forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 cze 2019, 20:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
stary pryk pisze:
Po skrobaniu tylko zimne piwko i w kojo.....!


Qrwa, ginekolog amator siem znalazł! Ja skrobię śprychom od motorowera. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2019, 21:26 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ależ Ksioncu.....rybeńko... :lol:
Komandor miał zupełnie inne skrobanie na myśli..........znaczy; - Komandor miał na myśli skrobanie kadłuba ze starej farby tudzież rdzy. Tego śprychą nie dasz rady........ ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 cze 2019, 11:19 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
:D. Ale ksiendzom tylko z jednym się kojarzy :lol:

Wczoraj bylem w Rewie. 1600 obrotów, prędkość ok 5 knotów, spalanie ---- ok 2-2,5 litra na h.
Takie pyrkanie rekreacyjne Niestety, jak przeliczyć na spalanie na km a nie h to już tak różowo nie wychodzi bo ponad 20l/100.

Pogoda była super. Lekka falka. Dzisiaj jeszcze lepiej ale upał.

Rybów nie ma.

Więc rada dla tych co nad morze bo wakacje.
Nie dajcie się oszukać na łososia bałtyckiego. Nie do dostania. Nawet od znajomego Kaszuba.
Nie ma świeżego dorsza. Okres ochronny. Można na wędkę rekreacyjnie ( i tak nie ma) albo małymi lodżiami do 8 m bez ograniczeń a 8-12 kilka dni w miesiącu. Więc jak ktoś chce świeżego to warto prosto z takiej lodzi kupić.
I małych smażalniach blisko portu albo takich co mają zaprzyjaźniony mały kuter. W Gdyni, Gdańsku, Sopot praktycznie nie da rady. Jak już to małych rybackich osadach. I żeby było śmieszniej częściej z wyglądu skromnej smażalni przy porcie zjecie świeżą (nie mrożoną) rybę jak pięknych restauracjach.
Ze świeżych ryb to teraz tylko flądra, śledź... no i belona ale do czasu bo sezon się kończy.

Tak więc nie dajcie się nabrać na świeżą rybkę jeszcze "z pierwszego zaciągu" :lol:

SMACZNEGO!!!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 cze 2019, 11:38 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Drogi Komandorze.....! :lol:
A pokaż mi przeciętnego turystę, który odróżni na talerzu pangę od łososia......?!
Sam nie wiem, czy bym odróżnił.......przecież pod panierką koloru nie zobaczysz...... :lol:
A większość naszych obateli w życiu na oczy łososia nie widziała.
Wpierdolą pangę a zapłacą za łososia......na bank.

Jeszcze w sprawie braku tych ryp:
I będzie ich co raz mniej, jesli się Bałtyku dla rybołówstwa nie zamknie na min. 10 lat........ :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 cze 2019, 12:12 
Łososia nie lubię i dlatego zawsze go poznam. Znaczy lubię ale nie smażonego. Najbardziej lubię dorsza ale i tak nie ma. Jem mrozone bo chociaż nie są dwa razy mrozone albo i trzy jak w smażalniach. Z marketu. W Sobieszewie mam goscia, który łowi. Nie przepadam za pstragami. Wszystko mnie wkurwia. Do Grecji se pojade może na jaki łykend i ośmiornic prawdziwych z MM pojemy, retsiny się nażłopiemy i bedziemy sirtaki tańcować po pijaku na plazy... :)
https://youtu.be/3L7CRMOLw0k


Na górę
  
 
Post: 19 cze 2019, 18:21 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Albo przy dźwiękach buzuki....np. https://www.youtube.com/watch?v=Ygc9q45k0rU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 cze 2019, 18:29 
Sirtaki przy dźwiekach bouzukia sie tańczy, żeglarzu :)


Na górę
  
 
Post: 19 cze 2019, 18:41 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Odnośnie odrózniania.

Razu pewnego kolega ze Sztabu Generalnego ale mundurze marynarza (był w WSM i bardzo krótko na ścigaczach) przyjechał do Helu po ryby. Dla kumpli, prawie ze hurtowo brał. Zabrałem go do zaprzyjaźnionego sklepu a on z karki zamówienie realizował. No i przy każdej rybie prosił o opis. Ja rozumiem - łosoś, troć dobrze opisać bo może się pomylić. Ale jak już dorsza i węgorza kazał sobie opisać to się z lekka... No kurde wstydu mi nie rób, mogłeś chociaż po cywilnemu przyjechać!!!

To były jeszcze czasy, kiedy ryby do wyboru i koloru ...

Teraz ni ma, pewnie Olderu truje jak te drzewa kolo płotu :lol:

PS. A serio to mówią, że przez wypłukiwanie zbiorników na gaz kolo Mostów (Kosakowo) chociaż z drugiej strony mowią ze nie szkodzi a wręcz przeciwnie - poprawia się.

https://www.gospodarkamorska.pl/Rybolow ... wisko.html

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 cze 2019, 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
Odnośnie odrózniania.

Razu pewnego kolega ze Sztabu Generalnego ale mundurze marynarza (był w WSM i bardzo krótko na ścigaczach) przyjechał do Helu po ryby. Dla kumpli, prawie ze hurtowo brał. Zabrałem go do zaprzyjaźnionego sklepu a on z karki zamówienie realizował. No i przy każdej rybie prosił o opis. Ja rozumiem - łosoś, troć dobrze opisać bo może się pomylić. Ale jak już dorsza i węgorza kazał sobie opisać to się z lekka... No kurde wstydu mi nie rób, mogłeś chociaż po cywilnemu przyjechać!!!

To były jeszcze czasy, kiedy ryby do wyboru i koloru ...

Teraz ni ma, pewnie Olderu truje jak te drzewa kolo płotu :lol:

PS. A serio to mówią, że przez wypłukiwanie zbiorników na gaz kolo Mostów (Kosakowo) chociaż z drugiej strony mowią ze nie szkodzi a wręcz przeciwnie - poprawia się.

https://www.gospodarkamorska.pl/Rybolow ... wisko.html



Cytuj:
chociaż z drugiej strony mowią ze nie szkodzi a wręcz przeciwnie - poprawia się.



Zapewne nie szkodzi, najwidoczniej jednak co innego wiedzą w samej firmie posiadającej i budującej owe zbiorniki.

Właściwości substancji niebezpiecznych na terenie KPMG Kosakowo:

https://ipi.gasstoragepoland.pl/wp-content/uploads/2019/01/informacja_sb_kosakowo.pdf

Ja naprawdę się nie znam, jeżeli jednak metanol czy inne substancje, jakimś cudem się wydostają to rybkom mogą nie smakować.
A że wydostawać się mogą to niewątpliwe, choćby w procesie tzw. oddychania zbiornika podczas napełniania.
Gdyby takiego zjawiska nie było, nie byłoby procedur alarmowych.
Byłoby wręcz przeciwnie, okoliczni mieszkańcy płacili by zapewne opłatę klimatyczną za oddychanie wyjątkowo korzystną dla zdrowia atmosferą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 cze 2019, 20:12 
Komandor pisze:
Odnośnie odrózniania.

Razu pewnego kolega ze Sztabu Generalnego ale mundurze marynarza (był w WSM i bardzo krótko na ścigaczach) przyjechał do Helu po ryby. Dla kumpli, prawie ze hurtowo brał. Zabrałem go do zaprzyjaźnionego sklepu a on z karki zamówienie realizował. No i przy każdej rybie prosił o opis. Ja rozumiem - łosoś, troć dobrze opisać bo może się pomylić. Ale jak już dorsza i węgorza kazał sobie opisać to się z lekka... No kurde wstydu mi nie rób, mogłeś chociaż po cywilnemu przyjechać!!!

To były jeszcze czasy, kiedy ryby do wyboru i koloru ...

Teraz ni ma, pewnie Olderu truje jak te drzewa kolo płotu :lol:

PS. A serio to mówią, że przez wypłukiwanie zbiorników na gaz kolo Mostów (Kosakowo) chociaż z drugiej strony mowią ze nie szkodzi a wręcz przeciwnie - poprawia się.

https://www.gospodarkamorska.pl/Rybolow ... wisko.html


Oj w przyczułku Wiejskiej, jest taki sklepik z rybkami, wędzonymi, przetworami, może i świeżymi rybami ale zaszłam po południu więc świeżych nie było. Ale reszta, no fajnie to smakowało.
Zerwałam się też rano (uwielbiam wschody słońca) i o 5 już byłam nad zatoczką, a tam w lewo kuterki i Panowie ze skrzynkami. U Hrabiego był zakaz smażenia ryb, więc nie kupowałam, ale w tym roku kto mi zabroni? Pewnie, że wolałabym iść do knajpy, ale jak dla rodzinki mam wydać 300 zł za jeden obiad, to pitolę. Poszliśmy z Małżonkiem na romantyczną kolację do Maszoperii zdaje się. Zajebiste płytki na podłodze, orientalne takie. I co, po malibu, kolacja na ciepło, mikra, 200 zł nie nasze. Tyłka nie urywało, smaczne ale bez fajerwerków, właściciel znudzony, ale obługa fajna. Potem jeszcze na śniadania chodziliśmy, przez kilka dni, ale okazało się że można kuraka z rożna nabyć w Polo, więc po ciul płacić za bułkę z szynką 50 zł. :lol:


Typowe 500 plusy. :lol:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 114  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group