forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 870, 871, 872, 873, 874, 875, 876 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 cze 2019, 14:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
dziesiątki tysięcy faszystów maszeruje przez ...
Kurde no powinni przez Warszawę albo Wrocław chociażby bo tylko nasz naród to bydło katolskie czczące pedofilów i PiSdzielstwo sprzedajne...
Przecież nie może być to aby to było tam gdzie naród skoczył cywilizacyjnie niebywale , gdzie tolerancja kwitnie jak kwiaty w lecie na rabatkach.

https://www.youtube.com/watch?v=JPRlLr7Z2tg

Nie, to musi być polskie bydło tylko się dla zmyłki niemieckiego nauczyło


A to to już musi gdzieś na pomorzu bo po wikingsku gadają :D

https://www.youtube.com/watch?v=esBkTFtVgIM


Jean-Claude Juncker , od jakiegoś czasu pije, na umór, niespecjalnie się ukrywa.
Pani Merkel , okazuje się , "miewa ataki" "nieznanego pochodzenia"

Musi, niewątpliwie, wiedzą więcej niż my, najprawdopodobniej zbierają owoce swych/nie swych/nie tylko swych, wysiłków.
Trudno zakładać że to ludzie złej woli, widać inaczej nie mogą.
Frustracja narasta.

No ale ja się nie znam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 14:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Wielki Wezyr pisze:
Ściągajcie szybko, co się da, bo niedługo Chomiczka chyba zabraknie.

Amerykanie zażądali od Cloudflare danych właścicieli serwisu Chomikuj



Trudno sobie wyobrazić by serwis służący do śledzenia ludzi działał cały czas.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 9:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
TW Wolfgang palił, ale się nie zaciągał. :lol:
Z jego wynurzeń wynika, że jest gotów na każde świństwo, aby tylko osiągnąć korzyść.
Biedak, podpisał i pojechał do wujka. Tylko tyle i aż tyle.
Zwykła, sprzedajna szmata.


Afera wokół TW Wolganga. Andrzej Przyłębski o przeszłości


- Podpisałem deklarację, której nie zamierzałam dotrzymywać. Nie chciałem wracać do PRL - tak ambasador RP w Berlinie, Andrzej Przyłębski wspomina podpisanie lojalki. Dyplomata tłumaczy, że w jego przypadku nie można mówić o współpracy z Służbą Bezpieczeństwa.

W 1979 r. Andrzej Przyłębski podpisał lojalkę, która miała zobowiązać go do współpracy z SB jako TW "Wolfgang". W wywiadzie dla "Gazety Polskiej" ambasador RP w Berlinie tłumaczy, że "nie ma dowodów na to, że był tajnym współpracownikiem komunistycznych służb specjalnych". Przyłębski zwraca uwagę na pewne "okoliczności".

Dyplomata opowiada, że w 1979 roku zamierzał odwiedzić wuja w Wielkiej Brytanii. Gdy złożył wniosek o paszport, został wezwany na rozmowę w Komendzie Wojewódzkiej MO w Koninie. Nie dostał pozwolenia na wyjazd z powodu "kolportowania podziemnych wydawnictw".

- Byłem przerażony ogromem wiedzy, którą miał na mój temat. Zrozumiałem, że jestem od miesięcy pod czujna obserwacją SB. Gdy pojawiłem się ponownie, stwierdziłem, że jedyną szansą na otrzymanie zgody na wyjazd jest podpisanie deklaracji współpracy z SB - tłumaczy Przyłębski, podkreślając, że "nie myślał o podróży w kategoriach krótkiego wyjazdu i powrotu".

https://wiadomosci.wp.pl/afera-wokol-tw ... 098368641a


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 10:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No i się okazało, że mamy tu bohatera narodowego, którego nie doceniamy. Skoro, np taki Przyłębski był obserwowany od miesięcy a wiedza SB na temat jego czynów zmierzających do zniszczenia komunizmu była tak wielka, a taki pan Jarosław w tym czasie spał sobie do południa, to jednak coś jest na rzeczy. Poza tym doceńmy również więzy rodzinne, wielką miłość pana Andrzeja do wujka.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 19:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Dziś przejeżdżając przez Łapczyce k/Bochni, zauważyłem poniżej kościoła nawiedzony dom. Reklama radia bez ryja, tivi trfam, ich dziennika oraz dupny baner na płocie - wstępujcie do WOTu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 21:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
hym, ciekawe czy bedzie odpuszczone :) :) :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 cze 2019, 12:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
A tu taka ciekawostka....

Projekt zmian w KPC zniszczy zadłużonych konsumentów?

Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGE dokonała głębokiej analizy zmian, jakie na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości mogą niebawem zostać wprowadzone w kodeksie postępowania cywilnego.

Okazuje się, że znaczna ich część bije w interesy zadłużonych konsumentów, jednocześnie stawiając na uprzywilejowanej pozycji podmioty branży finansowej! W szczególności banki, firmy pożyczkowe i firmy windykacyjne skorzystają na nowelizacji przepisów.

Oto zmiany na niekorzyść konsumentów:

1) Konsument pozwany do e-sądu w przypadku umorzenia postępowania na skutek złożenia sprzeciwu nie odzyska kosztów procesu jakie wyłoży z góry na pomoc prawnika, np. adwokata, radcy prawnego. Powód nie będzie musiał zwracać poniesionych przez pozwanego kosztów procesu.

2) Nakazy zapłaty wydane w e-sądzie nie będą doręczane przez komornika, ale nadal przez pocztę na adres w rejestrze PESEL. Jeżeli będzie nieaktualny to i tak nakaz zapłaty będzie skutecznie doręczony. Może to uniemożliwić w przyszłości wznawianie postępowań EPU.

3) Wniosek o uzasadnienie wyroku/postanowienia/zarządzenia będzie kosztował 100 zł, a teraz jest darmowy. Zadłużonych konsumentów często nie stać na taki wydatek.

4) Wprowadzono postępowanie przygotowawcze. Tylko powód może złożyć wniosek o jego przeprowadzenie bez swojej obecności. Pozwany ma obowiązek stawić się na takim postępowaniu, o ile nie ma odpowiedniego usprawiedliwienia. Jak się nie stawi, to nawet jeśli wygra proces, może zostać obciążony kosztami tego postępowania.

5) Konsument, który nie stawi się na rozprawie w obawie, że np. uzna w ten sposób roszczenie, może zostać obciążony kosztami postępowania nawet w przypadku wygranej.

6) Jeżeli pełnomocnik pozwanego pomyli się i wniesie opłatę sądową od środka zaskarżenia np. od apelacji w za małej kwocie, to konsument będzie musiał dopłacić różnicę oraz wpłacić tą opłatę drugi raz w pełnej wysokości.

Zapłaci dwa razy za to samo. Rygor ten nie dotyczy opłaty od pozwu wnoszonej przez powoda. Konsumenci w przeciwieństwie do podmiotów branży finansowej nie mają pieniędzy często nawet na podstawowe opłaty.

7) Od zasądzonych kosztów procesu niezapłaconych w terminie będą należne odsetki. Koszty procesu spłacane są zazwyczaj na samym końcu. Podmioty branży finansowej, dysponując dużym kapitałem spłacają takie koszty natychmiast. Pozwany konsument zazwyczaj spłaca takie koszty po kilku miesiącach, a nawet latach.

8) W toku postępowania przygotowawczego przewodniczący będzie mógł poinformować strony o prawdopodobnym wyniku sprawy. W ten sposób złamana zostaje fundamentalna zasada, że sąd nie ujawnia swojego poglądu do czasu wyroku.

9) W przypadku oddalenia wniosku powoda o nadanie klauzuli wykonalności może on złożyć pozew o ustalenie, że roszczenie nie jest przedawnione. Pozwany nie ma uprawnienia do złożenia pozwu o ustalenie, że roszczenie jest przedawnione.

Wprowadzane zmiany są aktualnie w cieniu zmian przepisów karnych. Nie uzyskały zasadniczo rozgłosu medialnego choć faktycznie wpływać będą na większą część społeczeństwa, pogarszając sytuację wielu milionów polskich rodzin i polepszając sytuację banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych.


Projekt został już zaakceptowany przez Sejm na posiedzeniu nr 82 w dniu 13 czerwca 2019 roku. Aktualnie znajduje się w Senacie i czeka na głosowanie. Później już tylko podpis prezydenta, publikacja w dzienniku ustaw i niekorzystne dla przeciętnego obywatela przepisy wejdą w życie.

http://m.interia.pl/biznes/news,2620206 ... 9tHBrX3Nko


Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, 12:42 przez Wielki Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 cze 2019, 12:38 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No to się wzięli za e-sądy. Nie ma co...

Aż się wierzyć nie chce :(

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2019, 19:49 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
https://twitter.com/podlaskaPolicja/sta ... 89/photo/1

To mi się podoba.
Była kochanka posła Pięty (PiS):

Izabela Pek
@IzabelaPek


W odpowiedzi do @podlaskaPolicja
a też #leżęprzydrodze i zamarzam. Proszę o interwencję Pana ze zdjęcia, niech mnie jak najszybciej zabierze!

Zakład pogrzebowy:

Zakład Pogrzebowy A.S. Bytom


@bytompogrzeby

W odpowiedzi do @IzabelaPek @podlaskaPolicja
Dzielnicowy jest zajęty ale jak dłużej Pani poleży na mrozie, to my weźmiemy.

:lol: :lol: :lol:

Stare ale dopiero teraz mi wlazło w oczy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2019, 7:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Nowelizacja Kodeksu karnego będzie sobie leżakowała w Trybunale Konstytucyjnym jak bomba z chemikaliami na dnie morza, aż we właściwym momencie albo rdza przegryzie, albo bomba wybuchnie - powiedziała profesor Ewa Łętowska, sędzia TK w stanie spoczynku.


Znając przeroby TK pod przywództwem pani Przyłębskiej jak wiemy jest nierychliwy ale rzekomo dokładny. :lol: Nigdy tak jeszcze nie było w historii TK aby sprawy tak długo były rozpatrywane. No ale skoro ma być profesjonalnie.......................


Cytuj:
Sam tekst, który zdaniem pana prezydenta nie nasuwa wątpliwości - bo wyraźnie zaznaczył, że jemu idzie tylko o procedurę - nasuwa tak wiele wątpliwości dla wykształconych prawników, (…) że wykształcony prawnik z pewnością by to zawetował


Wykształconych prawników - hm! No tak. Ale pan prezydęt jest przecież wykształcony, to jaka może być inna przyczyna? No ale nie wnikajmy. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 870, 871, 872, 873, 874, 875, 876 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group