forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 468, 469, 470, 471, 472, 473, 474 ... 530  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 cze 2019, 21:36 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Zielenice...........!
A winne zanieczyszczenia oraz przenawożenie wody..........jak by, - kurwa, - nie można oczyszczalni wybudować...........klechom trza kasę ładować........jako rybak i wędkarz.....nic tylko usiąść i płakać.
Alternatywą jest, - kogoś pod sąd.......albo i samosąd.
Na Superstacji pokazał dziś Kuba, jak w Warszawie płonie 600-letni pomnik przyrody........znaczy dąb Mieszko. Ktoś go - kurwa, - podpalił !
Boruchu !
Masz rację. Polacy to durnie do potęgi........! :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2019, 21:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
konisia pisze:
a orzecha wzięła w dziób i poleciała z nim gdzieś w dal.


Czyli - fpizdu! :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2019, 21:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 cze 2019, 9:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Sinice załatwią każde jezioro. Przy takich temperaturach jak obecnie nie dziwię się, że mają tam przyduchę. Walka z tym gównem jest bardzo trudna. Oczywiście są na to sposoby, np zasiedlanie zbiornika specjalnymi gatunkami ryb, które się tym paskudztwem żywią, np tołpygą. Można też usuwać mechanicznie. Ale na to trzeba pieniędzy. U nas są ale na inne cele. Jamno to znane akwen i dziwię się, że samorządy oraz opiekuni jeziora PZW, zapewne taki jest doprowadziły do tego, że z ładnej wody zrobiło się gnojowisko.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 cze 2019, 10:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Stanowisko Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie PGW Wody Polskie w sprawie śniętych ryb w Jeziorze Jamno

W dniu 17 czerwca br. do Zarządu Zlewni w Koszalinie zaczęły napływać informacje o śniętych rybach na jeziorze Jamno przy przystani "Koszałka" w Koszalinie(Jamno). Na miejsce udali się pracownicy Zarządu Zlewni oraz Nadzoru Wodnego w Koszalinie. Dokonano lustracji brzegów jeziora jak i dwóch dopływów: Dzierżęcinki na odcinku od ujścia do oczyszczalni komunalnej Jamno oraz kanału Dobiesławiec w okolicy stacji pomp.

W jeziorze stwierdzono znaczne ilości martwych ryb zalegających przy przystani. Oględziny wykazały również śnięte osobniki, w korycie rzeki Dzierżęcinka. W Kanale Dobiesławiec nie stwierdzono natomiast ani jednego przypadku.

Jako że poziom jeziora Jamno w dniu oględzin (+0,34m) znacznie przekraczał poziom morza (-0,21m) wyklucza się na Dzierżecnińce zjawisko "cofki" od jeziora. Odnalezienie śniętych ryb w Dzierżęcince daje podstawę do podejrzeń, że doszło do skażenia wody w rzece, ryby spłynęły z nurtem do jeziora a zachodni wiatr spowodował ich napłynięcie w okolice przystani.

Ślady przejścia wysokiej wody widoczne na skarpach rzeki dają argumenty do powiązania śnięcia ryb z napływem wód opadowych z gwałtownych opadów, które miały miejsce w Koszalinie w sobotę (15.06). Szczególnego zbadania wymaga wpływ zwiększonej ilości wód na utrzymanie reżimu technologicznego oczyszczalni w Jamnie.

Jednocześnie przy Kanale Dobiesławiec pracowali przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. W rozmowie z pracownikami Zarządu Zlewni w Koszalinie stwierdzili oni, że wstępne badania wód jeziora jednoznacznie wykluczyły niedobory tlenowe mogące powodować przyduchę, jako przyczynę zaistniałej sytuacji.

Badania jeszcze trwają, a pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie pozostają w stałym kontakcie z inspektorami WIOŚ. Sugerowanie wpływu zakwitających sinic na zdarzenie jest o tyle dyskusyjny, że nie stwierdzono martwych ryb w innych częściach jeziora. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, po konsultacji z Zarządem Zlewni w Koszalinie podjął decyzję o działaniu interwencyjnym polegającym na usunięciu martwych ryb z koryta Jeziora Jamno.

Deklarujemy jednocześnie, że gdy ustalona zostanie przyczyna śnięcia ryb, będziemy starać się o zwrot kosztów poniesionych przez naszą instytucję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 cze 2019, 14:06 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
Boruchu, czy Ty to piszesz dla jaj, czy naprawdę wierzysz, że PZW "opiekuje się" czymkolwiek innym oprócz pieniędzy frajerów którzy w zębach im ją zanoszą ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 cze 2019, 15:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie dla jaj. Zasoby rybne każdego akwenu należącego do państwa sa przypisane pod opiekę PZW, Przynajmniej teoretycznie tak to powinno wyglądać. Oczywiście trudno przecież przewidzieć, że ktoś spuści jakąś truciznę do wody, a wskutek wysokiego stanu wody jakaś trująca substancja spłynie do akwenu. W tym przypadku pewnie prokuratura będzie miała robotę. Szkoda tylko ryb.

Niestety w tym kraju zdarza się, że takie właśnie małe rzeczki jakieś zapomniane potoczki, gdzie woda szemrze i płynie do jeziorka nieświadome rolasy wykorzystują do spuszczania swoich brudów.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 cze 2019, 7:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wakacje..........znowu są wakacje.................!!!

To słowa pewnej piosenki. Polacy się raduję. Ale w tej radości niektórym coś przeszkadza. No, żeby ta radość była pełna trzeba pozbyć się problemów. A problemem często są futrzane zabawki na czterech łapach. No i wtedy przytulanki trafiają do schronisk. Właśnie przed chwila oglądałem materiał w TV o tym, że w okresie wakacji najwięcej notuje się porzuceń psów i kotów. I z tym jest różnie, zostawia się przywiązane w lesie bez kropli wody, pod schroniskiem albo ci co bardziej troskliwi oddają do schroniska. I po sprawie. Rączki otrzepane i można jechać nad morze uprawiać parawaning.

Mówi się w Polsce tyle o ochronie zwierząt, o zmianach prawa w tym względzie. Z trudem bo z trudem przebija się powoli stosowanie kar bezwzględnego więzienia dla przestępców, którzy robią krzywdę zwierzętom. A co z tymi co niby tak lekką ręką pozbywają się swoich pupili?

Czy w tym zakresie nie powinna nastąpić zmiana prawa? Bo mnie się wydaje, że stanowczo tak. Kto odda zwierzę do schroniska z byle powodu powinien zostać objęty zakazem mania w przyszłości jakiegokolwiek zwierzaka. Nie wyobrażam sobie abym oddał swojego psa, kota do schroniska, bo mi przeszkadza w realizacji wczasowych zachciewajek. Milsze mi jest samopoczucie mojego zwierzaka niż moje. Nie wyobrażam sobie abym, np oddał go choćby do hotelu dla zwierząt bo muszę wyjechać. Choć to rozwiązanie mogę zrozumieć, bo w życiu człowiek ma różne sytuacje. Ja nie wyjeżdżam przez co rodzina ma do mnie pretensje. Powiedziałem, że w żadnym wypadku nie narażę psa na stres. Niektórzy ludzie nie mają wyobraźni i nie wiedzą co to jest rozstanie z właścicielem. My nie możemy wiedzieć co taki zwierzak przeżywa, kiedy nagle zamykają go w klatce z kratami. Wprawdzie ma tam podstawową opiekę, ale nic nie zastąpi właściciela. Nikt z nim tam na spacer nie pójdzie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 cze 2019, 7:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Bo ludzie to kurwy I tyle.
Ja od 7 lat podczas urlopu siedzę w domu.
Ale do głowy by mi nie przyszło wywalenie moich futrzaków z tego powodu.
Mam je pod opieką że wszelkimi konsekwencjami.
Pochłaniają czas i masę pieniędzy, wymagają dużo pracy, ale wzięliśmy je i pozostaną do śmierci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 cze 2019, 9:16 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Całkowicie podzielam Twoje poglądy ponieważ myślę podobnie.
Od 28 lat mam w domu psy ( ze schroniska) i nie wyobrażam sobie, by kiedykolwiek pozostawić je same. Przecież nawet wyjeżdżając na urlop, można w wielu przypadkach poszukać ośrodka, który przyjmuje gości wraz ze zwierzętami. Co raz więcej jest takich. Wprawdzie my spędzaliśmy wczasy pod namiotem w Borach Tucholskich więc nikt mi nie mówił, czy mogę/nie mogę - posiadać przy sobie swojego zwierzaka ale to ja zdecydowałem o takiej a nie innej formie wypoczynku.
Z tym, że ja brałem psa nie do zabawy a po to, by nie musiał siedzieć za kratami w przytułku.
Jednak większość właścicieli bierze sierściucha , bo dziecko sobie zażyczyło zabawki. Tego mój rozum nie ogarnia. Jak głupi muszą być tacy rodzice, którzy nie potrafią przewidzieć, że zwierze - to również obowiązek.
I masz rację...( Boruch też) - że nasze społeczeństwo jest co pokolenie - to głupsze.
I - chyba, - co raz bardziej pozbawione uczuć wyższych.......!
Ale jeśli co chwilę podają w przekaziorach, o starych rodzicach pozostawianych bez opieki przez swoje dzieci, to co się dziwić, że w podobny sposób traktują swoje zwierzęta.
Moim zdaniem, to już od przedszkola powinien istnieć jakiś.....jakaś forma programu wychowawczego
o traktowaniu zwierząt. Na rodziców nie można w tym przypadku liczyć. Jedynie program szkolny, zawierający taką formę przekazu - jest w stanie cokolwiek w tym temacie zmienić.
Ale to jedynie moja opinia i nikt z nią zgadzać się nie musi.........!


p.s
Sporo mógł by w tym kierunku uczynić kościół no ale oni mają na celu jedynie pieniądze.......!
Znaczy, to dopiero skurwysyny........ :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 468, 469, 470, 471, 472, 473, 474 ... 530  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group