forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 12:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 cze 2019, 7:48 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Jak pisałem już wcześniej postuluje jawna, rozproszona i kryptograficznie zabezpieczona, na wzór łańcucha bloków, księgę kapitału, własność czynności wytwórczych, podatek wyłącznie od własności określany jawnie w demokracji bezpośredniej, przelewany w zasadniczej części bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków roboli, oraz kreację pieniądza zależną od wartości posiadanej jawnie i opodatkowane własności.

Jesli taka księga będzie jawna i dostępna dla Was do obserwacji to czy potrafilibyście zaakceptować nowe stosunki społeczne w małej grupie na próbę??

Czy potrafilibyście zaakceptować to, że na waszym terenie ktoś wymieni się świadczeniami nie posługując się waszym pieniądzem ani nie płacąc waszego VATu do waszego skarbu państwa? Dlatego we wzajemnych stosunkach właściciel płaci już podatek robolowi?

Możemy się umówić, że to tak tylko dla zabawy, dla rozrywki, nie na poważnie., że na chwilę a potem się zobaczy??

Wchodzicie w taki układ, żeby sobie nawzajem flakow nie wyprowac we wzajemnej walce ze złem gdzie każdy z nas będzie miał sprzeczne pojęcie zła???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 7:52 
steve pisze:
----Dziwi mnie wiele z tego co napisales, ale odniose sie jedynie do;

"Ja to widzę tak.
Praca to koszt energetyczny.Każda praca, która kosztuje więcej energii niż jej daje prowadzi do śmierci."

Z technicznego punktu widzenia kazda praca jest zwiazana ze strata energi, poniewaz kazda zmiana jednej jej formy w druga wiaze sie z nieuniknionymi stratami... W zasadzie nie ma zadnego rodzaju pracy (fizycznej) bez strat energii...Bo jest to fizycznie niemozliwe.......

Pisze Pan chyba o czymś co można nazwać entalpią. I prawie jej nieustannego wzrostu.
Chciałem zauważyć że to jest najprawdopodobniej prawdziwe ale tylko w układach zamkniętych. W czymś więcej tylko diabli wiedzą jak jest. Np życie, jego pojawienie się i rozwój stoi w oczywistej (moim zdaniem) w opozycji do entalpii.
Wykorzystując środowisko, jego energię (choćby zatrudniając do tego niedoceniane drożdże, pleśnie i grzyby) osiągamy my ludzie korzyść energetyczną.
Sorry za wkręt, bo to jest jednak obok tematu głównego.


Na górę
  
 
Post: 25 cze 2019, 8:54 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Istnienie naszych ciał i dzianie się naszych czynności wymaga ciągłego ssania energii z otoczenia.

Chloniemy materię innych ciał z otoczenia i tłumimy ich ruch dzięki czemu egzystujemy.

Jesli wyssiemy zbyt duzo energii z otoczenia nie budując przy tym kanałow do nowych źródeł energii to zwyczajnie zdechniemy.

Nie wolno bezmyślnie zużywać materii i ruchu otoczenia bo się tak chce. Nie jeśli ważne jest przetrwanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 10:11 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
MMM pisze:
Cytuj:
Postanowiłem nawet nie wychylac się poza ten wątek. Żeby dyskutować z kobra, która kasi mnie w gardło.


I tak trzymaj. Jeśli zaczniesz pisać swoje przemyślenia w jakimkolwiek innym wątku, dostaniesz kopa.


Groźby zachowaj dla siebie.
Na mnie wrażenia nie robią.
Zbanujecie mnie jak banuja mnie pozostali to pójdę dalej.
Żadnej łaski mi nie robisz.
Ja chcę się czegoś dowiedzieć od Was.
Wy możecie się czegoś dowiedzieć ode mnie.
Taki jest deal.
Jesli stonuje trochę ten tu wasz rynsztok i wasze samozadowolenie oraz wzbudze w kim choć trochę refleksji to bedziesz mogła byc mi wdzięczna, że nie jesteś już tylko ogórkiem, który od lat kisi się w tym samym słoiku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 10:38 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
No i kurwa przyszło stare nowe.- słyszałaś ogórku :lol:
Dzień dobry towarzyszu kristkom


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 10:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Hamerlik-Konopka pisze:
....

Zgodzisz się na to, żeby mała grupa ludzi mogła olać wasze prawa, w tym w szczególności wasze prawo własności i podatkowe i żeby w małej skali działać wg własnych praw?
....


Panu wcale nie o to chodzi, gdyby takie były Pana pragnienia już dawno siedziałby Pan na bezludnej wyspie albo jakim drzewie z grupą ludzi i wprowadzał tam swe prawa.
Pan potrzebujesz żyć z innych.
A ten cały sztafaż to tak dla jajec, podobnie jak jaki ekolog czy inny grenpisowiec.

Szymon Słupnik gdy chciał zbawiać świat po prostu wlazł na słup, czemu Pan tego nie robisz? izolacja uczy pokory, jaskiń jest wszędzie pełnio.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 10:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
beton pisze:
No i kurwa przyszło stare nowe.- słyszałaś ogórku :lol:
Dzień dobry towarzyszu kristkom


Jaki tam z niego towarzysz według zdjęcia które tu kiedyś wklejał to młody chłop.
Mówi że walczy z nienawiścią ale od siebie nie zaczyna.
Bardzo typowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 11:31 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
Hamerlik-Konopka pisze:
....

Zgodzisz się na to, żeby mała grupa ludzi mogła olać wasze prawa, w tym w szczególności wasze prawo własności i podatkowe i żeby w małej skali działać wg własnych praw?
....


Panu wcale nie o to chodzi, gdyby takie były Pana pragnienia już dawno siedziałby Pan na bezludnej wyspie albo jakim drzewie z grupą ludzi i wprowadzał tam swe prawa.
Pan potrzebujesz żyć z innych.
A ten cały sztafaż to tak dla jajec, podobnie jak jaki ekolog czy inny grenpisowiec.

Szymon Słupnik gdy chciał zbawiać świat po prostu wlazł na słup, czemu Pan tego nie robisz? izolacja uczy pokory, jaskiń jest wszędzie pełnio.



Sam Pan idź na Sahare ją opanowywac.
I pozwól że ja zostanę na ziemi, która mnie zrodziła.
Tam gdzie jest woda, zyzna gleba i zasoby.
Pan sobie plyn na bezludna wyspę.
Droga wolna.

A jeśli tu obaj zostaniemy to postaraj się proszę swoich złych zasad siła mi nie narzucać, bo w to że są wyrazem dobra nie wierzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 11:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6452
MMM pisze:
Cytuj:
Postanowiłem nawet nie wychylac się poza ten wątek. Żeby dyskutować z kobra, która kasi mnie w gardło.


I tak trzymaj. Jeśli zaczniesz pisać swoje przemyślenia w jakimkolwiek innym wątku, dostaniesz kopa.




strach sie bac......i gdzie tu pisac i oczym....chyba tylko pacierz pomoze, czy ?

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 11:58 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
beton pisze:
No i kurwa przyszło stare nowe.- słyszałaś ogórku :lol:
Dzień dobry towarzyszu kristkom


Jaki tam z niego towarzysz według zdjęcia które tu kiedyś wklejał to młody chłop.
Mówi że walczy z nienawiścią ale od siebie nie zaczyna.
Bardzo typowe.


Uswiadomic sobie i otwarcie powiedzieć - nienawidzę - to zaczyn do powstrzymania się od podążania za własnym uczuciem nienawiści.

Zatem nienawidzę innych ludzi za to kim są i pragnę żeby przestali istnieć.

A teraz kiedy jestem świadomy swoich uczuć i pragnień spróbuję zdobyć się na wyższe wartości niż ślepe podążanie za zwierzęcym instynktem i spróbuję porozumieć się z tymi, którymi gardze, których nienawidzę, których postrzegam jako uosobienie diabła.

Nie zbuduje kolejnego muru.
Nie narzuce innym siła swojej wiary.
Nie będę oskarżal niezgodnych ze mną o zło.
A przynajmniej będę się o to starał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group