forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 6:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 cze 2019, 16:29 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Cześć i czołem to znowu ja Wasz banita, ponowiłem złamać zasady i zasłużyć na kolejny ban za poglądy.

Tu, jak zresztą wszędzie, wyraża się i komentuje powszechne koncepcje a odejście od popularnych trendów myślowych uznaje się za niedopuszczalne - to tytułem wstępnej prowokacji. Politycy wyrażają to tylko co gawiedź w ramach panującej kultury chce usłyszeć, a gawiedź dba o to aby nic ponadto nie zostało wyrażone, bowiem wszelkie przekonania niezgodne z kulturą zagrażają jej egzystencji.

Postanawiam odejść od powszechnych koncepcji i wyrazić własną, indywidualną koncepcję niezgodną z panującą kulturą, za co spotka mnie tu, jak zresztą wszędzie, pogarda, agresja, ośmieszenie, ostracyzm, manifestacja władzy aż ostatecznie ban. Wydaje się niedorzeczne ale sami się przekonacie.

Nowa koncepcja kapitalizmu

Od niezłych paru lat wyrażam pogląd, iż kapitalizm jest formą hierarchicznej struktury społecznej, tej samej, choć rozwiniętej, co u innych gatunków zwierząt stadnych. Własność nie jest niczym innym jak nadrzędnością jednego osobnika nad drugim, władzą człowieka nad człowiekiem. To moje przekonanie idzie w parze z innym poglądem, w którym uznaję, iż hierarchia osobników jest wyłącznym źródłem społeczności i każdy gatunek zwierząt społecznych przejawia hierarchię osobników. Czemu hierarchia osobników właściwie służy? Służy zjednoczeniu woli osobników, doprowadza grupę osobników do łącznego stanu emocjonalnego, w którym wiele jednostek działa jak jedna. Aby kolektyw mógł zyskać zjednoczoną wolę, wola jednostek musi zostać podporządkowana woli kolektywu. Wola kolektywu ma swoje ognisko, swoje źródło i jest nim wola Pana, wola przywódcy, wola samca alfa. Samiec alfa wyraża własne emocje, wyraża to czego chce i wówczas następuje przejęcie chciwości samca alfa przez jednostki podporządkowane, które wkrótce zaczynają odczuwać te same emocje i przejawiać tę samą chciwość co samiec alfa. Podporządkowanie się ma charakter instynktowny, zwierzęcy, nieświadomy w umyśle operuje silny imperatyw, który nakazuje jednostkom podległym podporządkować się woli Pana, zrobić to czego Pan chce. Oczywiście wszystkie jednostki grupy, poza patologiami społecznymi, czerpią korzyści ze zjednoczenia woli i z kooperacji społecznej.

Organizacje kapitałowe to hierarchiczne struktury społeczne, na czele których stoi samiec alfa.
To jest pierwowzór organizacji kapitałowych, w których wszyscy czerpią korzyści w wytworzenia się społeczności i kooperacji.

Obrazek

Mówiąc krótko.

Własność = władza człowieka nad człowiekiem

Uznanie cudzej własności prywatnej wynika z operującego w naszych umysłach, zwierzęcego instynktu stadnego, który powoduje w naszej jaźni taki stan emocjonalny, które nas zmusza do określonych i nie innych wzajemnych zachowań.
Uznanie cudzej własności nie jest naszym wyborem. To kategoryczny przymus emocjonalny, zwierzęcy instynkt, bowiem nasze umysły są tak samo zwierzęce, jak umysły innych gatunków zwierząt.
To, że nasze koncepcje przyjęły bardziej złożoną postać nie zmienia ich podstaw a podstawą jest to, że nasze myślenie jest całkowicie zdeterminowane odczuwanymi emocjami, choć powiedziałbym inaczej, że nasza świadomość składa się wyłącznie z odczuwania emocji. Czasem są to emocje bardzo złożone i dobudowaliśmy sobie do tego legendę o rozumowaniu abstrakcyjnym, oderwanym od emocji ale to jest zupełny fałsz. W naszych umysłach nie ma nic ponad emocje.
To na początek i już wiem, że to będzie źle odebrane, że nie to chcieliście usłyszeć a w rozwinięciu będzie już tylko gorzej. Wpierw pusty śmiech, przenoszenie wątków, potem zaciśnięte pięści i zęby, aż ostatecznie ban choć będę pisał już tylko w oślej ławce, który będzie miał chronić wasze umysły przed zmianą emocjonalną, podważającą waszą kulturę.

Choć może dostanę ban od razu na wejściu za poglądy. To się jeszcze okaże.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2019, 19:20 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Podejrzewam (znaczy, wiem z całą pewnością), że dział polityczny większości wyda się miejscem nieodpowiednim na filozofowanie, bo w polityce chodzi o narzucenie innym własnego światopoglądu i podporządkowanie ich sobie a nie o rozmyślanie o rzeczywistości, lecz mimo to postanawiam naruszyć Wasze tabu i w polityce pofilozofuje sobie a przynajmniej do czasu, kiedy to wszystko nie trafi do oślej ławki.

Za wiki:
Mem (od gr. mimesis, naśladownictwo) – w memetyce najmniejsza jednostka informacji kulturowej (informacji przekazywanej pozagenetycznie), analogiczna do genu, będącego jednostką ewolucji biologicznej. Ujmuje się go jako autonomiczną strukturę neuronalną i zarazem nośnik informacji kulturowej, a także jako jednostkę informacji kulturowej zapisywaną wyłącznie w mózgu (jako nośniku) albo zarówno w mózgu, jak i na innych nośnikach. Memy jako replikatory powielają się poprzez naśladownictwo, mogą mutować i podlegają selekcji.

I tyle słów a przecież można to tak uprościć.

Mem = emocja = czynność mózgu

Jednostka informacji kulturowej to odczuwana emocja wędrująca pomiędzy umysłami, rozprzestrzeniająca się tak samo jak temperatura między sprzężonymi ciałami. W tym wypadku chodzi o sprzężenie mózgów i o dziedziczenie czynności jednego mózgu przez drugi, to jak wzajemne dziedziczenie czynności przez koła zębate po sprzężeniu.

Zapewne wiecie już, albo się domyślacie, że emocje można przenieść z umysłu do umysłu w drodze komunikacji. Po to te wszystkie książki, wystąpienia, przemowy, internety, żeby stan własnego umysłu rozprzestrzeniać i wzbudzać podobny w obcych psyche.
Na pewno słyszeliście o indoktrynacji, manipulacji, tajeniu czy nawet o cenzurze. W każdym z tych pojęć chodzi o sterowanie cudzymi emocjami.

Mózg daje się przeprogramować tak jak procesor i ze stanu Linuxa w stan Windowsa, tj. zmienić osobowość z komunisty na libertarianina.

Ludzka osobowość jest zmienna i względna.
Ludzka moralność jest zmienna i względna.
W końcu ludzka logika i wyczucie prawdy są zmienne i względne.

Wyrażając w tej chwili własne emocje prowadzę do odziedziczenia ich poprzez wszystkich, którzy moje wyrazy czytają, a kiedy uzyskam odpowiedź sam zacznę dziedziczyć stany emocjonalne innych umysłów. W efekcie dojdzie między nami do syntezy emocjonalnej albo odrzucenia. Na bazie własnych doświadczeń stawiam na odrzucenie, bowiem propaguję kulturę mojego umysłu niezgodną z powszechnie panującą. Moje emocje istotnie różnią się od emocji odczuwanych współcześnie przez większość osobników homo sapiens. Propaguję sprzeczne z współczesnymi i powszechnymi wartości, przekonania, morale, zmierzam do uznania sprzecznej prawdy, sprzecznego prawa, sprzecznego społeczeństwa aż wreszcie zmierzam do odmiennego państwa.

Czy domyślacie się już skąd wynika taka budowla?

Obrazek

Podpowiem, jej odpowiednikiem na tym forum jest ban.
Ta budowla oznacza - mój umysł odrzuca twoje emocje!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2019, 19:27 
A samczość Alfa zamienną jest, czy to stała cecha?

Cześć Krystykon. :D


P.S.
Zara tu za mno przyleci prawdziwy samiec alfa. Bo ja mam taką dziwną przypadłość, że za mną samce alfa idą w ciemno. Samce alfa za prolem. :lol:


Na górę
  
 
Post: 23 cze 2019, 20:02 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wszystko się kończy.
Samiec alfa któregoś dnia przegrywa i zastępuje go kolejny.
Nic nie jest stałe, pojęcie dobra, prawdy i sprawiedliwości również.
Nawet materia nie jest wieczna lecz przekształca się w ruch i odwrotnie.

Oczywiście, że zaraz pojawi się ktoś, kto wyrazi - ja wiem a ty nic nie wiesz, ja jestem dobry a ty niedobry, ja mówię prawdę a ty kłamiesz, ja jestem wspaniały a ty zjebany.

To tylko kwestia czasu kiedy agresja i dążenie do dominacji opanuje również tę rozmowę.

Cześć polar


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2019, 20:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6452
nie boj nic , pisz i sie wypowiadaj, konstytucja Ci to gwartantuje, to prawo. Z tym ze tu jest forum i tu so moderatory, chuj wie poco ale som i sie nudzac mogo z nudow albo z braku jaj do lizania Ci robic kuku, dla mnie pisz ile chcesz, najwyzej pozostawie sobie prawo by nie czytac. :) pozdrawiam.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2019, 21:05 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
IroB pisze:
nie boj nic , pisz i sie wypowiadaj, konstytucja Ci to gwartantuje, to prawo. Z tym ze tu jest forum i tu so moderatory, chuj wie poco ale som i sie nudzac mogo z nudow albo z braku jaj do lizania Ci robic kuku, dla mnie pisz ile chcesz, najwyzej pozostawie sobie prawo by nie czytac. :) pozdrawiam.


I to jest cool. Świat byłby lepszy gdyby więcej ludzi tak reagowało jak Ty ale zastanawiam się co będzie kiedy dojdziemy już do naszej różnicy pojęcia dobra i zła, prawdy i fałszu, sprawiedliwości i niesprawiedliwości?
Dalej tak pozostanie?

Podam Ci przykład, od wielu lat już propaguje powstanie księgi kapitału na wzór łańcucha bloków BTC, niezależnej od państwa, o rozproszonym zapisie i kryptograficznym zabezpieczeniu, pod wyłączną kontrola większości kapitału. Taka księga miałby opisać wszelką własność, w tym również nasze portfele i wszystko jawnie. Każdy wiedziałby co posiadasz i z łatwością mógłby sprawdzić ile masz kasy i na co ja wydales 5 minut wstecz. To uznaje za dobre i sprawiedliwe.

Propaguje też własność prywatna czynności wytwórczych gdzie ruch zyskuje swojego właściciela tak jak obecnie materia i nie wolno Ci podjąć czynności wytworczej bez świadectwa jej posiadania.

Propaguje też zmianę kreacji pieniądza na zależna od wartości posiadanej własności gdzie uzyskujesz automatyczny debet do wartości wszystkiego co posiadasz i nie masz żadnego debetu I nie możesz go mieć jeśli niczego nie posiadasz.

Propaguje także wyłączny podatek od własności określany jawnie w demokracji bezpośredniej przelewany w zasadniczej części bezpośrednio z portfeli właścicieli do portfeli najemników z pominięciem skarbu państwa.

Propoaguje zniesienie prawa pracy.
Propaguje zniesienie bzdurnej i fałszywej bezpłatnej opieki zdrowotnej.
Propaguje zniesienie bzdurnej i fałszywej edukacji państwowej, która poza tym, że bezpłatna wcale nie jest służy głównie propagandzie państwowej ograniczając różnorodność koncepcji w umysłach ludzi.

To nie jest tylko propaganda ale autentyczne dążenie do zakwestionowania współczesnego prawa.
Jeśli podwazenie złego w moim pojęciu prawa będzie wymagało pogwalcenia tajnej i pośredniej demokracji, nie cofnie sie, bowiem nie ma we mnie żadnego respektu dla takiej formy demokracji.

Chcę podważyć twoje prawo do niejawnej i nieopodatkowaniej własności i zakwestionowac wszelką niejawna i nieopodatkowana własnośc. Przetracic ręce komornika, który podejmie się egzekucji takiej własności.

Chce zakwestionowac skarb państwa i wpływ państwa na ewidencję własności.

Mógłbym tak długo jeszcze ale czy nadal jest cool?
Czy będzie cool kiedy Ci powiem, że gardze tajna i pośrednia demokracja i nie uznam jej wynikow za swoje prawo a jedynie za przejaw przemocy innych ludzi?

Mówię o fundamentach naszej egzystencji.


Ostatnio zmieniony 23 cze 2019, 21:31 przez Hamerlik-Konopka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2019, 21:13 
I po co tyle niepotrzebnych słów?
Chujem gumowym pomachaj, napisz że klecha to pedofil, a kupią to co im wciskasz. Bezrefleksyjnie.

Ja tam zainwestowałem poważną kwotę w Stellar i Tron. :lol:
W ramach demokracji oczywiście.
:lol:


Na górę
  
 
Post: 23 cze 2019, 21:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Hamerlik-Konopka pisze:
Wszystko się kończy.
Samiec alfa któregoś dnia przegrywa i zastępuje go kolejny.
Nic nie jest stałe, pojęcie dobra, prawdy i sprawiedliwości również.
Nawet materia nie jest wieczna lecz przekształca się w ruch i odwrotnie.

Oczywiście, że zaraz pojawi się ktoś, kto wyrazi - ja wiem a ty nic nie wiesz, ja jestem dobry a ty niedobry, ja mówię prawdę a ty kłamiesz, ja jestem wspaniały a ty zjebany.

To tylko kwestia czasu kiedy agresja i dążenie do dominacji opanuje również tę rozmowę.

Cześć polar


Gdzieś Pan był tyle czasu?

Koncepcja mało wyraźną zdaje się być.
U zwierząt jest prościej dlatego że proces nauki i wychowawczy jest na ogół skrajnie uproszczony jako że zwierzęta zwykle posiadają aparat umożliwiający przeżycie w skrajnie niegościnnym świecie .
Tak np. część antylop zdarza się, rodzi swe młode w biegu, młode upada, natychmiast podnosi się i biegnie za matką.
Wystarczy karmienie przez pewien czas i krótka opieka by przeżyć w stadzie.

Z Człowiekiem tak prosto nie jest, gdyby wychować ludzkie niemowlę poza grupą i rodziną ludzką, o ile przeżyłoby nie umiało by nawet chodzić o mowie nie warto nawet wspominać.

Ludzie wszyscy, ich wszystkie umiejętności, myśli mowa i uczynki, samce alfa i nie alfa są wytworem grupy w braku społeczności na świat przyjdzie, Nikt, i najprawdopodobniej nie przeżyje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2019, 21:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6452
mysle ze nie masz szans na powodzenie, ale kropla skale drazy, wystarczy dlugo i wytrwale stac do swoich pogladow.....a tu wizja Swiata za 100 lat https://www.youtube.com/watch?v=HHFLsBdklh0

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2019, 21:45 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
polar pisze:
I po co tyle niepotrzebnych słów?
Chujem gumowym pomachaj, napisz że klecha to pedofil, a kupią to co im wciskasz. Bezrefleksyjnie.
Ja tam zainwestowałem poważną kwotę w Stellar i Tron. :lol:
W ramach demokracji oczywiście.
:lol:


Taaa
Rozczarowałem się tak już wszystkimi ludźmi, że wisi mi czy ktoś to kupi. Nie szukam więcej akceptacji i poparcia.

Po prostu wyrażam co sam uznaję za prawdę, dobro, sprawiedliwość i fundament rozwoju ze świadomością, że nikt tego prócz mnie nie chce i wszyscy mają to w dupie.

Ja w to wierzę.
To są moje autentyczne przekonania i muszę temu pozostać wierny nawet mając przeciw sobie całą ludzkość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group