to sztucznie wytworzony chaos.
Teraz zaintrygowało mnie to......
Cytuj:
Wiemy, od kiedy będzie ulga podatkowa za patriotyzm. Ministerstwo ujawnia szczegóły

W gry internetowe nie grywam i mało mnie one obchodzą, ale chyba zacznę chodzić w "krakusce" to może i mi coś "skapnie".
Bo jako rencista to od naszego państwa dostaję tylko "w plecy" :lol:
https://innpoland.pl/153471,ulga-dla-tw ... a-pol-roku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2019, 8:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
My naprawdę jesteśmy krajem, gdzie idioci wyrastają jak grzyby po deszczu a idiota ściga się z innymi idiotami o to aby być jeszcze bardziej idiotą.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2019, 11:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Nie, to nic sztucznego. Nawet nie spowodowany mafiami lekowymi i tymi cwaniakami. Najwyżej pogłębiony. Przy okazji to ciekawe skąd te cwaniaczki mają recepty? Zresztą mafie lekowe też - ale to już organizacja. A tu zwykły Janusz (jak donosicie) cwaniakuje ze swoim znajomym lekarzem.
Kryzys to przede wszystkim wynik wyprowadzenia produkcji przemysłu chemiczno-farmaceutycznego (produkującego substancje czynne, składowe) do Chin i Indii itd. Bo tam można taniej i bez oglądania się na środowisko produkować. A przecież musimy być eco w EU. No i rynek przecież wszystko ureguluje. Tylko, że Chiny zaczęły zwracać uwagę na ochronę środowiska u siebie. I najbardziej trujące fabryki zamykają. Albo to tylko pretekst by coś ugrać. Zostawiają te spełniające minimum wymagań.
I mamy to co mamy. My mieliśmy kiedyś przemysł farmaceutyczny produkujący leki generyczne bo generyczne ale od podstaw. Od składników. Tyle, że w ramach czczenia "niewidzialnej ręki rynku" posprzedawaliśmy. A koncerny albo pozamykały albo robią to co się opłaca i to ze składników z Chin. Nas ograniczenie dostaw z Chin dotknął mocniej niż inne kraje bo pewnie koncerny ograniczyły dostawy do nas w większym stopniu jak na swój rynek. Bo wiesz jakoś tak wydaje mi się pewne, że prezes Niemiec czy Francuz i rada nadzorcza z Niemców, Francuzów złożona bardziej ulegnie negocjacją z rządem Francuskim, Niemieckim jak z naszym. Tym bardziej, że tam rynek leków jest większy.
Ale problem nie jest tylko polski a europejski. Tylko, ze sygnały, ze Chińscy producenci mają problemy z produkcją, zamykają najgorsze pod względem ekologicznym fabryki, muszą inwestować w ochronę środowiska bo weszły nowe regulacje w Chinach, z tego powodu mają też problemy z surowcami były już na początku roku i można było podjąć działania. Zwiększyć rezerwę. Jakoś aktywować "rodzimych" producentów, którzy jeszcze się ostali, ulgi, ułatwienia itp. Ale my jak to my, czekaliśmy na niewidzialną rękę rynku, która wszystko do normy przywróci.

A nauczka z tego taka. Kapitalizm z jego rękami niewidzialnymi kapitalizmem ale są obszary gdzie państwo powinno mieć znaczący wpływ i utrzymywać produkcje nawet jak nie jest jakoś szczególnie opłacalna.
Bo niestety nie wszystko co nieopłacalne dla przedsiębiorcy jest nieopłacalne społecznie i dla całości gospodarki.
Przykład transport publiczny. Sprywatyzowano PKS (a i częściowo urynkowiono PKP) bo przecież wszystko ma być rentowne (według liberałów i nie może być dokładania) co prawie natychmiast poskutkowało likwidacją wielu linii i połączeń albo ich ograniczeniem.
I co. I wpędziło to wykluczenie mieszkańców wielu wsi i miasteczek. Łatwo potem mówić, że mało mobilni, mało aktywni np w poszukiwaniu pracy jak jak mają być mobilni i aktywni skoro nie mają jak do ewentualnej pracy dojechać? A busiki drogie i nie mają najczęściej miesięcznych biletów. I też nie wszędzie jadą.
A potem pogardliwe wzruszenie ramionkami pańci czy pańcia z warszawskiej, krakowskiej czy innej wielkomiejskiej elity, że jakby się uczyli, "ciężko" pracowali, "myśleli" to by im się przecież udało. A poza tym przecież mogą kupić suwa i dojeżdżać.
Potem jeszcze śmiechy, ze wiocha starymi golfami w tedeiku za 3000 jeździ i kopci. A to właśnie ci rzutcy kupili by do spółki do roboty dojechać. Ale to przecież patologia. I wielkie zdziwienie, że chleją, z zasiłków żyją (czytaj z naszych ciężko zarobionych pieniędzy, podatków), drobnych kradzieży. I w sumie to nas więcej, jako społeczeństwo, a nawet całość gospodarki, kosztuje niż dotowanie tego PKS.


A problem z Chinami w skali globalnej jest szerszy. Jesteśmy już tak uzależnieni od Chin, że jakieś kłopoty gospodarcze w Chinach nie ważne czy będące wynikiem jakiegoś kryzysu ekonomicznego czy politycznego będą miały katastrofalne skutki dla naszej gospodarki. Światowej nie tylko polskiej. Wystarczy, że np. Chiny w ramach walki z emisją CO2 ograniczą produkcję cementu (bardzo emisyjna) i zaczną modernizować swoje cementownie . Zanim to zrobią produkcja zmaleje a po modernizacji zdrożeje. I co?
I co jak Chiny postanowią zamknąć ten zakład przetwórstwa ziem rzadkich co wielkie jezioro szlamu trującego spowodował? Co się stanie z naszą elektromobilnością europejską do której dążymy jak ceny ogniw wzrosną kilkukrotnie? Co z OZE jak magnesy nedodymowe podrożeją wiele razy?

Z lekami rząd dał dupy, bo nie zareagował odpowiednio wcześnie i czekał nie wiem na co.
Ale takie sytuacje, nie tylko w lekach się będą coraz częściej powtarzać.

Linki do Forbesa, Bisnessinsidera aby nie było, że powtarzam propagandę i tłumaczenia PiS:

https://www.forbes.pl/biznes/braki-leko ... ch/hmc981l

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ce/fxwkgn2

i kilka cytatów z nich:

Cytuj:
Nielegalny wywóz leków, kłopoty z importem substancji czynnych z Chin oraz restrykcyjne wymogi unijne dla producentów. To podstawowe przyczyny braku kilkuset leków - informuje we wtorek „Dziennik Gazeta Prawna”

Farmaceuci przyznają, że to prawda[ problem z importem z Chin i ze to dotyczy całej EU - dop mój]. Zarazem jednak podkreślają, że Niemcy czy Francuzi – państwa rozwiniętych koncernów farmaceutycznych – są w znacznie lepszej sytuacji, gdyż producenci najpierw będą dostarczali leki na swoje rynki krajowe. Najprawdopodobniej również większość chińskiej produkcji, dopóki będzie ograniczona, w pierwszej kolejności będzie trafiać na większe i bogatsze rynki od naszego.

w ostatnich tygodniach chińskie władze zamknęły, ze względów ochrony środowiska, kilkanaście fabryk wytwarzających substancje czynne do leków.

Z Chin pochodzi blisko 80 proc. substancji czynnych używanych w przemyśle farmaceutycznym.




Długo? Długo bo ja staram się nie upraszczać i nie krzyczeć w zależności od strony, że wszytko to wina Tuska lub Jarka!

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 12 lip 2019, 13:35 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 350  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group