forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 cze 2019, 10:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Ja mam nafe gaz węgiel rzeki atom mnie poh.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2019, 10:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
A ja jestem ciekaw, czy gdyby tych mamlasów powyżej było stać na takie auto:


Obrazek


... To dalej troskaliby się o dzieci w Kongo wydłubujące pazurami kobalt z ziemi, emisję CO₂ w Chinach przy produkcji aku, Gwatemalę i inne takie?
Do pracy tramwajem a na wakacje do Mielna pociągiem PKP :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2019, 10:47 
Ja w Gdańsku widziałem trzy stacje ładowania pradem. Jaki ta tesla ma zasięg i gdzie ją ładować. Przy takiej sieci to lepiej jeździc spalinówką jednak.


Na górę
  
 
Post: 30 cze 2019, 11:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Skończyły się dotacje do elektryków i skończyły się elektryki.
Moim zdaniem jedyne rozwiązanie to zamiana baterii na stacji jakaś kilkuminutowa, wszystko inne do dupy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2019, 12:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
older pisze:
Ja w Gdańsku widziałem trzy stacje ładowania pradem. Jaki ta tesla ma zasięg i gdzie ją ładować. Przy takiej sieci to lepiej jeździc spalinówką jednak.


A na chuj więcej stacji ładowania w Gdańsku, gdy aut pińć na każdą?
Zasięg :arrow: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tesla_Model_S :arrow: https://elektrowoz.pl/testy/zasieg-tesla-model-3-na-autostradzie-przy-150-km-h-jest-niezle-przy-120-km-h-optymalnie-wideo/
Mhm, Porschakiem a najlepiej amerykańcem :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=rgSLJAOGyLE&feature=youtu.be&t=605


Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2019, 12:20 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
https://www.youtube.com/watch?v=capOgUHPz9Q

Tesla przy minus 36stC ciągle daje radę. Ale lepiej nie wjeżdżać nią w teren. Bjorn Nyland wjechał w małą kałużę i zapłacił cos ponad 10tys$ za naprawy :-)

Co do wymiany akumulatorów to sie da zrobić i Tesla tego próbowała (szukać "Tesla battery swap" na YT)ale z obecnymi jest problem z przyłączami płynu chłodzącego baterię. Musiałyby być baterie ze stałym elektrolitem nie wymagające chłodzenia lub chłodzone powietrzem


Co do ceny elektryków to ta w dużym stopniu wynika z małego wolumenu produkcji. Jesli bateria kosztuje nieco ponad 100$ za 1 kWh to ta z VW eGolfa kosztuje coś ponad 15tys złotych. Silnik elektryczny wg różnych źródeł to koszt na poziomie 2 tys złotych. W aucie el. nie jest potrzebny silnik spalinowy, skrzynia biegów, rozrusznik, sprzęgło, alternator, zbiornik paliwa z pompką, rura wydechowa z katalizatorem i pare innych bajerów. Reszta taka sama jak w zwykłym Golfie. Czyli nie powinien on kosztowac dużo więcej niż współczeny diesel. Ale kosztuje dużo więcej - to wynika stąd że oni musieli zmieścić spore koszty wdrożenia do produkcji(projektowanie, testy w różnych warunkach klimatycznych, homologacje, ew. patenty, uruchamianie małej lini produkcyjnej z przeszkoleniem pracowników itp) w małej ilości egzemplarzy i w pojedynczym eGolfie jest ich z 10 lub 100razy więcej niż w normalnym Golfie.



ps Hyundai Kona ma zasięg dochodzący do 500km jeśli się jedzie nie szybciej niż 90km/h

Nie twierdze że wszystkie EV sa tak samo funkcjonalne jak spaliniaki. Nie są. Ale tak realnie to człowiek przejeżdża dziennie 40 km i nawet taki eGolf mu by wystarczył przez 90% czasu. Problem jest z tymi pozostałymi 10%. Jak ktos ma drugie auto w rodzinie to i ten problem jest rozwiązany. Jak nie ma to niech czeka na rewolucję.

No i info na koniec - ja na razie nie kupiłbym EV. Za duży spadek wartości w ciągu 5 lat i pare innych rzeczy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2019, 12:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Hamerlik-Konopka pisze:
.....
Zrobisz cokolwiek, żeby te dzieci miały szansę przestać grzebać i pójść do szkoły, że kiedy Ty już się znajdziesz w potrzebie to będą wiedziały i mogły Ci pomóc??
A nie jak teraz, że nawet sobie nie mogą pomoc.


Kto im da? i za co? tym dzieciom? szkoły płatne wg. twych założeń.
Elektryki się skończyły zanim się zaczęły, dotacje won, Afryka won, Afrykańskie dzieci won.
Teraz ekologia, a ona oznacza samoregulację, żadnych dotacji, żadnych dopłat, żadnego dokarmiania.
Jak w puszczy Białowieskiej, zeżre ją kornik by ekologicznie było, dzieci Afrykańskie uwolnione z kopalń kobaltu zeżre mucha tse-tse i finito.
Będzie jak dawniej w całej Afryce przeżyje może milion.
Ekologia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lip 2019, 14:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 16:42
Posty: 483
A tak w temacie... Czyżby już na elektryki, panele i inne wiatraki było za późno? :o
Sześć przedmieść meksykańskiego miasta Guadalajara zostało w niedzielę zasypanych... grubą warstwą lodu po przejściu potężnej burzy gradowej

_________________
Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Georg Orwell


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lip 2019, 16:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Hamerlik-Konopka pisze:
Pantryglodytes pisze:
Hamerlik-Konopka pisze:
.....
Zrobisz cokolwiek, żeby te dzieci miały szansę przestać grzebać i pójść do szkoły, że kiedy Ty już się znajdziesz w potrzebie to będą wiedziały i mogły Ci pomóc??
A nie jak teraz, że nawet sobie nie mogą pomoc.


Kto im da? i za co? tym dzieciom? szkoły płatne wg. twych założeń.
Elektryki się skończyły zanim się zaczęły, dotacje won, Afryka won, Afrykańskie dzieci won.
Teraz ekologia, a ona oznacza samoregulację, żadnych dotacji, żadnych dopłat, żadnego dokarmiania.
Jak w puszczy Białowieskiej, zeżre ją kornik by ekologicznie było, dzieci Afrykańskie uwolnione z kopalń kobaltu zeżre mucha tse-tse i finito.
Będzie jak dawniej w całej Afryce przeżyje może milion.
Ekologia.


Afryka nie potrzebuje Europejskich dotacji.
Afryka potrzebuje właściwych idei, resztę wytowrzy sobie sama.

Afryka potrzebuje jawnej księgi kapitału pozostającej pod kontrolą większość afrykańskiego kapitału aby zdemaskowac wszystkich klamcow, złodziei, bezwzględnych wyzyskiwaczy, oszustów, bandytów, skorumpowanych polityków - wszystkich, którzy niszczą afrykańskie społeczeństwa udając przy tym donrodziei.

Tego potrzebuje Afryka a nie Euro i europejskich właścicieli afrykańskich fabryk.


Powinieneś Pan napisać to do tych którzy wcisnęli Afrykanom (tak pod przymusem) franka a jakże, francuskiego.
Afrykanie oczywiście nic z tym nie zrobili, widocznie czym innym są zajęci.
Myślę że tęgie brukselskie głowy nie mają nic lepszego do roboty to Pana wysłuchają, no chyba że są zajęci, kolejnym afrykańskim problemem.
Wtedy cóż, potraktują Pana jak upierdliwego murzyna.

PS
Niech Pan porzuci wszelką nadzieję, nie pozwolą, na założenie kolejnej "liberii" jedna wystarczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2019, 19:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Cytuj:
Modyfikacja czołgów T-72 to konieczne rozwiązanie pomostowe

....
Po modyfikacji T-72 będą sprawne i nowocześniejsze. Będą zdolne do walki. Żołnierze wojsk pancernych będą mogli doskonalić umiejętności. Umowa przewiduje remont i modyfikację zarówno używanych przez wojska pancerne pojazdów, jak i czołgów stojących w magazynach Agencji Mienia Wojskowego. Te maszyny zostaną ponownie uruchomione.....


Czy to możliwe by w ramach walki z ociepleniem klimatu do uruchomienia tych czołgów miały posłużyć nowoczesne silniki elektryczne i baterie litowe?
Przestarzały dieslowski silnik który był dawno temu montowany w tych pojazdach był kiedyś w zamierzchłej przeszłości produkowany w Polsce.
I proszę, jest szansa by zastąpić nieekologiczny emitujący CO2 stary silnik na nowoczesny elektryczny zero emisyjny.
Mamy szansę stanąć na czele postępu, e-czołg z działem elektromagnetycznym i e-silnikiem.
Ciekawe czy do ładowania baterii e-czołgu wystarczy wiatrak ciągnięty z tyłu za maszyną. :?:
A jeśli nie to gdzie doczepić solary :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group