forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 cze 2019, 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
..... w tych ciężarówkach nie ma wydechu na pakę...? Jeszcze...


Co do ocieplenia - wielkie mi co. W ordowiku wyginęło 85% gatunków, w dewonie 40, w permie 90, w trasie prawie 80%, w kredzie 75%.
czy ktoś, coś się tym tak naprawdę przejmuje. Mgławice łzy ronią. Albo bogi? Nawet my mamy to głęboko...
A były mniejsze Bo np. Mamuty, Tygrysy szablastozębne, mastodonty itp całkiem niedawno wymarły. Za "naszych" czasów
Średnio powtarzają się te wymierania tak co 50-70 mln lat. Ostanie było 66 mln lat temu. Już czas... :lol:
jak nie my to zrobimy to jebnie jaki superwulkan w Yellowstone albo bliżej w Nadrenii czy Włoszech, przyjdzie kometa i ogonem pozamiata i będzie po ptokach.
I ręczę Wam, nikt po nas płakać nie będzie. :mrgreen:


"..... w tych ciężarówkach nie ma wydechu na pakę...? Jeszcze....."
Skoro postęp postępuje to doczekamy się i bardziej radykalnych metod.
Za bardzo nie śledzę sytuacji w Afryce, jak tam postępy humanizmu? wolontariusze budują jeszcze studnie zdolnym Afrykanom?
Czy tylko broń im sprzedają?

"mastodonty itp całkiem niedawno wymarły. Za "naszych" czasów"

Podobnie i Neandertale, tyle że nie bardzo wiadomo wymarli? czyśmy ich po prostu zjedli?
Za wyjątkiem co bardziej atrakcyjnych Neandertalek, to jasne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 14:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Komandor pisze:
Boruch pisze:
Jeżeli już o to płakanie chodzi - ja mogę zostać i popłaczę trochę po Was. Wycisnę z siebie te dwie może trzy mokre uzy. Tylko zostawcie mnie jaką jewkę co bym się na nowo rozmnożył. :lol:


Te Panie Boruch, nie bądź Pan taki cwany... i do przodu.
Wielkiego Wezyra zostawimy bo się ze mną zgadza, niech za karę płacze. :lol:

I bez rozmnażania bo już raz było i widzicie jak to się kończy :mrgreen: .


Ale ja też się z Panem zgadzam czy muszę o tym pisać? Chyba Pan zauważył że między wierszamy było napisane. Dobra oba z WW zostaniemy. Tylko wtedy minimum dwie jewki poczebne. :lol: Bo ja się dzielić kobietom nie mam zamiar. Wspólnym jadłem przy ognisku tak. :D Coby więzi społeczne poczynić jak za pierwotnych czasóf

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 15:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
stary praktyk pisze:
.........Piotrek pisał, że u nich tani....... :roll:


Tani bo w dupie mają OZE, u nas drogi bo musimy utrzymać trzeci świat z dala od europejskich interesów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 15:16 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
Komandor pisze:
Boruch pisze:
Jeżeli już o to płakanie chodzi - ja mogę zostać i popłaczę trochę po Was. Wycisnę z siebie te dwie może trzy mokre uzy. Tylko zostawcie mnie jaką jewkę co bym się na nowo rozmnożył. :lol:


Te Panie Boruch, nie bądź Pan taki cwany... i do przodu.
Wielkiego Wezyra zostawimy bo się ze mną zgadza, niech za karę płacze. :lol:

I bez rozmnażania bo już raz było i widzicie jak to się kończy :mrgreen: .


Ale ja też się z Panem zgadzam czy muszę o tym pisać? Chyba Pan zauważył że między wierszamy było napisane. Dobra oba z WW zostaniemy. Tylko wtedy minimum dwie jewki poczebne. :lol: Bo ja się dzielić kobietom nie mam zamiar. Wspólnym jadłem przy ognisku tak. :D Coby więzi społeczne poczynić jak za pierwotnych czasóf


No proszę, tacy nowocześni, parady tęczę, kolory... Europejczyki pełna gębą a jak przychodzi co do czego to im się jewek zachciewa. macie płakać a nie cieszyć... znaczy, że ruja i poróbstwo.

@Malpa. Na ogniwa, akumulatory, generatory do wiatraków trzeba kadmu, litu, kobaltu z 3 świata właśnie. Większość toksyczna jak cholera a ich wydobycie niszczy środowisko w stopniu większym niż kopalnie węgla brunatnego (w tym lasy deszczowe) tym bardziej, ze wydobywane bez żadnych regulacji ochrony środowiska i ludzi.
Najbardziej trującego kobaltu w średniej klasy hybrydzie np (hybrydzie nie elektryku w pełnym znaczeniu) jest ok 20 kg. W wiatraku jest ok 800 kg neodymu i 200 kg dyzprozu. Przetwarzanie tych metali też jest wysoce szkodliwe i wysokoemisyjne.
Do tego jeszcze dochodzą mniej egzotyczne, ołów, rtęć itp

Tu nie chodzi o to by ratować Ziemie podejrzewam. W ten sposób się nie da. Tylko o to by tę resztę czasu u nas (W EU, USA) przeżyć jak najlepiej i zarobić jak najwięcej póki się da.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26 cze 2019, 15:22 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 15:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Panie Komandor, o rozpłodowość mi chodzi a nie uciechy. A to, że jedno z drugim się wiąże to co ja na to poradzę? Ja bym z WW zapoczątkował powrót gatunku. I może nauczeni błędami poprzedników bylibyśmy mądrzejsi. No nie myślałem, że Pan tak spłyci sprawę dla mnie tak ważną. :)

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 15:25 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Przecież pisałem!

Cytuj:
I bez rozmnażania bo już raz było i widzicie jak to się kończy :mrgreen: .

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 15:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
.....

Tu nie chodzi o to by ratować Ziemie podejrzewam. W ten sposób się nie da. Tylko o to by tę resztę czasu u nas (W EU, USA) przeżyć jak najlepiej i zarobić jak najwięcej póki się da.


Dlatego napisałem że trzeci świat musi być trzymany daleko od europejskich interesów.
Tak się dzieje. I niejednokrotnie za każdą cenę.
Polityka jest skomplikowana tylko pozornie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 15:31 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A wracając do ekologi i wiatrokow.

Odpady z rafinerii ziem rzadkich w tym neodymu i tego dysprozu w Chinach. dzięki temu mamy wiatraki.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... _UdqZdFr-w

a dzięki temu kobalt do baterii miedzy innymi w hybrydach i elektrykach jak np Tesli.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... x4ASxHIrEA

Wiec te nasze projekty emisyjne itp to mydlenie oczu i przerzucanie problemu na innych. Bo to oni płacą za nasz dobrobyt i piękne idee i eko

PS. Pomyliłem się to kadm jest najbardziej toksyczny

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 15:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
....

PS. Pomyliłem się .....


Nie szkodzi, kierunek słuszny, przeciętny człowiek nie odróżnia Koltanu od Niobu a Tungstenu od Wolframu i Osmu a Tantal to taki Bożek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 15:57 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ale od OZE, emisji i eko, za to specjalista całą gębą :D

Ja tylko jestem ciekaw czy gdyby akurat ten kadm, kobalt, nikiel, neodym był pod naszą Puszczą, albo na Mazowszu pod Warszawą czy niech bedzie w Niemczech pod Berlinem też by tak się upierali przy OZE elektromobilności? Jakby tak była alternatywa albo puszcza albo OZE czy hybrydy?

Tak sobie marudzę...

I czy zrezygnują z nowej komórki, OTV bo właśnie nowy model wypasiony wszedł...?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group