forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 18:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 cze 2019, 11:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
W "kibucu" nikt nie ma nic za darmo. I dlatego ten system dział u Żydów bardzo dobrze. To promuje właśnie uczciwość i to, że człowiek nie pasożytuje na drugim. Ten system działa tam już od 1910 r. do dziś. I wszyscy go tam chwalą.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 cze 2019, 13:14 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Boruch pisze:
W "kibucu" nikt nie ma nic za darmo. I dlatego ten system dział u Żydów bardzo dobrze. To promuje właśnie uczciwość i to, że człowiek nie pasożytuje na drugim. Ten system działa tam już od 1910 r. do dziś. I wszyscy go tam chwalą.


Zydostwo jest niejako źródłem kapitalizmu, w sensie pierwowzoru kapitalistycznych stosunków społecznych.

Wg mnie zresztą dlatego właśnie Żydzi byli atakowani za każdym razem kiedy dochodziło do nadmiernej koncentracji kapitału w społeczeństwie, bo jako źródło kapitalistycznej kultury byli postrzegani jaki winni zaistniałej sytuacji.

Czego ludzie się jeszcze nie nauczyli, nadmierna koncentracja własności jest dla społeczeństwa tak samo niszcząca jak jej nadmierne rozproszenie.
Kapitalizm z wykształconym monopolem jest dla społeczeństwa tak samo zabójczy jak komunizm.

Społeczeństwo jest zdrowe tylko przy umiarkowanej koncentracji własności, która można postrzegać takze jako umiarkowanie rozproszona.

Najwięcej złego w drodze do nadmiernej koncentracji kapitału robią tajemnica mienia, podatki pośrednie i przymusowa egzekucja nieopodatkowanej własności.

Kutlrua Żydowska sprawaldza się na małych próbach ale na globalnie się nie sprawdza i buduje wadliwy kapitalizm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 cze 2019, 13:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Oj sprawdza się sprawdza. Dowodem tego jest to, że Żydzi przetrwali bez państwa przez stulecia. Współtworzyli kapitalizm, nie obcy był im komunizm, gdzie potrafili przeniknąć do elit czego przykładem jest Rosja i nasz PRL. A Marx też był Żydem z pochodzenia.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 cze 2019, 15:53 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Boruch pisze:
Oj sprawdza się sprawdza. Dowodem tego jest to, że Żydzi przetrwali bez państwa przez stulecia. Współtworzyli kapitalizm, nie obcy był im komunizm, gdzie potrafili przeniknąć do elit czego przykładem jest Rosja i nasz PRL. A Marx też był Żydem z pochodzenia.


Istnienie choćby jednej wspólnej dla wszystkich zasady - np. prawa własności - nawet bez żadnych państwowych instytucji, aparatu przymusu, własności państwowej czy skarbu państwa - jest już państwem.

To nie instytucje określają państwo lecz prawo.

Jedno prawo wspólne dla wszystkich, choćby jego egzekucja przebiegała spontanicznie i była podejmowana przez kogokolwiek - to już państwo.

Błędnie Pan piszesz, że Żydzi przetrwali bez państwa, oni mieli wspólne zasady a zatem tworzyli państwo.
To nic, że ich państwo nie generowalo sędziów, funkcjonariuszy, egzekutorow, poborcow. Sędzia i egzekutorem zasad staje się każdy kto nosi te zasady w sobie.

Komuniści pochodzenia Żydowskiego raczej przestali być Żydami z chwilą gdy stali się komunistami.
Zydostwo to nie geny, Zydostwo to memy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 cze 2019, 17:19 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Ile kosztuje wrogość drugiego człowieka?

Dziś rano usłyszałem alarm, urządzenie emitowalo fale dźwiękowe próbując zaniepokoic ludzi wokół, wczoraj meczylem sie z certyfikatem ssl próbując pozbyć się ostrzeżeń przeglądarki o zagrożeniu pochodzącym ze strony www, wcześniej czytałem o czujnikach ruchu, które muszą ze sobą nosic pracownicy magazynu Amazonu, które dostarczają do systemu informacje o tempie ruchu robotników na magazynie, żeby teoretycznie systemowo oddzielić ziarno od plew choć praktycznie, żeby manipulować umysłem robola sprawiając wrażenie, że jest pod ciągła obserwacją i oceną.

Ile energii każdego człowieka kosztuje fakt, ze drugi człowiek to wróg?
Ale właściwie dlaczego drugi człowiek musi być wrogiem i nie może być przyjacielem?

Bo na wzajemnych wrogów kształtuje nas dziadowska ideologia i dziadowska kultura?

Zauważcie, wierzymy, że inni ludzie to klamcy i złodzieje ale nie dopuszczamy do tego, żeby tworzyć zasady, które nas samych ograniczają w kłamstwie i kradzieży. Dlaczego?

Uważamy, że inni ludzie dokonują wyborów na naszą szkodę ale własnego wyboru przed innymi nie chcemy wyjawic. Dlaczego nie ogrsniczymy własnej szkodliwoci poprzez ujawnienie własnego wyboru?

Powiem Wam dlaczego.
Bo wierzenia naszych dziadów panujące w naszych umysłach są perwersyjne i plugawe.
Wierzcie dalej dziadostwu a nigdy nie wydostaniecie się z piekła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 cze 2019, 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Hamerlik-Konopka pisze:
.....
To nic, że ich państwo nie generowalo sędziów, funkcjonariuszy, egzekutorow, poborcow. .....


Błąd, to ewidentne rozminięcie się z prawdą, mit.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 cze 2019, 17:47 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
Hamerlik-Konopka pisze:
.....
To nic, że ich państwo nie generowalo sędziów, funkcjonariuszy, egzekutorow, poborcow. .....


Błąd, to ewidentne rozminięcie się z prawdą, mit.


Własnych zasad.
Wchodzili w rolę egzekutorow cudzych zasad i od obcych ale generalnie nie wchodzili w rolę egzekutorow własnych zasad i wobec swoich.
Wobec siebie nawzajem nie stosowali przemocy.

A, że zywili się na prawie do przemocy obcych i wobec obcych, obcy tego chcieli, więc dali im co chcą.

Zresztą dla mnie Żydzi nie są kimś szczególnym, cenie u nich ukochanie wolności i wyjątkowe idee ale gardze nimi za ich pogardę dla obcych, odmiennych i za obojętność wobec obcych.

Nie chcę tu znowu Żydów robić za centrum wszechświata. Sa i już i niech sobie będą.

Nie to mnie interesuje.
Mnie interesuje to, żeby mienie i wybory demokratyczne stały się jawne.
Mnie obchodzi to, żeby przymusowa egzekucja własności była związana z opodatkowaniem własności.
Mnie interesuje to, żeby czynności wytworcze podlegały prawu własności, zanim z Ziemi uczynicie wysypisko śmieci.
Mnie interesuje to aby właściciel płacił podatek bezpośrednio robotników i żeby robol wydawał kasę z podatku tak jak chce i urzadasom nic do tego, może na dziwki, alkohol i nic na własne dzieci jeśli tak chce i żadnemu urzedasowi nic do tego. Bo to nie urzedasa tylko robola i z jego krwawicy.

Mnie interesuje to żeby znieść bezpłatna edukację i bezpłatna opiekę zdrowotną, żeby nie było za darmo nic a wyszstko wyłącznie za kasę.
Wiem, że robole tego nie zrozumieją od razu, bo przyzwyczajeni są do roli psa ale to wszystko dla ich dobra, dla ich rozwoju.
Oczuwiscie rozwój kosztuje cierpienie i tak być musi.
Podatek ma powodowac, żeby tego cierpienia nie było zbyt wiele. Podatek określany jawnie w demokracji bezpośredniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 cze 2019, 7:27 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Boruch pisze:
Jacy podobni do naszych' patriotów" te łyse chłopaki z Niemiec :D

Widać, że AFD nie ma łatwego życia w Niemczech. Taka demokracja a oni są prześladani przez lewice? Podobno w Polsce będzie taniej. W to uwierzę, że u nas taniej. Ale co ma znaczyć rzekoma większa akceptacja? Żeby to się tylko nie rozprzestrzeniło poza tą imprezę. :mrgreen:

Cytuj:
rozwiązanie tańsze i dające nadzieję na większą akceptację dla całej imprezy.



Ekstremizm prawicowy ma swoje źródło w pogardzie dla słabości i przejawiają go ludzie o bardzo silnym przywiązaniu do "elitarnej" grupy. Ekstremisci prawicowi, zazwyczaj kibice klubów piłkarskich praktycznie nie przejawiają żadnego indywidualizmu, rozumuja wyłącznie grupowo, grupa jest dla nich ponad każdą jednostką., dla grupy poświęciliby wszystko.

Ekstremizm lewicowy wynika z to z głębokiej pogardy dla władzy. Tu także pojawia się grupa ale z lewej strony indywidualizmmn jest ważniejszy od grupy.

Gdyby patrzeć na to od strony ataków terrorystycznych to po lewej stornie będzie znacznie więcej samotnych wilków niż po prawej. Po proawdej ataki będą grupowe, w sforze dlatego, że ci ludzie nie są zdolni do indywidualnego myślenia. Lewicowy terrorysta może działać całkowicie samodzielnie.

Islamskie ataki terrorystyczne można uznać za ataki lewicowe choć one są jeszcze inne. Ich podstawa jest pogarda dla wybranej społecznosci pojmowanej jako grupy będącej u władzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 cze 2019, 7:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Oj Panie chyba za daleko Pan sięga. O terroryzmie my tu w tym przypadku nie mówimy. Kiedy AFD zostanie taka organizacja to wtedy pogadamy. Mnie tylko niepokoi dlaczego pokrewna ideologicznie partia z Niemiec akurat dziś znajduje rezerwat dla siebie w Polsce, kiedy rządzi PiS. Równie populistyczny twór. No ale czegoś może nie rozumiem. Mamy wszak wolność i demokrację, której to stanem przez siebie reformowanym PiS tak się chwali.

Może to przygotowywanie przedpola przez naszego prezesa na wypadek zwycięstwa AFD w Niemczech? Nie wiem przyszły sojusznik do "reformowania" UE?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 cze 2019, 7:42 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Boruch pisze:
Jacy podobni do naszych' patriotów" te łyse chłopaki z Niemiec :D

Widać, że AFD nie ma łatwego życia w Niemczech. Taka demokracja a oni są prześladani przez lewice? Podobno w Polsce będzie taniej. W to uwierzę, że u nas taniej. Ale co ma znaczyć rzekoma większa akceptacja? Żeby to się tylko nie rozprzestrzeniło poza tą imprezę. :mrgreen:

Cytuj:
rozwiązanie tańsze i dające nadzieję na większą akceptację dla całej imprezy.


Przy okazji mogę się przyznać, że sam mam charakter ekstremisty lewicowego.
Jestem zupełnym indywidualista i dla mnie żadna grupa nie jest wyzsza ode mnie.
Nie przejawiam jednak typowej dla ekstremistow lewicowych pogardy dla władzy.
Gardze dziadowska kultura i zarowno ta o konotacjach kapitalistycznych jak i socjalistycznych.

To jest nawet trochę zabawne, bo wychodzi na to, że chcę podjąć walkę z całą ludzkościa za godne pogardy wartości jakie nosi w swoich umysłach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: redaktor1966 i 92 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group